preloader

Yılbaşında Mutluluk Dağıtabileceğiniz 15 Hediye Önerisi

22.11.2021
Yılbaşında Mutluluk Dağıtabileceğiniz 15 Hediye Önerisi

Yazı Boyutu:

“Hediye almak mı yoksa hediye vermek mi?” sorusuna verilecek cevap basit: Her ikisi de! Yılbaşı gibi özel günleri sevginizi ifade etmenin bir fırsatı olarak görüyorsanız haksız sayılmazsınız.

“Hediye almak mı yoksa hediye vermek mi” sorusuna verilecek cevap basit: Her ikisi de! Yılbaşı gibi özel günleri sevginizi ifade etmenin bir fırsatı olarak görüyorsanız haksız sayılmazsınız. Yüzlerde gülümse yaratmanın en kestirme yolu olan hediye alıp-verme, herkes için son derece birleştirici bir seremoni. Yeniden bir arada olmak, bir masanın etrafında toplanmak ve göz alıcı hediye paketlerini büyük bir heyecanla açmak… Hele ki yılın en güzel zamanında! Yılbaşına az bir süre kala hediye alışverişi için liste yapmanın tam zamanı. Kime, ne alacağız?

Anneniz için…

Anneler için yılbaşında alacağınız mis kokulu bir mumdan ya da sıktığı her an sizi hatırlayacağı bir parfümden daha iyisi düşünülemez. Özünü karda açan zarif kardelen çiçeklerinden alan JML White Moss & Snowdrop koleksiyonundaki mum ile annenizin evinde dev bir çiçek buketi kokusu yaratabilirsiniz. Üst notalarında klementin, acı portakal ağacı; orta notalarında neroli, kardelen; alt notalarında ise yosun, tonka ve amber barındıran bu sıcacık koku annenize daima birlikte geçirdiğiniz zamanları hatırlatacak. Eğer ortamın enerjisini biraz daha yükseltmek isterseniz işin içine biraz da meyve notları ekleyebilirsiniz.

Markanın en favori kokularından, armut ve frezya notalarına ek olarak paçuliyle zenginleştirilmiş English Pear&Freesia ve tatlı kirazla karanfilin kusursuz uyumunu yakalayan Cherry&Clove gibi… Parfüm seçiminde ise narenciye notalarının naif ama bir o kadar güçlü etkisine güvenebilirsiniz. Üst notalarında mandalina çiçeği, portakal çiçeği ve nilüfer; alt notalarında ise menekşe ve vetiver barındıran Jo Malone London Orange Blossom, yılbaşı için en özel hediye seçeneklerinden bir diğeri; hele bir de yanında serinin mumu da yer alıyorsa.

Babanız için…

Sıra geldi babalara… Onlar için tercihinizi odunsu ama enerji veren notalardan yana kullanabilirsiniz. Son derece değerli bir ağaç olan ud ve tazeleyici bergamotun dengeli birleşimiyle yaratılan Jo Malone London Oud&Bergamot, hem son derece sofistike hem de ferahlatıcı bir etkiye sahip. Üstelik yaz-kış fark etmeksizin, babanızın günün her saatinde rahatlıkla kullanabileceği bir koku. Parfümün güçlü etkisini tüm yaşam alanında hissetmesi için hediye paketine bir de Oud&Bergamot mum eklemeyi unutmayın.

İş arkadaşınız için…

Yılbaşında Mutluluk Dağıtabileceğiniz 15 Hediye Önerisi

Satın Al

Birlikte kafa yorduğunuz, takım çalışması içinde bulunduğunuz ve belki de ailenizden bile çok gördüğünüz iş arkadaşınıza yepyeni bir ofis ambiyansı hediye etmeye ne dersiniz? Bunu sağlamak için yine en büyük yardımcımız kokular; özellikle de ortama enerji ve keyif yayacak olanlar. Jo Malone London Pine & Eucalyptus ailesinin en güçlü üyelerinden olan difüzer, aromatik kozalak ve canlandırıcı okaliptüs özleriyle ofis ortamında ruh halini yükseltecek bir etki yaratacak.

Yine markanın imza kokularından biri olan Lime Basil & Mandarin keskin fesleğen ve aromatik dağ kekiği notalarıyla son derece canlandırıcı bir seçenek. Hediye alacağınız arkadaşınız daha egzotik zevkleri olan biriyse, onun için Pomegranate Noir kokusundan daha iyisi düşünülemez.

En yakın arkadaşınız için…

Yılbaşında Mutluluk Dağıtabileceğiniz 15 Hediye Önerisi

Satın Al

En yakın arkadaşınız için seçeceğiniz hediyeye ne kadar özendiğinizi biliyoruz. Tüm güzellikleriyle, tüm zorluklarıyla geride bıraktığınız sene ve birbirinize her anlamda verdiğiniz destek, kutlamaya hatta ödüllendirilmeye değer. Her yılbaşı sezonunda, sınırlı sayıda üretilen özel bir koleksiyon hazırlayan Jo Malone London, en karanlık gecelerde parlayan yıldızlardan ilham alarak tasarladığı Starlit Mandarin&Honey kokusuyla ona alabileceğiniz en iyi hediye seçeneklerinden birini sunuyor. Üst notalarında mandalina, ağaç kavunu ve yıldız anason barındıran bu heyecan verici parfüme, alt notalarındaki bal ve kumarin dostluğunuz kadar sıcak bir dokunuş katıyor.

Dilerseniz hediye tercihinizi birlikte geçirdiğiniz yaz tatillerini anımsatması için Wood Sage&Sea Salt’tan yana ya da her sıktığında cazibe saçması için Peony&Blush Suede kokularından yana kullanabilirsiniz.

Sevgiliniz için…

Yılbaşında Mutluluk Dağıtabileceğiniz 15 Hediye Önerisi

Satın Al

Parfüm, özel günlerin en vazgeçilmez hediye seçeneklerinden biri. Özellikle de hayatınızdaki kişiye aynı anda ikinizi de mutlu edecek, sizin duyularınıza onunsa ruhuna hitap edecek bir koku hediye ediyorsanız. Jo Malone London’ın ikonik kokularından Myrrh & Tonka, içeriğinde nadir bir tür olan Namibian mür ağacı, tonka fasulyesi, sıcak badem ve vanilya özleri barındırıyor. Tıpkı aşkınız kadar özel ve cezbedici bir koku…

Eğer sevgiliniz canlandırıcı ve rafine kokular tercih eden biriyse önerimiz Oud&Bergamot ya da bir İngiliz geleneğini sonuna kadar yansıtan Earl Grey&Cucumber.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları