preloader

Uğur Batı OGGUSTO’da Neler Okuyor?

02.02.2022
Uğur Batı OGGUSTO’da Neler Okuyor?

Yazı Boyutu:

Akademisyen, köşe yazarı ve yazar Uğur Batı, OGGUSTO’dan en sevdiği içerikleri sizler için seçti.

“Sıkça tekrarlarım, kendinizi bulmak için önce kendinizi kaybetmeniz gerekir! Peki, nerede kaybederiz biz? İnsanın kendisini kültürde, sanatta, edebiyatta, gündelik hayatın politikasında kaybetmesi gerekir. Sonrasında da bir yaşam gustosunda arayıp bulması gerekir, o ayrı. Harika dijital platform OGGUSTO, Türkiye’nin yaşam tarzı ve gustosu konusunda tek seçeneği. Seyahat, alışveriş, gastro, ilginçlikler… Eğer bir deneyim peşindeysem baktığım sözlük gibi bir kaynak OGGUSTO. Şimdi sizler için bir seçki hazırladım ki, beğenilerime ortak olun diye…” – Uğur Batı

Edebiyatın İyileştirici Gücü: Bibliyoterapi

bibliyoterapi

Bilgi kaynaklarıyla ruha yardım etmek, doğru zamanda doğru bireyle doğru kitabı buluşturmak olarak açıklanan Bibliyoterapi hakkında her şeyi öğrenin.

Devamını okumak için tıklayın.

Tüm Zamanların En İyi Türk Filmleri

turk filmleri

Nostaljik Yeşilçam filmlerinden uluslararası alanda ödül kazanan yönetmenlerin filmlerine kadar Türk sinemasının en beğenilen filmlerine yakından bakın.

Devamını okumak için tıklayın.

Türkiye’nin Dört Bir Yanındaki Gastronomi Vahaları

Gastronomi Vahalar

Yüksek gastronomi deneyiminin karşınıza nerede çıkacağı hiç belli olmaz! Hiç tahmin etmediğiniz lokasyonlarda rastlayacağınız şahane restoranlara göz atın.

Devamını okumak için tıklayın.

Filmlerdeki Efsanevi Arabalar

efsane arabalar

Taksi veya ülkemizde Taşıyıcı olarak çevrilen Transformers gibi pek çok filmde oyunculardan rol çalan efsane otomobil modelleri mercek altında.

Devamını okumak için tıklayın.

Masalsı Kış Destinasyonları

masals ks destinasyonlar

Karlarla kaplı, her yanı kartpostal görünümlü yerlerde kışı en güzel yaşatan Avrupa’nın masalsı kış destinasyonlarına yakından bakın.

Devamını okumak için tıklayın.

İş Dünyasında 2022 Trendleri

unnamed 5

Artırılmış gerçeklik, sanal moda, reklamda kişiselleşme gibi adını sık sık duyacağımız 2022 iş dünyası trendleri mercek altında.

Devamını okumak için tıklayın.

Akıllı Bir Ev Yaratmak İçin İhtiyacınız Olanlar

unnamed 2

Güvenlik ve konforun ön planda olduğu akıllı bir ev yaratmak ister misiniz? Hem konfor hem de güvenli yaşamla eş anlamlı hale gelen akıllı ev sistemine dair detayları keşfedin.

Devamını okumak için tıklayın.

Her Mekanın Yıldızı Devasa Bitkiler

Devasa bitkiler

Mekanlara bambaşka bir hava katarken hayatımıza dinginlik getiren dekorasyonda kullanabileceğiniz geniş yapraklı, uzun boylu ve devasa 10 yeşil bitki bu listede.

Devamını okumak için tıklayın.

Doğru Nefes Almanın İpuçları ve Sağlığa Etkileri

nefes alma teknikleri

Havayı soluma biçimimiz bedensel sağlığımızı sandığımızdan daha çok etkiliyor. Akciğerlere oksijen iletimi ve solunum kalitesi açısından doğru ve sağlıklı nefes almanın ipuçlarını öğrenin.

Devamını okumak için tıklayın.

Sürdürülebilirlik ve Etik Yaşam Üzerine En İyi Belgeseller

surdurulebilirlik konulu belgeseller

Dünyada pek çok sektörün işleyişine ışık tutarak bakış açısı geliştirip ufkunuzu açan, etik yaşam ve sürdürülebilirlik konulu belgeselleri izleme listenize alın.

Devamını okumak için tıklayın.

Hayvanları Korumak İçin Çalışan Kurumlar

anoir-chafik-2 3c4dIFYFU-unsplash

Sokakta ya da kendi doğasındaki hayvanlara yardım eden kuruluşların başarılarını görünce hayran olmamak elde değil! Hayvanlar için çalışan kurumları öğrenin.

Devamını okumak için tıklayın.

2022’de Kaçırılmaması Gereken Sergiler

sergiler

Dünya hangi sanatçı ve sergileri konuşuyor? Dünyanın dört bir yanında mutlaka görülmesi gereken sergileri keşfedin.

Devamını okumak için tıklayın.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları