preloader

Beymen ve PG ART Gallery, Cosmos Sergisi ile Uzayın Kapılarını Aralıyor

09.10.2017
Beymen ve PG ART Gallery, Cosmos Sergisi ile Uzayın Kapılarını Aralıyor

Yazı Boyutu:

Çağdaş Sanat Platformu ile şu ana kadar üç sergiye ev sahipliği yapmış olan Beymen, yeni kış kampanyası Beymen Cosmos’un etkisiyle, PG ART Gallery’nin sahibi Pırıl Güleşçi Arıkonmaz’ın küratörlüğünde COSMOS isimli karma sergiyi sanatseverler ile buluşturuyor.

10 Ekim’de başlayan ve 10 Aralık 2017 tarihine kadar Beymen Zorlu Center mağazasında sergilenecek olan sergi, uzayın sonsuzluğundan ilham alarak ¨Ötesi neresi?” sorusuna cevap arıyor. İlgi çekici sergide Ayla Turan, Ayşe Gül Süter, Bahadır Çolak, Candaş Şişman, Devran Mursaloğlu, Günnur Özsoy, Hasan Pehlevan, Kemal Tufan, Mehmet Sinan Kuran, Melis Buyruk ve Yonca Karakaş gibi isimlerin eserleri bulunuyor.

{77861}

Küratör Pırıl Güleşçi Arıkonmaz, heykelden 3D animasyona, fotoğraftan yağlıboyaya farklı disiplinlerdeki çalışmaların yer aldığı sergi ile ilgili değerlendirmesinde şöyle diyor: “Cosmos, Yunan düşüncesinde sonsuzluğun ve ideal olanın diğer adı. Gökyüzüne baktığımızda bize ‘bakan’ büyük boşluk… İnsanoğlu yüzyıllardır bıkmadan ve sabırla ‘ötede ne var?’ sorusuna yanıt aradı. Cosmos, kargaşadan, belirsizlikten, saptanamayan ve ölçülemeyenden bir parça çıkarmak belki de… Binlerce yıldır onu, kaosun korkutucu karanlığından çekip çıkartmak istedik. Heykelle, mimariyle, boyayla ve sayıların mükemmel oranlarıyla…”

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları