preloader

The Walking Dead Evreni Yeni Hikayelerle Genişliyor

13.11.2023
The Walking Dead Evreni Yeni Hikayelerle Genişliyor

Yazı Boyutu:

İzlenme rekorları kıran ve geniş hayran kitlesine sahip “The Walking Dead” serisinin yeni hikâyelerini keşfedin.

“The Walking Dead” serisi sona ermiş olabilir, ancak şimdiye kadar yayınlanmış birkaç tane yan hikâyenin yanında yayınlanmak üzere olan bir hikâyeyle de hayatta kalanları bir araya getirmeye devam ediyor. Şu anda “Fear the Walking Dead”in final sezonunun ikinci yarısı devam ediyor. Kıyamet sonrası senaryoyu merak eden “The Walking Dead” hayranları için gelecek olan tüm yeni alt hikâye yapımlarını bir araya getirdik.

The Walking Dead: Dead City

The Walking Dead Evreni Yeni Hikayelerle Genişliyor

Maggie Rhee ve Negan Smith, zombi istilası altındaki dünyanın en olası ikilisi olarak, yeni yan hikâye serisi “The Walking Dead: Dead City”de Manhattan’ı ele alıyor. Bu mini dizi, altı bölümden oluşuyor ve hayatta kalanların apokalipsi New York’ta nasıl atlattıklarını gösteriyor. Dizi, “The Walking Dead” yazarı ve yapımcısı Eli Jorné tarafından yönetiliyor.

“The Walking Dead” sezon 11’in olaylarından birkaç yıl sonrasında geçen dizi, Maggie’nin (Lauren Cohan), kaçırılan oğlu Hershel’ı (Logan Kim) bulmak için Negan’ın (Jeffrey Dean Morgan) yardımını istemesini konu alıyor. Hershel’ın Negan’ın eski ortağı olan The Croat (Željko Ivanek) tarafından New York’a götürüldüğüne inanılıyor.

İzleme Yeri: Prime Video ve AMC+

The Walking Dead: Daryl Dixon

The Walking Dead Evreni Yeni Hikayelerle Genişliyor

Maggie ve Negan, Doğu kıyısında çeşitli maceralara atılırken, Norman Reedus’un Daryl Dixon’ı çok daha uzaklara seyahat ediyor. Bu yan hikâye serisinde eski kurt adam kendisini Marsilya’da buluyor ve daha önce “The Walking Dead: World Beyond” ve “The Walking Dead” sezon 11’de yer alan “akıllı” zombi türleriyle karşılaşıyor.

“The Walking Dead: Daryl Dixon” altı bölümden oluşuyor ve David Zabel tarafından yönetiliyor. Clémence Poésy, Adam Nagaitis, Anne Charrier, Eriq Ebanouey, Laika Blanc Francard, Romain Levi ve Louis Puech Scigliuzzi gibi isimler de dizide rol alıyor. Başlangıçta dizi, Daryl’i en iyi arkadaşı Carol Peletier (Melissa McBride) ile takip etmeyi planlamıştı ancak McBride seyahat gereksinimleri nedeniyle çekilmek zorunda kalınca senaryo da yeniden yazılmak zorunda kaldı. McBride ikinci sezonda geri dönecek ve yeni bölümün ilk önizlemesine göre, önümüzdeki dönemde büyük bir rol oynayacak gibi görünüyor.

İzleme Yeri: Prime Video, AMC+ ve Disney+

The Walking Dead: The Ones Who Live

The Walking Dead Evreni Yeni Hikayelerle Genişliyor

Andrew Lincoln, Rick’in kendi yan hikâye serisinde geri dönmeye hazırlanıyor ve yalnız olmayacak. Danai Gurira, sezon 10’da sevdiklerini geride bırakarak Rick’i aramaya çıkan Michonne olarak gelecek olan sınırlı diziye geri dönecek. Rick başlangıçta “The Walking Dead” filmlerinin bir üçlemesini yönetecekti, ancak bu durum sonradan iptal edildi ve kreatif ekip, odaklarını adlandırılmamış sınırlı diziye kaydırdı. Lincoln ve Gurira, dizinin yaratılmasında aktif rol oynayacak ve her iki karakterin yaşamlarındaki bu sonraki bölümün oluşturulmasında etkin bir şekilde yer alacaklar. San Diego Comic-Con 2022’de bu yeni maceranın geliştirilmekte olduğu açıklandı.

Yayın Tarihi: Şubat 2024

Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond ve Tales of the Walking Dead Hakkında Bilinenler

The Walking Dead Evreni Yeni Hikayelerle Genişliyor

“The Walking Dead: World Beyond” resmi olarak sadece iki sezon sürdü ve AMC, “Tales of the Walking Dead” adlı antoloji dizisinin başka bir bölümü için henüz herhangi bir plan açıklamadı. Ancak “Fear the Walking Dead,” The Walking Dead’in ilk yan hikâyesi olarak ana şovun ötesine geçmeye devam etti ve sekizinci ve aynı zamanda son sezonuyla hâlâ yayında.

Sezon 7, Kim Dickens’ın Madison Clark’ının beklenmedik bir dönüşünü gördü ve bu karakter Morgan Jones’un The Walking Dead’den geçiş yapmadan önce öncül diziyi öne çıkaran bir karakterdi. Sezon 8, önceki sezonun sona erdiği yedi yıl sonrasında geçiyor ve Morgan’ın kızı Mo’yu (Zoey Merchant) kurtarma çabası ciddi şekilde ters gidiyor. O zamandan beri, hayatta kalanlar, Padre’nin baskıcı, alaycı yönetimine karşı çıkma ve daha iyi bir dünya kurma inançlarını yeniden canlandırma zorunluluğunda kalıyor.

“Fear the Walking Dead”, 19 Kasım’da AMC ve AMC+ üzerindeki iki bölümlük bir finalle sona erecek.

{29415}

Mehmet Fatih Sözer
Mehmet Fatih Sözer Tüm Yazıları