preloader

İstanbul Etkinlik Takvimi: 30 Eylül - 7 Ekim 2019

29.09.2019
İstanbul Etkinlik Takvimi: 30 Eylül - 7 Ekim 2019

Yazı Boyutu:

30 Eylül – 7 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek konserler, kültür-sanat etkinlikleri için etkinlik takvimine göz atın ve hemen biletinizi alın!

Konserden tiyatroya, festivalden müzikale kadar İstanbul’da gerçekleşen tüm güncel kültür-sanat etkinlikleri için tıklayın!

Süreyya Operası Açılış Gecesi: Bir Venedik Esintisi

Sihirli Flüt Şefika Kutluer, Süreyya Operası’nın yeni sezondaki açılış gecesini taçlandırıyor. İtalyan müziğine yaptığı katkılarından dolayı İtalya Cumhurbaşkanı tarafından “İtalya Devlet Ni̇şanı” ile onurlandırılan Kutluer birçok İtalyan bestecisinin eserlerinin ilk seslendirmelerini, konser ve CD kayıtlarını yaptı. Kutluer İtalyan müziğine getirdiği yorum ile uluslararası müzik çevrelerinin hayranlığını kazanmaktadır. Sihirli Flüt Şefika Kutluer’in, bugüne kadar kaydettiği ve liste başı olan CD’leri arasında Berlin Filarmoni Orkestrası ile yaptığı Vivaldi CD’si de çok başarılı eleştiriler almaktadır. Aşıkların şehri “Venedik”li besteci Vivaldi’nin insana mutluluk veren, sevinç aşılayan eserleri Kutluer’in büyülü flütü ile hayat buluyor. 5 kıtada sayısız ülkede konserler vermekte olan Kutluer İtalyan besteci Vivaldi’nin eserlerini İstanbullu sanatseverler için seslendirecek. Carnegie Hall’de verdiği konserden sonra New York Times yazarının atmış olduğu başlıkla “Sihirli Flüt” olarak tanınan Kutluer, büyülü flüt tonu ve mükemmel müzikalitesi ile Vivaldi’nin 6 konçertosunu birden çalarak dinleyenlere aşk diyarı Venedik’ten keyifli esintiler taşıyacak. Şefika Kutluer’e bu konserde eşlik eden Ankara Yaylılar Topluluğu’nun eski Sovyetler Birliği ülkeleri müzisyenlerinden oluşan orkestra üyeleri halen “Bilkent Senfoni Orkestası”nda ve Bilkent Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadırlar ve hepsi Rus ekolü ile yetişmiş uzmanlardır.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 30 Eylül - 7 Ekim 2019

Tarih: 30 Eylül 2019, Pazartesi

Saat: 20.00 – 22.00

Yer: Süreyya Operası

Rezervasyon / Bilet: kadikoy.bel

Gerçek

Zorlu PSM ve Talimhane Tiyatrosu ortak yapımı olarak sahnelenen ve The Guardian gazetesi tarafından “çağımızın en heyecan veren oyun yazarı” olarak nitelendirilen Fransız romancı ve oyun yazarı Florian Zeller’ın eserinden uyarlanan “Gerçek”, güldürmeye devam ediyor.

Nefes kesen anlarıyla her sahnede seyircinin algısını değiştirmeyi başaran ve şaşırtan oyunun kadrosunda Kubilay Tunçer, Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan ve Özge Özder gibi değerli oyuncular yer alıyor. Dostluk, şüphe, ihanet ve gerçek kavramlarını ele alan komedi Gerçek, Mehmet Ergen yönetmenliğinde tiyatro severlere hafızalara kazınacak bir deneyim yaşatmaya devam ediyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 30 Eylül - 7 Ekim 2019

Tarih: 1 Ekim 2019, Salı

Saat: 20.30

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Platinium Sahnesi

Rezervasyon / Bilet: Kategori: 110 TL // 2. Kategori: 88TL // Öğrenci: 55TL

Kolektif Çukurcuma Okuma Buluşmaları: Donna Haraway

“Siborg Manifestosu”nun yazarı feminist düşünür, bilim tarihçisi ve bilim kurgu meraklısı Donna Haraway’den hayatı, üretimleri ve fikirlerine dair nükteli ve samimi bir hikâye anlatıcılığı… Fabrizio Terranova’nın 2016 yapımı belgesel filminin Türkiye’deki ilk gösterimi, Kolektif Çukurcuma tarafından SALT iş birliğiyle gerçekleştiriliyor.

1980’lerde toplumsal cinsiyet, kimlik ve teknoloji üzerine sıra dışı çalışmalarıyla tanınan Haraway, felaketler çağı için asi ve umutlu bir evren tasvir ederek insanlar, hayvanlar ve makineler arasındaki sınırları yıkar. Cinsiyet özcülüğünü tartışmaya açarken insanlığın primatlara ilgisine dair temel varsayımları postkolonyal bir bakışla sorgular. Haraway ile California’daki evinde birkaç hafta geçiren yönetmen, düşünürün kapitalizm ve antroposenden felsefi metin olarak bilim kurgu yazınına, insan-köpek ilişkisinden kadın yazarların geri planda bırakılmasına çok çeşitli konularda hararetli tartışmalarını ilgi çekici görsel ve animasyonlar eşliğinde kurguluyor. “Donna Haraway: Story Telling for Earthly Survival” [Donna Haraway: Hayatta Kalabilmek için Hikâye Anlatıcılığı], son derece özgün bir düşünürün zihnini kendi üslubuyla resmetmesine imkân tanıyor. 81 dakikalık İngilizce filmin 4 Ekim’de SALT Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’da yapılacak Türkçe altyazılı gösterimi herkesin katılımına açık ve ücretsiz.

Gösterimin ön çalışması olarak 2 Ekim’de SALT Galata’da, sanatçı Merve Ünsal ve Kolektif Çukurcuma’dan Mine Kaplangı’nın moderatörlüğünde düzenlenecek okuma buluşmasında, Haraway’in feminist posthümanizm odaklı son dönem çalışmalarının katkıları tartışmaya açılacak. 2016 tarihli “Staying with the Trouble: Making Kin in the Chthulucene” kitabı etrafında şekillenecek buluşma hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 30 Eylül - 7 Ekim 2019

Tarih: 2 Ekim 2019, Çarşamba

Saat: 17.00 – 19.00

Yer: Salt Galata

Rezervasyon / Bilet: biletix

{772493}

Biraderler Cabaret

Tiyatro oyunu? Çok severiz. Müzikal? Bayılırız. Konser? Asla kaçırmayız. Gece bir kulübe gidip eğlenmek? Neden olmasın. Peki bunların hepsini bir yerde toplasak ve sunsak? Şahane olur. O zaman buna kabare diyebiliriz. Kabare kültürünün tüm gereklerini yerine getirmek üzere sahnedeki yerimizi aldık ve seyircilerimizi bekliyoruz. Ne dersiniz? İzlemek ister misiniz?

Ana hikayesi, üç yapımcının bir müzikli oyun yapma fikri ve bunu hayata geçirme çabaları üzerinden gidiyor. Biraderler Cabaret’de sahnedeki herkes tiyatro oyuncusu ve müzisyeni. Bu yüzden sıradan konser performansları ya da müzikli oyun yapılarından çok farklı.

Mert Yavuzcan, Arda Aydın ve Anıl Altınöz’den muhteşem bir müzikli oyun. Çok enerjik bir sahne gösterisi. Hepsi aylarca çalışılarak yeniden düzenlenmiş, akıllarda ve kalplerde yer etmiş Türkçe ve İngilizce şarkıları, muhteşem bir oyunun içinde, olağanüstü oyuncular ve müzisyenlerle sahneye taşıyor. Pink Floyd’dan Beatles’a, Michael Jackson’dan Daft Punk’a bilinen Soundtrack’lere en sevilen şarkılar. 90’lı yılların Türkçe Pop hitleri yepyeni Biraderler versiyonlarıyla. 2 bölümden oluşan kabere 21 şarkı ile sizleri bekliyor!

İstanbul Etkinlik Takvimi: 30 Eylül - 7 Ekim 2019

Tarih: 3 Ekim 2019, Perşembe

Saat: 21.00 – 23.30

Yer: 42 Maslak

Rezervasyon / Bilet: program

Laura Misch

Londra’nın aile boyu multi yetenekli sanatçı Misch Ailesi’nin’den Tom Misch’in kız kardeşi Laura Misch, 3 Ekim Perşembe akşamı Salon’da kulaklarınızın pasını silmeye geliyor.

Saksafonu, synthesizer’ı ve melekleri kıskandıran sesiyle elektronikanın caza kucak açan deneysel yüzünde harikalar yaratan Londralı sanatçı ve prodüktör Laura Misch ilk kez 2016 yılında ilk kısaçaları Shaped by Who We Knew’le karşımıza çıktı. Londra’nın son yıllarda cazın yeni çağına yön veren, türün kalıplarını genişleten, sınırları olmayan deneysel caz sahnesinde kucak açılan bu kısaçalar, müzik gurusu Gilles Peterson’ın da dikkatini çekti. BBC Radio 6 Music, BBC Radio 1 ve Jazz FM’de kendisine bolca yer buldu. Yapımcılığını kendi üstlendiği ilk albümü Playground’u 2017 yılının Mayıs ayında yayımladı. Albümün isminin hakkını verircesine beat’lerini saksafonuyla ahenklendiren, deneysel yaklaşımıyla müziği kendi oyun alanına dönüştüren Laura Misch, 2018 yılında yayımladığı teklisi Lagoon’la başarısını bir sonraki seviyeye taşıdı. Phil Taggart ve Jamie Cullum gibi isimlerin hayranlıkla karışık takdirini kazandı. Salon’un aşkı Khruangbin’le çıktığı Avrupa turnesini End of the Road, Visions, All Points East, Meadows in the Mountains, Oslo Jazz Festival ve Blue Dot gibi önemli festivallerdeki performansları izledi. İkinci albümü Lonely City’yi bu yılın Mayıs ayında yayımladı. Son olarak Michael Kiwanuka’yla ortak çalısması Money ile çokça konuşulan, başarılarının ardı arkası kesilmeyen erkek kardeşi Tom Misch’le birlikte kaydettiği Follow isimli şarkı, milyonlarca dinlenme sayısına ulaştı.

Saksafonu ve ruhunuzu hafifletecek sesi, elektronika ve cazı katman katman, ince işçilikle işlerken, Türkiye’de ilk kez Salon’da izleyeceğeniz Laura Misch’e hayran olacaksınız.

Tarih: 3 Ekim 2019, Perşembe

Saat: 21.30 – 00.30

Yer: Salon İKSV

Rezervasyon / Bilet: biletix

{772488}

Garanti BBVA Konserleri: She Drew The Gun

Liverpool çıkışlı psych-pop ekibi She Drew The Gun; Garanti BBVA Konserleri kapsamında, 4 Ekim’de Babylon’a konuk oluyor!

Gitarist ve şarkı yazarı Louisa Roach önderliğindeki Liverpool çıkışlı grup She Drew The Gun; 2016 yılında “Glastonbury Festival Emerging Talent Competition”da birinci olduktan sonra ismini duyurmaya başladı. Aynı sene içerisinde çıkış albümleri “Memories Of Another Future”ı yayımlayan grup, The Coral’ın İngiltere turnesine eşlik etti. Müzik üretim sürecinde Malvina Reynolds, Kurt Vonnegut, Marge Piercy, Toria Garbutt, Kate Tempest, Nadine Shah ve Courtney Barnett gibi müzisyen, yazar ve şairlerden ilham alan Roach; şarkılarında incelikli ve politik söz yazımının yanı sıra rüya etkisinde, hipnotik, yer yer karanlık bir psikedelik pop sound’u sunuyor. 2018’in sonunda yayımladıkları, övgü toplayan son albümleri “Revolution Of Mind”; özgürleşme, direniş, içinde yaşanılan sistemlerin ve kişinin kendi düşüncelerinin sorgulanışı gibi temaları ele alıyor. Günümüzü, geçmişi, geleceği, birlikteliğin gücünü ve barış, sanat ve sevgi dolu bir direniş pratiğini düşünmeye davet eden albümün prodüktörlüğünü The Coral’dan Jame Skelly üstlendi.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 30 Eylül - 7 Ekim 2019

Tarih: 4 Ekim 2019, Cuma

Saat: 21.30 – 00.30

Yer: Babylon

Rezervasyon / Bilet: biletix

Content: Explicit!

Küratörlüğünü Mert Çağıl Türkay ve Elçin Acun’un yaptığı, İstanbul Photobook Festival, “hassas” içeriklerden oluşan özel fotokitap seçkisiyle sizleri 1 – 5 Ekim 2019 tarihleri arasında [mecra] salon’daki sergisine davet ediyor.

Sanatçı çağına tanıklık ederken, özgürlüğünü ve etkinliğini tahakküm altına almaya odaklanan yapılanmaya, kendisine ve topluma dayatılan tüm yaptırımlara karşı muhalif bir tavır sergilemek durumundadır. Sanat, bireyin kendisini en özgür biçimde ifade edebildiği sahalardan biridir ve sanatın evrensel gücü birey ve toplum üzerinde oluşturulmaya çalışılan her tür politikadan üstündür. Fotokitaplar, hızlı yükselişleriyle farklı kültürler arasında yeni bir iletişim biçimi yaratmıştır; eserlerini paylaşmak için daha özgür platformları düşünen sanatçılar, üretimin her aşamasında sanatçının bağımsız olarak karar verebilmesini mümkün kılan, içerik ve form açısından çeşitliliğini arrtırabileceği bir ortam hazırlamıştır. Bu bağlamda fotokitap, sanatçıların kendilerini özgürce ifade edebildikleri, kendi tasarımlarını ve yerleştirmelerini yapabildikleri, özerk ve bağımsız bir platformdur.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 30 Eylül - 7 Ekim 2019
Tarih: 1 – 5 Ekim 2019

Saat: 19.30

Yer: mecra

Rezervasyon / Bilet: Ücretsiz Etkinlik

Red Bull Music Festival Istanbul: Aposynthesis Night

Onlarca farklı türü, yüzlerce müzisyeni, yani müziğin ta kendisini derinden etkilemiş, bizzat kendi adıyla anılan stillerin doğuşuna imkan vermiş bir cihaz, bir teknoloji, bir enstrüman… Synthesizer olmasa günümüz müziğinden bugünkü haliyle bahsetmek belki de imkansız olacaktı. Red Bull Music Festival İstanbul tam olarak bu noktadan yola çıkıyor ve synthesizer müziğinin deneysel, yaratıcı, yer yer gizemli ve karanlık örneklerini dünyaca tanınmış yetkin müzisyenlerin de katılımıyla meraklısıyla buluşturuyor. Derinlikli elektronik müzik anlayışı arayanların, kendini dijital ve analog arasında bir yerlerde müziğin kollarına bırakmak isteyenlerin gecesi Aposynthesis, 4 Ekim’de Taksim’de yer alan Borusan Müzik Evi’nde gerçekleşecek.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 30 Eylül - 7 Ekim 2019

Tarih: 4 Ekim 2019, Cuma

Saat: 19.00 – 01.00

Yer: Borusan Müzik Evi

Rezervasyon / Bilet: biletix

4. Geleneksel Oktoberfest hosted by The Populist

Bavyera kültürünün en eğlenceli etkinliği Oktoberfest’in renkli dünyasını gözünüzde bir canlandırın, işte bu keyifli etkinlik Yapı Kredi bomontiada’da yer alan The Populist’te bu sene de birbirinden keyifli etkinliklerle eğlendirmeye geliyor.

4. Geleneksel Oktoberfest hosted by The Populist kapsamında gerçekleşecek; sürpriz etkinlikler, konserler, atölyeler ve aktiviteler 3-6 Ekim arası Yapı Kredi bomontiada’da!

İstanbul Etkinlik Takvimi: 30 Eylül - 7 Ekim 2019

Tarih: 3 – 6 Ekim 2019

Yer: Yapı Kredi bomontiada

Rezervasyon / Bilet: Ücretsiz Etkinlik

Açık Stüdyo Günleri

Bu sene 4-6 Ekim 2019 tarihleri arasında 6.sı gerçekleştirilecek olan Açık Stüdyo Günleri’nde sanatçılar, eserlerini kendi ev ve atölyelerinde meraklı bir izleyici kitlesi ile paylaşma fırsatı buluyor.

ASG 2019´de resim, heykel, seramik, fotoğraf, enstalasyon, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren görsel sanatçılar, Taksim, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Kurtuluş, Suadiye ve Kadıköy bölgelerinde bulunan ev ve atölyelerini ziyaretçilere açıyorlar.

Ziyaretçiler ise harita aracılığıyla bir atölyeden diğerine ulaşarak normalde ziyarete açık olmayan, sanatçıların çalışma ortamlarına misafir olacak. Sanatı sergilemek ve günümüz sanat piyasasının önemli unsurlardan biri olan ”ağ oluşturma” için bağımsız bir yapı mantalitesi güden Açık Stüdyo Günleri, aynı zamanda sanatın herkese erişimine olanak sağlamayı amaçlıyor.

Açık Stüdyo Günleri 2019’de 160’ın üzerinde gelen başvuru arasından yapılan seçimlerde sonucunda 62 sanatçı, 42 atölye ve alan, kapılarını 4-6 Ekim tarihlerinde ASG ziyaretçilerine açıyor olacak.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 30 Eylül - 7 Ekim 2019

Tarih: 4 – 6 Ekim 2019

Yer: İstanbul

Rezervasyon / Bilet: Ücretsiz Etkinlik

“Yeniden Meze” Feriye’de

Zengin Türk mutfağının muhteşem lezzetleri, mezeleri ve gastronomi uzmanlarını bir araya getiren Yeniden Meze, 6 Ekim’de Ortaköy Feriye’de gerçekleşiyor.

Ünlü meyhane mutfaklarının şeflerinin de katıldığı, çeşitli mezelerin, sokak lezzetlerinin, deneyim atölyelerinin, müzik ve muhabbetin bir arada yaşanacağı Yeniden Meze Festivali, Türk mutfağının eşsiz mezelerini tatmak ve kültürüne tanık olmak isteyen herkesi festivale çağırıyor. Muhteşem boğaz manzarasıyla İstanbul’un vazgeçilmezi Ortaköy Feriye’de gerçekleşecek festival, usta şeflerin birbirinden lezzetli mezeleri ile damaklarda unutulmayacak bir tat bırakarak, hafızalara kazınacak. Etkinlik, lezzetleri kadar sunumlarıyla da birer sanat eserine dönüşecek mezelerin yanı sıra, gastronomi uzmanlarını da bir araya getirecek.

Başarılı şeflerin ve konusunda uzman kişilerin katılacağı festivalde; İstanbul Mezeleri, Sokak Mezeleri, Anadolu Mezeleri, Zeytinyağlı Mezeler, Anasonla Uyumlu Hafif Mezeler ve Evde Çilingir Sofrası başlıklı atölyelerde gastronomi uzmanları seçilmiş lezzetleri paylaşmakla kalmayıp katılımcılarla mezelere ve gastronomiye dair koyu bir muhabbete dalacaklar.

Türkiye’nin dört bir yanından mezelerin tadılacağı festivalde yerel şefler; Antakya’dan Lale Kuseyrioğlu, Antalya’dan Gönül Fırtına, Urla’dan Dilek Yetkiner ve Tire’den Serkan Çakır kendi bölgelerinin mezelerini misafirlere sunuyor olacak. Yerel şefler ile beraber Yeniden Meze Festivali’nde yer alacak ünlü şefler; Pınar Taşdemir, Deniz Temel, Hazer Amani, Derin Arıbaş, Kaan Sakarya ve Didem Şenol kurulan standlarda birbirinden lezzetli mezeleri ile meze severlerle buluşacak. Şemsa Denizsel ve Mustafa Otar da gerçekleştirecekleri deneyim atölyeleri ile Yeniden Meze misafirleri ile bir araya gelecek.

Tarih: 6 Ekim 2019, Pazar

Saat: 14.00 – 23.00

Yer: Feriye

Rezervasyon / Bilet: biletix

{771861}

Biletinizi Şimdiden Alın!

Güneşin Sofrasında

Saint Pulcherie Konserleri Ekim ayında Genco Erkal’ın Müzikli Gösterisi ile başlıyor!

Bu yıl 60. Sanat Yılını kutlayan Genco Erkal’ın müzikli gösterisi Güneşin Sofrasında 8 Ekim’de Sainte Pulcherie Konser Salonu’nda.

Genco Erkal, Güneşin Sofrası’nda 20. yüzyıl edebiyatının iki doruk noktasını, Nâzım Hikmet ile Bertolt Brecht’i biraraya getiriyor. İki ozan, bu gösteride keyifli bir müzikal söyleşiye koyuluyorlar.

Kurt Weill, Hanns Eisler, Zülfü Livaneli, Fazıl Say, Timur Selçuk, Cem Karaca, Edip Akbayram gibi ustaların eserleriyle, izleyiciyi de bu sözlü-müzikli ziyafete davet ediyorlar. İnsan zekasını doyuran bu mizah dolu ve kışkırtıcı sahne şöleninde, Tülay Günal ve Genco Erkal, dünyanın hâl-i pürmelalini, baskıyı, zorbalığı, adaleti, savaşı, barışı, hapisliği, vatan hasretini, kısaca yaşamaya dair her şeyi tartışıp, daha adil ve paylaşımcı bir dünyaya duyulan özlemi dile getiriyorlar.

Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği oyuna, piyanoda Yiğit Özatalay, viyolonselde Deniz Doğangün, klarnet ve saksafonda Çağdaş Engin eşlik ediyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 30 Eylül - 7 Ekim 2019

Tarih: 8 Ekim 2019, Pazartesi

Saat: 20.30

Yer: Saint Pulcherie Fransız Lisesi

Rezervasyon / Bilet: biletix

Beyond Bollywood

1000’den fazla kostüm, Hindistan’ın en yetenekli dansçılarından oluşan dev kadro ve ışıl ışıl bir dünya… Bollywood’un otantik coşkusuna ortak olacağınız, doğa üstü renklere tanıklık edeceğiniz bir Hindistan macerası 26 Kasım – 1 Aralık’ta Zorlu PSM’ye geliyor!

“Bir rüyayı gerçekleştirmek için neler verirdiniz?” sorusunu sorduran gösteride, Bollywood’un rengine, enerjisine ve coşkusuna tanıklık edeceğiniz, Hindistan’a özgü otantik bir kültürel serüvene de çıkacaksınız. Annesinin son dileğini yerine getirmek için Münih’teki evini arkasında bırakıp, Hindistan’a yolculuğa çıkan Shaily Shergill annesinin rüyasını gerçeğe dönüştürebilecek mi?

Binden fazla kostüm ve 2 saat 20 dakikalık, cıvıl cıvıl bir dans şöleniyle Beyond Bollywood, Bollywood filmleri dışında görülmemiş bir teatral deneyime dönüşüyor. Rajeev Goswami tarafından yazılan, koreografisi düzenlenen ve yönetilen, Irfan Siddiqui’nin güfteleriyle taçlanan ve Salim-Suleiman’ın müzikleriyle farklı bir boyut kazanan müzikal, Bollywood’un üstün yetenekleriyle hayata geçiyor!

Tarih: 26 Kasım – 1 Aralık 2019

Saat: 20.30

Yer: Zorlu PSM

Rezervasyon / Bilet: biletix

Postmodern Jukebox ile Nostalji

Yapı Kredi’den 75. yılında İstanbul, İzmir ve Ankaralı cazseverlere Postmodern Jukebox sürprizi!

Scott Bradlee önderliğindeki Postmodern Jukebox, Yapı Kredi 75. Yıl Konserleri kapsamında 1920’lerin estetiğini, zamansız stilini caz ve swing dokunuşlarıyla Ekim ayında Türkiye’ye taşıyacak.

Amerikalı müzisyen, piyanist ve aranjör Scott Bradlee’nin kurucusu olduğu, caz ve swing aromalı popüler şarkı yorumlarıyla kalıpların dışına çıkan dünya çapında büyük üne sahip müzik kolektifi Postmodern Jukebox, ‘Welcome to the Twenties 2.0’ dünya turnesini Yapı Kredi 75. Yıl Konserleri kapsamında Türkiye’ye taşıyor. 27 Ekim’de İzmir’deki Ooze Venue, 28 Ekim’de Ankara’daki Milyon Performance Hall ve son olarak 29 Ekim’de İstanbul’daki Volkswagen Arena, Postmodern Jukebox’ın stil ve virtüözlüğü birleştiren benzersiz performansına ev sahipliği yapacak.

Cazın doğuşuna tanıklık eden 1920’lerden ilham alan ‘Welcome to the Twenties 2.0’ turnesi, dünya çapında 250 şehirde dinleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Scott Bradlee’ye göre tam anlamıyla bir “Great Gatsby yansıması” olan bu turne, 1920’ler konseptli gelmiş geçmiş en büyük parti. Tüm dertlerinizden soyutlanıp gerçek müzisyenliği ve zamansız stili kutlayacağınız, 1920’leri adeta yaşayacağınız bir konser sizleri bekliyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 30 Eylül - 7 Ekim 2019

Tarih: 27– 29 Ekim 2019

Yer: İzmir , Ankara , İstanbul

Rezervasyon / Bilet: biletix

Tuğba Dal
Tuğba Dal Tüm Yazıları