preloader

YSL Makyaj Artisti Fred Letailleur Sırlarını Anlattı

24.04.2018
YSL Makyaj Artisti Fred Letailleur Sırlarını Anlattı

Yazı Boyutu:

Cara Delevingne’den Cate Blanchett’e kadar birçok ünlü ismin vazgeçilmez ismi ve YSL Beauty’nin makyaj artisti olan Fred Letailleur güzel görünmenin sırlarını OGGUSTO’ya anlattı.

Sezonun en cesur ve iddialı bulduğunuz makyaj trendi hangisi?
Eyelinerın yaratıcı dönüşümü diyebilirim; örneğin göz çukuruna veya kirpik diplerinin üzerine çekilen floating eyeliner olarak adlandırdığımız hali ve keskin hatlarını yuvarlak bitişe bırakarak tüm göz kapağını kaplayan versiyonları.

Peki yaz için?
Yaz için en ilginç trend, özellikle de koyu kahve gözlere sahip kadınlarda daha etkili görünecek olan; lacivert bir farla vurgulanmış cesur bir göz makyajı.

{88254}

Cesur podyum trendlerini günlük hayatımızda uyarlama konusunda bizi teşvik edebilecek herhangi bir öneriniz var mı?

Hepimiz, yapabileceklerimiz konusunda, kendi korkularımız ile sınırlıyız, makyaj içinde aynı şey geçerli. Picasso’dan, sırf siz sevmediğiniz için, kendi tarzında resim yapmamasını isteyemezsiniz, değil mi? Makyajda da aynı şey geçerli. Makyaj, onu taşıyan kişiye özeldir ve değişik modlarda, renkleri deneyimleyebileceğiniz ve gerekli durumlarda, güvende hissetmek için, esnetebileceğiniz ana hatlardır. Bu yüzden, kendinizi mevcut rutininizle sınırlamayın.

YSL Makyaj Artisti Fred Letailleur Sırlarını Anlattı

“Makyaj, onu taşıyan kişiye özeldir ve değişik modlarda, renkleri deneyimleyebileceğiniz ve gerekli durumlarda, güvende hissetmek için, esnetebileceğiniz ana hatlardır.”

Her kadının hayalini kurduğu, kusursuz cilt görünümü. Nomakeup-makeup görünümüne, nasıl ulaşabiliriz?
Nomakeup-makeup görünümünü yakalayabilmek için yapabileceğiniz basit bir yöntem, Ysl Instant Moisture Glow gibi hafif yapılı bir nemlendirici ile YSL Touche Eclat All-in-one Glow veya Encre de Peau Foundation gibi yine hafif yapılı bir fondöteni karıştırmak ve bu karışımı cildinize parmaklarınızla uygulamak olacaktır. Biraz daha fazla kapatıcılığa ihtiyaç duyduğunuz bölgeler içinse All Hours Concealer’ın formülünü birazcık Touche Eclat ile seyrelterek doğal görünümlü ama etkili bir kapatıcılık sağlayabilirsiniz. Günümüzde bu görünümü elde etmek artık çok daha kolay, çünkü ürünler, trendlere göre ve kadınları istediği görünüme ulaştırmayı hedefleyerek üretiliyor.

{77908}

Vazgeçemeyeceğiniz 3 YSL ürünü?

Yüzdeki yorgunluk hissini silerek, gölgeleri yumuşattığı için Touche Eclat,
ifadeyi yumuşattığı ve cildi pürüzsüzleştiren bir bitişe sahip olduğu için Blur Primer, doğallığı bozmadan cildi şekillendirmeme olanak sağladığı için de YSL Couture Contour Palette diyebilirim.

YSL Makyaj Artisti Fred Letailleur Sırlarını Anlattı

“Vazgeçemediğim üç YSL ürünü; Touche Eclat, Blur Primer, Couture Contour Palette”

Kullanan her kadını, istisnasız, mutlu edecek YSL ürünü hangisi?
YSL Vinyl Couture Mascara’yı denemelerini öneririm, çünkü çok derin tonda, koyu bir siyah ve farklı şekillerde uygulamaya imkan sağlacak kadar kolay bir yapısı ve kullanımı var.
Her türlü hava koşuluna ve duruma rağmen, etkisini hiç kaybetmeden, muhteşem dudaklar yaratan YSL Tatouage Couture Liquid Matte Lipstick ürününü de çok seviyorum.
YSL Makyaj Artisti Fred Letailleur Sırlarını Anlattı
Kadınların en çok yaptığı güzellik hatası nedir sizce?

Bence en çok yapılan iki hata; Kadınların fazlaya kaçma korkusu ile deneysel olmaktan çekinmeleri ve makyajlarında asıl farkı yaratacak olan renk kullanımından kaçınmaları.

“Daha genç” bir görünüm elde etmek için ne kullanmalıyız?

Daha genç bir görünüm yaratmak için ciltte ışıltılı ve ıslak bitişli ürünlerle bir yansıma yaratmalı, yanaklarda da renk kullanmalısınız. Fondöteninize bir miktar YSL Glowshot katarak ve göz altı, burun kemiği, elmacık kemiği ve dudak üzeri gibi yüzünüzün ışık alan bölgelerine Touche Eclat uygulayarak daha genç bir görünüm sağlayabilirsiniz.
Ayrıca, favori allığınızla, bronz pudranızı karıştırarak elde edeceğiniz sıcak tonu, yanaklarınıza uygulayabilirsiniz. Ben daha genç bir görünüm yakalamak için, son olarak, kaşları YSL Couture Brow Gel ile tarayıp belirginleştirerek düzeltmeyi tercih ediyorum.

“Daha genç bir görünüm yaratmak için ciltte ışıltılı ve ıslak bitişli ürünlerle bir yansıma yaratmalı, yanaklarda da renk kullanmalısınız.”

Leke problemi yaşayan veya pürüzlü ciltler için önerilerinizi alabilir miyiz?

Kusurları kapatmak için Blur Primer ve All Hours Foundation ürünlerini karıştırıp stippling fırça veya sünger kullanarak, yukarı doğru dairesel hareketlerle yayıyorum. Gerekli bölgelere de, All Hours Concealer’dan noktalar halinde uygulayıp polishing fırça yardımıyla dağıtıyorum.

YSL Makyaj Artisti Fred Letailleur Sırlarını Anlattı

Peki göz çevresindeki morluk, şişlik ve kırışıklık problemlerini, çizgilere dolmayacak şekilde kapatmak mümkün mü?
Ben bunun için elimin üzerinde Touche Eclat ve All Hours Concealer’dan karıştırırarak, gerekli akışkanlıkta ve etkili kapatıcılıkta bir yapı sağlıyorum. Eğer vaktiniz sınırlıysa bu karışımı parmaklarınızla da göz çevrenize uygulayabilirsiniz.

YSL Makyaj Artisti Fred Letailleur Sırlarını Anlattı

Farklı saç renklerinin, örneğin sarışınların ve esmerlerin, farklı tonlar mı tercih etmeleri gerekir?

Sarışınlarda pastel tonlara fokuslanarak, gözlerde metalik renklere, dudaklarda da patlayan renklere yönelirdim. Esmerler içinse daha derin tonlara fokuslanarak, gözlerde orta-koyu tonlarda altın, bordo veya lacivert, dudaklardaysa koyu kırmızı, vişne veya fuşya renkleri tercih ederdim.
Kahve ve nude tonlar hemen hemen her durumda, her kadının kullanabileceği tonlar olsa da, onları renklendirecek bir dokunuşa ihtiyaçları var. Nötr tonlara fazla yüklenmek gibi bir hataya düşmeyin.

YSL Makyaj Artisti Fred Letailleur Sırlarını Anlattı

“YSL kadını; kadınlığının farkında, kendinden emin ve güçlü. Aynı zamanda kendine özgü bir tarz yaratabilecek kadar stil sahibi ve özgür.”

Kırmızı halı için kimin makyajını yapmak isterdiniz ve nasıl görünürdü?

Göz kamaştıran, ihtişamlı bir görünüm yaratmayı hep çok sevdim. Örneğin Megan Fox’un klasik retro görünümünü, Chloe Moretz gibi havalı bir görünümü veya Ariana Grande’nin sevimli ilginçliğini seviyorum. Ben, pürüzsüz mat bitişli ve hatları belirginleştirilmiş bir cilt makyajını, likit eyeliner ve koyu kırmızı tonda parlak bir rujla tamamlardım.

YSL Makyaj Artisti Fred Letailleur Sırlarını Anlattı

Her zaman ve her durumda görünümünü en çok beğendiğiniz ünlü?

Makyaj kendi güveninizi ve tarzınızı yansıtma biçiminizdir. Diyebilirim ki; bir kadının yaptığı makyaj, içinde bulunduğu an için en mükemmel olandır. Eğer tek bir kadın ismi vermem gerekirse bu Catherine Deneuve olur, çünkü hem ikonik, hem de yıllardır zamansız bir görünüme sahip.

Esra Er Kursan
Esra Er Kursan Tüm Yazıları