preloader

Türk Çanta Tasarımcıları: BooBagİstanbul

17.12.2021
Türk Çanta Tasarımcıları: BooBagİstanbul

Yazı Boyutu:

En büyük hayalim tarz sahibi her kadının bir gün bir BooBag sahibi olması diyen çanta tasarımcısı Burcu Hakyemez Dal ile markası üzerine sohbet ettik.

Türk Çanta Tasarımcıları: BooBagİstanbul

Burcu Hakyemez

Çanta tasarlamaya nasıl başladınız?

3 yıl önce hobi olarak kendime kullanılmış kahve çuvallarından terzim yardımıyla bir çanta yaparak başladım. Sonrasında çantamı arkadaşlarım beğenince BooBagIstanbul’un ilk adımları atılmış oldu.

Türk Çanta Tasarımcıları: BooBagİstanbul

Markanızı farklı kılan özellikler neler?

BooBagIstanbul olarak ilkemiz sportif, renkli, yüksek kalite çantalarla, yaratıcılık, asırlık gelenek teknikleri, benzersizlikle doğal malzemeler kullanarak el işçiliğini yeniden yaratmak. En büyük hayalim tarz sahibi her kadının bir gün bir BooBag sahibi olması.

Markanızı kullanan kadınları bize nasıl tarif edersiniz? Bu kadınlar kimler, nasıl giyinirler, nereye giderler, ne severler?

BooBag kadını kendine güvenen, tarzıyla dikkat çeken, moda olanı değil kendine yakışanı ve eşsiz olanı tercih edendir. Doğal elementlere, el işçiliğine ve sanata değer veren, eğlenmeyi seven BooBag kadını rahatlığı ön planda tutarken aynı zamanda şıklığından ödün vermez. Şehirli, aktif ve sosyal Boobag kadınları olarak elegant ama gösterişten uzak mekanları tercih ederiz.

Türk Çanta Tasarımcıları: BooBagİstanbul

Hangi markanın hangi modeli size keşke bu çantayı ben tasarlasaydım dedirtiyor?

Açıkçası küçücük yeni trend çantaları hiç sevmiyorum, çanta işlevselliğini kaybetmemeli bence. Kaliteli işlevsel ve ergonomik totebagler her markada favorim olabilir…

{771341}

Çanta tasarımcısı olmasaydınız ne yapmak isterdiniz?

Eski milli voleybolcuyum, 10 sene NtvSpor’da voleybol programı sundum. Hala daha kurumsal organizasyonlarda sunuculuk yapıyorum. Sanırım çanta markam olmasaydı sunuculukta daha yoğunlaşırdım.

Türk Çanta Tasarımcıları: BooBagİstanbul

Hayatınızın sonuna kadar tek bir çanta kullanmak zorunda kalsanız bu hangi model olurdu?

Şu an 3 atölye ve 30 kişiyi aşan bir boobag ailesi olduk. Çok yakında yurt dışında satış noktalarımız olacak bu kadar üretken arkadaşlarımız oldukça tek bir çantaya bağlı korkarım kalamayacağım…

Çantalarınıza nerelerden ulaşabiliriz?

BooBag’lerimize www.boobagistanbul.com’ dan, GiziaGate Nişantaşı, Brandroom Kanyon, Galeries Laffayette İstanbul, Barners-Ankara, Vitruta gibi seçkin satış noktalarımızdan ulaşabilirsiniz.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları