preloader

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Movom

11.08.2023
Türk Mayo ve Bikini Markaları: Movom

Yazı Boyutu:

Son yılların dikkat çeken mayo ve bikini tasarımlarına imza atan Movom‘un tasarımcısı ve kurucusu Buket Sarar ile bir araya geldik ve markasına dair merak ettiklerimizi konuştuk. Özgüvenli duruşa sahip tasarımlarla tanınan Movom’un koleksiyonlarında yer alan alanların her biri çok cesur ve göz alıcı.

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Movom
Buket Sarar

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

1988 yılında İstanbul’da doğdum ve burada büyüdüm. Beni en iyi anlatan iki özelliğim var: İlki, yaratıcılık. Küçüklüğümden beri hayal kurmayı ve bu hayalleri somutlaştıracak şeyler üretmeyi seviyorum. Hayatı bir oyun gibi görüyorum ve elim genellikle boş kalmaz; ya çizerim, ya örerim, ya boyarım. Standart işler bana göre değil ve aslında sıradan işleri yapamayacağımı kabul ettiğimde, gerçek dönüşüm başladı hayatımda. Diğer bir özelliğim ise hayvan sevgim. Hayvan derken, böcekler de dahil tabii. Onlar da müthiş yaratıklar. Onlara duyduğum sevgi ve saygı, hayatımın her anına etki ediyor.

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Movom
Türk Mayo ve Bikini Markaları: Movom

Markanızın kuruluşu hikâyenizin hangi noktasına denk geliyor?

24 yaşında Movom’u kurdum. Bu dönem, arayış içinde olduğum ve kendimi daha iyi anlamaya çalıştığım bir süreçti benim için. Aslında, kendi işimi kurmak için belki de biraz erken bir yaştı. Bu süreç, olumlu ve olumsuz deneyimler yaşayarak öğrendiğim ve motivasyonumu her zaman yüksek tutmam gereken bir dönem oldu.

Gerçekten de içgüdülerimi takip edip gözümü kararttığımda ve kimseyi dinlemeden ilerlediğimde, bu başarıya ulaşabileceğimi gördüm. Şu an geriye dönüp baktığımda, o cesareti gösterdiğim için gerçekten mutluyum.

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Movom
Türk Mayo ve Bikini Markaları: Movom

Markanızı birkaç kelime ile ifade etmenizi istesek…

Rahat, çevre dostu, özgün, kaliteli, ilham verici.

{26519}

Tasarım yapmayı başka bir ‘şey’e benzetseydiniz bu ne olurdu?

Tasarım yapmayı başka bir şeye benzetseydim, bu süreci bir resmin renklerle canlanması gibi fikirlerin, materyallerin ve estetiğin bir araya gelerek hayat bulması olarak düşünebilirdim.

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Movom

Koleksiyon yaratım sürecinde ilhamınız neler oluyor?

Koleksiyon yaratım sürecinde ilham, tek bir kaynağa bağlı kalmadan çeşitli etmenlerden besleniyor. Bu süreci daha detaylı anlatmak gerekirse; bir not defterim var, oraya aklıma gelen fikirleri hızlıca not alıyorum ya da çiziyorum. Koleksiyon oluşturma aşamasına geldiğimde, kahvemi koyup bu fikirleri bir mood board üzerine aktarıyorum.

Ardından renk paletini eklemeye başlıyorum. Geçmiş sezonlarda ilgi gören modellerimizi göz önünde bulundurarak bir yol haritası çiziyorum ve bu temel üzerinde tasarımları çizmeye başlıyorum. Bu süreç, hem yaratıcılığımı besleyen farklı kaynakların bir araya gelmesini sağlıyor hem de her parçanın özgün bir hikâyesini yaratmama yardımcı oluyor.

Kusursuz görünen bikini ve mayo seçmek isteyenlere önerileriniz neler olur?

Kusursuz bir görünüm arayışı yerine, önceliğinizi kendinizi rahat ve özgüvenli hissetmenize vermek önemli. Moda trendlerini takip etmek yerine, kendi kişisel tarzınızı ve vücut tipinizi göz önünde bulundurmalısınız. Renk ve desen seçimi, vücut hatlarınızı dengelemek veya vurgulamak için önemli bir rol oynar. Cilt tonunuza ve kişisel tarzınıza uygun renkleri ve desenleri tercih etmek, daha iyi bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir. Sonuç olarak, kusursuzluk yerine kişisel rahatlık ve özgüvene odaklanmak, gerçekten güzel ve etkileyici bir görünüm oluşturmanın anahtarıdır.

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Movom
Türk Mayo ve Bikini Markaları: Movom

Markanızı tercih eden kadınların stilini nasıl tanımlarsınız?

Markamızı tercih eden kadınların tarzı, kendi tasarım felsefemizi yansıtıyor. Rahatlık ve minimalist şıklığın ön planda olduğu bir yandan, cesur ve özgün detayların bulunduğu bir diğer yandan. Bu iki yaklaşımı harmanlayarak koleksiyonlarımızı oluşturuyoruz. Doğallığı ve içsel gücü bir araya getiren kadınların ilgisini çekiyoruz.

Koleksiyonlarınızda ‘imza’ dediğiniz detaylar neler?

Koleksiyonlarımızda ‘imza’ olarak adlandırdığımız detaylar, gerçekten benzersiz ve farklılık yaratan öğeleri içeriyor. Bizce dünyada tamamen benzeri olmayan bir şey yok. Ancak amacımız, her koleksiyonda nadir bulunabilecek, özgün ürünleri sunmak. Örneğin, mayoya daha önce işlenmemiş detaylar gibi özel malzemeleri tasarımlarımıza dahil ederek kusursuz kalıplara ulaşmaya çalışıyoruz. Bu özel detayları, en üst kalite standartlarına sahip tasarımlarla bir araya getirerek oluşturuyoruz. Bunu yaparak her zaman benzersiz ve özel ürünler sunmayı hedefliyoruz.

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Movom

OGGUSTO okurları markanıza ve koleksiyonlarınıza nereden ulaşabilir?

OGGUSTO okurları, markamıza ve koleksiyonlarımıza movomstore.com adresi üzerinden ulaşabilir. Ayrıca, ürünlerimizi deneyimlemek isteyenler Beymen, Gizia Gate, Brandroom gibi birçok mağazada da modellerimizi bulabilirler.

Kübra Haniç İnce
Kübra Haniç İnce Tüm Yazıları