preloader

Hangi Makyaj Fırçası Ne İçin Kullanılır?

Hangi Makyaj Fırçası Ne İçin Kullanılır?

Yazı Boyutu:

Kusursuz bir makyaj için kozmetik ürünlerini fırça ile yaymak önemli. Ten ve göz altınız için kullanmanız gereken makyaj fırçalarını ve kozmetik markalarının en iyi fırça alternatiflerini keşfedin.

Makyaj yapmanın en önemli noktalarından biri doğru fırça kullanımı. Doğru bir fırçayla doğru bölgeye makyaj uygulaması yaptığınız zaman, bambaşka bir görünüm elde edebilirsiniz, sanki profesyonel bir makyaj artistinin eli değmiş gibi… Fırça kullanılmadığı zaman makyaj ürünleri cildinizde kalıp gibi kalıyor ancak fırçayla dağıtılan makyaj cildinizde kusursuz bir görünüm yaratıyor. Hangi makyaj ürünü için hangi fırçayı kullanmanız gerektiğine gelin beraber bakalım.

Hangi Makyaj Fırçası Ne İçin Kullanılır?

Makyaj Fırçası: Fondöten Fırçası

İlk olarak ten makyajının en önemli adımlarından biri olan fondöten ile başlayalım. Cildinize eşit miktarda ve ince bir tabaka halinde sürmeniz gereken fondöteni, pürüzsüz bir görünüm için fondöten fırçası ile sürmeniz önemli. Uygulama şekline göre birkaç çeşidi bulunan fondöten fırçalarının bizce en iyisi oval olan. Fondöteni cildinize çok kolay şekilde yedirmenize yardımcı olan oval fırçalar, yok gibi bir makyaj görünümü vermeye yardımcı oluyor.

Makyaj Fırçası: Pudra Fırçası

Geniş yapılı ve büyük fırçalar, toz ürünleri en iyi şekilde uygulamanızı sağlar. Fondötenin üzerine ya da direkt temiz cildinize uygulayabileceğiniz pudrayı sürerken dikkat etmeniz gereken çok önemli bir nokta var… Pudrayı fırçaya aldıktan sonra mutlaka ürünün fazlasını üfleyin ya da el yardımı ile hafifçe silkeleyin. Aksi halde cildinize fazla ürün uyguladığınız zaman yapay bir görünüm oluşur. Geniş fırça yardımıyla ve dairesel hareketlerle pudra uyguladığınızda cildinizde pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz.

{771018}

Makyaj Fırçası: Allık Fırçası

Özellikle elmacık kemiklerine çok hoş bir etki bırakan uzun ve esnek kıllı açılı allık fırçaları, makyaj çantalarının vazgeçilmezi. Yüzünüze sağlıklı bir görünüm veren allık, doğru uygulanınca yüzünüze canlı bir görünüm sunuyor. Allığı uygularken yüzünüze kocaman bir gülümseme yerleştirin, iyice çıkan elmacık kemiklerinizin üzerine aşağı yukarı hareketlerle allığı uygulayın. Yanağınızda koyu bir renk oluşmaması için aynı pudradaki gibi fırçanın üzerindeki fazlalığı alın.

Makyaj Fırçası: Aydınlatıcı Fırça

Aydınlık bir cilt görünümü için elmacık kemiklerinizin, burnunuzun ve dudaklarınızın üstüne aydınlatıcı ürünler kullanın. Bu ürünleri uygulamanın en doğru şekli yelpaze şeklindeki fırçalardan kullanmak. Aydınlatıcının eşit bir şekilde yayılmasını sağlayan bu fırça ile makyajınıza mükemmel bir dokunuş yapabilirsiniz. Doğal bir görünüm elde etmek için ürünü uygularken fırçayı dik tutmaya çalışın.

Makyaj Fırçası: Kontür Fırçası

Yüzünüzde çekici bir ifade yaratan kontür uygulamasında, ürünü iyi karıştırmak ve doğru yere uygulamak için kullanacağınız fırça türü çok önemli. Fırçanın kılları hem küt hem de sık olmasına dikkat edin. Yüz hatlarınızı daha genç göstermek için burun kenarlarınıza ve saç diplerinizi koyu renkteki kontür ürününüzle renklendirin. Yukarıdan aşağıya doğru hareketlerle, cildinize iyice yedirin. Ayrıca fırçayı elmacık kemiklerinizin altına oturtarak, yine ileri geri hareketlerle kontürü dağıtın.

Makyaj Fırçası: Concealar Fırçası

Genç ve aydınlık bir görünüm için concealar, makyajınızın en önemli detayı diyebiliriz. Hem sağlık açısından hem de pürüzsüz bir görünüm için concealar’ı elinizle değil fırçayla uygulamanız şart. Göz altınız için yumuşak kedi dili fırçalardan kullanmanızı öneriyoruz. Kapatıcılığının yüksek olması için tampon hareketlerle ürünü göz altına sürün. Özellikle göz pınarlarınıza biraz daha yoğun sürerek yorgun görünümün önüne geçebilirsiniz.

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları