preloader

Doğal Makyaj Görünümü İçin Uygulamanız Gereken Adımlar

Doğal Makyaj Görünümü İçin Uygulamanız Gereken Adımlar

Yazı Boyutu:

Cildi ağırlaştırmayan, doğal bir görünüm veren ve kalıcılık sunan ürünler kullanarak, günlük makyajınızı en doğal şekilde yapabilirsiniz!

Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilt görünümünün sırrı kuşkusuz ki doğallık. Cildin nefes aldığı ve örtülmediği ten görünümleri, güneşte kalmışçasına kırmızı yanaklar ve dolgun dudaklar… Tabii makyajın doğal olması kadar kalıcı olması ve gün boyunca tazeleme gerektirmemesi de oldukça önemli. Bu noktada makyaj çantanızı uygun ürünlerle, nude tonlarla revize edebilir ve birkaç uygulama tüyosundan faydalanarak gün boyu harika görünümünüzü koruyabilirsiniz.

Doğal Görünümlü Bir Fondöten Kullanın

Günlük ten makyajının en önemli noktası; hafif yapılı, akışkan dokulu ve cilde nem veren bir fondöten kullanmak… Eşit şekilde yüzünüze dağıtacağınız fondötenin kendi cildinizmiş gibi kusursuz görünmesi önemli. Tabii bunun için de cilt tonunuza uygun, doğru bir fondöten seçimi yapmalısınız.

Makyaj sanatçılarının favori ürünü, ödüllü Giorgio Armani Luminous Silk Fondöten doğru adres! Kullanıldığı andan itibaren teninizle uyum sağlayan fondöten, cildinize tüm gün süren nemli bir ışıltı veriyor. İpeksi ve hafif dokusuyla cildi aydınlatmaya, dokuyu iyileştirmeye ve kusurları gidermeye yardımcı olan özel Micro-fil™ teknolojisine sahip formülüyle, gün boyu kalıcı kapatıcılık sağlıyor ve doğal, parlayan bir cilt görünümü yaratıyor. Luminous Silk Fondöten ile daha aydınlık bir cilt görünümüne ulaşacaksınız!

Doğal Makyaj Görünümü İçin Uygulamanız Gereken Adımlar

Doğal güzelliğinizi derinleştirecek fondötenin üzerine cilt tonunuza uygun bir allık uygulamayı da ihmal etmeyin. Yanaklarınızda doğal bir renk yakalamak için Giorgio Armani Luminous Silk Glow Blush’ı deneyebilirsiniz.

Göz Altlarınız İçin Kapatıcılardan Destek Alın

Göz altlarınızda yorgunluk belirtileri varsa, kapatıcı yardımıyla rahatlıkla kamufle edebilirsiniz. Nemli görünen ten makyajınızla bütünlük oluşturması için kapatıcıyı nemli sünger yardımıyla uygulayabilirsiniz. Eğer ürün likit yapıdaysa ve göz çevresi çizgilerinize doluyorsa o zaman transparan bir pudrayla hafifçe üstünden geçmenizde fayda var. Bu yöntem kapatıcının kalıcılığını da artıracak.

Likit Farla Göz Kapaklarınıza Doğal Işıltı Sunun

Doğal Makyaj Görünümü İçin Uygulamanız Gereken Adımlar

Likit ürünlerin hem çok daha kalıcı olduğunu hem de cilt üstünde eriyerek doğal bir bitiş sağladığını söyleyebiliriz. Bu tip ürünlerin fırçaya gerek duymadan, parmaklarla rahatlıkla uygulanabiliyor oluşu da pratik günlük makyajlar için biçilmiş kaftan.

Giorgi Armani Eye Tint, gözlerinizi doğal bir ışıltıyla ön plana çıkartıyor. Saf renk pigmentleri ve ışıltılı incilerle geliştirilmiş likit far, yenilikçi teknolojisi ile kolay uygulanıyor, pürüzsüz bitiş ve 16 saat kalıcılık sunuyor. Dolayısıyla gün içerisinde tazelemeniz gerekmiyor. Suya dayanıklılığı sayesinde sıcak günlerde bile farınız dağılmıyor. Farın yanı sıra eyeliner ve highlighter olarak kullanılıyor olması da Eye Tint’in en güzel özelliklerinden.

Ürünü uyguladıktan sonra kirpiklerinizi maskarayla belirginleştirip kusursuz ve pratik bir göz makyajı elde edebilirsiniz.

Nude Rujunuzu Çantanızdan Ayırmayın

Doğal Makyaj Görünümü İçin Uygulamanız Gereken Adımlar

Nude tonlardaki rujlar günlük ve doğal makyajın olmazsa olmazı. Nude ruj seçerken cilt tonunuza uygun olmasına dikkat edin. Cilt tonunuz soğuk ise pembe veya mor alt tonlu nude rujlar; sıcak ise şeftali veya kahve alt tonlu nude rujlar tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra rujun kalıcılığını uzun süre koruması ve dudağınızda rahat bir his bırakması önemli.

Armani’nin ikonik Lip Power serisine eklediği üç yeni tonun her biri zarif bir ten rengi sunuyor. Farklı cilt tonları için yaratılan rujlar; kalıcılığı, yüksek performansı, yoğun rengi bir araya getiriyor. Hafif dokusuyla uygulama kolaylığı sunarken, saten bitişiyle de dudaklarınıza harika bir görünüm veriyor.

Makyajınızı Garantiye Alın

Makyajınıza sabitleyici sprey ürün ile final dokunuşunuzu yapın. Günlük makyajınızı yaparken baz kullanmak istemezseniz sabitleyici spreyler kurtarıcınız olacak. Bu ürünleri makyaja başlamadan önce cildi nemlendirmek için de kullanabilirsiniz. Cilt tipinize ve ihtiyacınıza göre daha mat ya da ışıltılı görünüm veren bir ürün tercih edebilirsiniz.

*Bu içerik Armani iş birliğinde hazırlanmıştır.

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları