preloader

Devrim Erbil’in Teknolojiyle Harmanlanan Eserleri Sanal Devrim Sergisi'nde

12.02.2018
Devrim Erbil’in Teknolojiyle Harmanlanan Eserleri Sanal Devrim Sergisi'nde

Yazı Boyutu:

Yıllardır sanatı, sanatçıları ve sanat tutkunlarını bir araya getiren, kültür – sanat etkinlikleriyle göz dolduran 42 Maslak Art!Space Galleries’de yer alan Gama Art Gallery, bu defaki sergisinde Devrim Erbil’in teknolojiyle harmanlanan eserlerinin yer aldığı Sanal Devrim sergisini görücüye çıkartıyor.

Devrim Erbil

{88245}

Türkiye’de Bir İlk: Sanal Devrim

Türkiye’de ilk kez sergilenecek olan sanal Devrim, Türk ressamları için gerçek bir devrim niteliği taşıyor. Muse VR’ın önderliğinde Taha ve Talat Alkan kardeşlerin yaratıcı yönetmenliğini yaptığı Sanal Devrim çalışması, tam bir İstanbul şöleni yaşatıyor. İstanbul’un simgeleri haline gelen önemli yapıları, sokakları, şehrin ihtişamlı siluetini dijital bir çalışma sonucunda yine yeniden keşfedebileceğiniz eserlerde, İstanbul en renkli ve teknolojik haliyle Gama Art Gallery’de sergileniyor.

Devrim Erbil

Dünyada yaklaşık iki yıldır kullanılan bu teknik, izleyiciye ellerindeki teknolojik aygıtlar sayesinde üç boyutlu bir dünyaya adım atarak kuşatıcı İstanbul hikâyesinin içinde dilediği gibi yürüyebiliyor. Küçükten büyüğe herkese açık olan bu uygulamadan sergi süresince tüm sanatseverler ücretsiz kullanabiliyor.

devrim Erbil

Şule Altıntaş’ın küratörlüğünü yaptığı Sanal Devrim sergisi, 8 Şubat – 12 Mart tarihleri arasında haftanın her günü 10:00 ila 22:00 saatleri arasında 42 Maslak’te bulunan Art!SPACE Gama Art Gallery’de ziyarete açık.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları