preloader

Kendi Kendini Temizleyebilen Otel Odası

06.09.2019
Kendi Kendini Temizleyebilen Otel Odası

Yazı Boyutu:

Kendi kendini temizleyebilen otel odası hiç olur mu? ACT CleanCoat sistemi ile kimyasalsız temizleme sistemini keşfedin.

Her bir köşesi pırıl pırıl olan bir odada kalmak, iyi bir konaklama tecrübesinin olmazsa olmazlarından değil mi? Dünyanın dört bir yanından binlerce otel her gün odalarını temizlemek için kimyasal dolu ürünleri kullanıyor. Bu ürünler ne yazık ki kendi sağlığınız için olduğu kadar doğamız için de bir o kadar zararlı.

Kendi Kendini Temizleyebilen Otel Odası

Sürdürülebilirlik konusunda dikkat çeken, Danimarka’nın önde gelen gruplarından olan Brøchner Hotels, yeni açtığı otellerinde çok önemli bir adım atarak, artık odalarını kimyasallar olmadan temizliyor. Ülkenin çevreci çözümleri ve yaklaşımları ile dikkat çeken şirketi ACT Global ile yaptığı iş birliği ile geliştirilmiş olan ACT CleanCoat sistemini, grubun bünyesinde bulunan Hotel Herman K ve Hotel Ottilia’nın bütün odalarına adapte edildi.

Kendi Kendini Temizleyebilen Otel Odası

ACT CleanCoat nedir?

Zararlı mikroplarla savaşmak için özel olarak tasarlanmış yıkıcı bir teknolojiye dayanan ACT Clean Coat, yüzeylere uygulanan saydam ve kokusuz bir tür uygulama. Uygulandığı yüzeyleri, havadaki küf sporları, bakteriler, virüsler ve VOC gibi kimyasal mikroplardan dezenfekte eden uygulamanın en ilginç noktası ile ışığa maruz kaldıktan sonra harekete geçiyor olması. Işığa maruz kaldıktan sonra mikropları parçalayan ve havayı temizleyen bir fotokatalitik reaksiyon başlar. Ayrıca ACT CleanCoat, doğrudan gıda teması olan ve durulama yapılamayan yüzeyler dahil tüm yüzeylerde kullanım için onaylanmıştır.

Kendi Kendini Temizleyebilen Otel Odası

ACT CleanCoat ile uygulama yapılmış odalar, çevreye olduğu kadar insan sağlığı için de bir o kadar yararlı faydaları beraberinde getiriyor. Kokusuz ve görünmez olan kaplama sayesinde minimum bakteri seviyeleri, sağlıklı iç mekan havası ve temiz hava imkanı sağlanabiliyor.

Başak Güsar
Başak Güsar Tüm Yazıları