Mutlaka İzlemeniz Gereken Marvel Filmleri

Mutlaka İzlemeniz Gereken Marvel Filmleri

Sinema dünyasının en cesur kahramanlarıyla tanışmak için bambaşka bir evrene yolculuk yapmaya hazır olun!

Birbirinden heyecanlı, aksiyonlu ve fantastik sahneleriyle Marvel sinematik evreni, 2008’den beri hayatımızda. Her türlü yaştan insanı içine alan bu dünyayı keşfetmeniz için filmleri bir araya getirdik. Üstelik sırasıyla düzenlenilen bu listeyle, Marvel dünyasına daha iyi ayak uydurabileceksiniz.

Captain America: The First Avenger/ İlk Yenilmez: Kaptan Amerika (IMDb: 6,9)

Serüvenin ilk filmi olarak kabul edilen Captain America: The First Avenger, 2. Dünya Savaşı yıllarında geçiyor. Savaşa katılmak isteyen Steve Roger (Chris Evan), fiziksel açıdan yetersiz görülüyor ve reddediliyor. Daha sonra ABD’nin süper asker yaratma programına gönüllü olarak katılan Roger’ın, bir kahramana dönüşüm serüveni başlıyor.

Iron Man/ Demir Adam (IMDb: 7,9)

Robert Downey Jr.’ın canlandırdığı Tony Star, ülkesi için yüksek teknolojili silahlar üreten bir milyarderdir. Afganistan’a esir düşmesiyle kendi hikâyesini yazmaya başlamıştır. Stark, buradan kurtulmak için kendine yaptığı zırhla bir kahramana dönüşmüş ve Iron Man’ı yaratmıştır. 2008’de yayınlanan bu filmi Marvel sevenlerin gözdelerinden.

The Incredible Hulk/ Yeşil Dev Hulk (IMDb: 6,7)

Bir bilim adamı olan Bruce Banner (Edward Norton), zehirli Gama ışınlarına maruz kalmıştır. Bu ışınlar vücudunda hücresel değişimlere yol açmış ve onu yeşil bir deve dönüştürmeye başlamıştır. Hulk adındaki bu süper kahraman, Banner’ın sinirlendiği anlarda ortaya çıkmaktadır. Diğerlerine göre oldukça farklı bir görünümü olan bu kahramanın, bazen sempatik bazen de öfkeli halleriyle karşılaşacaksınız.

 

Iron Man 2/ Demir Adam 2 (IMDb: 7.0)

İlk filmiyle oldukça sevilen Iron Man’ın ikinci serüveni de bir o kadar aksiyon dolu. Ekibini genişleten Tony Stark’a (Robert Downey Jr.), Pepper Potts (Gweynth Paltrow), Black Widow (Scarlett Johansson), Nick Fury (Samuel L. Jackson) ve War Machine olan James Rhodes (Don Cheadle) eşlik ediyor. Bir yandan eşsiz zırhın nasıl üretildiğini öğrenmek isteyen hükümetle uğraşan Stark, bir yandan da eski intikamı için mücadele etmektedir.

Thor (IMDb: 7,0)

Düşüncesiz davranış ve tavırlarından dolayı Thor (Chris Hemswrth), antik bir savaşın tekrar başlamasına neden olmaktadır. Sürgün edilen Thor çekiciyle birlikte dünyada yaşamak zorunda kalıyor. Daha sonra karanlık güçleriyle gelen Loki (Tom Hiddleston) dünyayı ele geçirmeye çalıyor. Böylece o artık Thor’un en büyük düşmanı. Dünyayı kurtarmaya çalıştığı bu mücadele sayesinde, süper kahramana nasıl dönüşeceğini öğreniyor. Ayrıca bu film bizleri İskandinav mitolojisiyle de tanıştırıyor.

The Avengers/ Yenilmezler (IMDb: 8,0)

Bu filmde süper kahraman olmanın aynı zamanda bir ekip işi olduğunu görüyoruz. S.H.I.E.L.D  adındaki Uluslararası Barışı Koruma Teşkilatı’nın yöneticisi Nick Fury (Samuel L. Jackson), dünyayı kurtarmak için süper kahramanların olduğu bir ekip yaratır. Böylece The Avengers serüveni başlar. Marvel’ın en çarpıcı süper kahramanlarından oluşan bu ekibin üyeleri, Iron Man (Rober Downey Jr.), Captain America (Chris Evans), Thor (Chris Hemsworth), Hulk (Mark Ruffalo), Black Widow (Scarlett Johansson) ve Hawkey (Jeremy Renner)’dır.

Iron Man 3/ Demir Adam 3 (IMDb:7,2)

Tony Stark, (Robert Downey Jr.) bu sefer yenmesi zor bir düşmanla karşı karşıya. Kahramanımız Avengers filminden sonra psikolojik sorunlarla karşılaşmaya başlıyor. Kendi içinde çekişmeler yaşayan Stark, bir yandan da terörist Mandarin ile mücadele ediyor. Süper kahramanlığın başka boyutlarını gördüğümüz serinin bu filminde Iron Man’ın içsel yolculuğuna da şahit olacağız.

Thor: The Dark World/ Thor: Karanlık Dünya (IMDb: 6,9)

Dünya’dan ayrılıp bu sefer Thor’un (Chris Hemsworth) kendi dünyasına yolculuk yapıyoruz. O artık Asgard’da. Çekiciyle birlikte Dünya’yı ve 9 Diyarı, Dark Elvese güçlerine karşı koruyup savaşıyor. Bizleri sonsuzluk taşlarından biriyle tanıştırıyor.

Captain America: The Winter Soldier/ Kaptan Amerika: Kış Askeri (IMDb:7,7)

Kaptan Amerika (Chris Evans), Ölüm Makinesi (Winter Soldier) ile karşı karşıya. SSCB döneminde, Ruslar tarafından gölde donmuş olarak bir adam bulunuyor. Özel olarak yetiştirilmiş Winter Soldier önüne çıkan her şeyi yok ediyor. Ekip arkadaşları, Black Widow (Scarlett Johansson) ve Falcon (Anthony Mackie) bu düşmeni yenmek için ona destek oluyorlar.

Guardians Of The Galaxy/ Galaksinin Koruyucuları (IMDb: 8,0)

Marvel evreninin diğer üyeleriyle tanışıyoruz. Başkahramanımız olan Peter Quill, diğer adıyla Star-Lord (Chris Pratt) maceracı kişiliğiyle bizleri bambaşka bir aksiyonun içine sokuyor. Esrarengiz Küreyi çalan Ronan’ın amacı Dünya’yı ele geçirmektir. Tek başına olmayan Star-Lord’a, başta Rakun Rocket ve Groot olmak üzere, görünümleri ve yetenekleriyle bizleri şaşkına çevirecek ekip arkadaşları yardım ediyor. Bu kadar farklı karakterlerin mükemmel birlikteliğini, şüphesiz ki soluksuz izleyeceğiz.

Guardians Of The Galaxy 2/ Galaksinin Koruyucuları 2 (IMDb: 7,6)

Uzayda yolculukları bitmeyen ekip yeni düşmanlar ve yeni maceralarla karşılaşıyor. Bir yandan da Star- Lord (Chris Pratt) geçmişin sırlarını çözmeye başlıyor. Ekibe yeni üyelerin de dahil olmasıyla aksiyon dolu bir serüven daha bizlerle oluyor.

Avengers: Age Of Ultron/ Yenilmezler: Ultron Çağı (IMDb: 7,3)

Bütün kahramanları bir arada görmeye hazırsanız bu eşsiz yolculuğa çıkmaya başlayalım. Aksiyonun dorukta olduğu Ultron Çağı’nda, kahramanlarının güçlerinin yanında birbirleriyle ilişkilerini de değiniyor. Filmin anlamlandırılması için bu bağlantılar oldukça önemli. Barışın sağlanması için bekletilen sistemi Iron Man tekrar başlatmak ister, ancak işler hiç de istediği gibi ilerlemez. James Spader adındaki yeni düşman, insanlığın soyunu tüketmek için planlar yapar. Bunun üzerine yenilmezler bir araya gelir ve mücadeleye başlarlar.

Antman (IMDb:7,3)

Marvel dünyası tüm hızıyla bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Alt atomik partiküller üzerinden ilginç bir formül geliştiren Dr. Hank Pym (Michael Dougles), maddelerin boyutlarını değiştirmenin yolunu bulmuştur. Bu yolla böceklerle de iletişime geçmeyi başaran Pym, özel güçlere sahip kıyafet de yaratır. Dünya’yı kurtarmak için her şeyi hazırlar ve kahraman olarak Scott Lang’ı (Paul Rudd) seçer. Bu serüvende Lang sadece kendini değil, bizleri de bambaşka boyutlara sürükleyecek.

Captain America: Civil War/ Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (IMDb:7,8)

Yenilmezler Amerikan Hükümeti tarafından baskı altındadır. Bu durum da Iron Man ve Captain America başta olmak üzere, kahramanların kendi aralarında bölünmesine sebep olur. Tony Stark (Robert Downey Jr.) ihtiyaç durumunda kahramanların ortaya çıkmasını savunurken, Steve Roger (Chris Evans) daha özgür hareket etmek ister. İç savaşın başlayacağı bu serüvende bizlere düşen arkamıza yaslanıp, tarafımızı seçmek.

Spider- Man: Homecoming/ Örümcek Adam: Eve Dönüş (IMDb:7,4)

Bir lisesi öğrencisi olan Peter Parker (Tom Holland), Avengers ekibinin üyesi olmak için oldukça heveslidir. Ancak Iron Man’ın gözetimi altındayken bu pek mümkün değildir. Süper kahraman olmak için güven kazanmaya çalışan örümcek adam, kötü Vulture (Michael Keaton) ile karşı karşıya kalır. Başını derde sokmadan duramayan Parker, kahraman olmanın sorumluluklarıyla yüzleşir.

Doctor Strange/ Doktor Strange (IMDb: 7,5)

Bir kaza sonucu, elindeki sinirlerden hasar gören Stephen Vincent Strange (Bendecit Cumberbatch), oldukça başarılı bir cerrahtır. İyileşmek için Tibet’in yolunu tutar ve bir büyücüye danışır. Ancinet One (Tilda Swinton) onu bambaşka bir dünyanın insanı haline getirir. Mistik dünyalara adım atan Strange, bizlere baş döndürücü anlar yaşatıyor. Ayrıca Sonsuzluk Taşları’ndan biri olan Zaman Taşı’yla da bizleri tanıştırıyor.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.