preloader

Mehry Mu x Divarese Koleksiyonu ¨Villa Mu¨nun Renkli Dünyası

Mehry Mu x Divarese Koleksiyonu ¨Villa Mu¨nun Renkli Dünyası

Yazı Boyutu:

Divarese’nin İtalyan mirası ve tutkusunun, Mehry Mu’nun güçlü kadınları ile birleşmesiyle ortaya çıkan ¨Villa Mu¨ koleksiyonunun renkli dünyasına davetlisiniz

Mehry Mu x Divarese iş birliği sizi “Villa Mu”ya davet ediyor. Toskana villalarının renk ve geometri oyunlarıyla oluşan rengarenk bir dünya ve günümüz kadınının güçlü duruşunun bir araya geldiği çarpıcı bir çanta koleksiyonu, Villa Mukadınların hayallerini süslemeye geliyor.

Mehry Mu’nun güçlü, üreten kadınlar için hazırladığı tasarımlarla Divarese’nin İtalyan mirasının birleştiği çanta koleksyonuna İtalyanca çiçek isimleri ilham veriyor: Fresia, Tulipano, Peoinia, Viola, Narciso, Margherita, Lavanda, Rosa ve Gardenia.

Mehry Mu x Divarese Koleksiyonu ¨Villa Mu¨nun Renkli Dünyası

Mehry Mu’nun kurucusu Güneş Mutlu Mavituncalılar ve Divarese’nin Genel Müdür Yardımcısı Özlem Barutçu, ¨Villa Mu¨ koleksiyonunun oluşum sürecini ve detaylarını OGGUSTO’ya özel anlattı.

Koleksiyonun teması olan Toskana Villaları’nın renk ve geometri oyunları fikri nasıl ortaya çıktı?

Güneş Mutlu Mavituncalılar: Divarese’nin kökü İtalya’ya dayanıyor. Markayla işbirliğimizde kendimi İtalya’da bir yolculuğa çıkardım. Koleksiyonun temelinde Toskana’daki İtalyan villalarında yaşayan kalabalık ailelerin mutluluk ve kahkahalarıyla süslü hayatlarını hayal ettim. Salkım üzümler ve saksılardan fışkıran çiçeklerden ilham aldım. Toskana’daki zeminlerdeki desenlerden, rengarenk saksılarla koleksiyonun temelini oluşturdum. Bunu da Mehry Mu DNA’sının bir parçası olan hazeranın birebir görüntüsünü bu renklerle birleştirerek yansıttım, böylece ortaya iki markayı da yansıtan yepyeni bir desen çıktı. Zaman zaman dikişlerle hazeran işledik, zaman zaman İtalyan villalarındaki renkli fayanslarla özleştirerek, desene yeniden hayat verdik.

Mehry Mu x Divarese Koleksiyonu ¨Villa Mu¨nun Renkli Dünyası

{88311}

Villa Mu’nun tasarım aşamasında ilham kaynağı neler oldu?

Güneş Mutlu Mavituncalılar: Dediğim gibi köklü bir ailenin yaşadığı konağı buldum, adını da Villa Mu koydum. O evde hep hazeran deseni vardı. Kadifemsi kumaşlarda, perdelerde, döşemelerde, fayanslar, çiçekler, yeşilliklerle sıcak ve büyülü bir dünya hayal ettim. Divarese gibi köklü bir İtalyan markasıyla birlikteliğimizde kendimi bu konağın sakinlerinden birisi gibi hissettim ve koleksiyonun temel renklerini de Villa Mu’nun bahçesinden seçtim. Zaten lansman daveti için de İstanbul’da birçok yer varken, tamamen bu ilham kaynakları ile örtüşen bir lokasyonu Villa Mu haline getirdik.

Neden özellikle bu çiçekler seçildi? Bu çiçeklerin sizin için farklı bir anlamı var mı?

Güneş Mutlu Mavituncalılar: İtalyanca çiçek isimleri, bugün bu bahçeden çıkan ilk mahsüllerimiz. Çiçeklerin hikayeye kattığı ilhamla, dünyanın en güzel çiçeklerinin İtalyanca isimleri birleşti.

Sizin koleksiyondaki favori modeliniz hangisi? Neden?

Güneş Mutlu Mavituncalılar: Sanırım beni koleksiyonda ilk defa hazeranın desenleştirilmiş olması mutlu ediyor. Günlük hayatın her anına adapte edinilen shopper’lar ve kadife dokulu cross body çantalar favorim.

Tasarımlarınızda kullanmaktan en mutlu olduğunuz renkler hangileri?

Güneş Mutlu Mavituncalılar: Renkler benim hayatımda çok değerli ve birçok renge eş değerde tutkum var. Siyah, bordo, vizon, haki gibi vazgeçilmezlerimiz hep var. Bunun dışında bordo, mavi ve yeşilin kışa çok yakıştığını düşünüyorum. Fayans desenlerini bu 3 ana renk grubuna alt renkler katarak oluşturduk. Bu konuda kendime bir sınır koymuyorum, tek bir renk sevmem o da gri. Clutchlarda ise daha geniş bir renk skalamız var. Orayı rengarenk, neşeli bir seçki olarak sunmak istedik. Askılı gece çantası olarak kullanılabilen bel çantamız ise siyah ve kurşun metalik renklerde birer klasik olmaya aday.

Mehry Mu x Divarese Koleksiyonu ¨Villa Mu¨nun Renkli Dünyası

2018-19 sonbahar kış sezonunda öne çıkan çanta trendleri nedir?

Güneş Mutlu Mavituncalılar: Mücevher kutusunu andıran daha köşeli ve geometrik formlu çantalar, fotoğraf çantası da denilen crossbody bag ve konfor sunan sırt çantaları geniş ebatlarla karşımıza çıkıyor. Feminen detayların hakim olduğu yuvarlak formlar, ekose deseni, bel çantaları ve zincir askılar da bu sezon ön planda.

{88439}

Mehry Mu Divarese iş birliğiniz nasıl başladı? Bize biraz iş birliği ve tasarım sürecini anlatabilir misiniz?

Özlem Barutçu: Divarese’nin zamansız İtalyan kimliği ile uyumlu, markaya yeni bir soluk ve değer katacak bir tasarımcı işbirliği arayışı içindeydik. Bu tasarımcının kendine has duruşu ile takip edilen biri olmasını arzu ediyorduk. Müşterilerimize sürpriz bir yenilik sunmak, hem de farklı bir kadın hedef kitlenin radarına girmek istedik.

Projemizi Mehry Mu markası ile Türk tasarımcıları arasında yurtdışı ve yurtiçindeki başarılarını gurur ve beğeniyle takibe aldığımız Güneş’e anlattık. Onun da heyecanlandığını görmek bizi çok mutlu etti. Güzel bir uyum yakaladık, çok çalıştık. Bunun da koleksiyona yansıdığını düşünüyorum.

Mehry Mu x Divarese Koleksiyonu ¨Villa Mu¨nun Renkli Dünyası

Divarese’nin uzun yıllara dayanan İtalyan mirasının Villa Mu koleksiyonu üzerinde ne gibi etkilerini göreceğiz?

Özlem Barutçu: Varese, bir İtalyan şehrinde. Mehry Mu, “Villa Mu” koleksiyonunu hazırlarken ilham kaynağı İtalya oldu. Divarese olarak müşterimize yıllardır, üstün işçilik ve yüksek kalitede ayakkabı koleksiyonları sunuyoruz. Bu sezon kadınları, onlar için en az ayakkabı kadar arzu nesnesi olan, iddialı ve işlevsel çanta tasarımları ile buluşturmayı hedefledik.

Günlük hayatımızda çok rahat kullanılabilir ve modanın da gözdesi olmayı başaracak, zaman kavramının olmayacağı modellere yöneldik. Mehry Mu’nun DNA!sında olan kadife, koleksiyona özel yaratılan desenlerle birleşti.

Mehry Mu x Divarese Koleksiyonu ¨Villa Mu¨nun Renkli Dünyası

Villa Mu koleksiyonuna, tüm Divarese mağazalarından ulaşılabiliyor mu?

Özlem Barutçu: Villa Mu koleksiyonu seçili mağazalarda satışta. Ayrıca www.divarese.com.tr adresinde websitesine özel, mağazalarda satılmayan bir model de hazırladık. “Viola” nakışlı clutch modeli de orada satılıyor.

Melis Topaloğlu Kasnaklı
Melis Topaloğlu Kasnaklı Tüm Yazıları