preloader

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Simple For You

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Simple For You

Yazı Boyutu:

Hayattan zevk alan, farklılıkları seven ve kendini ifade etmekten mutluluk duyan zarif ve sofistike kadınların tercihi Türk mayo ve bikini markası Simple For You‘nun kurucusu Melis Şenel ile plaj modası üzerine konuştuk.

Melis Şenel, Koç Üniversitesi’nde aldığı İşletme eğitimi sırasında hem yurt dışında geçerli kurumlarda hem de İstanbul Moda Akademisi’nde pazarlama üzerine çeşitli eğitimlere katılarak kendini bu alanda geliştirdi. 3 yıllık PR ve pazarlama ajansı tecrübesinin ardından modaya yönelen Melis Şenel, 2016 yılında, televizyon tarihinin unutulmaz dizisi Sahil Güvenlik kızlarının sportif ve çarpıcı stilinden ilhamını alan mayo markası Simple For You’yu kurdu.

Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?

30 yaşındayım. Kültür Fen Lisesi’ni burslu olarak tamamladıktan sonra Koç Üniversitesi’nde İşletme eğitimi aldım. Eğitim hayatım süresince yurt dışında da geçerli kurumlarda çeşitli seviyelerde pazarlama eğitimlerine ve eş zamanlı olarak İstanbul Moda Akademisi’nde sertifika programlarına katıldım. Eğitim hayatıma hala devam ediyorum ama akademik olarak değil. Kişisel olarak daha fazla gelişmek, kendimi besleyerek yeni farkına vardığım yeteneklerimi keşfetmek ve hakikatimi bulmak adına kendimi tanımaya devam etmek için çıktığım uzun bir yolculuktayım aslında.

Hümanist ve ailesine bağlı biriyim. Çekirdek ailem ve köpeklerimle mutlu, sağlıklı bir hayatım var. Doğayı ve doğayla iç içe olmayı seviyorum. Doğaya saygılı ürünleri tercih ediyorum ve kendi üretimimde de “zero waste” mantalitesiyle ilerliyorum. Sağlıklı ve spor bazlı bir hayat yaşamak en büyük tutkularımdan biri. 5 yıldır kick boks ve antigravity yoga yapıyorum. Bu sene de kendimi yin yoga yolculuğunda buldum ve E-RYT sertifikalı yin yoga eğitmeni oldum. Sürekli yeni hobiler keşfetmek ve sertifika biriktirmek gibi alışkanlıklarım var.

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Simple For You

Markanızın kuruluş süreci nasıl gelişti?

Simple For You, 2016 yılında İstanbul’da kurulan, öncesinde uzun bir süre üzerinde çalışılan bir marka. Ajanstan yeni ayrıldığım dönemde kendimi ifade etme isteğimin yüksek olduğunu, mana etmektense söylemekten hoşlandığımı, hayattaki basit şeylerden zevk aldıkça hayatın anlamlandığını gördüm ve markayı kurmaya karar verdim. Bu süreçte en çok desteği hep annemden gördüm. Bana inandı ve vazgeçecek gibi olduğumu hissettiği noktalarda beni hep yeniden heyecanlandırdı. Aslında bugün burada olmamızın asıl kaynağı da hayatta gerçekten beni çok seven ve değer veren insanların dürüst yönlendirmesi ve desteği. Bu destek ve yönlendirmeler ile kendimi Cannes Fuarı’nda kumaşlarımı seçerken buldum. Türkiye’de tasarımları “limited edition” olarak satışa sunmak imkansıza yakındı; onu da başardım. Yeni kalıplar içinde farklılıklarını vurgulayarak farklı olmanın keyfini sürmek isteyen kadınlara ulaştım ve bizi tercih edenleri asla herkesleştirmedim. Bu tutku ve motivasyon ile 4. senemizi tamamlıyoruz.

Tasarımlarınızın çıkış noktası ne oluyor, nelerden besleniyorsunuz?

Biliyorsunuz ki “fast fashion” kavramı hızla tüm dünyada yayıldı ve ülkelerin giyim alışkanlıklarını değiştirdi. Siz ne kadar en iyi ürünü üretseniz de üretim gücü yüksek olan firmalar benzer lookları alt kalitede satışa sunabiliyor. Buna 2016 yılında çıkardığımız “Pineapple Line” koleksiyonunda çok iyi şahit olduk.

Bu yüzden yeni sezonda Simple For You kullanıcılarına çok özel bir koleksiyon oluşturduk. Dikkat çeken sloganlı parçalara ek olarak sim, örgü ve işleme detaylı mayo seçenekleri ekledik. Herkes için özel olan, gönül bağı kurabileceği, kaliteli ve kendini hem plajda anlatabileceği hem de bluz olarak giyip gündelik hayatında da kullanmaya devam edebileceği feminen, limited edition, özel İtalyan kumaşlı “Soul Line” koleksiyonumuzu oluşturduk. Ana ilham kaynağımız yine insanların kendini ifade etme isteğiydi fakat el örgüsü ve işleme detaylı mayolarımızda kadın işçiye destek vermek, tartışmasız en büyük motivasyon kaynağımız oldu. Metalik gümüş rengi el örgüsü mayolar hem parlamanızı sağlayıp hem de zarafetinden ödün vermiyorken, işleme detaylı mayolar sizi kötü enerjilerden uzak tutup iyi hislere yönlendiriyor. Bu koleksiyondaki her ürün bir tılsım, bir koruyucu, bir iyi niyet çekici ve kötü niyet kovucu aslında. Hepsi göze, bedene hitap eden ürünler olmanın çok daha ötesinde; ruhunuza dokunan, yanınızda olan ve sizi her zaman koruyan parçalar.

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Simple For You

Bu sene hangi tarzda bikini ve mayoları sahillerde göreceğiz? Genel trendlerden bahseder misiniz?

Baywhatch kalıbından esinlenen, etnik desenli, neon renkli ve toprak tonlu mayolar bolca gözümüze çarpacak. Deniz kabuklu ve çiçekli mayo ve bikinilerin hala iyi bir kitlesi olduğunu belirtmekte fayda var. Feminen, derin göğüs dekolteli mayo ve bikinileri de unutmamak lazım.

Bikini/mayo alırken dikkat edilmesi gereken noktalar neler?

Dayanıklılık ve iyi görünümü her kullanımda sağlayabilmek, kumaş ve dikiş kalitesiyle doğru orantılı. Bu yüzden mayo veya bikini alırken dikkat edilmesi gereken en hassas nokta dikişi ve kumaşı olmalı.

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Simple For You

Markanızı tercih eden kadınların stilini nasıl tanımlarsınız?

Yaşadığı hayattan zevk alan, hızlı tüketim heveslisi olmayan, sofistike ve zarif, kendini özel hissetmek isteyen, farklılıklardan zevk alan, kendini ifade etmekten mutluluk duyan, kendi fiziğiyle mutlu olsa da daha uzun bacak boyu ve fit görünümle daha da güzel görünmek isteyen kadınlar. Kısacası bu hayattan zevk alan, zevk almayı arzulayan, eğlenceli, neşeli ve mutlu kadınlar.

OGGUSTO okurları markanıza nerelerden ulaşabilir?

Online olarak kendi sitemiz www.simpleforyou.co ve Lidyana’dan, fiziksel mağaza olarak ise Zorlu Beymen ve Beymen Palmarina’dan ürünlerimize ulaşabilirler.

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları