preloader

Sunroof'tan İzleyebileceğiniz En Güzel Gün Batımı Manzaraları

18.02.2021
Sunroof'tan İzleyebileceğiniz En Güzel Gün Batımı Manzaraları

Yazı Boyutu:

Tüm büyüleyiciliğiyle otomobilinizden izleyebileceğiniz en güzel gün batımı manzaralarını bir araya getirdik.

Güneşin güne veda ediş anı kesinlikle büyüleyici manzaralar sunuyor. Adeta yaşadığınızı hissettiren gün batımı manzaralarını izlemek için doğru noktayı seçerseniz, eşsiz güzellikleri görebilirsiniz. Ne olursa olsun bitişlerin de güzel olabileceğinin kanıtı olan gün batımlarını, otomobilinizin sunroof’undan izleyebileceğiniz, nokta atışı yapan en güzel destinasyonları keşfetmek için bu listeyi mutlaka kaydedin.

Kapadokya

Kapadokya’da sıcak hava balonunda gün doğumu izlemekten daha güzel bir şey varsa o da güneşin o gizemli coğrafya üzerinde nasıl kaybolduğunu izlemek olsa gerek. Coğrafyanın da verdiği avantajla Kapadokya’nın hemen her yerinden güneşin batışını harika manzaralar eşliğinde izleyebilirsiniz. Ama bölgenin en güzel gün batımı manzarası veren yeri hiç şüphesiz Kızılçukur Vadisi. Otomobilinizi gün batımına karşı park edin ve sunroof’unuzdan vadinin güneşle birlikte nasıl renk değiştirebildiğini seyredin.

Gize Nekropolü, Mısır

Sunroof'tan İzleyebileceğiniz En Güzel Gün Batımı Manzaraları

Yüzyıllar öncesine zaman yolculuğu yapıp kendinizi Antik Mısır’daymış gibi hissetmek ister misiniz? Piramitlerin sıralandığı ve sfenkslerin oldukça sağlam bir şekilde yer aldığı Gize Nekropolü’nde güneşin batışını göz alıcı güzelliğiyle izleyebilirsiniz. Keops, Kefren, Mikerinos Piramidi ve Büyük Sfenks’in ardından batan güneşle tarif edilemez hissi yaşayacaksınız.

Kaş

Sunroof'tan İzleyebileceğiniz En Güzel Gün Batımı Manzaraları

Kaş’ta sonsuz gibi duran lacivert denizin üzerinden gün batımını izlemek tek kelimeyle büyüleyici. Adalara karşı yakalanan ters ışığın etkisiyle mükemmel manzara veren Kaş’ta gün batımını otomobilinizden izleyebileceğiniz birçok alternatif var. Kaş – Kalkan yolu arasında kalan Kaputaş Plajı’nın hemen üzerindeki yoldaki ceplerde ya da Çukurbağ Yarımadası’ndaki yol boyunca otomobilinizle durabilirsiniz. Kaş’ın biraz üzerinde bulunan Panorama Seyirlik’te de uzun uzun gün batımının tadını çıkarabilirsiniz.

Santorini

Sunroof'tan İzleyebileceğiniz En Güzel Gün Batımı Manzaraları

Ege’nin harika güzellikteki adası Santorini’de otomobille ulaşım minimumda olsa da gün batımını izleyebileceğiniz harika bir nokta var. Adanın güneybatı ucunda bulunan Akrotiri deniz fenerinden harika bir gün batımı izleyebilirsiniz. Adanın coğrafi yapısı ve yolları gereği çok fazla otomobil park etme imkânı bulunmuyor. Tavsiyemiz gün batımından önce gidip yerinizi almanız.

Amasra

Sunroof'tan İzleyebileceğiniz En Güzel Gün Batımı Manzaraları

Orta Karadeniz’in en güzel manzaralarından birine hiç şüphesiz Amasra sahip. Amasra’nın birçok yerinde ve tarihi kalesine çıkan sokaklarının çoğunda otomobili park edip gün batımını izleyebileceğiniz birçok nokta mevcut. Ama Amasralılar gün batımının en güzel Bakacak Tepesi’nden izlendiğini söylüyor.

Montauk Deniz Feneri, New York

New York’un doğusundaki Long Island’ın en ucunda yer alan Montauk Deniz Feneri’nin ambiyansı için dünyanın en romantik yerlerinden biri diyebiliriz. Deniz fenerinin hemen ilerisinde bulunan park yerini de manzaranın tadını otomobilinden çıkarmak isteyenleri düşünerek, okyanus manzarasının görülebileceği şekilde yerleştirmişler. Montauk’a giden yol üzerinde de otomobili park ederek gün batımını izleyebileceğiniz noktalar mevcut. Montauk Deniz Feneri’nden, Atlas Okyanusu üzerinden güneşin nasıl battığını izledikten sonra birçok duyguyu hissedeceksiniz.

Mardin

Sunroof'tan İzleyebileceğiniz En Güzel Gün Batımı Manzaraları

Mardin’de gün batımı, aynı şehrin kültürel yapısı gibi çok farklı ve bir başka güzel. Şehrin Eski Mardin tarafında otomobilinizin sunroof’undan şehri izleyebileceğiniz birçok nokta var. Her birinde de güneş batarken şehrin renginin nasıl değiştiği, gökyüzünün burada nasıl bu kadar değişik olabildiği gerçekten de büyülüyor. Ama eğer nokta atışı yaparak gün batımını izleyeceğiniz bir yer arıyorsanız önerimiz Kasımiye Medresesi’nin hemen yanından yukarıya çıkan tepe ya da Midyat olacaktır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve bu izleri hâlâ en güzel şekilde taşıyan Mardin’de izlediğiniz gün batımı unutulmaz olacak.

Santa Monica İskelesi, Kaliforniya

Batı Amerika’nın en hayat dolu yerlerinden biri olan Santa Monica İskelesi günü inanılmaz güzellikte manzaralarla bitiriyor. Pasifik Okyanusu üzerinden batan güneş ve ardında bıraktığı renkten renge giren gökyüzüyle gün batımı burada da çok güzel oluyor. Oldukça yoğun olan upuzun sahil boyunca da otomobilinizi park edecek çok fazla alan bulmanız mümkün.

Kümbet Yaylası

Sunroof'tan İzleyebileceğiniz En Güzel Gün Batımı Manzaraları

Görsel: Birun Kümbet

Karadeniz’in muhteşem doğası sürprizini yaylalarında da gösteriyor. Giresun’dan bir saatlik otomobil yolculuğuyla gidilebilen Kümbet Yaylası, temiz doğası ve sunduğu manzaralarla son dönemin favori lokasyonlarından. Yazın sınırsız keşfetme imkânı olsa da kışın karlar altındayken de efsane güzellikte manzaralar sunuyor. Kümbet Yaylası’nda otomobilinizden gün batımını izleyebileceğiniz sayısız yer bulmanız mümkün. Eğer şanslıysanız bulutların üzerinde olduğunuz bir günde güneşin batışını seyredebilirsiniz.

Ayers Kayası, Melbourne

Avustralya’nın çöllerinde Ayers Rock ya da Uluru olarak bilinen kaya, kıtanın sembollerinden biri. Bir coğrafi oluşumdan çok güzelliğiyle tanınan Ayers Kayası’nda gün o kadar güzel batıyor ki Uluru Vadisi boyunca gün batımını izleyebileceğiniz birkaç noktada bu büyüleyici manzarayı görme imkanı sunuyor. Aralarından en çok tercih edilense Kata Tjuta Sunset View Area ve Uluru Sunset Viewing Area.

Bozcaada

Yolunuz Bozcaada’ya düşerse mutlaka Polente Feneri’nde günü batırmalısınız. Rüzgar güllerinin altında, Ege Denizi esintisi ve açık alanın güzelliğiyle muhteşem manzara sunan Polente Feneri en romantik gün batımı destinasyonlardan biri. Adanın kendine has şarabını da bu harika manzaraya dahil etmeyi unutmayın.

Ka’ena Point, Hawaii

Tropik ikliminin ve bakir kalabilen doğasının güzelliği sayesinde Hawaii’de birçok noktada enfes gün batımı izleme noktası var. Ama otomobilinizin sunroof’undan gün batımını izlemek isterseniz O’ahu Adası’nın kuzeybatı ucunda bulunan Ka’ena Point’i tercih etmelisiniz. Güneşin denizi önce kırmızı sonrasındaysa laciverte boyadığı Ka’ena Point’te volkanik arazi üzerinden günün bitimini izlemek çok güzel.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları