Ocak Ayında Göze Çarpanlar

Ocak Ayında Göze Çarpanlar

Ocak ayında markaların öne çıkan yeniliklerini ilk siz görün.


Zamansız Tasarımlarını Hayata Geçiren ‘’Quatervois’’ Markası; Gardıroplarınızı Yeniden İnşaa Ediyor

‘’DREAM’’ koleksiyonu ile gündüz başlayan şıklığı akşam da devam ettiren Quatervois, kadınlara 7/24 kılavuz olarak ve şehrin dinamik temposuna vurgu yapıyor. Koleksiyonu Anka Kuşunun rüyası üzerine inşaa eden Quatervois, 45 parçadan oluşan ‘’DREAM’’ koleksiyonu ile siyah ve deri ağırlıklı olmak üzere, mavi, yeşil bordo ve fuşya tonları ile sonbahar-kışa nefes oluyor.

İlk showroomunu İspanya’da açan Quatervois, ikinci shoowroomunu İtalya’ya açtı. Türkiye’de Brandroom ve Galeries Lafayette mağazalarında ürünleri bulunan Quatervois markası, kendi web sitesiyle dünyanın her yerine ürün gönderimi sağlıyor.

Tasarımlarını dünyaya açmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşayan Deniz & Ceren Bulut; ‘’Yeni koleksiyonumuzu büyük bir heyecan ve mutluluk ile hazırladık. Hedefimiz; tüm kadınların gardıroplarında rüya niteliğinde bir dönüm noktası olabilmek! Kadınları hiçbir kalıba sokmadan, farklı kumaş, beden ve renk alternatifleri sunmak istiyoruz. Tasarımlarımızda, işlevsellik ve sürdürülebilirlik her zaman ön planımızda oldu, dileğimiz tüm parçalarımızın gardıroplarda ebedi kalması!’’ dedi.

adidas Originals ve Prada, Open-Metaverse ve İlk NFT Projesini Duyurdu

Yenilikçiliğe ve özgünlüğe yönelik ilerici yaklaşımlarıyla tanınan iki uluslararası marka adidas Originals ve Prada, Open-Metaverse ve kullanıcı tarafından üretilecek olan ilk NFT projesini duyurdu. İki marka, dijital sanatçı Zach Lieberman ile iş birliğinden doğan “adidas for Prada re-source” projesini tanıttı. “adidas for Prada re-source” projesi, kullanıcı tarafından oluşturulan ve yaratıcılara ait sanat eserlerini içerecek iddialı bir NFT işbirliği. Proje, fiziksel Re-Nylon Koleksiyonu'ndan ilham alan büyük ölçekli bir dijital sanat eseri yaratmak için moda, tasarım ve kripto alanındaki katılımcıları bir araya getirmeye hazırlanıyor. NFT satışlarından elde edilen gelir ise hayır kurumlarına bağışlanacak, sanatçı ve topluluk yaratıcılarına tahsis edilecek.

Serdar Uzuntaş’ın Yeni Koleksiyonu Sporu Eskrimin Kalbinden Kutluyor


Türk tasarımcı Serdar Uzuntaş, Milano Erkek Moda Haftası’nda olimpik eskrim disiplininden ilham alan bir koleksiyonla yer aldı. Tasarımcı sürpriz yaparak ilk kez tasarladığı gözlük serisini de moda haftasında görücüye çıkarttı. Milano Moda Haftası kapsamında camera moda platformunda sergilenen 2022-23 Sonbahar/Kış koleksiyonunun çekimi, iki model ve profesyonel bir eskrimcinin rehberliğinde, Milano'nun en eski ve en prestijli eskrim salonlarından biri olan Circolo della Spada Mangiarotti'de gerçekleştirildi.

Serdar Uzuntaş’ın “Eskrimin Kalbi” isimli kısa filmine de Milano Moda Haftasında yer verildi. Serdar Uzuntaş, koleksiyonu hazırlarken ilhamını; İtalya Milli Takımı’nın eskrim sporundaki kazandığı büyük başarılarından aldı. Bu koleksiyon, iyi bilinen Olimpiyat disiplinine bir saygı duruşu niteliğindedir. Koleksiyonda sarı, turuncu, kırmızı ve hâkî gibi renklerde yün, neopren, pamuk ve deri gibi hem İtalya hem de Türkiye kumaşlarından yapılmış giysiler giyen eskrimcilerin akıcı ve zarif hareketlerine odaklanılıyor. Aynı zamanda griler, lacivert, siyah ve beyaz gibi nötr renklere de odaklanıyor. Tasarımlarda benzersiz bir ayrıntıyı temsil eden, genellikle SR logolu kalp yamaları ile işaretlenmiş, geri dönüştürülmüş kumaşlar, fermuarlar ve galvanizli altın düğmeler kullanılıyor. İtalya'da üretilen ayakkabılarda ise Serdar Uzuntaş, her modeli kendi atölyesinde yaratan zanaatkar Elif Malkoçlar'ın hünerli ellerine güveniyor.

Aşkın Z Kuşağı: Pandora ME

Pandora bu yıl ister Sevgililer Günü’nü, ister Yalnızlar Günü’nü kutlayanlar için, sevginin her halini ifade eden Pandora ME koleksiyonu ile göz kamaştırıyor. Cümlelerini tamamlayan en yakın arkadaşınız, kalp atışınızı hızlandıran platonik aşkınız ya da harika özelliklerinizle bizzat kendiniz; tüm kuralları unutun ve sevginin ta kendisini kutlamaya hazırlanın. 

Pandora ME koleksiyonuna yeni eklenen her bir mücevher birbirinden farklı pek çok hikayeyi anlatıyor. “Crush” yazılı kelime stil halkası, kalpli bağlantı halkası, “Angel” ve “Love” yazılı yeni yüzükleri ile Pandora ME koleksiyonu, romantik aşkı ve arkadaş bağlarını aynı sevgi potasında eritiyor. Z kuşağından ilham alınarak hazıralanan bu çarpıcı koleksiyonu keşfedin. Sınır tanımayan sevginizi Pandora ME ile anlatın. 

Begüm Khan’ın Böceklerle ve Doğayla Olan Aşk Hikayesi Mini Me Koleksiyonunda

Maksimalist tarzıyla dikkat çeken tasarımcı Begüm Kıroğlu, klasikleşmiş hayvanlar ve kalpli figürlerden oluşan “I Heart Me” koleksiyonundaki tasarımlarını minyatüre dönüştürdüğü Mini Me Koleksiyonu ile Begüm Khan markasına yeni bir yorum katıyor. Tasarımcı yeni koleksiyonunu “Bizim böceklerle, böceklerin çiçeklerle, çiçeklerin insanlarla, bizi takip edenlerin bizimle olan romantik aşk hikayesinin bir dışa yansıması” olarak anlatıyor. Sanatçı Mini Me koleksiyonundaki en büyük ilhamını, döneminin mücevher stillerini belirleyen bir sanat dalı olarak kabul edilen Osmanlı minyatür sanatından alıyor. “I Heart Me” Koleksiyonu’ndaki büyük versiyonlarıyla aynı büyüklükte taşların kullanıldığı Mini Me tasarımlarında benzersiz el işçiliği ile ortaya çıkan detaylar dikkat çekiyor. Antik çağlarda afrodizyak olarak kullanılan ve aşıkları birleştirdiğine inanılan Silphium (Silfiyum) bitkisinin şeklinden yola çıkarak ortaya çıkan kalp figürü, Mini Me Koleksiyonu’ndaki Begüm Khan tarzı yorumuyla Sevgililer Günü için en anlamlı hediyelerin başında geliyor. 

Parisli Lüks Çanta Markası Renaud Pellegrino İlk Kez Türkiye’de!

Estetik tutkunu tasarımcının kendi ismini taşıyan markası Renaud Pellegrino, lüks ve benzersiz çantalarının Türkiye’deki ilk fiziksel ve exclusive satış noktası olarak Beymen ile anlaştı. Yeni sezon için Beymen tarafından seçilen sanat eseri niteliğindeki çantaları Beymen Zorlu Center, İstinye Park ve Suadiye mağazalarından ve www.beymen.com’da satışa sunulacak.

Bu anlaşmadan ötürü büyük mutluluk duyan tasarımcı Türkiye’nin kendisi için büyük bir ilham kaynağı olduğunu belirtti. “Doğu ve Batı’nın kesişimini temsil eden heyecan verici bir kültür, tarih, felsefe ve estetik karışımı olan Türkiye’yi düşündüğümde, aklıma çeşitli sanat formları, teknikleri, tarzları ve alışık olduğum Akdeniz ilhamıma ne kadar yakın olduğu geliyor. Türkiye tam anlamıyla kültürler arası bir köprü. Çok yakında Beymen’e girişimizi kutlamak için İstanbul’a geleceğim. Renaud Pellegrino uyarlanabilir bir marka olduğu için buraya da doğal olarak uyum sağlayacağımızı düşünmek hoşuma gidiyor. Türk müşterilerini memnun etmek için özel modeller tasarlamayı, sanat ve moda sektörlerinden güçlü isimlerle iş birlikleri yapmayı planlıyoruz” sözleriyle heyecanını vurguladı.

Markasını kurulduğu günden bugüne kimliğini yansıtan lüks tasarımlar yapan Renaud Pellegrino’nun tutkuyla tasarladığı çantalar, mücevher sanat eseri statüsünde kabul edilip Paris Dekoratif Sanatlar Müzesi’nin kalıcı koleksiyonunda yer alıyor. Fransız Riviera’sında büyüyen usta tasarımcının ilhamını ise renkler, ışık ve manzaralar oluşturuyor.

The Longines Master Moonphase Collection Ayın Evrelerini Bileğinize Taşıyor

Longines’in uzmanlığının bir sembolü olan The Longines Master Moonphase Collection; saat, dakika, saniye ve tarih, kronograf, güç rezervi, retrograd veya yıllık takvim gibi pek çok farklı mekanizma çeşidi sunuyor. Longines’in sunduğu koleksiyondaki bu yeni modellerde, günü işaret eden bir ibrenin ucundaki rakamlı tarih halkası, saat altı yönünde ışıldayan Ay evreleri göstergesini çevreliyor. Longines, bu yeni saatte kullandığı şık kadranını zamana yenik düşmeyen tasarımıyla birleştirerek zarif, dingin ve ahenkli bir estetik yakalıyor.

The Longines Master Moonphase Collection kadın modellerinde kasa şimdilik 34 mm çap, kırmızı, mavi ve kahverengi renkli kayış veya şık ve rahat bir şekilde takılacak paslanmaz çelik bilezik seçenekleriyle geliyor. The Longines Master Moonphase Collection’ın yeni modelleri, güçlü bir irade ve karaktere sahip kadınların bileklerini süslemeye aday. Erkek modelleri ise 40 ve 42 mm'lik iki farklı boyutta tasarlanan yeni ve farklı kadran seçenekleri de sunuyor: siyah Barleycorn desenli renkli Roma rakamlı, gümüş Barleycorn desenli renkli rakamlı veya mavi gün ışığı renginde aplike indeksli. 40 mm’lik modellerin zarif bir yorumu olan pırlanta indeksli modeller de bulunuyor. The Longines Master Collection'ın yeni modelleri paslanmaz çelik kayış veya farklı kadran renkleriyle uyum sağlaması için siyah, kahverengi veya mavi renklerde kayışlarla sunuluyor. Safir camdan görülebilen L899.5 otomatik kalibrede; hafif, manyetik olmayan, sağlam, paslanmaz ve termal genleşmeye karşı dayanıklı bir malzeme olan silikondan üretilen bir pandül bulunuyor.

Zeynep Tosun’dan Sosyal Sorumluluk Projesi İçin Sürdürülebilir Koleksiyon

Başarılı tasarımcı Zeynep Tosun, ilk kez gerçekleştirilen farklı bir sosyal sorumluluk projesi için koleksiyon hazırladı. Kullanılmayan tekstil ürünleri İstanbulun dört farklı noktasına konumlandırılmış giysi kumbaraları ve modasigecmez.net adresi üzerinden temmuz ayından itibaren toplanmaya başladı. Bağışlanan bu kıyafetler Zeynep Tosun ve Anadolu’daki emektar kadınların öncülüğünde yöresel ileri ve geri dönüşüm teknikleriyle yeniden tasarlanarak bir koleksiyona dönüştürüldü.

Kendi markasını kurduğundan beri üretim aşamalarının büyük bir kısmını Anadolu’daki kadın tekstil çalışanları ile gerçekleştiren başarılı tasarımcı Zeynep Tosun, duyduğu heyecanı “Toplanan tüm kıyafetleri renklerine, türlerine, gramajlarına göre ayırarak çok eskiden beri Anadolu’da bilinen çeşitli el işi yöntemleriyle yepyeni kıyafetler yarattık. Bu tasarımların, tüm markalara ve tasarımcılara ilham vermesini ve tekniklerin sahiplenilmesini umuyoruz” sözleriyle anlattı.

Toplanan kıyafetlerden işlemeler ve patchworkler ile süslenmiş jean ceket, şapka, muska ve çanta üretildi. Toplam 490 parçadan oluşan sürdürülebilir özel koleksiyonun satışından elde edilen gelir ise Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’na (KAÇUV) bağışlanacak. Elde edilen gelirin bağışlanacağı sürdürülebilir koleksiyon ise Trendyol Kanserli Çocuklara Umut Vakfı mağazasında satışa sunuldu.

Miu Miu Çin Yeni Yılı’nı Kutluyor

Miu Miu, marka elçileri Lexie Liu ve Qiu Tian’ın rol aldığı, yeni yıl sezonu için seçilen çağdaş ve aynı zamanda klasik ürünlerinin bulunduğu Çin Yeni Yılı kampanyasını sunar.

Zihinlerin sinematik buluşmasıyla birlikte bir hikaye aralanıyor. Yeni bir yılın arifesinde hayatları farklı yönlere giden iki farklı karakterin yolları birbirleriyle kesişirken, tüyleri diken diken yapan tanıdık bir bir déjà vu hissi yaşanıyor. Her biri merak etmeyi bırakarak farklı yönlere geri gitmeden önce anılarını içinde kayboluyorlar. Biri kendi dizelerini okur, diğeri bir melodi mırıldanır; aralarında filizlenen bağlantı ses ve uzay yoluyla kurulur.

Prada Grubu China Green Foundation’ın “Kaplan ve Leopar ile Yürüyüş” programına bağışta bulunarak nesli tükenme tehdidi altındaki hayvanlara yardım ediyor. Bu hayır kurumu, Pekin ve Şanghay’daki çeşitli popüler bilim ve doğa eğitimi faaliyetleri yoluyla kaplanların korunması konusundaki farkındalığı arttırmak için son model teknolojiyi kullanıyor ve bir kaplan ailesinin insanlarla uyum içinde yaşayabileceği ve kaçak avlanma tehdidine karşı güvende olduğu bir “Büyük Kedi Cenneti” yaratıyor.

UnoMoi’den Türk Eğitim Vakfı Bursiyerlerine Son Moda Bir Haber

El ele verip alışveriş alışkanlıklarımızı değiştirebileceğimize inanan UnoMoi, çevreye verdiğimiz zararı en aza indirebileceğimize ve bunu yaparken de şıklığımızdan asla ödün vermeye gerek olmadığına inanan bir online platform olarak bizlerle buluşuyor.

Çevre bilinci konusunda oldukça hassas olan, kiralamanın “giyinmenin geleceği” olduğuna inanan UnoMoi, 54 yıldır eğitimde fırsat eşitliği misyonuyla başarılı ve maddi imkanı kısıtlı, ülkemizin aydınlık geleceği gençlerimizin okuyabilmesini, kendini geliştirmesini hedefleyen Türk Eğitim Vakfı ile bir işbirliğine gidiyor. Buradan hareketle, TEV bursiyeri öğrencilere konuyla ilgili farkındalık kazandırmak ve özel günlerinde destek olmak amaçlanıyor. İşbirliği çerçevesinde, TEV bursiyerleri, UnoMoi’nin sitesinden, dünyaca ünlü markalardan beğendikleri tasarımları mezuniyetlerinde, doğum günü partilerinde, önemli etkinliklerde ve en önemlisi de staj/iş görüşmelerinde hiç bir ücret ödemeden temin edebilecekler.

UnoMoi hakkında detaylı bilgi edinmek için tıklayın.

Bee Goddess, Tiger Koleksiyonu ile Çin Kaplan Yılı’nı Kutluyor

Bee Goddess, Anadolu’nun tüm tanrıçaları ile özdeşleşmiş, dişi enerjinin, sezginin ve kalbin gücünü temsil eden, ihtişam, şans, zenginlik ve korunma sembolü kaplan tılsım mücevherleri ile yeni Çin yılını kutluyor.

Kaplanlar, tüm dünya medeniyetlerinde bilinen en büyük ihtişam, güç, şans, zenginlik ve korunma sembollerinden bir tanesidir. Bee Goddess kurucusu ve tasarımcısı Ece Şirin’in marka serüveninin başından beri ona güç veren, ilk kez ‘Light Forest’ koleksiyonunda yorumladığı bu görkemli sembol bu sene Çin yılına özel yeniden Tiger koleksiyonunda hayat buluyor.

Tiger koleksiyonunda, iyi şans için seçilen uğurlu kırmızı yakutlar ile 14K pembe altın ve pırlantalarla bezenmiş kaplanın güçlü yüzü ile zarif el yapımı özel kolye tasarımlarının yanı sıra bilezikler ve yüzükler yer alıyor. 2022 yılının ilk aylarında, tutku, güç ve cesareti uyandıran Kaplan, tılsımı, 18K altın ile yeniden yorumlandı. Beyaz  pırlantalar ile süslenen stilizasyonu ile koruyucu ve iyi enerjinin sembolü oniks taş zeminin bir araya geldiği mücevherler, aynı zamanda özel kesim oniks taşların kullanıldığı uzun zinciri ve farklı kilit sistemleri sayesinde ayarlanabilme seçeneği sunuyor.

Swarovski’den Özel Koleksiyon: UNA ile Bu Sevgililer Günü ve Her Gün Aşığız

Swarovski, kalpleri kazanacak göz alıcı parçalarla aşk ateşini yıl boyu canlı tutacak, modern romantizmin, modern hatıraları hak ettiği inancıyla, “bir gün değil, her gün aşk” diyen muhteşem tasarımlara sahip özel UNA koleksiyonu ile karşınızda.

Kuğuların birbirini selamladığında ortaya çıkan zarif kalp şeklinden ilham alan Swarovski Kuğusu, yeni UNA ürün ailesiyle birlikte göz alıcı bir sonsuzluk sembolüne dönüşüyor. Sadece bir günlük değil, bir ömürlük birlikteliğin sembolü olarak tasarlanan bu baş döndürücü parçalar, Swarovski’nin çok sevilen marka logosuna yeni bir ruh katıyor.

Koleksiyon, içinde bolca aşk, biraz tutku, biraz da sonsuzluk barındıran tasarımlarıyla usta eller tarafından yaratılmış süsler, choker kolyeler, küpeler ve bilekliklerden oluşuyor. Bu Sevgililer Günü’nde UNA ailesi ile ömürlük sevginizi, sevdiğiniz kişiye hediye etmeyi unutmayın.

Sokak Sanatı Evinizde: Leo Lunatic’in “Kızgın Panda”sı 48 Saatliğine Trendyol’da

Türkiye’nin lider, dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından Trendyol, The Guardian Gazetesi’nin en iyi 15 sokak sanatçısı sıralamasında yer alan Leo Lunatic’in “Kızgın Panda”sını GLOBART işbirliğiyle Türkiye’de sanat alanında bir ilke imza atarak “drop” yöntemiyle 48 saat boyunca sanatseverler ile buluşturuyor. Sokak sanatının ikonik figürlerinden “Kızgın Panda” Trendyol ile evlere giriyor. “Kızgın Panda” 8 – 9 Ocak tarihlerinde sizlerle!

Leo Lunatic, “Dünyanın en sessiz ve uysal hayvanı olan pandanın, doğanın yok oluşuna kızgınlığını resmediyorum” olarak tanımladığı kızgın pandasını sadece Trendyol’a özel olarak üretecek. Sanatseverler, Kızgın Panda’nın Leo Lunatic imzalı açık edisyonlarına sadece 8 Ocak 00.01 gece yarısından, 9 Ocak saat 23.59’a gece yarısına kadar Trendyol üzerinden ulaşabilecekler. Leo Lunatic’in “Kızgın Pandası” 50x50 boyutlarında fine art baskı ile sertifikalı olarak sanatseverlere gönderilecek.

Popüler Yazılar

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.