preloader

Manolo Blahnik ve Birkenstock Bir Arada

24.03.2022
Manolo Blahnik ve Birkenstock Bir Arada

Yazı Boyutu:

Moda dünyasının en şaşırtıcı ama bir o kadar da merak edilen iş birliklerinden biri Manolo Blahnik ve Birkenstock’tan geldi.

Tüm zamanların en efsanevi ayakkabı tasarımcılarından biri olan ve ikonik ayakkabı modellerine imza atan Manolo Blahnik lüks tasarımlarını Birkenstock’a taşıyor ve ortaya rüya güzelliğinde bir koleksiyon çıkıyor. Manolo Blahnik’in yumuşak deri ve kadife dokuları Birkenstock’un rahat mantar tabanlarıyla buluşunca ortaya çıkan iş birliğinde en dikkat çekense zengin dokular.

Manolo Blahnik’in sıkça kullandığı safir mavisi ve fuşya kadife dokular dışında mat siyah deriler de koleksiyonda yer alıyor. Yine Manolo Blahnik ile özdeşleşen mücevherli kare tokalar da rahatlıktan ödün vermeyen Birkenstock’lara ekleniyor.

Moda dünyasındaki alışılmış kalıpların aksine rahat ayakkabı ve terlikleri en sevilen parçalar arasında olmasını sağlayan Birkenstock’un bu ilk kez lüks bir tasarımcıyla bir araya gelişi değil. Alman terlik markası daha önce Dior, Valentino, Rick Owens, Proenza Schouler, Jil Sander gibi markalarla bir araya gelerek DNA’larını birleştirmişti.

Birkenstock’un en son işbirliği olan Manolo Blahnik koleksiyonu ise 24 Mart’ta satışa çıkacak.

{774579}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları