preloader

Al Pacino'nun En İyi Filmleri

19.03.2021
Al Pacino'nun En İyi Filmleri

Yazı Boyutu:

Hollywood'un en önemli aktörlerinden Al Pacino'nun ödüllerle dolu kariyerindeki en iyi filmlerine göz atın.

The Godfather, Baba (IMDb:9,2)

Mario Puzo’nun çok satan kitabından uyarlanan ve yönetmen koltuğunda Francis Ford Coppola’yı gördüğümüz ilk film yayınlandığı yıl En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Uyarlama Senaryo dallarında Oscar kazanmıştır. Kazanmakla sınırlı kalmayan bu filmden sonra ikinci ve üçüncü filmler de çekilmiş olup, kendine tutkulu bir izleyici kitlesi yaratmıştır. Yapılan araştırmalara göre; Türkiye'de en fazla izlenen ve satılan film olma özelliği de taşımaktadır.

Scarface, Yaralı Yüz (IMDb:8,3)

1983 yapımı Brian DePalma’nın yönetmiş olduğu, Al Pacino'nun başrol oynadığı suç ve drama türündeki film, aynı adlı 1932 yapımı olan Yaralı Yüz’ün uyarlamasıdır. Senaryosu Oliver Stone tarafından yazılmış film 1980'li yıllarda, Tony Montana isimli Kübalı bir mültecinin Miami’de suç dünyasında yükselişini ve aç gözlülüğünü konu almaktadır.

The Irishman, İrlandalı (IMDb:7,9)

Netflix’te yayınlanan bu biyografi filmi, organize suç dünyasını, bu dünyanın işleyişini, politika bağlantılarını ve bu dünyadaki rekabetleri konu almaktadır. Filmin yönetmen koltuğunda Taksi Şoförü, Köstebek gibi filmlerin de yönetmenliğini yapmış olan Oscarlı yönetmen Martin Scorsese yer almaktadır. Başrollerinde ise Al Pacino ve Robert De Niro’yu izlemekteyiz.

{773399}

Scent of a Woman, Kadın Kokusu (IMDb:8,0)

Charlie isimli bir öğrenci, paraya ihtiyacı olduğu için kör bir adama bakıcılık yapmak durumunda kalır. Ancak iş, beklediği kadar kolay olmayacaktır. Emekli Albay Frank Slate’in hafta sonu için Charlie’nin aklına gelmeyecek çok özel bir planı vardır. Al Pacino’nun unutulmaz filmlerinden biri olan bu film, aslında 1974 yapımı İtalyan Profumo di Donna’nın yeniden çekilmiş halidir. Yine de, Al Pacino’nun muhteşem performansının da etkisiyle orijinalini aratmayacak derecede iyi bir film olmuştur. Tango sahnesi de oldukça meşhurdur.

Heat, Büyük Hesaplaşma (IMDb:8,2)

Güdüleri ve üstün zekâsıyla içinde bulunduğu tüm suçlardan arkasında kullanışlı deliller bırakmadan başarıyla sıyrılabilen Neil McCauley, profesyonel bir hırsızdır. Kendisi kadar başarılı hırsızlardan kurduğu çetesiyle zor işlere kalkışıp az hasarla başarıya ulaşırlar. Söz konusu hırsızın peşinde de takıntılı ve hırs dolu bir dedektif vardır. Dedektif Hana, şimdiye dek bu başarılı hırsızın zekâsıyla başa çıkamamış olsa da davayı çözmekte oldukça kararlıdır.

Devil’s Advocate, Şeytanın Avukatı (IMDb:7,5)

Aynı adlı romandan uyarlanmış olan 1997 yapımı filmin başrollerinde Al Pacino, Kenau Reeves ve Charlize Theron yer almıştır. Film, başarılı bir avukat olan Kevin Lomax'ın oldukça zengin bir iş insanı olan John Milton ile tanıştıktan sonra garipleşen hayatını konu almaktadır. Kevin, işinde başarılı olmayı o kadar ciddiye almış ve hırslanmıştır ki müvekkillerinin suçlu olması onları adalet karşısında savunmasına engel olmamıştır. John Milton aracılığıyla New York’a yerleşir ve sonrasında eşinin yaşadığı psikolojik sorunlar, avukat Lomax'ın gerçeklerle yüzleşmesine sebep olur.

{773427}

The Departed, Köstebek (IMDb:8,5)

Dört dalda Oscar sahibi olan film, mafya ve polis teşkilatı arasında geçen bir çatışmayı konu alıyor. Uzun yıllar boyunca mafya tarafından, polis teşkilatına sızması için yetiştirilmiş adamlar iyi pozisyonlardadırlar ve aynı şekilde polis de aynı amaçla yetiştirmiş olduğu adamları mafya içine sokabilmiştir. Ancak zamanla her şey açığa çıkmıştır.

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.