preloader

Al Pacino'nun En İyi Filmleri

02.11.2023
Al Pacino'nun En İyi Filmleri

Yazı Boyutu:

Hollywood’un en önemli aktörlerinden Al Pacino’nun ödüllerle dolu kariyerindeki en iyi filmlerine göz atın.

Sinema tarihinde unutulmaz ve efsanevi performanslarıyla Hollywood’un en önemli aktörleri arasında yer alan Al Pacino, uzun ve ödüllerle dolu kariyeri boyunca birçok ikonik karakteri canlandırdı. Sahnede ve sinemada gösterdiği yetenekle hayranlarını büyüleyen Al Pacino’nun en iyi filmleri, performansları ve karakterleriyle sinemaseverlerin kalbini kazanmıştır. İşte Hollywood’un en önemli aktörlerinden Al Pacino’nun ödüllerle dolu kariyerindeki en iyi filmleri!

Apple TV’de İzleyebileceğiniz En İyi Al Pacino Filmleri

Devil’s Advocate (Şeytanın Avukatı), Apple TV – IMDb: 7.5

Aynı adlı romandan uyarlanmış olan 1997 yapımı filmin başrollerinde Al Pacino, Kenau Reeves ve Charlize Theron yer alıyor. Film, başarılı bir avukat olan Kevin Lomax’ın oldukça zengin bir iş insanı olan John Milton ile tanıştıktan sonra garipleşen hayatını konu almaktadır. Kevin, işinde başarılı olmayı o kadar ciddiye almış ve hırslanmıştır ki müvekkillerinin suçlu olması onları adalet karşısında savunmasına engel olmamıştır. John Milton aracılığıyla New York’a yerleşir ve sonrasında eşinin yaşadığı psikolojik sorunlar, avukat Lomax’ın gerçeklerle yüzleşmesine sebep olur.

The Departed (Köstebek), Apple TV – IMDb: 8.5

Dört dalda Oscar sahibi olan film, mafya ve polis teşkilatı arasında geçen bir çatışmayı konu alıyor. Uzun yıllar boyunca mafya tarafından, polis teşkilatına sızması için yetiştirilmiş adamlar iyi pozisyonlardadırlar ve aynı şekilde polis de aynı amaçla yetiştirmiş olduğu adamları mafya içine sokabilmiştir. Ancak zamanla her şey açığa çıkmıştır.

Any Given Sunday (Kazanma Hırsı), Apple TV – IMDb: 6.9

Oliver Stone tarafından yönetilen ve Al Pacino’nun başrolde yer aldığı film, Amerikan futboluna ve spor dünyasının iç yüzüne odaklanıyor. Film, Miami Sharks adlı profesyonel bir Amerikan futbolu takımının sahibi olan Tony D’Amato’nun hikayesini anlatıyor. Takımın yaşlanan ve yaralanmış yıldız oyuncusu Willie Beamen’ın çıkışı ve genç oyuncuların yükselişiyle birlikte takım içindeki çatışmalar ve rekabet artar. Tony D’Amato, takımı bir arada tutmaya ve rekabetin gölgesinde kalan insanlık ve arkadaşlık bağlarını yeniden keşfetmeye çalışırken, sporun acımasız dünyasında verdiği mücadeleyi gösterir.

Dog Day Afternoon (Köpeklerin Günü), Apple TV – IMDb: 8.0

Sidney Lumet tarafından yönetilen ve Al Pacino’nun başrolde yer aldığı bu film, Brooklyn New York’ta gerçekleşen ve halk arasında “Dog Day Afternoon” olarak bilinen bir banka soygununu konu alıyor. Al Pacino, Sonny Wortzik adlı karakteri canlandırır ve arkadaşı Sal ile birlikte bir bankayı soymak için girişimde bulunur. Ancak planları hızla kontrolden çıkar ve beklemedikleri engellerle karşılaşırlar. Soyguncu Sonny, hapisteki arkadaşı Leon’un serbest bırakılmasını sağlamak için bu soygunu düzenlemiştir ve olaylar beklenmedik bir şekilde karmaşıklaşır.

Scent of a Woman (Kadın Kokusu), Apple TV – IMDb: 8.0

Charlie isimli bir öğrenci, paraya ihtiyacı olduğu için kör bir adama bakıcılık yapmak durumunda kalır. Ancak iş, beklediği kadar kolay olmayacaktır. Emekli Albay Frank Slate’in hafta sonu için Charlie’nin aklına gelmeyecek çok özel bir planı vardır. Al Pacino’nun unutulmaz filmlerinden biri olan bu film, aslında 1974 yapımı İtalyan “Profumo di Donna”nın yeniden çekilmiş hali. Yine de, Al Pacino’nun muhteşem performansının da etkisiyle orijinalini aratmayacak derecede iyi bir film olan “Scent of a Woman”, Tango sahnesiyle de oldukça meşhur.

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi Al Pacino Filmleri

The Godfather (Baba), Netflix – IMDb: 9.2

Mario Puzo’nun çok satan kitabından uyarlanan ve yönetmen koltuğunda Francis Ford Coppola’yı gördüğümüz serinin ilk filmi, yayınlandığı yıl En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Uyarlama Senaryo dallarında Oscar kazandı. Kazanmakla sınırlı kalmayan bu filmden sonrasında çekilen iki devam filmiyle, kendine tutkulu bir izleyici kitlesi yarattı. Yapılan araştırmalara göre; Türkiye’de en fazla izlenen ve satılan film olma özelliği de taşımakta.

Scarface (Yaralı Yüz), Netflix – IMDb: 8.3

1983 yapımı Brian DePalma’nın yönetmiş olduğu, Al Pacino’nun başrol oynadığı suç ve drama türündeki film, aynı adlı 1932 yapımı olan “Yaralı Yüz”ün uyarlaması. Senaryosu Oliver Stone tarafından yazılmış film 1980’li yıllarda, Tony Montana isimli Kübalı bir mültecinin Miami’de suç dünyasında yükselişini ve aç gözlülüğünü konu almaktadır.

Heat (Büyük Hesaplaşma), Netflix – IMDb: 8.2

Güdüleri ve üstün zekâsıyla içinde bulunduğu tüm suçlardan arkasında kullanışlı deliller bırakmadan başarıyla sıyrılabilen Neil McCauley, profesyonel bir hırsızdır. Kendisi kadar başarılı hırsızlardan kurduğu çetesiyle zor işlere kalkışıp az hasarla başarıya ulaşırlar. Söz konusu hırsızın peşinde de takıntılı ve hırs dolu bir dedektif vardır. Dedektif Hana, şimdiye dek bu başarılı hırsızın zekâsıyla başa çıkamamış olsa da davayı çözmekte oldukça kararlıdır.

The Irishman (İrlandalı), Netflix – IMDb: 7.9

Netflix’te yayınlanan bu biyografi filmi, organize suç dünyasını, bu dünyanın işleyişini, politika bağlantılarını ve bu dünyadaki rekabetleri konu almaktadır. Filmin yönetmen koltuğunda Taksi Şoförü, Köstebek gibi filmlerin de yönetmenliğini yapmış olan Oscarlı yönetmen Martin Scorsese yer almaktadır. Başrollerinde ise Al Pacino ve Robert De Niro’yu izlemekteyiz.

Diğer Platformlarda İzleyebileceğiniz En İyi Al Pacino Filmleri

You Don’t Know Jack (Doktor Ölüm), Diğer – IMDb: 7.6

Al Pacino’nun Dr. Jack Kevorkian olarak başrolde yer aldığı film, gerçek bir hayat hikayesine dayanıyor. Film, Dr. Jack Kevorkian’ın, “Dr. Death” olarak bilinen kontroversiyal bir tıp uzmanı olarak tanınan Amerikalı bir doktorun hayatını anlatıyor. Kevorkian, hastaların isteği üzerine tıbbi yardım sağlayarak, terminal hastalara ve ağır acı çekenlere intihar edebilecekleri bir yöntem sunmuştur. Hukuki ve etik tartışmalara yol açan bu konudaki mücadelesi ve mahkemelerdeki duruşmaları, filmde detaylı bir şekilde ele alınıyor.

Serpico (Serpiko), Diğer – IMDb: 7.7

Sidney Lumet tarafından yönetilen ve Al Pacino’nun başrolde yer aldığı bu film, gerçek bir polis memuru olan Frank Serpico’nun hayatını konu alıyor. Film, 1960’lı yılların New York şehrinde geçiyor ve polis teşkilatındaki yozlaşmayı, rüşveti ve suç işlemeyi içeren karanlık yönlerini gözler önüne seriyor. Frank Serpico, dürüst ve idealist bir polis memuru olarak göreve başlar ancak zamanla gördüğü yozlaşma ve yasadışı uygulamalardan rahatsız olur. Yozlaşmanın olduğu birimi rapor etmek istediğinde ise polis teşkilatı içindeki güvenilirlik sorgulanır ve hayatı tehlikeye girer.

{36596}

Sıkça sorulan sorular
Al Pacino Kimdir?
Al Pacino’nun Kariyeri Nasıl Başladı?
Al Pacino Kaç Oscar Ödülü Aldı?
Al Pacino'nun En İyi Mafya Filmi Hangisi?
Sinem Genç
Sinem Genç Tüm Yazıları