preloader

İstanbul Etkinlik Takvimi: 9 - 16 Temmuz 2019

08.07.2019
İstanbul Etkinlik Takvimi: 9 - 16 Temmuz 2019

Yazı Boyutu:

9 – 16 Temmuz 2019 haftasının öne çıkan etkinliklerini inceleyin.

Konserden tiyatroya, festivalden müzikale kadar İstanbul’da gerçekleşen tüm güncel kültür-sanat etkinlikleri için tıklayın!

Cameristi Della Scala & Daniel Lozakovich

“Kendine güveni, yoğunluğu, ustalığı ve yaşının çok ötesindeki müzikal olgunluğunun derinliği ile karşı karşıya kalınca mest olmaktan başka bir şey gelmiyor elimizden.” Le Temps
“Bir harika çocuktan çok ötesi” Der Tagesspiegel 18 yaşındaki Daniel Lozakovich şimdiden kırk yıllık solistlere parmak ısırtacak bir kariyere sahip. Genç solist, Vladimir Spivakov yönetimindeki Moskova Virtüözleri Oda Orkestrası ile ilk konserini verdiğinde henüz dokuz, Deutsche Grammophon ile anlaşma imzaladığında ise sadece 15 yaşındaydı.
Le Monde’un “tribünlere oynamaktan özellikle kaçınıyor” dediği Lozakovich nefes kesici bir tekniğe sahip olmasına rağmen, pek çok virtüözün aksine yorumlarında dinleyicileri etkilemek için tekniğine değil, müziğin kendisine vurgu yapıyor. Deutsche Grammophon etiketi altında çıkan ilk albümünde kendi deyişiyle, “notaların arkasına saklanmak mümkün olmadığından bir müzisyenin gerçek doğasını ortaya koyan” Bach’ın 1. ve 2. Keman Konçertoları ile 2 numaralı Partita’sını seslendirdi. Lozakovich İstanbullu müzikseverlerle ilk buluşmasında da Record Review’un Menuhin ile kıyasladığı Bach yorumlarıyla karşınızda!

İstanbul Etkinlik Takvimi: 9 - 16 Temmuz 2019

Tarih: 8 Temmuz 2019

Saat: 20.00

Yer: Aya İrini Müzesi

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Joss Stone Yeniden İstanbul’da

Her yılın en merakla beklenen festivallerinden biri olan İstanbul Caz Festivali, bu yıl da dolu dolu programıyla ön plana çıkıyor. 29 Haziran – 18 Temmuz arasında Kamasi Washington, Snarky Puppy, Alfredo Rodriguez & Pedrito Martinez, Paulo Freso & Lars Danielsson gibi birbirinden yetenekli müzisyenleri ağırlayacak festivaldeki favorilerimizden dünyaca ünlü vokal Joss Stone’un 11 Temmuz’daki konserini kaçırmamanızı öneriyoruz.

Total World Tour turnesiyle son 5 yılda 177 ülkede konser veren başarılı müzisyen, ülkemize 3. kez gelerek yine belleklerde gülümseten bir iz bırakmaya hazırlanıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 9 - 16 Temmuz 2019

Tarih: 11 Temmuz 2019

Saat: 20.00 – 23.00

Yer: Volkswagen Arena

Rezervasyon / Bilet: Biletix

{88418}

Paolo Fresu & Lars Danielsson “Summerwind” / Cem Tuncer Quartet

İstanbul’un en köklü festivallerinden biri olma istikararını sürdüren İstanbul Caz Festivali, şehrin oldukça yakından tanıdığı kontrbasçı Lars Danielsson ve trompetçi Paolo Fresu konseriyle devam ediyor.

Venedik Sarayı’nda gerçekleşecek konserde ikili, aralarındaki kusursuz uyumu, geçtiğimiz yıl yayımlanan ve çoğu orijinal bestelerden oluşan ilk albümleri Summerwind ile bir kez daha ortaya koydu. Venedik Sarayı Bahçesi’nin tarihi atmosferinde yaşanacak bu festival akşamında caz severleri karşılayacak isim ise caz gitaristi, besteci, aranjör, yapımcı ve TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası üyesi Cem Tuncer ve grubu.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 9 - 16 Temmuz 2019

Tarih: 12 Temmuz 2019

Saat: 20.00 – 23.30

Yer: Venedik Sarayı

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Mutluluk Karmaşık Bir Yapıdır

Yönetmenliğini Gianni Zanasi’nin yaptığı 2015 yapımı komedi filmi “Mutluluk Karmaşık Bir Yapıdır” yazı serinlemek ve gülmek üzerine geçirmek isteyenlere bire bir film.

Filmin konusu ise şöyle: Enrico Giusti (Valerio Mastandrea), yaptığı iş gereği, yönettikleri şirketleri batırmaya müsait beceriksiz ve sorumsuz müdürlerle yakınlaşmaktadır. Onlarla ortamlara girip arkadaşlık kurarak istifa etmeye ikna etmekte ve böylece şirketleri ve beraberindeki binlerce işçiyi bir yıkımdan kurtarmaktadır. Kendine edinebileceği belki de en ilginç ve yararlı bu meslekte inanın hiç hata yapmaz. Lakin bir gün göle bir araba düşer ve her şey bir anda değişir. Önemli bir girişimcinin çocukları olan 18 ve 13 yaşlarında iki kardeş, Filippo ve Camilla, ansızın yetim kalırlar. Enrico, bu ulusal düzeyde öneme sahip endüstri devi şirketin başına iki ergenin geçmesini engellemek için göreve çağrılır. Kariyerini taçlandıracak bu görevde herşeyin güzel gitmesi gerekirken kardeşinin yabancı sevgilisinin gelişi işleri zora sokar. Aslında bu, Enrico’nun uzun zamandır beklediği, her şeyi sonsuza dek değiştirecek bir olaydır.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 9 - 16 Temmuz 2019

Tarih: 11 Temmuz 2019

Saat: 19.00 – 20.30

Yer: İtalyan Kültür Merkezi

Rezervasyon / Bilet: Eventbride

İdil Meşe ve Dostları: #SummerAcoustics

Yaz akşamları akustik konser serisi #SummerAcoustics ‘in temmuz ayı programı İdil Meşe ve Dostlarıyla devam ediyor.

Şehrin bağımsız kadın ozanlarından olan İdil Meşe, besteci ve söz yazarı dostları, Ponza’nın kurucusu Güneş Akyürek ve In Hoodies’in kahramanı Murat Kılıkçıer ile birlikte, şarkı yazarlığı ve yeni projeler üzerine sohbet etmek, eş zamanlı paylaştıkları sahnede bestelerini çalmak için 10 Temmuz Çarşamba akşamı [mecra] sahnesine geliyor. Söz yazarları ve müzikseverlerin soracağı soruların cevaplanacağı gecede şarkıların en yalın ve dürüst halini, gitar eşliğinde duyacağınız duygusal yoğunluğu yüksek ve samimi bir müzik dinletisi sizi bekliyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 9 - 16 Temmuz 2019

Tarih: 10 Temmuz 2019

Saat: 20:00 – 23:30

Yer: Mecra Kadıköy

Rezervasyon / Bilet: bugece.co

{772104}

Fit4Culture – Rundamental

Rundamental ile tanışmayanınız var mı? Şehrin kollektif koşu grubu 2015’ten bu yana çok sayıda etkinlikle ismini duyurmayı ve çok sayıda insanı sporun efektif dünyasına katmayı başardı. 9 Temmuz günü gerçekleşecek 2 saatlik bu harika deneyim için şimdi spor kıyafetlerinizi kapın ve FIT4CULTURE’a katılın. Gökçen Arıkan bir kez daha var olduklarından haberdar bile olmadığınız kaslarınızı hissedeceğinize eminiz.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 9 - 16 Temmuz 2019

Tarih: 9 Temmuz 2019

Saat: 19.30 – 20.30

Yer: Avusturya Kültür Ofisi

Rezervasyon / Bilet: Rundamental

Meltem Cumbul ile Açık Hava Konseri

Zorlu Center’ın açık havaya özel hazırladığı program Eylül sonuna kadar herkesi açık havada keyifli bir yaz geçirmeye davet ediyor. Konserler komedi performansları, açık hava gösterileri ve dans gösterilerine kadar birçok renkli etkinlik ile bu yaz dışarıda olmanın keyfini yaşayacağız!

12 Temmuz Cuma günü ise program, Türk sinemasının başarılı oyuncularından Meltem Cumbul ile devam edecek. Fakat bu kez şarkı söylemek için! Başarılı oyuncu, Zorlu Center Meydan Katı Park alanında saat 20:00’da sahne alacağı konserinde, bu kez sesiyle müzikseverlere hitap edecek.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 9 - 16 Temmuz 2019

Tarih: 12 Temmuz 2019

Saat: 20.00

Yer: Zorlu Center Meydan Katı Park Alanı

Rezervasyon / Bilet: Ücretsiz Etkinlik

Harem Kabare

Dada Salon Kabarett’te Okan Bayülgen’in yazıp yönettiği;. Özge Borak, Ezgi Çelik, Beste Tok, Ödül Turan, Gizem Dinç çok farklı ve eğlenceli kadınlaracan veren oyuncuların oynadığı yeni komedi oyunu “Harem Kabare”nin özeti nasıl bir tiyatro uyunuyla karşılacağınızı özetliyor sanıyoruz:

“Bu kadınlar siz, arkadaşlarınız, geçmişteki ya da gelecekteki haliniz gibi. Fena halde tanıdık, korkunç, şuh, dramatik ve komik.

Bu adamı tepelesinler mi, sevsinler mi, öldürsünler mi?

Hep beraber karar vereceğiz.”

İstanbul Etkinlik Takvimi: 9 - 16 Temmuz 2019

Tarih: 12 Temmuz 2019

Saat: 20.00

Yer: Dada Salon Kabarett

Rezervasyon / Bilet: Biletix

{771387}

Yerinizi Şimdiden Ayırtın!

Müzede “Suare” Başlıyor!

Hollywood’un ölümsüz yıldızlarını ağırlayacak “Müzede Suare” 16-21 Temmuz’da Sakıp Sabancı Müzesi’nin Boğaz manzaralı terasında adeta bir yazlık sinema kuşağı yaşatacak.

16-21 Temmuz’da takip edilebilecek “Müzede Suare”de; Grace Kelly, Audrey Hepburn, Clark Gable, Paul Newman, Robert Redford, Greta Garbo, Marilyn Monroe, Meryl Streep ve Montgomery Clift gibi sinema tarihinin eşsiz yıldızlarının rol aldığı unutulmaz filmler yer alacak. Kadıköy Belediyesi Sinematek / Sinema Evi Yöneticisi Jak Şalom tarafından hazırlanan program kapsamındaki filmler, orijinal dilinde ve Türkçe altyazılı gösterilecek.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 9 - 16 Temmuz 2019

Tarih: 16 – 21 Temmuz 2019

Yer: Sakıp Sabancı Müzesi Terası

Rezervasyon / Bilet: Tam 50 TL, Dost Kart indirimli 40 TL, Öğrenci 30 TL

Öğrenci bileti sahiplerinin etkinlik günü öğrenci kimlik kartı ibraz etmeleri gerekmektedir.

One Love Festival 15

One Love Festival 2 senelik aranın ardından şehre geri döndü! Evet, ne anılar, ne önemli müzisyenler dinledik uzunca bir zaman One Love’da. Rock’n Coke gibi markalaşan festivallerin birer birer elenmesinin sonrasında elimizde One Love gibi önemli bir festival kalmıştı 2016’da. Ve şimdi kısa bir aranın ardından One Love yeniden şehre dönüyor!

Michael Kiwanuka, The Blaze, The Black Madonna, Years&Years, Ezhel ve daha birçok sevilen isim One Love’da. One Love Festival 15, arkasında günlük güneşlik anılar, önünde umut dolu bi’ yazla 20 Temmuz’da Parkorman ve Volkswagen Arena’da olacak.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 9 - 16 Temmuz 2019

Tarih: 20 – 21 Temmuz 2019

Saat: 20 Tem, 12:00 – 21 Tem, 06:00

Yer: Parkorman

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Bozcaada Klasik Müzik Festivali

Bozcaada Klasik Müzik Festivali’nin büyüsü, ilk yılında 30 Ağustos – 1 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan konserler, resitaller ve gastronomi etkinlikleriyle adaya yayılıyor.

Detaylar için takipte kalın!

İstanbul Etkinlik Takvimi: 9 - 16 Temmuz 2019
Tarih: 30 Ağu, 12:00 – 1 Eyl, 00:00

Yer: Bozcaada

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Tuğba Dal
Tuğba Dal Tüm Yazıları