preloader

Semiha Berksoy “Aşk”la Anılıyor!

19.01.2017
Semiha Berksoy “Aşk”la Anılıyor!

Yazı Boyutu:

Semiha Berksoy’un daha önce hiç görülmemiş desenleri, 20 Ocak’ta başlayacak “Aşk’la, Semiha Berksoy” sergisinde görülebilir. Tüm sanat dallarının birliği olan “Gesamtkunstwerk”in Türkiye’deki öncüsü sayılan Semiha Berksoy’un “Aşk’la, Semiha Berksoy” sergisi 20 Ocak – 18 Mart 2017 tarihleri arasında O’Art’ta görülebilir.

1-Eser

Sanatçının bilenen tüm yapıtlarını içeren “Semiha Berksoy: Catalogue Raisonné” kitabının tanıtımının da gerçekleşeceği sergi, Semiha Berksoy’un aşkı farklı biçimlerde merkeze aldığı eserleri ile daha önce hiç görülmemiş desenlerinden oluşuyor.

2-Kitap

Sanata, operaya, tiyatroya, resme, doğaya, canlılara ve ona ilham veren insanlara karşı beslediği aşk, Semiha Berksoy’un dünyasını yansıtan resimlerinin en belirgin haresi olmuş ve lirik, dramatik olduğu kadar melankolik eserlerinin özgün figürasyonu, öznel ikonografisi ve serbest biçimi ile biyografik resimleri sayesinde mitolojiye de dönüştüğü söylenebilir.

3

“Aşk’la, Semiha Berksoy” sergisi üzerine arzu edenlerin katılabileceği konuşmalar, 11 Şubat tarihinde İlber Ortaylı, Zeliha Berksoy, Bedri Baykam ve Melih Güneş’i, 4 Mart tarihinde ise Derya Yücel, Evrim Altuğ ve Esra Aliçavuşoğlu’nu O’Art’da bir araya getirecek.

4

Bergin Azer
Bergin Azer Tüm Yazıları