preloader

Sanata Bi Yer Sergi' 18 Bomontiada'da

11.06.2018
Sanata Bi Yer Sergi' 18 Bomontiada'da

Yazı Boyutu:

2015 yılından bu yana genç sanatçı adaylarının çalışmalarını sanatseverlerle buluşturan Sanata Bi Yer platformu Doğuş Grubu’na ait mekanları sergileme alanlarına dönüştürmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz yıllarda sanata verdiği destekler ile hem genç sanatçıları hem de sanatseverleri sanat ile buluşturan ‘’Sanata Bi Yer’’ platformu, güzel sanatlara ilgi duyan ve bu alanda eğitim alan genç sanatçı adaylarına görünür olma ve çalışmaları için yeni alanlar yaratmanın önünü açıyor. Çalışmalarını doğru yerde, doğru kişiler ile buluşturmak isteyen genç sanatçı adaylarına, işlerini sergileyebilecekleri ve ulaşılabilir olacakları alternatif mekanlar yaratıyor.

Sanata Bi Yer Sergi' 18 Bomontiada'da

‘’Çünkü Sanat Alan İster’’ mottusu ile başlayan bu yolculukta ‘’Sanata Bi Yer’’ platformu, bilinen sergileme algılarını kırarak sanatı sokağa çıkarıyor ve sanatseverlere genç sanatçıların çalışmaları ile ansızın karşılaşma fırsatı sunuyor. Bu karşılaşma alanları hem izleyiciler için hem de üretimlerini paylaşmak isteyen genç sanatçılar için bir buluşma noktası oluyor.

Sanata Bi Yer Sergi' 18 Bomontiada'da

Sanata Bi Yer Platformu’nun bu yılki sergisi, 22-24 Haziran tarihleri arasında bomontiada avlu’da bir pop-up sergi ve eş zamanlı olarak Leica Gallery İstanbul’da gerçekleşecek olan ‘’Sanata Bi Yer 18’’ sergisi ile sanat eğitimine devam etmekte olan öğrencilerin çalışmalarına yer veriyor. Farklı üniversitelerden 25 öğrencinin çalışmalarına yer veren seçkide resim, heykel, fotoğraf, baskı-edisyon gibi farklı disiplinlerde üretilen işler sergilenecek. ‘’Sanata Bi Yer’’ seçici kurulu tarafından titizlikle bir araya getirilen çalışmalar farklı temalar etrafında şekilleniyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları