preloader

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

29.01.2020
İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Yazı Boyutu:

Şubat 2020 İstanbul Etkinlik Takviminiz hazır! İstanbul’da gerçekleştirilecek konserler, kültür-sanat etkinlikleri için etkinlik takvimine göz atarak hemen biletinizi alın ve etkinlik civarındaki mekan önerilerimizi öğrenin!

Konserden tiyatroya, festivalden müzikale kadar İstanbul’da gerçekleşen tüm güncel kültür-sanat etkinlikleri için tıklayın!

İstanbul yepyeni etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Dünyaca ünlü sanatçıları ağırlayan konserler, biletleri çıktığı hafta tükenen tiyatro oyunları ve birbirinden keyifli festival ve gösteriler, her hafta İstanbul etkinlik takviminde yer alıyor. Sizler de Şubat ayında “Ne yapsak?” diye düşünüyorsanız İstanbul’da gerçekleştirilecek etkinlikleri inceleyin ve hemen biletinizi alın!

24–29 Şubat 2020 Etkinlik Rehberi

Vegan Pastacılık Workshop’u

Yumurta, süt ve tereyağı olmadan pasta olmaz sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz! Mutfak Sanatları Akademisi, yumurta, süt ve tereyağını hayatından tamamen çıkaranlar veya çıkarmayı hayal bile edemeyenler için çok keyifli bir workshop düzenliyor. Vegan brioche, vegan karamel soslu vegan havuçlu kek ve orman meyveli raw-vegan cheesecake’ten oluşan lezzetli bir menünün hazırlanacağı workshop’ta katılımcılar, mayalı hamur yoğurma tekniğinden vegan felsefesine uzanan pek çok alanda bilgi edinecek.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 24 Şubat 2020, Pazartesi

Saat: 10:00

Yer: Mutfak Sanatları Akademisi (MSA)

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Sertab’ın Müzikali

Türkçe pop müziğinin önemli isimlerinden Sertab Erener; şarkılarını, kendisinin ve sesinin değişim yolculuğunu Sertab’ın Müzikali ile sahneye taşıyor. Sertab Erener’in “120 Dakika, Konser, Gösteri ve Ötesi” sloganıyla başlattığı müzikal; 2020’de daha önce hiç görülmemiş bir versiyonuyla geliyor. Bu olağanüstü müzikale, Tony Ödüllü Ken Billington’ın olağanüstü ışık şovu eşlik edecek. Sizler de şimdiden gösterideki yerinizi alın!

Tarih: 25 Şubat 2020, Salı

Saat: 20:30

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi

Rezervasyon/Bilet: Passo

Yeme İçme Önerileri: Şık ortamı ve sofistike menüsü ile Morini her daim güvenebileceğiniz o mekanlardan!

{772720}

Hakikat, Elbet Birgün

Türkiye’nin en dikkat çeken alternatif tiyatro gruplarından olan D22,  yeni sezona ‘Hakikat, Elbet Bir Gün’ ile Zorlu PSM’de “Merhaba” diyecek.  Oyunun yazarı Berkay Ateş’e 25.Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü’nü kazandıran ‘Hakikat, Elbet Bir Gün’ün  yönetmeni ise ‘Altın Ejderha’ ve ‘Bunu Ben de Yaparım’ gibi ses getiren işlerinden tanıyabileceğiniz Serkan Salihoğlu. Oldukça çarpıcı bir metin üzerinden ilerleyen oyun, izleyicilere bütün normallerin değiştiği ve değerlerin alt üst olduğu, çok da uzak olmayan bir distopyayı anlatıyor. Adalet, bireysel özgürlükler, umutsuzluk, korku ve mücadele gibi kavramlar üzerinden farklı bakış açıları sunularak anlatılan hikaye, birbirinden ayrı bölümlerden oluşuyor.  Gizem Erdem, Seda Türkmen, Emir Çubukçu, Can Kulan ve Berkay Ateş’ten oluşan genç bir kadroya sahip oyunun sonunda izleyicileri, kendilerine hiç de uzak görmeyecekleri etkileyici bir son bekliyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 25 Şubat 2020, Salı

Saat: 20:30

Yer: Zorlu PSM – %100 Studio

Rezervasyon/Bilet: Passo

Yeme İçme Önerileri: Şef Cenk Debensason’un hazırladığı yepyeni menüsü ile karşımıza çıkan Vakkorama Cafe’de fıstık ezmeli ve kızarmış tavuklu sandviç Fried Chicken Sando favorimiz!

Doğu Demirkol

100’ün üzerinde stand up gösterisini kapalı gişe oynayan komedyen Doğu Demirkol, ‘Ahlat Ağacı’ ve ‘Ölümlü Dünya’ filmlerindeki başarılı performansının yanı sıra Güldür Güldür Show’daki stand up gösterisiyle de ülkenin gündemine oturmayı başardı. İstanbul, New York ve dünyanın farklı şehirlerinde gerçekleştirdiği tek kişilik gösterisinde kendi yaşamından ve bu topraklarda güldürü niteliği taşıyan her olaydan beslenen Doğu Demirkol seyircisi ile tekrar buluşmaya hazırlanıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 25 Şubat 2020, Salı

Saat: 20:30

Yer: DasDas Sahne

Rezervasyon/Bilet: Mobilet

Yeme İçme Önerileri: Ataşehir’in minik cevheri Fauna, yalnızca 5 masaya sahip, kimilerine göre İstanbul’daki en iyi İtalyan mutfağını sunan restoran.

Lâl Hayal

Sevilay Saral’ın yazdığı Lal Hayal tiyatro oyunu, izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. Oyuncu Songül Öden’in hayat verdiği 7 farklı kadının hikayesine odaklanan oyun, büyük beğeni topluyor. “Bir Beden Yedi Kadın… Lâl Hayal, farklı yaş ve sosyal statüden 7 kadının trajik komik hikayesini anlatıyor. Birbirinden farklı kadın figürlerinin yolu çözülmeye muhtaç polisiye bir hikayenin geriliminde buluşuyor. 16 yaşındaki hip-hop’çı, 70 yaşındaki Nişantaşı hanımefendisi, komşu kadın, üniversite öğrencisi, Allah’a yakaran babaanne, Sütlüceli kuaför, koç burcu bir jinekolog… Lâl Hayal’in trajik komik kadınları neye tanıklık edip susmuşlardır? Elmas, Zümrüt, Safire, İnci, Mercan, Yeşim, Firuze… Sahi, siz bu kadınlardan hangisini tanıyorsunuz?

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 25 Şubat 2020, Salı

Saat: 20:30

Yer: ENKA İbrahim Betil Oditoryumu

Rezervasyon/Bilet: Biletix

{771861}

Candan Erçetin Konseri

Tüm pop müziğinin en güçlü yorumcu, besteci ve söz yazarlarından olan Candan Erçetin, müzikseverlere unutamayacakları bir müzik şöleni yaşatmaya hazırlanıyor! 20 yılı aşkın kariyeri boyunca insanların kalbine dokunan ve dillerden düşmeyen sayısız şarkıya imza atmış sanatçının, en sevilen şarkılarından oluşan çok özel bir repertuvar hazırladığı geceyi kaçırmayın!

Tarih: 26 Şubat 2020, Çarşamba

Saat: 20:30 (Kapı Açılış)

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi

Rezervasyon/Bilet: Passo

Yeme İçme Önerileri: Bebek Lucca’nın kardeşi Cantinery, mevsime göre değişiklik gösteren hafif lezzetleri ile AVM’nin sevilen restoranlarından.

Uğur Yücel – Azınlıkta Kaldık 30.Yıl Gösterileri

Oyuncu, yazar ve yönetmen kimliğiyle yakından tanıdığımız Uğur Yücel tek kişilik gösterisi ‘Azınlıkta Kaldık’ın prömiyerini bir süredir yaşadığı Ayvalık’ta yaptı. Uzun soluklu ve kendi tabiriyle ‘sit down’ yapacağı gösteride sanatçı, kendi hayatından ülke gündemine uzanan çoğu neşeli, birazı hüzünlü olayları anlatıyor. İki bölümden oluşan oyunda ünlü sanatçının Kuzguncuk ve New York anıları, aile hikayeleri ve ünlü taklitleri yer alıyor. Bursa, Ankara, İstanbul, Mersin, Balıkesir, Batman, İzmir, Antalya, Diyarbakır, Kırşehir, Gazientep, Şanlıurfa… Uğur Yücel, gösterilerini uzun soluklu bir yolda bolca mizah ve kara mizah ile buluşturmaya hazırlanıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 26 Şubat 2020, Çarşamba

Saat: 20:30

Yer: Bostancı Gösteri Merkezi

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Kreutzer Sonat

Türkiye’nin en başarılı alternatif tiyatrolarından Versus Tiyatro’nun sahneye koyduğu “Kreutzer Sonat”, ismini Ludwig Van Beethoven ’ın la majör, 9 numaralı, OP.47 keman ve piyano sonatından alıyor. Lev Tolstoy tarafından 1889 yılında yayımlandığında uygunsuz bulunup olay yaratan aynı isimli romandan uyarlanan tek kişilik oyunda yer alan Kayhan Berkin, aynı zamanda oyunun yönetmeni de. Karısının kendisini müzisyen bir arkadaşıyla aldattığını düşünüp kıskançlık krizine giren ve karısını öldüren Pozdnişev’in hikayesini konu alan Kreutzner Sonat’da kadın&erkek ilişkileri, evlilik ve toplum baskısı sorgulanıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 27 Şubat 2020, Perşembe

Saat: 20:30

Yer: Akasya Kültür Sanat

Rezervasyon/Bilet: Biletix

{772778}

Sesin Resmi

Geçtiğimiz yıllarda Edinburgh Fringe Festival’de Traverse Theatre’da kapalı gişe oynayan “Sesin Resmi”, İstanbul’da da sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor! Türkiye’nin en prestijli tiyatro topluluklarından Dot Tiyatro’nun sahneye koyduğu oyunun metni yine bir Dot yapımı olan Çıkışta Gel’den tanıdığımız Kieran Hurley’e aitken yönetmenliğini ise Mert Öner üstleniyor. Yazmaya olan inancını kaybetmiş bir oyun yazarı olan Saye ile yaşadığı trajedilerden resim çizerek korunmaya çalışan Arat’ın hikayesini konu alan oyun, 46 yaşındaki bu umutsuz kadın ile hayata 1-0 yenik başlamış 18 yaşındaki gencin sıra dışı arkadaşlığını anlatıyor. Oyun süresince birbirlerinin hayatını pek çok anlamda birden fazla kez kurtaran bu ikiliye, başarılı performanslarıyla Esra Bezen Bilgin ve Yağız Can Konyalı hayat veriyor. Farklı kültürel ve ekonomik sınıflardan gelip birbirlerinin sesi olan Sare ve Arat’ın dramatik hikayesindeki pek çok soru ise oyunun çok sonrasında bile seyirciyle kalıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 27 Şubat 2020, Perşembe

Saat: 20:30

Yer: Sinema Feriye

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: Beşiktaş Çarşı’nın yenisi ve favorisi TRC American Diner, Amerikan dizilerinde görmeye alışık olduğumuz lezzetleri sevenleri ile buluşturuyor.

Evlat

Evlat oyunu, baba ve oğul olmaya çalışanların hikayesini dramatik bir pencereden anlatıyor. “Gitmek” temasının işlendiği oyun, veda ederken bile iz bırakmaya çalışan, bencil, sert, acımasız insanların hikayesini konu alıyor. Oyun, gidilen yerleri, kalınan sevgileri, görülen düşleri ve elini uzatan bir çocuğu anlatıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 27 Şubat 2020, Perşembe

Saat: 20:30

Yer: Uniq Hall

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: Uniq İstanbul’da bulunan Burger Lab, hamburger çeşitleriyle oyundan önce kaçamak yapmak için pratik bir seçenek olacaktır.

Garou: Pop,Rock & Soul

Ülkemizde de çok geniş bir hayran kitlesine sahip; romantik, karizmatik, tutku dolu ve büyüleyici Kanadalı şarkıcı ve oyuncu Garou, kariyerinin 20. yılını kutladığı turnesi “Garou – 20 years” kapsamında, geçtiğimiz yıl ilk kez İstanbul ile buluşmuş ve hafızlaardan çıkmayacak bir performansa imza atmıştı. ‘Belle’, ‘Gitan’, ‘Sous le vent’ ve ‘Seul’ gibi milyonların kalbini çalan şarkıların sesi Garou, kariyeri boyunca yayınladığı tüm hit şarkıları bu dev konserde yeniden seslendirecek. 90’ların ortasından bugüne, kariyerinde tam 20 yılı geride bırakan, Fransa, Belçika, İsviçre, Kanada, ABD, İngiltere, Tahiti, Lübnan, Romanya, Polonya, Rusya, Belarus, Azerbaycan, Ukrayna ve daha onlarca ülkede, dünyanın dört bir yanında konserler veren Garou’nun muhteşem performansına tanık olma sırası sizde! 

Tarih: 29 Şubat 2020, Cumartesi

Saat: 21:00

Yer: Volkswagen Arena

Rezervasyon / Bilet: Biletix

TEDxIstanbul

Şimdiye dek dünyanın dört bir tarafında 4 milyarın üzerinde insana ulaşıp ilham veren TED konferanslarının lisansıyla gerçekleşen TEDxIstanbul, bu sene de fark yaratan, birbirinden iddialı konuşmacılarıyla zihinleri açmaya hazırlanıyor. Technology (Teknoloji), Entertainment (Eğlence) ve Design (Tasarım) sözcüklerinin baş harflerinden oluşan ve 30 yılı aşkın süredir düzenlenen TED; Bill Gates, Jane Goodall, Al Gore, Sir Richard Branson, Elizabeth Gilbert, Nandan Nilekani, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende, Philippe Starck ve İngiltere Başbakanı Gordon Brown gibi isimlerin etkileyici konuşmalarına sahne oldu. TED’in “Ideas worth spreading” sloganının ruhuyla yerel olarak düzenlenen TEDx konferansları arasında yer alan TEDxIStanbul ise 2010 yılından beri Nil Karaibrahimgil, Nevşin Mengü, Emin Çapa ve Zülfü Livaneli gibi birbirinden başarılı isimleri ağırladı. Siz de ilham verici bir gün geçirmek isterseniz biletinizi şimdiden alın.

Tarih: 29 Şubat 2020, Cumartesi

Saat: 14:00

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: İstanbul’un en popüler hamburgercilerinden biri olan Zula, 2019 sonbaharıyle birlikte üçüncü şubesini Zorlu’da açtı. Hamburger üzeri San Sebastian Cheesecake denemeyi unutmayın!

{771684}

GSA: Remix İmparatorluğu

Gaye Su Akyol’un Hologram İmparatorluğu albümünün remikslerinden oluşan “Remiks İmparatorluğu I” in lansmanı için uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir parti düzenleniyor. EP’de yer alan Autarkic, Jonny Rock, Gantz, Komzonotosman ve Schnell Schnell performanslarını sergilyecekleri gece, albümün Vesvese Records etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlanmasının hemen ardından gerçekleşiyor. Gaye Su Akyol’un ikinci stüdyo albümü “Hologram İmparatorluğu”ndan parçaların, Türkiye ve dünya elektronik müzik sahnesinden isimler tarafından remikslendiği 18 parçalık “Remiks İmparatorluğu” albümünün ilk EP’si olan “Remiks İmparatorluğu I”in devamında, Nisan ve Haziran aylarında 2 EP’nin daha yayımlanması planlanıyor. Türkiye, Japonya, Rusya, Almanya, Fransa, İsrail, Arjantin’den sanatçıların yer aldığı bu çok kültürlü projenin kürasyonu Dinamo, FOC Edits, Vesvese, Analog Kültür ve Lalalar oluşumlarından tanıdığımız DJ ve prodüktör Kaan Düzarat’a ait. Kapak tasarımı ise Gaye Su Akyol’un kendisine ait olan albümün içerisinde 6 remiks yer alıyor.

Tarih: 29 Şubat 2020, Cumartesi

Saat: 22:00

Yer: Suma Han

Rezervasyon/Bilet: bugece.co

Cabaret Nocturne / Önce:Affet Robot

Müzik endüstrisinin sınırlarını zorlamasıyla tanınan Belçikalı prodüktör DJ Raphaël de Sauvage, sıra dışı bir projeyle karşımıza çıkıyor. “Cabaret Nocturne” adıyla, My Favorite Robot, Beachcoma, Nein, Hafendisko / hfn, Factor City, Rotten City, Roam, Disque Discos, Join Our Club gibi pek çok prestijli plak şirketiyle çalışan ünlü DJ, karanlık bassline, düzensiz house ritimleri ve robotik melodilerin yer aldığı kendine has tarzıyla elektronik slo-mo sahnesinin kurucularından biri olarak kabul ediliyor. Youtube’da milyonlarca kez dinlenen yavaş-punk başyapıtları ‘Blind Trust’ ve ‘Blood Walk’ ile büyük ilgi gören Sauvage; Andrew Weatherall, Boy Harsher, Chloé, Damian Lazarus, Erol Alkan, Fairmont, Tim Sweeney gibi birçok önemli isimle iş birliği yapmaya devam ediyor. Melankolik synth-pop notaları ve düzensiz house ritimleriyle dolu karanlık bir geceye imza atacak ünlü ismin öncesinde ise sahneye, Affet Robot isimli tek kişilik projesiyle Eren Günsan çıkıyor. Dark wave/dark synth-pop eksenindeki tarzıyla dikkatleri çeken Günsan, hem işitsel hem de görsel olarak farklı bir müzikal perspektif sunmaya hazırlanıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 29 Şubat 2020, Cumartesi

Saat: 22:30

Yer: Salon İKSV

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: Karbonhidrat severlerin buluşma adresi Miss Pizza, geniş pizza ve makarna menüsü ile bir gece etkinliği öncesi en doğru adreslerden biri!

Biletinizi Şimdiden Alın!

Dr. Stan Tatkin’in İlişki Semineri

İlişki terapisi alanında dünyanın önde gelen isimleri arasında yer alan ünlü psikoterapist Dr. Stan Tatkin, mutlu ilişki reçetesini paylaşmaya geliyor! “Çift Terapisinde Psikobiyolojik Yaklaşım” olarak Türkçeye çevirebileceğimiz PACT® yönteminin (A Psychobiological Approach to Couple Therapy) geliştiricisi olan Dr. Tatkin, sağlıklı bir ilişkinin formülünü açıklayacağı bir seminer verecek. 3 saat sürecek seminerde, ilişki modellerinin yanı sıra ikili ilişkilerde stres yönetimi, bağlanma korkusu, ilişki sorunlarının erken tespiti, yakınlığı artırmak, çatışmalarla baş etmek ve ebeveyn-çocuk ilişkisini geliştirmek gibi konular da mercek altına yatırılacak. Dünyaca ünlü isimlere terapi yapan Doktor Stan Tatkin’in uzmanlığından faydalanıp ilişkilere dair farklı bir bakış açısı kazanmak isterseniz bu özel seminer için biletinizi şimdiden alın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 21 Mart 2020, Cumartesi

Saat: 10:00

Yer: Radisson Blu Hotel, Şişli

Rezervasyon/Bilet: 0532 640 64 74 veya dogalebeveynlik.com

Friendsical

Geçtiğimiz sene ilk kez yayınlanmasının 25. yılını kutlayan Friends’i izlemeyeniniz yoktur herhalde. Peki, yayınlandığı 10 sene boyunca televizyona ve popüler kütüre damgasını vuran ve etkisi yakın zamanda geçeceğe benzemeyen bu efsane diziyi farklı bir bakış açısıyla izlemeye ne dersiniz? Saf ama temiz kalpli Ross, yemek ve hijyen tutkunu Monica, nişanlısını terk edip kendini bambaşka bir hayatın ortasında bulan Rachel, savunma mekanizması olarak kullandığı sarkastik şakaları ile ünlü Chandler, aktör olma hayali kuran çapkın Joey ve ne yapacağı asla kestirilemeyen Phoebe’den oluşan televizyon tarihinin en ünlü arkadaş grubunun hikayesini konu alan parodi müzikali ilk kez Türkiye’de! 2019 Edinburgh Fringe Festivali’ne damga vuran bu eğlenceli gösteriyi kaçırmayın deriz.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 7 Nisan 2020, Salı

Saat: 20:30

Yer: Uniq Hall

Rezervasyon/Bilet: Biletix

{771734}

Lahza & Kenan Doğulu

Türkiye ve İsviçre’nin en saygın müzisyenleri arasında yer alan iki ismi bir araya getiren “Lahza”, 90’lardan bügüne sayısız “hit” bestelemiş ve Türk pop müzik tarihine damgasını vurmuş olan Kenan Doğulu ile bir araya geliyor. Cazdan klasik orkestra müziğine uzanan geniş bir skalada üretim yapan perdesiz gitarist ve besteci Cenk Erdoğan ile İsveç Kraliyet Müzik Akademisi’nden aldığı ödüllerle dikkat çekmesinin ardından Joe Sample, Bobby McFerrin ve Barbara Hendricks gibi ünlü isimlerle çalışan davul sanatçısı Robert Mehmet İkiz’den oluşan Lahza, yerli müziğin esintileri ile cazı ve elektronik müziğin dünyasını birleştiriyor. Kısa sürede kendilerine özgü bir tarz yaratan ikili, doğaçlama temeline oturttukları müzikleri ve melodik yapılarının sofistikeliğiyle dikkat çeken besteleriyle günümüz Türk Caz müziğinin önemli figürlerinden arasında yer alıyor.

Tarih: 15 Nisan 2020, Çarşamba

Saat: 20:30

Yer: İş Kuleleri Salonu

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: İş Kulelerin hemen altında bulunan Japon restoranı İtsumi tüm sushi severlerin mutlaka denemesi gereken, İstanbul’daki Japonların bile tercihindeki bir durak.

48. İstanbul Müzik Festivali

Müzikseverler tarafından her sene heyecanla beklenen ve bu sene 48.’si düzenlenen İstanbul Müzik Festivali, Beethoven’ın Aydınlık Dünyası’na adanmış programıyla sizleri doğayla insanın uyum içinde yaşadığı, kahramanlarla, aşkla, neşeyle örülü unutulmaz bir müzik serüvenine davet ediyor. 23 konser, Konsere Doğru etkinlikleri ve çocuk atölyelerinin yer aldığı geniş bir programı müzik tutkunlarıyla buluşturmaya hazırlanan festivalin mekanları arasında Cemal Reşit Rey Konser Salonu ve Süreyya Operası gibi ikonik kültür merkezlerinin yanı sıra Arkeoloji Müzesi, Saint Esprit Katedrali, Feriye ve hatta Büyükada gibi daha az alışıldık fakat çok heyecan verici pek çok yer bulunuyor. Emanuel Ax, İdil Biret, Evelyn Glennie, Thomas Hampson, Víkingur Ólafsson, Alexander Rudin gibi yıldızlarla Berlin Konzerthaus Orkestrası, Borodin Quartet, Staatskapelle Dresden, Wiener Akademie, Venedik Solistleri gibi dünyanın önde gelen topluluklarını müzikseverlerle bir araya getiren festivalde, İstanbul’u, yazı ve müziği doya doya yaşayın.

Tarih: 2-25 Haziran 2020

Saat: Belli Değil

Yer: Belli Değil

Rezervasyon/Bilet: Biletix

17-23 Şubat 2020 Etkinlik Rehberi

10 Saniye

Türkiye’nin en başarılı genç tiyatrolarından Yan Etki tarafından sahneye koyulan 10 Saniye, ülkenin en prestijli okullarından William College’tan bir suç işlediği için atılan çocuğunu okula tekrar sokmak için elinden geleni ardına koymamaya kararlı Zeynep ile rehber öğretmen Elif’in şiddet, taciz, etiket başlıkları altında gerçeğin peşinde koşmasını anlatıyor. Seyirciye “Mutluluk mu yoksa itibar mı önce gelir?” sorusunun sordurtan oyun, anne ve öğretmenlere atfedilen “kutsallık” kavramını da deşiyor. Eğitim sistemi, çarpık aile ilişkileri ve etiket kavramlarının çocuk üzerindeki yıkıcı etkisini gösteren oyunun kadrosunda sevilen oyuncular Algı Eke ve Nergis Öztürk yer alıyor. Tek perdelik oyunun metni Erdi Işık’a aitken yönetmenliğini ise Serkan Üstüner üstleniyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 17 Şubat 2020, Pazartesi

Saat: 20:30

Yer: Trump Kültür ve Gösteri Merkezi

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Emin Fındıkoğlu Konseri

Caz dünyasına yaptığı müzikal ve entelektüel katkıları, eğitimci yönü ve renkli kişiliği ile müzik dünyasının en saygıdeğer isimlerinden olan Emin Fındıkoğlu, titizlikle seçtiği şarkıların yepyeni düzenlemelerinden oluşan bir repertuvarı, orkestrası +12 eşliğinde cazseverlerle buluşturacak. Kendi alanlarının yıldızları olan pek çok genç müzisyenin de solo performansları ile sahne alacağı gecede, Fındıkoğlu’nun son yıllarda birlikte çalıştığı Melisa Kral ve Zeynep Kuyumcu solist olarak sahneyi paylaşacaklar. Şenova Ülker ve İmer Demirer gibi ünlü isimlerin de Emin Fındıkoğlu ile sahnede yer alacağı gecede, eşine ender rastlanan bir caz ziyafeti sunulacak.

Tarih: 18 Şubat 2020, Salı

Saat: 20:30

Yer: Saint Pulcherie Konser Salonu

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: TRT binasının hemen karşısında yer alan Loco De Pera’da paylaşımlık aperatifler ve ödüllü barmenlerin hazırladığı kokteylleri tadabilirsiniz.

TRIOISTANBUL: Klasikten Tangoya Gala Konseri

Başarılı müzisyenler Rahşan Apay, Oleksandr Samoylenko ve Tutu Aydınoğlu’nun yer aldığı TRIOISTANBUL, üç farklı ülkeden gelen bu üç farklı renk ve karakteri bir araya getiriyor. Müziğin ortak dilinde buluşan, üçü de kendi alanlarında uzman bu isimler, renkli programlarla farklı sahnelerde performans sergiliyorlar. Viyolonsel solisti olan Rahşan Apay, Barok dönemden 21. yy çağdaş müziklerine uzanan geniş bir repertuvara sahip olmasının yanı sıra Türk müzik kültürünü sonraki nesillere aktarmak için zamanının çoğunu Türk bestecilerinin eserlerini kayıt altına almaya adıyor. Sanatçı solist ve başkemancı sıfatıyla dünyanın önde gelen konser salonlarında sahneye çıkan Olexandr Samoylenko ise İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nda başkemancı olarak yer alıyor. Bu iki isme sahnede piyanosuyla eşlik eden, S. Rachmaninoff Piyano Yarışması’nın 2013 yılındaki finalistlerinden Tutu Aydınoğlu ise İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın akademik kadrosunda görev yapıyor. Alanlarındaki en donanımlı okullarda eğitim alan ve dünyanın önde gelen hocaları ile çalışan, heyecan verici bu üç müzisyenin unutulmaz eserlerden oluşan bir repertuvarla seyirci karşısına çıkacakları konseri kaçırmayın.

Tarih: 18 Şubat 2020, Salı

Saat: 20:30

Yer: Zorlu PSM – %100 Studio

Rezervasyon / Bilet: Passo

Yeme İçme Önerileri: Şık ortamı ve sofistike menüsü ile Morini her daim güvenebileceğiniz o mekanlardan!

{772720}

Orjinal Günahlar

Bağımsız sanat ve tiyatro topluluğu Gestus, geçtiğimiz sezon sahneye koydukları ilk prodüksiyonları Etik Nedir’in ardından şimdi de Orijinal Günahlar’ı tiyatroseverlerle buluşturuyor. Etik Nedir’de olduğu gibi, yine Gökhan Erarslan’ın yazıp yönettiği 2 perdelik oyunun kadrosunda ise Şirvan Kalenderoğlu, Ezgi Hüyükpınar Erarslan, Özer Keçeci ve Özge Ünal yer alıyor. Kapitalist sistem içerisinde çaresizce sıkışmış emekçilerin trajik hikayelerini konu alan oyun, her biri farklı mesleklere sahip dört karakterin cinayet suçuyla mahkeme karşısına çıkmasıyla başlıyor. Patronlarını öldürmekten dolayı yargılanan ve bunun dışında hiçbir ortak noktası olmayan karakterler, seyircilerle öykülerini ve orijinal günahlarını paylaşıyorlar. Hikayeler bittiğindeyse akıllarda büyük bir soru işareti kalıyor: acaba gerçek suçlu onlar mıdır yoksa içinde bulunduğumuz yozlaşmış ve fırsatçı sistem mi?

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 18 Şubat 2020, Salı

Saat: 21:00

Yer: DasDas Atölye

Rezervasyon / Bilet: Mobilet

Yeme İçme Önerileri: Ataşehir’in minik cevheri Fauna, yalnızca 5 masaya sahip, kimilerine göre İstanbul’daki en iyi İtalyan mutfağını sunan restoran.

Sain Mus Konseri

Multidisipliner bir kültür programı çevresinde şekillenen Yapı Kredi bomontiada ve Avusturya Kültür Ofisi kültür-sanat iş birliği, Sain Mus konseri ile kaldığı yerden devam ediyor. 2006 yılından bu yana enstrümanları gitar ve çello ile sürekli yeni formların arayışı içerisinde olan Viyanalı duo Sain Mus, an’ın içerisinde kalıp sahnede ustaca kurguladıkları performanslarını hep daha iyi hale getirmeyi amaçlıyor. Bunun doğal bir sonucu olarak da her konserleri bir defaya mahsus ve eşsiz oluyor. Kendilerine has uygulamalarla özgün ses renkleri ve yenilikçi besteler yaratmakta olan ikili, lirik parçalarının yanı sıra yüksek enerjili ve doğaçlama üretimleriyle müzikseverlerle bir araya gelmeye hazırlanıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 19 Şubat 2020, Çarşamba

Saat: 19.30

Yer: Yapı Kredi bomontiada

Rezervasyon / Bilet: Yapı Kredi bomontiada (Giriş)

Yeme İçme Önerileri: Bir uzay üstünde yemek yemek ister misiniz? Uzay konsepti ile sevilen Kozmonot’un geniş içki seçkisi ve atıştırmalıklarını seviyoruz! Kızarmış karnabahar wings ve Earl Grey Martini’ye bir şans verin!

Ezilenlerin Estetiği

Aylin Vartanyan Dilaver ve Jale Karabekir yürütücülüğünde Arter’de düzenlenecek “Ezilenlerin Estetiği” isimli atölye, katılımcıların iktidarla yaşadıkları çatışmaların yanı sıra ezme/ezilme ve manipülasyon ilişkilerini irdeliyor. Katılımcıların bu durumlar karşısında hissettiklerini paylaşmalarını ve dönüşüm yaşamalarını amaçlayan atölye; Ezilenlerin Tiyatrosu egzersizleri, İmge Tiyatrosu ve Ezilenlerin Estetiği yöntemleri ile düzenin yarattığı baskı atmosferine ve hâkimiyete karşı yaratıcı bir mücadele imkanı sunuyor. Brezilyalı tiyatro uygulayıcısı Augusto Boal tarafından geliştirilen Ezilenlerin Tiyatrosu egzersizleri, tiyatronun dönüştürücü etkisinin kullanıldığı interaktif bir politik tiyatro yöntemiyken, yine Augusto Boal tarafından 2000’li yıllarda geliştirilen Ezilenlerin Estetiği yöntemi ise tiyatronun yanı sıra resim, heykel, müzik, edebiyat, dans gibi sanatın farklı disiplinlerini araç olarak kullanıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 19 Şubat 2020, Çarşamba

Saat: 19:00

Yer: Arter – Sevgi Gönül Oditoryumu

Rezervasyon / Bilet: 0212 708 58 01

{772778}

Gerçek

Fransız romancı ve oyun yazarı, birçok ödül sahibi Florian Zeller’ın “Gerçek” (La Vérité) isimli oyunu, Zorlu PSM ve Talimhane Tiyatrosu ortak yapımıyla izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. İki çift, iki en iyi arkadaş, iki sevgili, dostluk, şüphe, ihanet ve gerçek… Seyircinin algısının sürekli değiştiği, nefes kesici bir komedi… Her karakter kendi “gerçeğini” oynarken, seyirci saklı gerçeği bulmakta oldukça zorda kalacak. Usta tiyatrocular Kubilay Tunçer, Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan ve Özge Özder oyunculuğunda sahneye taşınan bu oyun için şimdiden yerinizi hazırlayın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 19 Şubat 2020, Çarşamba

Saat: 20:30

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Platinum Sahnesi

Rezervasyon / Bilet: Passo

Yeme İçme Önerileri: Şef Cenk Debensason’un hazırladığı yepyeni menüsü ile karşımıza çıkan Vakkorama Cafe’de fıstık ezmeli ve kızarmış tavuklu sandviç Fried Chicken Sando favorimiz!

Korhan Futacı Konseri

İstanbullu söz yazarı, besteci, saksafonist ve prodüktör Korhan Futacı, müzikal serüveninde yeni keşifler yapma alışkanlığı ile farklı alanlardaki doğaçlama performanslarında kendine has bir “sound” yaratıp bunu farklı disiplinlere taşıyarak eklektik bir stil yaratıyor. 2008’den bu yana “Tamburada”, “Dandadadan”, “Korhan Futacı ve Kara Orkestra” ve “Konstrukt” projeleri ile sayısız performans sergileyen ve Joe McPhee, Akira Sakata, Evan Parker, Marshall Allen, Thurston Moore, Keiji Haino, William Parker gibi pek çok önemli isimle sahneyi paylaşan sanatçı, şimdilerde Haluk Bilginer ile beraber seslendirip yayımladığı “Ah Güzel Kafam” isimli teklisi ile dikkat çekiyor. Karanlık tınıları, sert ve enerjik performansıyla İstanbul’un kendine has kaosunu ve deliliğini etkileyici bir performansa dönüştüren Koray Futacı, müzikseverlere bilinenin ötesinde bir deneyim sunuyor.

Tarih: 20 Şubat 2020, Perşembe

Saat: 21:30

Yer: Babylon

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: Konser öncesi bira patates ikilisinden daha güzel ne olabilir ki? Geniş atıştırmalık menüsü ve az rastlanan bira seçenekleriyle Populist, Bomontiada’nın vazgeçilmezi.

La Espina

Washington Post tarafından “inkar edilemeyecek bir karizmaya ve mükemmel bir tekniğe sahip” diye tanıtılan Olga Pericet, flamenko dansa getirdiği yenilikçi duruşuyla dikkat çekiyor. 2018 yılında İspanya’nın en prestijli ödülü olan Spanish National Dance ödülünü kazanan ve kısa sürede kendine özgü bir tarz yaratmasıyla çok konuşulan Pericet, ilk kez 2019 yazında Sadler’s Wells’in Flamenko Festivali serisi kapsamında sergilediği La Espina ile Türkiye’de sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Ünlü dançı ve ekibinin çağdaş vizyonları ile gelenekleri bir araya getirdikleri, dramın ve mizahın eşit oranda yer aldığı bu benzersiz dans gösterisini kaçırmayın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 20 Şubat 2020, Perşembe

Saat: 20:30

Yer: İş Kuleleri Salonu

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: İş Kuleleri’ne oldukça yakın mesafedeki Kanyon’da yer alan Suvla, geniş içecek menüsü ve peynir tabağı gibi paylaşımlık atıştırmalarıyla keyifli.

İstila!

Genç kuşağın en önemli yazarlarından biri olarak kabul edilen, İsveçli bir anne ile Tunuslu bir babanın oğlu olan Jonas Hassen Khemiri’nin kaleme aldığı “İstila!”, sezonun en dikkat çeken oyunlarından. Modern zaman insanlarının kimlik, ırk ve dile dair en derin ön yargılarını konu alan İstila!, bizi kendi kültürel kimliğimizle yüzleşmeye zorluyor. Bunu kimi zaman son derece komik, kimi zaman ise rahatsız edici bir biçimde yapan oyunun hikayesi, fikir ve imaj kasırgasına sebep olan büyülü bir ismin etrafında dolanıyor: Abulkasem. Mültecilik, iletişimsizlik ve yabancı olma kavramları gibi günümüze dair oldukça gerçek, ciddi ve sert meseleler etrafında gelişen hikaye, bu kelimenin kafalarda yarattığı kargaşayı ironik bir bakışla ele alırken içinde yaşadığımız çağı sorgulatıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 20 Şubat 2020, Perşembe

Saat: 20:30

Yer: Kenter Tiyatrosu

Rezervasyon / Bilet: tiyatrolar.com.tr

Yeme İçme Önerileri: Tam bir müdavim mekanı olan Delicatessen’de sebze katlı keçi peynirli salata, manda mozarella en sevilenler arasında.

{771861}

Kaan Sekban Saçmalar

10 yıl boyunca kurumsal hayatta bir beyaz yakalı olarak çalıştıktan sonra yurt dışında oyunculuk eğitimi alıp plaza hayatına veda eden Kaan Sekban, beyaz yakalı yaşamın ve ofis hayatının en saçma yönlerini kendine has mizahıyla anlattığı Saçmalar isimli şovuyla büyük dikkat çekiyor. Kendi odasından yaptığı talk şovları bir adım öteye götürüp seyirci karşısına çıkan Sekban, sizi plaza hayatından cast ajanslarına, beyaz yaka dramlarından sosyal medyadaki davranış bozukluklarına kadar dünyanın en saçma yolculuğunu çıkarıp kahkahalara boğuyor. Biletleri hızla tükenen şovdaki yerinizi şimdiden ayırtın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 20 – 24 Şubat 2020

Saat: 20:30

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Platinum Sahnesi

Rezervasyon / Bilet: Passo

Yeme İçme Önerileri: İstanbul’un en popüler hamburgercilerinden biri olan Zula, 2019 sonbaharıyle birlikte üçüncü şubesini Zorlu’da açtı. Hamburger üzeri San Sebastian Cheesecake denemeyi unutmayın!

Thurston Moore & KONSTRUK Konseri

Kurucusu olduğu Sonic Youth ile müzik tarihinin mihenk taşlarından biri haline gelen ikonik müzisyen, şarkı yazarı, gitarist ve şair Thurston Moore, başarılı caz grubu KONSTRUKT ile İstanbul’da bir araya geliyor. Noise ve rock’n roll’u no wave kategorisinde buluşturan Thurston Moore, bu müziği yeraltından çıkarıp kült hale getirmesi ile Beck, Yeah Yeah Yeahs ve Nirvana gibi ünlü isimlerin esin kaynağı oldu. Müzik tarihinin gelmiş geçmiş en ilham verici gruplarından olan Sonic Youth’daki performansının haricinde solo kariyeriyle de büyük saygı uyandıran Moore, rock müzik tarihinin en yaratıcı ve en iyi gitaristlerinden biri olarak kabul ediliyor. Efsane isme eşlik edecek KONSTRUKT ise Korhan Futacı, Umut Çağlar, Berkan Tilavel ve Apostolos Sideris gibi başarılı müzisyenlerden oluşuyor. Pek çok ünlü isimle çalışıp Peter Brötzmann gibi bir ustayla kayıt yapma fırsatı bulan grup, dünyanın dört bir yanında önemli festivallere katılıyor. 2020’nin en unutulmaz konserlerinden biri olacağı kesin bu buluşmayı kaçırmamak için biletlerinizi hemen alın!

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 21 Şubat 2020, Cuma

Saat: 22:30

Yer: Salon İKSV

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: Karbonhidrat severlerin buluşma adresi Miss Pizza, geniş pizza ve makarna menüsü ile bir gece etkinliği öncesi en doğru adreslerden biri!

Büyük Ev Ablukada – Fırtınayt

İstanbul’un sevilen sahnelerinden DasDas; yepyeni ve öncekine hiç benzemeyen yeni albümleri Fırtınayt ile iki gece üst üste Büyük Ev Ablukada grubunu ağırlıyor. Konsere özel bir dekor inşa eden grup, hayranlarına konser süresince gerçekleşecek çeşitli sürprizleri de haber ediyor. 2008 yılında Afordisman Salihins (Cem Yılmazer) ve Canavar Banavar (Bartu Küçükçağlayan) tarafından kurulan grup, ülkemizde alternatif müzik türünün önde gelen isimleri arasında yer alıyor. Şarkıları kadar grup elemanlarının saklı isimleri ve grup lideri Bartu Küçükçağlayan’ın başarılı oyunculuğu da grubun ilgi çekmesine neden olan etmenler arasında.

Tarih: 21 – 22 Şubat 2020

Saat: 21:00 (Kapı Açılışı)

Yer: DasDas Sahne

Bilet / Rezervasyon: Mobilet

BloomTalks: İçten Dışa Sağlıklı Güzellik

BloomFest’in yaratıcıları Pınar Özdemir Hotiç ve Ceren Ceylan Ertaç , iyi yaşam ve bütünsel sağlıkla ilgili konuları işin uzmanlarıyla masa yatırmayı ve özel deneyimler yaratmayı amaçlayan yeni bir talk serisi düzenliyor. Bloomtalk adını taşıyan serinin ilkinin konusu ise “İçten Dışa Sağlıklı Güzellik”. Sağlıklı ve ışıldayan bir güzelliğe sahip olabilmenin adımlarının, bağırsak sağlığının cilt sağlığı üzerine etkilerinin ve güzellik dünyasına dair trendlerin 2 ayrı oturumda anlatılacağı etkinlikte, katılımcıları sağlık ve güzellik dünyasının uzman isimlerinden ipuçları, farklı marka deneyimleri, sağlıklı atıştırmalıklar ve daha pek çok sürpriz bekliyor. Pınar Özdemir Hotiç, Ceren Ceylan Ertaç, ve Simge Kamacı moderatorlüğünde. gerçekleşecek panellerin konukları arasında Rene clinic ve Beauty Omelette markaları ortağı Nur Bilen Yavuzer, Ecz. ve Fitoterapist Elif Kaya, ve Dyson marka elçisi , saç stilisti Ahmet Çoban yer alıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 22 Şubat 2020, Cumartesi

Saat: 13:00

Yer: Sofa Hotel, The Hall Nişantaşı

Rezervasyon / Bilet: Biletino

{772630}

Cazino: Hakan Bahar

Yeni nesil gazinoların, yani “cazino”ların öne çıkan ismi Hakan Bahar, moda ve sahne sanatlarını harmanladığı eşsiz performansıyla sizlerle! Müziğin içinde dünyaya gelmesine rağmen kariyerine moda editörlüğü ile adım atan Bahar, moda ve müziği buluşturduğu İstanbul Gazinosu projesiyle sahnelere yepyeni bir heyecan getirmişti. Yüksek modayı bir dönemin estetik kültürü ve müziği ile birleştirerek sunan Bahar, yeni projesi Cazino da ise bu sunumuna caz tınıları da ekliyor. Benzersiz ve modern bir gazino deneyimi yaşayabileceğiniz bu çok özel programı kaçırmayın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 22 Şubat 2020, Cumartesi

Saat: 21:30

Yer: Zorlu PSM – touché

Rezervasyon / Bilet: Passo

Birlikte Güzel: Charlie Cunningham

Birbirinden güzel konserlere ev sahipliği yapan Salon IKSV, 2020’de sesi ve gitarıyla harikalar yaratan İngiliz şarkıcı ve şarkı yazarı Charlie Cunningham’ı ağırlıyor. Flamenkoya duyduğu hayranlığı ve edindiği tekniği indie-folk melodileri ile harmanlayarak dünya çapında bir ün elde eden Cunningham, kendine has bir aura taşıyor. Türkiye’de ilk kez konser verecek olan Charlie Cunningham’a sahnede sadece bir gitar ve bir vokal eşlik edecek.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 23 Şubat 2020, Pazar

Saat: 20:00

Yer: Salon İKSV

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: Soho House’ların meşhur ve herkese açık olan restoranı Cecconi’s, seçkin İtalyan lezzetleri ve harika kokteylleri ile keyifli bir alternatif.

Fırtına: Beethoven – Shakespeare

New York’un en büyük sanat merkezi Lincoln Center’daki “Geveze Piyanist” konser serisi ile tanınan piyanist-besteci Emir Gamsız ve doğaçlama geleneğinin son temsilcilerinden Spolin-İst Öykü Tiyatrosu, klasik müzik ve tiyatronun bir arada olduğu bir gösteriyle minik tiyatroseverlerin karşısına çıkıyor. Son dönemde yaratıcı drama ve çocuk gelişimi eğitimine kendini adayan oyuncu Ceyda Düvenci’nin de yer aldığı gösteri, Shakespeare’in Beethoven’in eserlerine ilham kaynağı olan eseri Fırtına’nın 7 – 11 yaş arası çocuklara özel bir uyarlaması. Oyunun ilk bölümünde “Müzikle kendimizi nasıl ifade ederiz?”, “Müzik ne ifade eder?” ve “Şarkıyla müzik arasında ne fark var?” gibi soruların cevapları verilirken, ikinci yarısında ise Beethoven’ın müzikle Shakespeare’in hikâyesini nasıl anlattığını gösteriliyor.

Tarih: 23 Şubat 2020, Pazar

Saat: 15:00

Yer: İş Kuleleri Salonu

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: İş Kuleleri’nin hemen altında bulunan Japon restoranı İtsumi tüm sushi severlerin mutlaka denemesi gereken, İstanbul’daki Japonların bile tercihindeki bir durak.

{772791}

Biletinizi Şimdiden Alın!

Cemre Bosnalı ile Mudra Atölyesi

İnsanları fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak iyileştiren, bedenlerindeki enerji akışlarını dengelemeyi sağlayan el ve parmak pozlarına verilen isim olan Mudra; bütünsel sağlığı iyileştirmenin ve dengede tutmanın en etikili yollarından biri. Günlük hayatta, yoga pratiğinde veya meditasyon sırasında uygulanabilen mudraların her birinin ayrı ayrı ele alınacağı atölyenin ilk bölümünde beden, ruh ve zihin sağlığını bir bütün olarak ele alan çakraların, mudralar yardımıyla nasıl dengede tutulabileceği öğretilirken; sonraki kısımda ise mudraların yoga pozlarına ve meditasyona nasıl dahil edilebileceği pratik yaparak anlatılacak.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 7 Mart 2020, Cumartesi

Saat: 12:00

Yer: Fenerbahçe

Rezervasyon / Bilet: Cemre Bosnalı

{772267}

101 Lezzet Festivali

Şehrin en iyi restoranlarını ve lezzetlerini İstanbullular ile buluşturmaya devam eden 101 Lezzet Festivali, 8. yılını kutluyor. Tek biletle yüzlerce lezzet tadabileceğiniz festival, farklı lezzetlerle en sevilen restoranları ve yetenekli şefleri gastronomi tutkunlarıyla buluşturmaya devam ediyor. Tüm güne yayılan 101 Lezzet Festivali’nde bu yıl da fine dining’den sokak lezzetlerine, burgerden deniz ürünlerine, sushi’den meyhane lezzetlerine; 100’den fazla restoran ve İstanbul yaşamında kendine yer edinmiş bütün tatlar bir arada…

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 19 Nisan 2020, Pazar

Saat: 13:00

Yer: Esma Sultan Yalısı

Rezervasyon / Bilet: Biletix

{772688}

10-16 Şubat 2020 Etkinlik Rehberi

Damdaki Kemancı

Joseph Stein’in kaleminden çıkan ve konusu 1905 yılında Çarlık Rusyası’nda geçen dünyaca ünlü müzikal Damdaki Kemancı, Zorlu PSM ve Talimhane Tiyatrosu iş birliği ile tiyatroseverlerle buluşuyor. Oyun, Ankara Devlet Tiyatrosu bünyesinde ve Cüneyt Gökçer önderliğinde, 1969 senesinde Türkçe ilk sahnelenişinin 50. yılına özel yenilenerek sahneye taşınıyor. Daha önce izlemeyenler için yepyeni bir fırsat, izleyenler için ise yeni bir renk olacak.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 10 Şubat 2020, Pazartesi

Saat: 20:30

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Platinum Sahnesi

Rezervasyon / Bilet: passo

Yeme İçme Önerileri: Bebek Lucca’nın kardeşi Cantinery, mevsime göre değişiklik gösteren hafif lezzetleri ile AVM’nin sevilen restoranlarından.

{771861}

Mer Çunetsadzı İrarmov Kıdnenk (Bizde Olmayanı, Birbirimizde Bulalım)

Yapı Kredi bomontiada, sahne ve gösteri sanatından farklı disiplinleri izleyicilerle buluşturmaya “hangardz” topluluğunun UNESCO’nun yok olmaya yüz tutmuş diller listesine dahil olan Batı Ermenicesi ile sergilediği “Mer Çunetsadzı İrarmov Kıdnenk – Bizde olmayanı, birbirimizde bulalım” performansı ile devam ediyor. 1905 yılında çok küçük yaşta verem hastalığı nedeniyle yaşamını yitiren İstanbul’lu Ermeni kadın şair Heranuş Arşagyan’ın hastalığı boyunca biriktirdiği dizelerden ve “sahip olamadıklarını birlikte aradığı” mektup arkadaşı ve akrabası Hrant Nazaryants’a teselli bulmak için yazdığı satırlardan derlenen eserin oyunlaştıması ve dramaturjisi Lara Narin’e ait. Yönetmenliğini Yeğya Akgün’ün üstlendiği oyunun oyuncu kadrosunda ise Garine Maral Çizmeciyan, Jaklin Çatal, Lara Narin ve Tara Demircioğlu gibi isimler yer alıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 12.02.2020, Çarşamba

Saat: 20:30

Yer: Yapı Kredi bomontiada

Rezervasyon / Bilet: biletinial

Yeme İçme Önerileri: Zula’nın arkasındaki isimlerin mekanı olan Batard adeta Paris’i Şişli’ye getiriyor. Sempatik dekoru ve harika lezzetleri için etkinlik öncesi ideal.

Cycle Party

Son yılların en popüler sporlarından “spinning”i daha önce hiç denediniz? Şehrin en sevilen spor ve yaşam merkezlerinden Hillside City Club’ın “Hillside Outside” kapsamında düzenlediği etkinlikte, parti tadında bir atmosferde hem doyasıya eğlenin hem de spinning ile ter atın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 11 Şubat 2020, Salı

Saat: 19:30

Yer: Babylon

Rezervasyon / Bilet: Hillside City Club

{772717}

Joseph K

Geçtiğimiz yıl Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ve Yardımcı Rolde Yılın En İyi Erkek Oyuncusı” ödüllerini alan Joseph K, bu sezon da izlenmesi gereken oyunlardan biri olarak tiyatro severleri sahnesine bekliyor.Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgür Aydın’ın sahnede hayat verdiği oyunda, Kafka’nın “Dava”sı, yeniden görülmek üzere modern hayatın labirentlerine geri dönüyor. İngiliz yazar Tom Basden’ın kara mizah yüklü uyarlamasında, Joseph K. Franz Kafka’nın yüz yılı devirmesine rağmen zaman aşımına uğramayan Dava’sının yeniden görülmesi için modern dünyanın labirentlerine bırakılıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 11 Şubat 2020, Salı

Saat: 20:00

Yer: DasDas Sahne

Rezervasyon / Bilet: mobilet

Yeme İçme Önerileri: Ataşehir’in minik cevheri Fauna, yalnızca 5 masaya sahip, kimilerine göre İstanbul’daki en iyi İtalyan mutfağını sunan restoran.

Bir Baba Hamlet

Moda’da bulunan Baba Sahne’nin oyunu, iki saat dünyadan kopup Danimarka’da geçen meşhur Hamlet hikayesine ışınlanmanızı sağlıyor. Eleştirisel ve mizahi bir metne sahip olan oyunun başrollerinde Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu var. 2018 senesinde Afife Jale Haldun Dormen Özel Ödülü dahil pek çok ödülü toplamış olan oyun, endorfin depolarınızı doldurabileceğiniz kadar güldürüyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 12 Şubat 2020, Çarşamba

Saat: 20:30

Yer: Baba Sahne

Rezervasyon / Bilet: Baba Sahne

Yeme İçme Önerileri: Semtin yenisi Rita Moda’da ortaya söyleyeceğiniz mezeler sipariş ederek karnınızı doyurabilirsiniz.

{771809}

Ozan Musluoğlu

Türk caz sahnesinin yetenekli sanatçılarından Ozan Musluoğlu’nun “Yarı İzmirli olan ben, İzmire olan sevgim nedeniyle tohumlarını Alsancak’ta attığım keyifli bir proje” olarak tanımladığı özel projesi “Ozan Musluoğlu ‘35’, müzikseverlerle buluşuyor. 2000 yılında Bilgi Üniversitesi Müzik bölümüne burslu olarak giren Musluoğlu, burada başladığı kontrbas eğitimine Dominique Lemerle, Robert Balzar ve Dwayne Burno gibi ünlü müzisyenlerin workshoplar’ı ile devam etti. İlk albümü “Coincidence”ı 2009 yılında Rec Jazz etiketi ile yayımlayan sanatçı, 2015 yılında çıkardığı “My Best Friends Are Vocalists” isimli son albümünün ardından Joy Voeth’in “I Wish You Love” ve Kenan Doğulu’nun “İhtimaller” albümlerinin prodüktörlüğünü üstlendi. Çalışmalarına Serkan Özyılmaz’ın şefliğini yaptığı TRT Bigband’in kontrbas sanatçısı olarak devam eden, Musluoplu’nun bu özel performansındaki yerinizi şimdiden alın.

Tarih: 12 Şubat 2020, Çarşamba

Saat: 21:00

Yer: Zorlu PSM – touché

Rezervasyon / Bilet: passo

Mehmet Erdem

2012 yılında yaptığı iddialı çıkış ile tüm ödülleri tek tek toplayan ve yaptığı şarkılarla büyük beğeni kazanan Mehmet Erdem, kısa süre içerisinde müzik camiasının en saygın isimlerinden biri olmayı başardı. Geçtiğimiz yıllarda Sony Music tarafından yayınlanan ve çok büyük ses getiren “Herkes Aynı Hayatta” ve “Hiç Konuşmadan” albümlerinden sonra, Alper Atakan prodüktörlüğünde kaydedilen ve 6 adet yeni şarkı, 6 adet de cover şarkı olmak üzere toplam 12 şarkıdan oluşan 3. stüdyo albümü “Hepsi Benim Yüzümden” ile sevenlerinin karşısına çıkan sanatçı, çok özel bir performans ile Okan Bayülgen’in İstanbul’a kazandırdığı yeni gösteri mekanı Dada Salon Kabarett’de!

Tarih: 12 Şubat 2020, Çarşamba

Saat: 21:00

Yer: Dada Salon Kabarett

Rezervasyon / Bilet: Biletix

The Quiet Volume

Selen Ansen küratörlüğünde gerçekleştirilen Arter Performans Programı’nın Katılma başlıklı bölümü kapsamında sunulan The Quiet Volume, fısıltı yoluyla icra edilen bir ses performansı. İngilizcede hem “cilt” hem de “ses” demek olan “volume” sözcüğü ile yapılmış bir kelime oyunu içeren performans, izleyicileri kitaplar, dünyalara ve kelimeler arasında bir yolculuğa çıkarıyor ve onlara okur rolünü üstlendirip bu yolla okuma eylemiyle ses arasındaki bağa dikkat çekiyor. Dünyanın her yerindeki kütüphanelerde görülebilecek, sessizlik, konsantrasyon ve okuma eylemine dair ortak mahremiyet hissine dayalı performansta, önceden kaydedilmiş yönlendirmelerin prova edilmeden hayata geçirilmesine dayalı bir teknik olan Autoteatro yöntemi kullanılıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 13 Şubat 2020, Perşembe

Saat: 11:00–18:00 arası

Yer: Arter

Rezervasyon / Bilet: 0212 708 58 01

Yeme İçme Önerileri: TRT binasının hemen karşısında yer alan Loco De Pera’da paylaşımlık aperatifler ve ödüllü barmenlerin hazırladığı kokteylleri tadabilirsiniz.

{772778}

Fazıl Say Konseri

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, 14 Şubat Sevgililer Gününde seyirci karşısında olmaya hazırlanıyor. Oldukça uzun zamandır beklenen ve yoğun ilgi gören bu konser için biletinizi bir an önce almanızı tavsiye ederiz.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 14 Şubat 2020, Cuma

Saat: 21:00

Yer: Türker İnanoğlu Maslak Show Center

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Bülent Ortaçgil ve Jehan Barbur Konseri

1974 yılında çıkardığı ilk albümden beri sesiyle ve şarkılarıyla milyonlarca insanı büyülü bir dünyaya götüren Bülent Ortaçgil, 14 Şubat Sevgililer Günü için düzenlenen çok özel bir konserle sevenleriyle buluşuyor. Türkiye’de şehir müziğinin önemli isimlerinden olan ve senelerdir kendi çizgisinden şaşmayan Ortaçgil’e eşlik edecek isimse dingin vokali ve hikayesi bol şarkılarıyla Türkiye’nin en başarılı caz vokallerinden olan şarkı ve söz yazarı Jehan Barbur. Kah iç ısıtan, kah hüzünlü şarkılar ile sizi rüya alemine götürecek bu konseri kaçırmayın.

Tarih: 14 Şubat 2020, Cuma

Saat: 22:00

Yer: IF Performance Hall

Rezervasyon / Bilet: Biletix

İstanbul Resitalleri: SoYoung YOON ve Mario HARING

Her konseri çok büyük ilgi gören İstanbul Resitalleri, dünyaca ünlü sanatçılar SoYoung YOON ve Mario HARING’in bir araya geldiği duo resital ile devam ediyor. The Guardian’ın ise “teknik mükemmelliği ile müzikte yeri daim” diyerek tanıttığı Güney Koreli Soyoung YOON, Yehudi Menuhin (2002) ve Henryk Wieniawski (2011) gibi iki önemli uluslararası keman yarışmasının “Altın Madalya’lı Şampiyonu. İsviçre’de Basel Senfoni’nin baş kemancısı olarak görev yapan ve İtalyan lütiye Giovanni Battista Guadagnini (1711-1786) yapımı yaklaşık 250 yıllık (1173/Torino) özel bir kemanın sahibi olan sanatçının 2012 ve 2015 yıllarında kaydettiği iki albümü bulunuyor. Gramophone dergisi tarafından “Bestecinin ruhuyla uyum içinde çok hassas bir sanatçı” olarak tanmlanan Maro HARING ise, ismini Dünyanın en prestijli yarışmalarından LEEDS Uluslararası Piyano Yarışması’nda 2018 yılında aldığı “Gümüş Madalya” ile duyurdu. Efsanevi orkestralar Berlin Filarmoni, Luxembourg Filarmoni, Köln Filarmoni, ve Londra Senfoni ile birlikte performans sergileyen ve Schwetzinger Festivali, Uluslararası Steinway Festivali, Schleswig- Holstein Müzik Festivali ve Luzern Festivali gibi pek çok festivalde sahneye çıkan sanatçının sonuncusunu 2018’de yayınladığı 4 albümü bulunuyor

Tarih: 14 Şubat 2020, Cuma

Saat: 20:00

Yer: Sakıp Sabancı Müzesi the Seed

Rezervasyon / Bilet: Biletix

{772720}

Selen Beytekin Project

Duru sesi ve sevilen repertuvarıyla Selen Beytekin 12 Ağustos akşamı Stella Jazz Club’da sahne alacak. Trompette Şenova Ülker, tenor saksafonda Engin Recepoğulları, piyanoda Ercüment Orkut, kontrbasta Ozan Musluoğlu ve davulda Ferid Odman, Beytekin’e eşlik edecek değerli müzisyenler.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 15 Şubat 2020, Cumartesi

Saat: 21:30

Yer: Zorlu PSM – touché

Rezervasyon / Bilet: passo

Tindersticks Konseri

Rock altyapılarını caz ve blues öğelerle birleştirerek kendine özgü bir tarz yaratan Nottingham çıkışlı İngiliz grup Tindersticks, şarkı sözlerini şiirsel bir dille aktaran bağımsız müziğin en önemli temsilcilerinden olmaya devam ediyor. 27 yıllık müzik kariyerinde aralarında “Curtains”, “Simple Pleasure”, “Falling Down a Mountain”, “The Something Rain” ve “The Waiting Room”un da bulunduğu 18 albüme, 25 single’a ve EP’ye imza atan grup müzik eleştirmenleri tarafından alternatif rock tarihinin en başarılı gruplarından biri olarak gösteriliyor. Geçen yılın en çok konuşulan yapımlarından biri olan, ödüllü “High Life”ın soundtrackini de besteleyen Tindersticks, “No Treasure But Hope” adlı son albümünün dünya turnesi kapsamında İstanbullu müzikseverlerle buluşuyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 15 Şubat 2020, Cumartesi

Saat: 20:30

Yer: İş Kuleleri Salonu

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: İş Kulelerin hemen altında bulunan Japon restoranı İtsumi tüm sushi severlerin mutlaka denemesi gereken, İstanbul’daki Japonların bile tercihindeki bir durak.

Igor Stravinski: Askerin Öyküsü

İsviçreli yazar Ferdinand Ramuz tarafından, 1.Dünya Savaşı sonrasında Fransızca olarak kaleme alınan hikayeyi konu alan Igor Stravinsky:Askerin Öyküsü, sanat tarihinin en sansasyonel fenomenlerinden biri. Bir Rus halk masalına dayanan hikayede, bir prenses, firari bir asker ve önünde sonunda onun ruhuna sahip olacak Şeytan’ın ilişkisi anlatılıyor. Tüm zamanların en ünlü bestecilerinden biri olan Stravinski’nin bestelediği bu zamansız Faust hikayesi, dinleyiciyi hep tetikte bekletiyor. Sevilen tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, Erkan Kolçak Köstendil’in anlatıcı rolünü üstlendiği “Askerin Öyküsü”nde; kemanda Nilay Sancar, kontrabasta Deniz Yurdakul, trompette Timuçin Abacı ve trombonda Tolga Akkaya yer alıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 16 Şubat 2020, Pazar

Saat: 16:00

Yer: DasDas Sahne

Rezervasyon / Bilet: mobilet

Yeme İçme Önerileri: Ataşehir’in minik cevheri Fauna, yalnızca 5 masaya sahip, kimilerine göre İstanbul’daki en iyi İtalyan mutfağını sunan restoran.

Biletinizi Şimdiden Alın!

Emin Fındıkoğlu Konseri

Caz dünyasına yaptığı müzikal ve entelektüel katkıları, eğitimci yönü ve renkli kişiliği ile müzik dünyasının en saygıdeğer isimlerinden olan Emin Fındıkoğlu, titizlikle seçtiği şarkıların yepyeni düzenlemelerinden oluşan bir repertuvarı, orkestrası +12 eşliğinde cazseverlerle buluşturacak. Kendi alanlarının yıldızları olan pek çok genç müzisyenin de solo performansları ile sahne alacağı gecede, Fındıkoğlu’nun son yıllarda birlikte çalıştığı Melisa Kral ve Zeynep Kuyumcu solist olarak sahneyi paylaşacaklar. Şenova Ülker ve İmer Demirer gibi ünlü isimlerin de Emin Fındıkoğlu ile sahnede yer alacağı gecede, eşine ender rastlanan bir caz ziyafeti sunulacak.

Tarih: 18 Şubat 2020, Salı

Saat: 20:30

Yer: Saint Pulcherie Konser Salonu

Rezervasyon / Bilet: Biletix

BloomTalks: İçten Dışa Sağlıklı Güzellik

BloomFest’in yaratıcıları Pınar Özdemir Hotiç ve Ceren Ceylan Ertaç , iyi yaşam ve bütünsel sağlıkla ilgili konuları işin uzmanlarıyla masa yatırmayı ve özel deneyimler yaratmayı amaçlayan yeni bir talk serisi düzenliyor. Bloomtalk adını taşıyan serinin ilkinin konusu ise “İçten Dışa Sağlıklı Güzellik”. Sağlıklı ve ışıldayan bir güzelliğe sahip olabilmenin adımlarının, bağırsak sağlığının cilt sağlığı üzerine etkilerinin ve güzellik dünyasına dair trendlerin 2 ayrı oturumda anlatılacağı etkinlikte, katılımcıları sağlık ve güzellik dünyasının uzman isimlerinden ipuçları, farklı marka deneyimleri, sağlıklı atıştırmalıklar ve daha pek çok sürpriz bekliyor. Pınar Özdemir Hotiç, Ceren Ceylan Ertaç, ve Simge Kamacı moderatorlüğünde. gerçekleşecek panellerin konukları arasında Rene clinic ve Beauty Omelette markaları ortağı Nur Bilen Yavuzer , Ecz ve Fitoterapist Elif Kaya, ve Dyson marka elçisi , saç stilisti Ahmet Çoban yer alıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 22 Şubat 2020, Cumartesi

Saat: 13:00

Yer: Sofa Hotel, The Hall Nişantaşı

Rezervasyon / Bilet: Biletino

Birlikte Güzel: Charlie Cunningham

Birbirinden güzel konserlere ev sahipliği yapan Salon IKSV, 2020’de sesi ve gitarıyla harikalar yaratan İngiliz şarkıcı ve şarkı yazarı Charlie Cunningham’ı ağırlıyor. Flamenkoya duyduğu hayranlığı ve edindiği tekniği indie-folk melodileri ile harmanlayarak dünya çapında bir ün elde eden Cunningham, kendine has bir aura taşıyor. Türkiye’de ilk kez konser verecek olan Charlie Cunningham’a sahnede sadece bir gitar ve bir vokal eşlik edecek.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020Tarih: 23 Şubat 2020, Pazar

Saat: 20:00

Yer: Salon İKSV

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: Soho House’ların meşhur ve herkese açık olan restoranı Cecconi’s, seçkin İtalyan lezzetleri ve harika kokteylleri ile keyifli bir alternatif.

Boiler Room Presents: Hard Dance x RE:VOLT

Müziğin farklılıkları hiçe sayarak insanları bir araya getirme yetirme yetisini dünyaya yayarak, çekirdekten globale evrimleşmiş bir başarı öyküsü olan Boiler Room, 3 yıllık aradan sonra İstanbullu müzikseverleri techno müziğin etrafında buluşturmaya hazırlanıyor. Oldukça genç fakat kendilerinden emin bir kollektif olarak İstanbul gece hayatına kısa sürede damgalarını vuran ve hafızalara kazınan deneyimler sunan RE:VOLT Kollektiv ile iş birliğiyle gerçekleşen 10. yılına özel “Hard Dance” edisyonu, İstanbul gece hayatının sırlarını açığa çıkarmaya geliyor..

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 20 Mart 2020, Cuma

Saat: 20:00

Yer: Zorlu PSM

Rezervasyon / Bilet: bugece

Musa Göçmen Konseri

Ülkemizi uluslararası müzik arenasında büyük bir gururla temsil eden sıra dışı orkestra şefi Musa Göçmen, konserleri ile Türkiye’de de büyük ses getirmeye devam ediyor. Klasik müziğin kafalardaki resmi ve katı imajını silerek ve kuralların ötesine geçerek kalıpları kırmayı, bu muhteşem müziği herkese ulaştırmayı, insanları müzik etrafında bir araya getirmeyi ve sanatçıların ruhlarını dinleyenlere ulaştırmalarını sağlamayı amaç edinen Musa Göçmen, Senfoni Orkestrası eşliğinde verdiği kapalı gişe konserler ile klasik müziğe dair bambaşka bir algı yaratmayı başarıyor. Sıradışı, eğlenceli ve coşkulu projelerine bir yenisini ekleyen Göçmen’in son projesi SENFOROCK, senfonik ve rock müziği buluşturan unutulmaz bir deneyim sunuyor. Ünlü orkestra şefinin bu proje kapsamında gerçekleştireceği Senforock Metallica Özel Konseri, Master of Puppets, For Whom The Bell Tolls, Whereever I May Roam, No Leaf Clover gibi Metallica’nın en ikonik şarkılarını şaşırtıcı bir yorumla müzikseverlerle buluşturuyor. Şimdiden biletinizi almayı unutmayın.

Tarih: 27 Mart 2020, Cumar

Saat: 20:30

Yer: Grand Pera Emek Sahnesi

Rezervasyon / Bilet: Biletix

1 – 9 Şubat 2020 Etkinlik Rehberi

Çok Satanlar

İnternette yayınladığı müstehcen anılarıyla şöhreti yakalayan Ethan ve edebi yeteneğine rağmen tanınmayan Olivia’nın bir pansiyonda karşılaşmasıyla başlayan Çok Satanlar, tek perdelik bir komedi. Karakterlerin ikisinin de hayatında bir dönüm noktası olan bu karşılaşmanın ardından birbirlerinde yarattıkları yıkımlar ve hayatlarında açtıkları kapıları konu alan oyun, izleyicileri de içine alıp mahremiyetin modern dünyada bulanıklaşan sınırlarını, peşinden koştuğumuz kısa yolları ve popülariteye atfettiğimiz önemi sorgulatıyor. Tansu Taşanlar ve Oya Unustası’nın başarılı performanslarıyla da dikkat çeken oyunun Laura Eason’a ait metninin çevirmenliği İlksen Başarır yaparken, yönetmenliğini ise Volkan Yosunlu yapıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 1 Şubat 2020, Cumartesi

Saat: 21:00

Yer: DasDas Atölye

Rezervasyon / Bilet: Mobilet

Yeme İçme Önerileri: Ataşehir’in minik cevheri Fauna, yalnızca 5 masaya sahip, kimilerine göre İstanbul’daki en iyi İtalyan mutfağını sunan restoran.

Feriye’de Oyun Gecesi

Kaç kere izlemiş olursanız olun bir Harry Potter filmini ekranda gördüğünüzde kafasını çeviremeyenlerden misiniz? Eğer öyleyse muhtemelen pek çok repliği ezbere bilmekle övünüyorsunuzdur da. Peki ya bilgilerinizi diğer Harry Potter tutkunlarına karşı sınamaya ne dersiniz? “Bugünnelerizledim” isimli blog ve Instagram sayfalarının kurucusu, film ve dizi meraklısı Deniz Tokgöz’ün ev sahipliğinde düzenlenecek Trivia Gecesi’ne katılıp Tokgöz’ün hazırladığı sorular ve eğlenceli sohbetler eşliğinden şahane bir akşam geçirebilirsiniz.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 1 Şubat 2020, Cumartesi

Saat: 15:00

Yer: Sinema Feriye

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: Beşiktaş Çarşı’nın yenisi ve favorisi TRC American Diner, Amerikan dizilerinde görmeye alışık olduğumuz lezzetleri sevenleri ile buluşturuyor.

{772695}

Büyük Ev Ablukada Akustik Konseri

Bir Turgut Uyar şiirinden ödünç aldıkları isimle 2008 yılında Afordisman Salihins (Cem Yılmazer) ve Canavar Banavar (Bartu Küçükçağlayan) tarafından kurulan Büyük Ev Ablukada, ülkemizde alternatif müzik türünün önde gelen isimleri arasında yer alıyor. Şarkıları kadar grup elemanlarının saklı isimleri ve grup lideri Bartu Küçükçağlayan’ın başarılı oyunculuğuyla da ilgi çekiyorlar. Müthiş enerjileri ve kendilerine has tarzları ile adeta bir şehir efsanesine dönüşmüş durumda olan grubun konserini sakın kaçırmayın!

Tarih: 3 Şubat 2020, Pazartesi

Saat: 21:00

Yer: Moda Sahnesi

Rezervasyon / Bilet: Moda Sahnesi

Yeme İçme Önerileri: Sahneye oldukça yakında bulunan, İstanbul’un en güzel sokak lezzetlerinden Basta! Street Food’un enfes dürümleri ve portakallı mercimek çorbasıyla karnınızı doyurabilirsiniz.

TOLGSHOW

Arkadaşım’ karakteri ile milyonları kahkahaya boğan Tolga Çevik, bir klasik haline gelmiş doğaçlama oyunu ile turneye çıkıyor! Yüzünü göremediğimiz “yönetmen”in çılgın isteklerini yerine getirmek için akla karayı seçerken “Yönetmen”i çıldırtan “Arkadaşım”ın maceralarını seyircisiyle buluşmak için yollara düşen Çevik’e ‘Gizemli Yönetmen’ Fırat Parlak ve ‘Minik’ lakaplı müzisyen Özer Atik de eşlik ediyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 4 Şubat 2020, Salı

Saat: 21:00

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Platinum Sahnesi

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: İstanbul’un en popüler hamburgercilerinden biri olan Zula, 2019 sonbaharıyle birlikte üçüncü şubesini Zorlu’da açtı. Hamburger üzeri San Sebastian Cheesecake denemeyi unutmayın!

China Moses Konseri

Grammy ödüllü bir caz duayeni Dee Dee Bridgewater’ın ve yönetmen Gilbert Moses’in kızı olarak dünyaya gelen China Moses, sadece 16 yaşında çıkardığı ilk single’ı Time ile dikkatleri üzerine çekti. Yorumladığı efsanevi caz ve blues şarkılarıyla, özellikle Fransa’da, caz sahnesinin en başarılı ve sevilen isimlerinden biri haline gelen Moses’in 2013’te çıkardığı “Crazy Blues” albümü, The Times tarafından yılın en iyi 100 albümünden biri olarak gösterildi. İstanbul’da müzikseverlerle buluşmaya hazırlanan Moses’in kariyeri boyunca çıkardığı “On Tourne En Rond”, “Good Lovin”, “This One’s For Dinah”, “Crazy Blues” ve “Nightintales” albümlerinden en sevilen şarkıları söyleyeceği bu özel gecedeki yerinizi şimdiden alın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 5 Şubat 2020, Çarşamba

Saat: 20:30

Yer: İş Kuleleri Salonu

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: İş Kulelerin hemen altında bulunan Japon restoranı İtsumi tüm sushi severlerin mutlaka denemesi gereken, İstanbul’daki Japonların bile tercihindeki bir durak.

{772720}

Göksel Konseri

Türk pop müziğinin en önemli yorumcu ve söz yazarlarından olan Göksel, sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Güçlü sesi ve renkli sahnesi ile her daim hafızalara kazınan performanslar sergileyen sanatçı, “Günün Birinde” ve “Yalnız Kuş” gibi klasik haline gelmiş unutulmaz şarkılarının yanı sıra son albümü “Sen Orda Yoksun”un en sevilen şarkılarından oluşan geniş repertuvarı ile dinleyenlere unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşatacak. Kariyeri boyunca yayınladığı 9 albüm ve aldığı sayısız ödül ile hayranlarını büyülemeye devam eden Göksel’in eşsiz performansını kaçırmayın.

Tarih: 5 Şubat 2020, Çarşamba

Saat: 21:00

Yer: Dada Salon Kabarett

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Yetişkinler İçin Perşembe Atölyeleri

Her hafta farklı bir eser üzerinden çağdaş sanat tartışmalarını zenginleştirmek amacıyla düzenlenen Perşembe Atölyeleri, sanatçı Güneş Terkol yürütücülüğünde başlıyor. Arter Öğrenme Programı kapsamında düzenlenecek atölyeler, sergilerden seçilen yapıt üzerine edilecek sohbet ile başlayıp çeşitli üretim yöntemleri ve malzemelerin sunduğu imkânları araştırarak devam edecek. İlk haftasında Cengiz Çekil’in “Saat Kaç?” eserinin inceleneceği atölye, iddialı modern sanat tutkunları için olduğu kadar, bu alan ile yeni ilgilenmeye başlamış ve bakış açısını geliştirmek isteyenler için de ideal.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 6 Şubat 2020, Perşembe

Saat: 14:00

Yer: Arter Atölye

Rezervasyon / Bilet: 0212 708 58 01

Yeme İçme Önerileri: Soho House’ların meşhur ve herkese açık olan restoranı Cecconi’s, seçkin İtalyan lezzetleri ve harika kokteylleri ile keyifli bir alternatif.

{772778}

İstanbullular Narmanlı Sanat İle Buluşuyor

Nişantaşı’nın en ikonik yapılarından tarihi Narmanlı Apartmanı; çeşitli sanat atölyeleri, workshoplar, sergiler, okumalar, gösterimler, dinletiler gibi pek çok etkinliğe ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Şubat ayında performans sanatçısı, koreograf ve sanat yazarı Ayça Ceylan’ın önderliğinde düzenlenecek 2 atölye, katılımcıların sanata farklı bir perspektif ile bakmasını sağlamayı amaçlıyor. 4 hafta süreli “Nasıl Bir Şey Bu Performans Sanatı?” atölyesi, 60’larda ortaya çıkan, bedene odaklanarak ‘an’ içinde gerçekleşen performans sanatını derinlemesine incelerken; performans sanatının bale ve operadan farkı, performans sanatının arşivlenmesi, Türkiye’de performans sanatı ve performans sanatının inşası gibi konularına odaklanacak. “Ört, doldur, göm aşk ne?” atölyesinde ise katılımcıların aşkı algılama ve teselli biçimleri üzerinde çalışılacak. Çeşitli “aşk” tanımları üzerinden zihinsel bir yolculuğa çıkacak katılımcılar, atölyenin sonunda kendi aşk mektuplarını istedikleri kişi için diledikleri formatta yazacak.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

“Nasıl Bir Şey Bu Performans Sanatı?” Atölyesi İçin:

Tarih: 6-27 Şubat 2020

Saat: 19:00 – 21:00 saatleri arasında

Yer: Narmanlı Sanat

Rezervasyon / Bilet: 0542 273 3963

“Ört, doldur, göm aşk ne?” Atölyesi İçin:

Tarih: 9 Şubat 2020, Pazar

Saat: 14:00 – 17:00 saatleri arasında

Yer: Narmanlı Sanat

Rezervasyon / Bilet: 0542 273 3963

Yeni ve En Yeni Müzik Festivali

Arter, 6 Şubat’ta İstanbul’a üç gün sürecek yeni bir festival kazandırıyor: Yeni ve En Yeni Müzik Festivali. Disiplinlerarası geçirgen bir yapıya sahip “Yeni Müzik”in klasik ve elektronik müzikten beslenen önemli temsilcileri arasında yer alan sanatçıların katılımıyla çok yönlü bir keşif alanı açılacak. Berlin’in deneysel sanat ve müzik sahnesinin en önemli isimlerinden, köklü festival ve bienallerin sanat yönetmenliğini ve müzik küratörlüğünü üstlenen Matthias Osterwold’un sanat yönetmenliğinde düzenlenecek festival, Avrupa çağdaş müzik sahnesinin öne çıkan genç bestecilerinden Enno Poppe’nin konseriyle başlayıp 3 gün boyunca Istanbul Composers Collective, Mazen Kerbaj ve Alva Noto gibi isimlerle eşi benzeri görülmemiş bir müzik deneyimi vaat ediyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 6-7-8 Şubat 2020

Saat: 19:30 (İlk konser)

Yer: Arter – Sevgi Gönül Oditoryumu ve Karbon Salonu

Rezervasyon / Bilet: 0212 708 58 01

140 Juornos: 82 Plaka Berlin

An itibariyle, dünyada Türkiye dışındaki en büyük Türk kökenli nüfus Almanya’nın başkenti Berlin’de yaşıyor. 1960’lardaki ilk işçi alımından bu yana Türkiye’den Almanya’ya göç edenleri ağırlamaya devam eden Berlin, 2015 yılından beri yeni bir göç dalgasına ev sahipliği yapıyor. Benzer siyasal, ekonomik ve sosyal itirazları nedeniyle 2015’ten sonra Berlin’e göç eden öğrenci, sanatçı ve beyaz yakalı bu “yeni dalga” göçmenleri anlatan 82 Plaka Berlin adlı belgeselin ilk gösteriminin ve yapım sürecine dair bir sunumun yapılacağı bu ilginç geceyi kaçırmayın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 6 Şubat 2020, Perşembe

Saat: 21:00

Yer: Babylon

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: Zula’nın arkasındaki isimlerin mekanı olan Batard adeta Paris’i Şişli’ye getiriyor. Sempatik dekoru ve harika lezzetleri için etkinlik öncesi ideal.

Birsen Tezer Konseri

Türkiye’nin yetiştirdiği en özel seslerden biri olan Birsen Tezer, büyülü sesi ve zarafetiyle kalplere dokunmayı başaran ender sanatçılardan. 2009 yılında yayımladığı ilk albümü “Cihan” ile dikkatleri üzerine çeken Tezer; Bülent Ortaçgil, Erkan Oğur, Sibel Köse ve İlhan Şeşen gibi Türkiye’nin en önemli müzisyenlerinin katkıda bulunduğu ikinci albümü “İkinci Cihan” ile de büyük ses getirdi. Tezer’e uzun süredir birlikte çalıştığı müzisyen arkadaşları Derin Bayhan (davul), Emre Tankal (elektrik gitar), Gürol Ağırbaş (bas gitar), Tunç Öndemir (akustik gitar) ‘in eşlik edeceği bu müzik şölenini kaçırmayın.

Tarih: 7 Şubat 2020, Cuma

Saat: 22:00

Yer: KadıköySahne

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: Semtin yenisi Rita Moda’da ortaya söyleyeceğiniz mezeler sipariş ederek karnınızı doyurabilirsiniz.

{771809}

Yüzyüzeyken Konuşuruz

Indie folk sound’larıyla Türkiye’nin en sevilen alternatif gruplarından olan Yüzyüzeyken Konuşuruz, Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 2011 yılında Kaan Boşnak ve Engin Sevik tarafından kurulan grupta bas gitarda Can Tunaboylu ve davulda Can Kalyoncu yer alıyor. Deneysel yaklaşımlarıyla müziklerini sürekli evrimleştiren grup, metropolün içinde sıkışmış ve kayıp bir jenerasyon olma tehlikesinin eşiğinde büyümüş insanların hikayelerinden besleniyor. Kendilerinden beklenmeyen elementleri de kullanarak maceracı bir doğrultuda yoluna devam eden grup, en son 2018’de “Akustik Travma” ile dinleyicileri ile buluştu .

Tarih: 7 Şubat 2020, Cuma

Saat: 19:30 (Kapı Açılış)

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi

Rezervasyon / Bilet: Passo

Yeme İçme Önerileri: Şef Cenk Debensason’un hazırladığı yepyeni menüsü ile karşımıza çıkan Vakkorama Cafe’de fıstık ezmeli ve kızarmış tavuklu sandviç Fried Chicken Sando favorimiz!

İzmir’in Kızları

Türk pop müziğininin efsane isimlerinden Sezen Aksu’nun şarkıları bu sefer bir tiyatro sahnesinde karşımıza çıkıyor. Minik serçenin en sevilen şarkıları, başrollerinde Gökçe Bahadır, Olgun Toker, Burak Sevinç ve tiyatronun daha birçok ünlü isminin yer aldığı müzikli bir oyuna dönüşüyor. Most Production’ın yapımcılığı ile sahneye konan oyunun metni Serdar Saatman’a aitken yönetmenliğini ise Gaye Cankaya’nın üstleniyor. Samimi bir Ege kasabasında geçen sıcacık bir hikayeyi konu alan, Sezen Aksu’nun şarkılarıyla bezenmiş müzikli oyun, içinden geçtiğimiz bu kasvetli günlerde içinizi açacak.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 8 Şubat 2020, Cumartesi

Saat: 20:30

Yer: Uniq Hall

Rezervasyon / Bilet: Biletix

{771861}

Stavroz

Dans müziğine getirdiği canlı yaklaşımla Belçika’nın 2010’larda müzik dünyasına kazandırdığı en dinamik ekip olan Stavroz, İstanbullulara unutulmaz bir gece yaşatmaya geliyor! Elektronik dans müziğini sınırların çok ötesine taşıyan grup, her ikisi de DJ, müzisyen ve ses mühendisi olan Ijsbrand De Wilde ve Gert Beazar ile gitarist Maxim Helincks ve Pieter De Meester’den oluşuyor. Grubun caz, folk ve world müzikten beslenen kompozisyonları sadece vücudunuzu eğil zihninizi de serbest bırakıp size eşi benzeri görülmemiş bir deneyim yaşatacak. Luca Musto, O/Y ve Xique Xique’nin de Stavroz’a sahnede eşlik edeceği bu adrenalini yüksek geceyi kaçırmayın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 8 Şubat 2020, Cumartesi

Saat: 23:00

Yer: Volkswagen Arena

Rezervasyon / Bilet: bugece.co

Yeme İçme Önerileri: Volkswagen Arena’daki konserden önce Uniq İstanbul’da bulunan Burger Lab, hamburger çeşitleriyle kaçamak yapmak için pratik bir seçenek olacaktır.

{771684}

Bob Moses

Kanadalı elektronik ikilisi Tom Howie ve Jimmy Vallance’den oluşan Bob Moses, Get Closer kapsamında Türkiye’deki hayranlarıyla, tarihi Binbirdirek Sarnıcı’nın benzersiz atmosferinde bir araya geliyor. RAC’ın “Tearing Me Up” adlı şarkısından hazırladıkları remixle Grammy ödülü sahibi olan ikiliyi canlı dinleme şansını kaçırmak istemiyorsanız, biletinizi en kısa sürede aldığınıza emin olun.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 8 Şubat 2020, Cumartesi

Saat: 19:30

Yer: Binbirdirek Sarnıcı

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Tabloların Ardındaki Yemek Ve Sanat Tarihi

Prof. Dr. Özlem Kumrular & Sanat Tarihçisi Celil Sadık, sizi sanat tarihinin klasik tabloları ardında yatan yemek tarihine ışınlamaya hazırlanıyor! Havva’nın Adem’e verdiği elma değilse neydi? Açlık damları balıktan evler hayal ettirir mi? İsa’nın balıkla ne ilgisi var? Patates neden yıllarca bir şeytan bitkisi sanıldı?Rönesans masalarında ne yapmak ayıptı? Kahve nasıl bir devrim içeceği haline geldi? Sıcak çikolatanın ataları kimlerdi? Tablolarda gördüğümüz yiyecekler neleri sembolize ederler? Bu soruların cevabının aranacağı atölyede; Van Gogh, Rubens, Bruegel, Manet, Bosch, Velázquez, Tintoretto, Veronese, Caravaggio, Pirosmani ve tüm zamanların en unutulmaz ressamlarının fırçalarından çıkan yemeklerin eğlenceli yolculuğuna katılın ve bildiğiniz tablolara bambaşka bir gözle bakın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 9 Şubat 2020, Pazar

Saat: 15:00

Yer: Zorlu PSM – Sky Lounge

Rezervasyon / Bilet: Passo

Romeo ve Juliet

Zorlu PSM, sezon boyunca bale ve operanın efsanelerini sanatseverlerle buluşturmaya tüm zamanların en başarılı bale gösterilerinden biri olan Romeo ve Juliet ile devam ediyor. Verona’da Montague ailesinden Romeo ve Capulet ailesinden Juliet birbirlerine delilerce aşık olmalarına rağmen ailelerinin düşmanlığının ortasından kalmasını konu alan Romeo ve Juliet, Shakespeare’nin en ünlü eserlerinden biri. Ünlü koreograf Alexei Ratmansky’nin taze yorumuyla canlanan klasik, Prokofiev’in romantik müzikleri ve Ratmansky’nin parlak ve ayrıntılı adaptasyonu ile görsel bir şölene dönüşüyor.

* Etkinlik Bolşoy Balesi performans kaydının (resmi) yayınıdır. Canlı performans değildir.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 9 Şubat 2020, Pazar

Saat: 16:00

Yer: Zorlu PSM – %100 Studio

Rezervasyon / Bilet: Passo

Yeme İçme Önerileri: Bebek Lucca’nın kardeşi Cantinery, mevsime göre değişiklik gösteren hafif lezzetleri ile AVM’nin sevilen restoranlarından.

Biletinizi Şimdiden Alın!

2020 Fare Yılı’nın Yaşamımıza Etkileri Semineri

Feng Shui Dünyası’nın her Çin yılbaşı döneminde düzenlediği, o yılın sosyal hayat ve iş alanlarına etkilerini anlattıkları seminerlerinin 17.’si, Ferda Ünsal ve Işıl G.Alfar’ın ‘Yeniden, Umutla Başla!’ sloganıyla düzenlenecek. Konuşmacıların Çin zodyağında Fare Yılı’na rastlayan 2020’ye dair ipuçlarını paylaşacakları seminerde; 2020’nin ekonomik ve toplumsal getirileri, burçlar üzerindeki etkileri ile evlerimizi ve iş yerlerimizi yeni yılın enerjisine nasıl uygun hale getireceğimiz anlatılacak. Konuşmacılar değişen yaşam tarzı ve zamanın getirdikleri üzerinde dururken; katılımcıları 2019’un aksine daha hareketli, cesur ve yaratıcı bir yıl olan 2020 Metal Faresi ile tanıştıracaklar. Bir yeni yıl kutlaması havasında planlanan seminerin gelirinin bir kısmı Yarına Umut Ol Derneği’ne bağışlanacak.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 15 Şubat 2020, Cumartesi

Saat: 12:00

Yer: Ortaköy Radisson Blu Bosphorus Hotel

Rezervasyon / Bilet: 0212 287 86 14 / 0216 348 89 44

Tindersticks Konseri

Rock altyapılarını caz ve blues öğelerle birleştirerek kendine özgü bir tarz yaratan Nottingham çıkışlı İngiliz grup Tindersticks, şarkı sözlerini şiirsel bir dille aktaran bağımsız müziğin en önemli temsilcilerinden olmaya devam ediyor. 27 yıllık müzik kariyerinde aralarında “Curtains”, “Simple Pleasure”, “Falling Down a Mountain”, “The Something Rain” ve “The Waiting Room”un da bulunduğu 18 albüme, 25 single’a ve EP’ye imza atan grup müzik eleştirmenleri tarafından alternatif rock tarihinin en başarılı gruplarından biri olarak gösteriliyor. Geçen yılın en çok konuşulan yapımlarından biri olan, ödüllü “High Life”ın soundtrackini de besteleyen Tindersticks, “No Treasure But Hope” adlı son albümünün dünya turnesi kapsamında İstanbullu müzikseverlerle buluşuyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 15 Şubat 2020, Cumartesi

Saat: 20:30

Yer: İş Kuleleri Salonu

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Alice Müzikali

Lewis Carroll tarafından yazılan ve bugüne kadar 174 dile çevrilerek edebiyatın eşsiz eserlerinden biri olma özelliğine sahip “Alice Harikalar Diyarında”, Serdar Biliş’in yönetmenliği ve Beyhan Murphy’nin koreografisi ile çağdaş bir müzikal uyarlama olarak sahnedeki yerini alıyor. Ülkemizde büyük prodüksiyonlu çekilen ilk müzikal olması sıfatıyla da ayrı bir yere sahip Alice’de Serenay Sarıkaya “Alice” olarak izleyici karşısına çıkarken; Ezgi Mola “Kraliçe”, Enis Arıkan “Tavşan”, Şükrü Özyıldız “Şapkacı”, İbrahim Selim “Kral”, Merve Dizdar ise “Kedi” rolü ile başrolleri paylaşıyor. Geçtiğimiz sezonun en dikkat çekici işlerinden olan müzikal artık son oyunlarını sergilerken, siz de bitmeden önce mutlaka izleyin!

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 24 Şubat 2020, Pazartesi

Saat: 21:00

Yer: Zorlu PSM, Turkcell Sahnesi

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: Şık ortamı ve sofistike menüsü ile Morini her daim güvenebileceğiniz o mekanlardan!

Bedouin Konseri

Karaköy Bankalar Caddesi’nde yer alan yüz küsur yıllık bir bina da konumlanan Suma Han, şehrin en çok konuşulan konser ve partilerine ev sahipliği yapmaya Bedouin ile devam ediyor! Kökenlerini gizlemeyen, geleneklerinden, yetiştirildikleri topraklardan ve seyahat ettikleri yerlerden ilham alan bir ikiliden oluşan Bedouin, kendine özgü melodi ve ritimleri ile dikkat çekiyor. All Day I Dream, Supernature, Kindisch ve Get Physical gibi önemli plak şirketleri ile çalışan ikili coğrafyalar arası eklektik setleri ile dinleyicilerin ruhuna ve hayallerine hitap ediyor.

Tarih: 28 Şubat 2020, Cuma

Saat: 23:00

Yer: Sumahan – MODULE

Rezervasyon / Bilet: bugece.co

Yaratıcı Yazarlık Atölyesi: Mario Levi İle

İstanbul Modern’in atölye ve seminer programı Atölye Modern; Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, Modern ve Çağdaş Sanat Tarihi, Çağdaş Sanatı Anlamak ve Türkiye’de Çağdaş Sanatın Temel Dinamikleri seminerleri ile ilkbahar döneminde devam ediyor. Yazar Mario Levi’nin liderliğinde gerçekleşecek Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, katılımcıların yazı alanındaki sınırlarını genişletmenin yanı sıra kim olduklarını daha iyi anlamalarını da amaçlıyor. 8 hafta sürecek seminer serisinde, katılımcıların farklı yazı türlerinde üretimler yapması ve bunları paylaşması bekleniyor. Kontenjanın sınırlı sayıda olduğu seminere kaydınızı şimdiden yaptırın.

* Bireysel, Aile, Gümüş, Altın üyelerimize ve Genç Modernlilere %10 indirim uygulanır.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Şubat 2020

Tarih: 1 Nisan – 20 Mayıs 2020 (Her Çarşamba)

Saat: 19:30 – 21:30

Yer: İstanbul Modern

Detaylı bilgi için: 0212 334 73 52 ve [email protected]

Başak Güsar
Başak Güsar Tüm Yazıları