preloader

İki Sanatçıdan Çok Özel Sergi: ¨Duvar ve Ötesi¨

08.05.2018
İki Sanatçıdan Çok Özel Sergi: ¨Duvar ve Ötesi¨

Yazı Boyutu:

Ressam Nursel Birler Carroll ve foto muhabiri Coşkun Aral’dan; düşündüren, kendi içimizdeki duvarlarla yüzleştiren, duvarların ardında saklı yaşamları gözler önüne seren ve ördüğümüz duvarların anlamsızlığını ortaya koyan çok özel bir sergi: “Duvar ve Ötesi”

duvar ve ötesi

Teşvikiye’deki sanat galerisinde, klasik, modern ve çağdaş sanatı destekleyen pek çok projeye imza atan Türker Art; 9-30 Mayıs tarihleri arasında çok özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Nursel Birler Carroll ve Coşkun Aral’ın uzun yıllara dayanan dostluklarını taçlandırdıkları “Duvar ve Ötesi” sergisi’nde, sanatçıların bireysel çalışmalarının yanı sıra bu sergiye özel hazırlanan ortak eserleri de sanatseverlerle buluşuyor.

duvar ve ötesi

{88326}

Çağdaş soyut resimleriyle adından söz ettiren Nursel Birler Carroll, boya katmanlarının arasında saklı yalın desenleriyle içimizdeki duvarları ve ötesini tuvaline taşıyor. Dışarıya karşı ördüğümüz duvarların her bir tuğlasına vurduğu fırça darbeleriyle açtığı pencerelerden ışığı yansıtmayı başarıyor.

duvar ve ötesi

Sahip olduğu farklı bakış açısını objektifiyle ölümsüzleştiren Coşkun Aral, kariyeri boyunca çektiği yüzbinlerce fotoğraf karesi arasından duvarların ötesinde saklı yaşamlara ait olanları seçti. Her bir karesinde, duvarların arasına sıkışmış veya göz ardı edilmiş olsalar da, yaşamlarında umudun elini bırakmadan hikayelerini anlatan kahramanlar saklı.

duvar ve ötesi

Coşkun Aral

duvar ve ötesi

Nursel Birler Carroll

Zeynep Ülgen
Zeynep Ülgen Tüm Yazıları