preloader

2023'ün En İyi Tulum Modelleri

01.06.2023
2023'ün En İyi Tulum Modelleri

Yazı Boyutu:

Her dolabın vazgeçilmez parçası olan tulumların farklı modellerini daha yakından inceliyoruz.

Gelip geçici mikro trendlerle dolu moda dünyasında her mevsime ve her sezona uyum sağlayabilen en pratik kıyafetlerden olan tulumlar dolapların klasikleşmiş olmazsa olmaz parçalarından. Tamamen tasarlandığı kalıplara bağlı olarak; doğum günleri ve özel etkinlikler gibi en eğlenceli akşamların yıldız kıyafeti ya da günlük aktivitelerinin konforlu kurtarıcısı olarak karşımıza çıkabilen tulumların farklı ortamlarla uyum sağlayabilmesine yarayan çok sayıda modeli mevcut. Tek parça yapıları sayesinde son dakika buluşmalarında da büyük kolaylık sağlamalarının yanı sıra kombinlendikleri kemer, çanta, güneş gözlüğü ve fular gibi aksesuarlarla yeni tarzlar oluşturabilen tulum modellerine yaz sezonu boyunca sıkça rastlayacağa benziyoruz.

2023 sezonunun en trend tulumlarından; vücudu sararak kıvrımları ön plana çıkaran bodycon tasarımlar, bacak dekoltesinden vazgeçemeyenler için yırtmaç detaylı modeller ve özgün stilinizi yansıtmanıza fırsat verecek çok sayıda yazlık tulumlar arasından seçim yapmadan önce bu rehberi mutlaka inceleyin.

Kısa Tulumlar

Salopet Tulumlar

Bodycon Tulumlar

{49445}

Straplez Tulumlar

Dor Raw Luxury

Kot Tulumlar

Payetli Tulumlar

adL X Raisa Vanessa

{36919}

Ofis Tarzı Tulumlar

Desenli Tulumlar

Dahlia Bianca

Zimmermann

Tulumunuzu Aksesuarlarla Zenginleştirin

Bir tulumu dikkat çekici hale getirmek göründüğünden daha zor olabiliyor. Yanlış aksesuar seçiminin beraberinde gelen karmaşık görünümlerden uzak durmak için doğru parçaları doğru tulum modelleriyle eşleştirmek ve vücudunuzu iyi tanımak gerekiyor. Bunun için günlük tarzdaki salaş tulumların düz çizgisinden uzaklaşmanızı sağlarken kum saati figürü oluşturan, zıt renkli bir kemer kullanabilir veya büyük ve gösterişli taşlarıyla öne çıkan aksesuarlar seçerek, straplez kesim tulumlarınızı resmi davetlerde elbiselere rakip haline getirebilirsiniz. Ayrıca biraz bacak boyu eklemesi yapmak isteyenler düz tabanlı ayakkabılardan uzak durmalı ve tulumun uzun paçalarının altında kalan yüksek topuklulara yönelmeliler.

Tulum Nasıl Kombinlenir?

Bir yandan tek parça rahatlığını yaşatan tulumlar bir diğer yandan risk alabilen parçalardan bir tanesi. Bu riski ortadan kaldırmanın iki garanti alternatifi var: İlki tulumun kesimine, duruşuna göre doğru ayakkabı seçimi. İkincisi ise tam olarak vücuda oturan tulum kesimini bulmak. Tulum alışverişi yaparken boyunuza ve vücut tipinize uygun seçimi yaparak günün her saatinde ve her yerde giyebileceğiniz tulum modelini seçmik olursunuz. Eğer kum saati vücudunuz varsa tulum seçiminde şanslısınız çünkü bu vücut tipi için tulumlar adeta ‘biçilmiş kaftan’. Armut biçimli vücutlara şort tulumlar, v yakalılar daha çok yakışacaktır. Kare formlu vücutlar ise bele oturan, bodycon ya da dökümlü tulumlar arasından kendileri için mükemmel tulumu bulabilir.

En Trend Tulumlar

2023'ün En İyi Tulum Modelleri

Gigi Hadid, Met Gala gecesinde 1800’lerden ilham alan Versace tasarımı tulumuyla

İlkbahar – yaz sezonunun başlamasıyla tasarımcıların şovlarına dahil ettiği yenilenen tulum modelleri, şimdiden sosyal medyanın moda influencerlarının sayfalarında görünmeye başladı. Çok yönlü özellikleri olan kullanışlı tasarımlardan Balenciaga’nın bütün vücudu saran “catsuit” tulumu, Gigi Hadid’in Met Gala için tercih ettiği üst bölümü korseden oluşan kırmızı Versace tulumu ve Dua Lipa’nın sahnelerine taşıdığı neon sarı tulumu en çok konuşulan modeller arasında yer alıyor.

Kapak görseli: Net-a-porter

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları