preloader

Mamut Art Project 2019 KüçükÇiftlik Park'ta

02.04.2019
Mamut Art Project 2019 KüçükÇiftlik Park'ta

Yazı Boyutu:

Güncel sanatta umut vaat eden sanatçılar için benzersiz bir keşif alanı sunan Mamut Art Project, 3-7 Nisan tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşiyor.

Sanat kariyerinin başında olan bağımsız yeteneklerin çalışmalarını destekleyen ve bu yeteneklerin koleksiyoner, küratör, galeri, kültür-sanat kurumları ve sanatseverlerle buluşmasını sağlayan Mamut Art Project, 3-7 Nisan tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşiyor. Akkök Holding ana sponsorluğunda düzenlenen Mamut, ücretsiz yan etkinlikler, yeni söyleşi programı Mamut SHOTS, çocuk atölyeleri Mamut Kids ve çok daha fazlasıyla kültür sanat takipçilerine hayli doyurucu bir deneyim sunuyor. Mamut’un 7. edisyonunda bin 350 başvuru arasından seçilen 50 sanatçının 600’den fazla eseri sergileniyor.

Mamut Art Project 2019 KüçükÇiftlik Park'ta

Mamut SHOTS’ta özel hikayeler

Motivasyon, kolektif güç, farkındalık, cesaret, ilk adım, üretken olma gibi kavramları; tek dozluk SHOTS konuşmalara dönüştüren Mamut Art Project, bu yıl Mamut SHOTS adı altında Art Unlimited Genel Yayın Yönetmeni Merve Akar Akgün iş birliğinde gerçekleşecek heyecan verici bir konuşma serisi sunmaya hazırlanıyor. Burçak Bingöl, Erdil Yaşaroğlu, Kürşat Başar, Mirgün Cabas gibi isimlerin kısa hikayeler paylaşacağı Mamut SHOTS; 6 Nisan 17:00’da KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşiyor.

Mamut Art Project 2019 KüçükÇiftlik Park'ta

{771922}

Mamut Çocuk Atölyeleri ile genç yaşta sanat

Mamut Art Project’te geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çocuklar unutulmadı. Çocukları sanatla buluşturma imkânı sunan Mamut Çocuk Atölyeleri; The Nest iş birliği ile 6-7 Nisan tarihlerinde gerçekleşiyor.​ The Nest ekibi Mamut Çocuk Atölyeleri için etkileyici ve eğlenceli bir program tasarladı. Yaratıcı tasarımıyla dikkat çeken alanlarda çocuklar yeni keşifler yapma fırsatı buluyor.

Mamut Art Project 2019 KüçükÇiftlik Park'ta

Mamut Performansları 4. senesinde

2016’dan beri Mamut kapsamında yer alan Mamut Performansları programı, bu yılki başvurular arasından seçilen sekiz performansa yer veriyor. Programda yer alan sanatçılar; izleyenleri oyun oynamaya, dilek tutmaya, dans etmeye ve değişime tanık olmaya kadar uzanan birçok deneyime davet ediyor.

Mamut Art Project 2019 KüçükÇiftlik Park'ta

Üç​ yıldır Mamut Art Project kapsamında özel sergileriyle yer alan ve büyük ilgi gören alternatif sanat inisiyatifi Krüw bu kez, biraz çocukluğumuza inerek, masal klasiklerini ve onların unutulmaz kahramanlarını ele alıyor. Masal dünyasında sıkça karşılaştığımız cadılar, prensesler, cüceler ve daha nice fantastik yaratık mercek altına alındı ve ekipteki her bir sanatçı farklı bir masalı kendi çizgisiyle yorumladı. Serigrafi baskı tekniğiyle hazırlanan çalışmalar, bu yıl ​Masalz by Krüw​ sergisiyle ziyaretçilerle buluşuyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları