preloader

İstanbul Etkinlik Takvimi: 30 Temmuz - 6 Ağustos 2019

30.07.2019
İstanbul Etkinlik Takvimi: 30 Temmuz - 6 Ağustos 2019

Yazı Boyutu:

İstanbul’un heyecan veren etkinliklerini incelemeyi unutmayın!

Konserden tiyatroya, festivalden müzikale kadar İstanbul’da gerçekleşen tüm güncel kültür-sanat etkinlikleri için tıklayın!

World Akustik – Mor ve Ötesi

2000’lerden bugüne Türk alternatif rock müziğin öncülerinden mor ve ötesi, 1 Ağustos’ta World Akustik kapsamında Yapı Kredi bomontiada’da. Yazın en keyifli tınıları World Akustik konserleri ile 13 Haziran’dan itibaren her Perşembe 20.30’da Yapı Kredi bomontiada’da.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 30 Temmuz - 6 Ağustos 2019

Tarih: 1 Ağustos, 2019

Saat: 21.00

Yer: Yapı Kredi bomontiada

Rezervasyon / Bilet: Ücretsiz Etkinlik

Paradiso Festivali / Burgazada

Şehirden, eski günlerin gölgesinden, unutmak istediğimiz hatıraların etkisinden çıkıp nefes almak isteyenler için nefis bir festival Ağustos ayında bizleri karşılıyor. Sevdiğimiz dostlarla ilkokuldaki gibi sıraya dizilip size, sizinle, bizden şarkılar çalmak, söylemek istedik diyor Cennet Bahçesi. Paradiso isminden etkilendikleri için mekanın tarihinde de geçen bir isim olması dolayısıyla Paradiso anlam ve bir iskelet kazanmış. Bir ada vapuruna atlayıp gelin. İster tek ister çok. Müzik ve yaşam aşkıyla hazırlanmış, giyinmiş, heyecanlanmış hallerimizle yalnız hissetmeyecek, şarkılar söylerken çoktan da çok olacağız zaten.

Line-up’ta kimler mi var? Kalben, Güneş Özgeç, Kutsal Kaan Bilgin ve Kaos Köksal. Sonrasında after party ile Burgazada’ya daha da yaklaşıyoruz.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 30 Temmuz - 6 Ağustos 2019

Tarih: 4 Ağustos 2019, Pazar

Saat: 12.00 – 20.00

Yer: Burgazada Cennet Bahçesi

Rezervasyon / Bilet: biletix

{772330}

Akıllı Hayat 2030 Film Gösterimleri / Yeni Bir Yol, Problem Yok!

Zorlu PSM’de açıkhava bu yaz birbirinden keyifli filmlerle renklenmeye devam ediyor. Yeni Bir Yol ve Problem Yok filmleri ardı ardına yaz gecenize ortak olacak.

Yeni Bir Yol, toprak ve okyanusla ilişkimizi değiştirmeyi amaçlayan 4 tarım alanını inceliyor. Yiyeceğimizin çoğu biyoçeşitliliği azaltan, toprağı yok eden ve iklim değişikliğine sebep olan yöntemlerle üretiliyor. Biz yiyeceğimizin, toprağı, suyu ve vahşi hayatı iyileştirecek şekilde yetiştirilip, hasat edilip üretilebileceğine ve böylece çevresel sorunların çözümünün parçası olabileceğine ve olması gerektiğine inanıyoruz.

Problem Yok: Yalınayak Anneannelerle Altı Ay, Hindistan’ın Rajastan eyaletinin Tilonia kentindeki Barefoot Akademisi’nin yürüttüğü, kırsal bölgelerin güneş enerjisi ile elektriğe erişimi projesini anlatıyor. Bu akademide, dünyanın her yerinden, özellikle Afrika’dan, okuma yazma bilmeyen pek çok köylü kadın güneş enerjisi mühendisi olmak üzere eğitiliyor. Güneş enerjisi ile elektriğe erişim projesi umudu sembolize ediyor. Hindistan’ın az bilinen bir köyünde doğan basit bir fikir dünya çapında toplulukları etkiliyor. Film, aynı hedefi paylaşan – güneş enerjisi mühendisi olup hiç ışığı olmamış köylerine elektrik götürmek isteyen bir grup Afrikalı kadının 2011’deki öyküsünü izliyor. Bu kadınların hikayeleri ışığında, büyüleyici bir sürdürülebilirlik öyküsü, teknoloji izahı ve sosyal bir bütünleşme anlatılıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 30 Temmuz - 6 Ağustos 2019

Tarih: 1 Ağustos 2019, Perşembe

Saat: 19.45

Yer: Zorlu PSM Amfi

Rezervasyon / Bilet: Ücretsiz Etkinlik

Merce Cunningham 100 Yaşında / Merce Cunningham Centennial

20. yüzyılın en etkili koreograflarından Cunningham’ın film ve video işleri, Merce Cunningham Trust ve Electronic Arts Intermix iş birliğiyle 11 Temmuz’dan 3 Ağustos’a her Perşembe, Cuma ve Cumartesi günü SALT Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’da.

Ayrıntılı bilgi için: saltonline.org/tr/2051

İstanbul Etkinlik Takvimi: 30 Temmuz - 6 Ağustos 2019

Tarih: 1 Ağustos 2019, Perşembe

Saat: 12.00 – 15.00

Yer: Salt Beyoğlu

Rezervasyon / Bilet: Ücretsiz Etkinlik

ENKA Açıkhava’da Sertap Erener – Sabri Tuluğ Tırpan Konseri

Türk pop müziğinin beğenilen ismi Sertab Erener ve caz müzik piyanisti, besteci Sabri Tuluğ Tırpan, ENKA Açıkhava Sahnesi’nin konuğu oluyor. “Kendinize bir mevsim, bir anı, bir kumsal, bir renk ya da bir eski sevgili seçin. Çeyrek asırdan fazladır Türk pop müziğinin belleğini oluşturan isimlerin başında gelen Sertab Erener, şarkılarıyla hayatın her yanına dokunmaya devam ediyor. Üstelik bu sefer ona klasik ve caz müzik piyanisti ve besteci Sabri Tuluğ Tırpan da eşlik ediyor.

Türkiye’nin en güçlü vokallerinden Sertab Erener ve Sabri Tuluğ Tırpan’ın usta piyanosunun yıldızların altındaki birlikteliği, unutulmayacak bir geceye dönüşüyor. Ezbere bildiğimiz Sertab Erener şarkıları, piyanonun tınılarıyla renklenerek 30 Temmuz Salı akşamı ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda müzikseverlerle buluşuyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 30 Temmuz - 6 Ağustos 2019

Tarih: 30 Temmuz 2019, Salı

Saat: 21.15

Yer: ENKA Açıkhava Tiyatrosu

Rezervasyon / Bilet: Biletix

{772295}

Omara Portuondo İstanbul’da

Latin müziğininin yarım asırlık efsane grubu Buena Vista Social Club’in Divası, hayatı bir filmden farksız olan, sanat hayatına sayısız Grammy ve daha nice ödülü sığdıran, Latin müziğine adını altın harflerle yazdıran, eşsiz ses Omara Portuondo milyonlarca seyircisine yaşattığı ölümsüz anları bizlerle paylaşmaya geliyor. Bugüne kadar onlarca kez çıktığı dünya turneleri ile rekora koşan “Latin Diva” konserine yer bulunamayan sınırlı isimlerden biri olmakla meşhur.

Neredeyse bir asırlık ömrünü sahnelerde geçiren Omara Portuondo, 85. yaşını da yine dünya çapında gerçekleştirdiği “85” turnesi ile sahnelerde kutladı.

3 Ağustos günü İstanbul’un en keyifli, huzurlu, oksijeni en bol etkinlik alanı Lifepark’ta sahne alacak Omara Portuondo konserinde aynı zamanda ülkemizin de en başarılı Latin Müzik starları sahne alacak.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 30 Temmuz - 6 Ağustos 2019

Tarih: 3 Ağustos 2019, Cumartesi

Saat: 18.00

Yer: Life Park

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Akbank 37. Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi

Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü Yarışması, çağdaş sanat alanındaki gelişmeleri teşvik etmek ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla düzenleniyor. Geçtiğimiz ay sonunda sonuçlanan yarışmada 800 başvuru arasından 20 sanatçının eseri sergide yer almaya hak kazandı. Jüri üyeleri arasında Prof. Melih Görgün, Bremen Kunst Akademie’den Prof. Dr. Aslı Serbest ve Hamburg Hafencity Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mona Mahall’ın da bulunduğu sergide eseri sergilenecek genç sanatçıların 10’u İstanbul, 5’i Ankara 1’i ise İzmir’deki üniversitelerden, 4 sanatçı ise Zonguldak, Hatay, Eskişehir ve Edirne’den yarışmaya katılmış.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 30 Temmuz - 6 Ağustos 2019

Tarih: 30 – 31 Temmuz 2019

Saat: Pazar ve pazartesi hariç her gün 10.30-19.30 arasında açık.

Yer: Akbank Sanat

Rezervasyon / Bilet: Ücretsiz Etkinlik

Christian Löffler ile Yeni Bir Buluşma

Alman DJ ve prodüktör Christian Löffler ile tanışıklığımız uzun yıllara dayanıyor malum. Deneysel elektronik müzik alanında imzasını görünür bir yerde tutan başarılı müzisyende evrenine bir kez daha İstanbul’da.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 30 Temmuz - 6 Ağustos 2019

Tarih: 2 Ağustos 2019, Cuma

Saat: 19.00 – 04.00

Yer: Klein Garten

Rezervasyon / Bilet: Biletix

{88418}

Biletinizi Şimdiden Alın!

Mix Festival Istanbul

Sesler arası deneyim kaldığı yerden devam ediyor! MIX Festival’in tarihleri açıklandı: 15 – 16 Kasım’da yine Zorlu PSM’nin tüm alanlarına yayılacak.

Geride kalan üç yılda, farklı müzik tarzlarıyla tasarlanmış bir program eşliğinde müzikseverlerle buluşan Mix Festival’in bu seneki tarihleri açıklandı. İlk üç yılında Selda Bağcan, Claptone, Aurora, Polo & Pan, Emancipator, BaBa ZuLa gibi yerli ve yabancı müzik sahnesinden pek çok önemli sanatçıyı ağırlayan Mix Festival, 15 – 16 Kasım 2019 tarihlerinde %100 Music katkılarıyla, dördüncü kez Zorlu PSM’de gerçekleşecek. Festivalin merakla beklenen programına dair detaylar önümüzdeki günlerde açıklanacak.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 30 Temmuz - 6 Ağustos 2019

Tarih: 15 – 16 Kasım 2019

Saat: 08.20 – 23.00

Yer: Zorlu PSM

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Yapı Kredi 75. Yıl Konserleri: David Garrett

Müziğin dahi çocuğu, virtüöz kemancı David Garrett, “Unlimited Live” dünya turnesiyle Yapı Kredi 75. Yıl Konserleri kapsamında 21 Eylül’de Volkswagen Arena’da! Biletler Biletix’te satışta.

75. yılını kutlayan Yapı Kredi ana sponsorluğunda, 10 Yıllık crossover kariyerini “Unlimited – LIVE“ dünya turnesi ile taçlandıran David Garrett, Türkiye’deki ilk crossover konserinde hayranları ile buluşuyor. David Garrett kariyerinin başından beri müzikte sınır tanımadı. Dolayısıyla “SINIRSIZ – Unlimited”, bir tur isminden ziyade, Garrett’ın yaşam felsefesidir. Onu tanıyan herkes yaratıcılığının sınırsız olduğunu bilir.

2008 yılında ‘Flight of the Bumblebee’ şarkısını, saniyede 13 nota basarak, 1 dakika 6.56 saniyede çalıp Guinness Rekorlar Kitabı’na adını “Dünyanın en hızlı keman çalan insanı” olarak yazdıran Garrett, klasik müzik hakimiyeti haricinde, “November Rain”, “Nothing Else Matters” gibi rock müzik ve “Viva la vida”, “Hey Jude” gibi dünyaca ünlü pop parçalarına getirdiği farklı yorumlar ile dünyada milyonlarca hayran edinmiştir. Sevilen klasiklerle birlikte pek çok rock ve pop klasiğini kendine özgü tarzıyla yorumlayan David Garrett, Yapı Kredi ana sponsorluğunda, Piu Entertainment ve Atlantis Yapım organizasyonu ile 21 Eylül’de Volkswagen Arena’da!

İstanbul Etkinlik Takvimi: 30 Temmuz - 6 Ağustos 2019

Tarih: 21 Eylül 2019, Cumartesi

Saat: 21.00 – 23.00

Yer: Volkswagen Arena

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Tuğba Dal
Tuğba Dal Tüm Yazıları