preloader

Contemporary Istanbul 2018

10.09.2018
Contemporary Istanbul 2018

Yazı Boyutu:

Contemporary İstanbul, 20 – 23 Eylül tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek. 13. edisyonu gerçekleşecek fuarda bu yıl 21 ülkeden gelen 84 galeri aracılığı ile 650 sanatçının eserleri görülebilecek.

{88458}

İlk etkinlik olan CI Dialogues, 18 Eylül’de fuar alanın dışında gerçekleşecek. Katılımcılar ve konuşmacıların sohbetleri ile gerçekleşecek olan panelin bu yıl konusu Sensibilities/Duyarlılıklar teması olarak belirlenmiş ve kişinin çevresini keşfi ve anlaması işlenecek.

Contemporary Istanbul 2018

Altıncı yılında bilim ve teknolojinin sanat ile kesişmesine odaklanan Plugin, geleceğin sanat formunu da sanatseverler ile buluşturuyor. 2018 teması olarak seçilen “Exta/Ordinary (Olağan/Dışı)” bu yeni formun sıradan olanı sıra dışına dönüştürmesine ve günlük hayatı zenginleştirmesine odaklanıyor.

Contemporary Istanbul 2018

İspanya, Almanya, Avusturya, Fransa, Belçika, Türkiye, ABD, Kolombiya, Brezilya ve Slovenyalı sanatçıların eserleri, sanat severleri yeni medya sanatı ile buluşturarak yenilikleri görebilmelerini sağlayacak.

{771264}

Contemporary Istanbul 2018

Fuarda yer alacak Recent Acquisitions I/Collector Stories sergisi, Türkiye’nin önde gelen koleksiyonerlerin son zamanlardaki alımlarını ziyaretçilere sunmayı hedefliyor. 60 eserden oluşan seçkide çağdaş sanatın izlediği yol kadar, bireysel alımlardaki tercihler görülebilecek.

Bergin Azer
Bergin Azer Tüm Yazıları