preloader

İstanbul Etkinlik Takvimi: 20 - 27 Ağustos 2019

20.08.2019
İstanbul Etkinlik Takvimi: 20 - 27 Ağustos 2019

Yazı Boyutu:

Bu hafta İstanbul’da ne yapsak diye düşünüyorsanız 20 – 27 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek konserler, sergiler ve daha fazlası için etkinlik takvimine göz atın.

Konserden tiyatroya, festivalden müzikale kadar İstanbul’da gerçekleşen tüm güncel kültür-sanat etkinlikleri için tıklayın!

Garanti BBVA’dan Feriye Konserleri

Uzun yıllardır müziğe verdiği destekle müzikseverleri sevdikleri sanatçılarla bir araya getiren Garanti BBVA, şimdi de eşsiz Boğaz manzarası eşliğindeki Feriye Konserlerine imza atıyor.

Garanti BBVA, 22 Ağustos – 7 Eylül tarihleri arasında, Feriye’de gerçekleşecek oldukça renkli bir konser serisine hazırlanıyor. Feriye Konserleri’nde sahne alacak; Islandman, Palmiyeler, Analog Kültür Experiment Feat.Tolga Zafer, Ah! Kosmos ve Flapper Swing, izleyenlere keyif dolu anlar yaşatacak.

Müziğin yükselen seslerinin keyifli Boğaz manzarası eşliğinde müzik severlerle buluşacağı tüm konserler ücretsiz olarak izlenebilecek. Ayrıca Garanti BBVA kredi kartı sahipleri konser günleri yiyecek ve içecekleri yüzde 20 indirimle alma şansına sahip olacaklar.

Islandman: Tolga Böyük’ün projesi olarak 2010 yılında hayata geçen Islandman, vurmalılarda Eralp Güven, synthesizer ve gitarlarda Erdem Başer’le eserlerini sahneye taşıyor. Cosmic Chill – Electro Kraut şeklinde tanımladığı müziğini her üyesinin kendine has müzikal deneyimini ortaya koyduğu yorumuyla güçlendiren Islandman, şarkıları ve performanslarında afro beat’ten krautrock’a uzanan geniş bir müzikal aralık sunuyor. ‘Music For Dreams’ isimli ilk EP’sinin ardından, geçtiğimiz yaz aylarında ‘Ağıt’ isimli yeni EP’sini yayınlayan Islandman, doğaçlama katkılı canlı performanslarıyla da büyük beğeni topluyor. Tolga Böyük, Erdem Başer ve Eralp Güven’den oluşan Islandman, yeni albümlerinden ilk single’ını Mayıs ayında yayınladı.

Analog Kültür Experiment: Kaan Düzarat’ın 2014 yılında hayata geçirdiği plak dükkanı ve müzik stüdyosu Analog Kültür’de tohumları atılan ve o günden bu yana deneylerini sürdüren serbest doğaçlama birliği Analog Kültür Experiment, Sonar Festival, Kırım Kilisesi Konserleri, Babylon, minimüzikhol ve Mecra gibi sahnelerde dinleyici ile buluştu. Kadrosu da repertuarı gibi serbest olan grupta, elektronikler ve perküsyonda Kaan Düzarat’a bu kez elektronikler ve klavyede Tolga Zafer, davulda Hakan Deniz Özdemir ve kontrbasta Eren Turgut ekleniyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 20 - 27 Ağustos 2019

Tarih: 22 Ağustos 2019, Perşembe

Yer: Feriye

Rezervasyon / Bilet: Ücretsiz Etkinlik

Quentin Tarantino ile Yeniden: Bir Zamanlar Hollywood’da

Quentin Tarantino’dan “Bir Zamanlar… Hollywood’da” İKSV Galaları’nda! Quentin Tarantino’nun Cannes’da Altın Palmiye için yarışan, merakla ve heyecanla beklenen dokuzuncu filmi “Bir Zamanlar… Hollywood’da” İKSV Galaları’nda.

Leonardo DiCaprio ile Brad Pitt’in ilk kez birlikte rol aldığı filmin oyuncu kadrosunda Margot Robbie, Al Pacino, Emile Hirsch, Margaret Qualley, Timothy Olyphant, Austin Butler, Dakota Fanning ve Bruce Dern gibi birçok yıldız yer alıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 20 - 27 Ağustos 2019

Tarih: 21 Ağustos 2019, Çarşamba

Saat: 21.30 – 00.00

Yer: Kadıköy Sineması

Rezervasyon / Bilet: Biletix

{772341}

2. Kez: BacktotheSound Music Festival

Bu heyecanın ilkini geçen yıl 5 Ağustos’ta Cennet Bahçesi Burgazada’da yaşamıştık. Şimdi yine Cennet Bahçesi’nde ve yine ilk günkü heyecanla bir kez daha bir araya geliyoruz.

24 Ağustos Cumartesi Burgazada’nın kendine özgü atmosferinde müziğin merkezinde uzun saatler geçireceğiz. Sahnede yerli janrın dikkat çeken, gelecek vadeden ve kült isimlerini art arda ağırlayacağız. Onat Önol ve Nilgün Özer günün açılışında iki farklı 35 dakika boyunca şarkılarını seslendirecekler. Ardından punk temelleriyle ve deneysel folk tavrındaki güncel yansımasıyla dikkat çeken Özgün Semerci tam 55 dakikalık canlı performans sergileyecek. In Hoodies hem yeni albümü, hem de geride kalan 3 yılda var ettiği tüm külliyatını 65 dakikada üst seviyede bizlerle buluşturacak. Festivalimizin headliner hattında ise Tuğçe Şenoğul var. Şenoğul 75 dakika sahnede kalacak ve gecenin kapanışında biz şehre dönmeden önce görkemli şarkılarını, klas soundunu zihnimize işleyecek.

BacktotheSound Music Festival No.2’de bu güçlü programa ek olarak müziğe dair farklı formatların, farklı tarih sekanslarındaki değişimlerle değerlendirildiği paneller ve müzisyenlerle interaktif röportajlar katılımcıları bekliyor olacak. Ayrıca plak, kaset, müzik tarihine ışık tutan materyallerin yer aldığı masalar da festival alanında hazır bulunacak.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 20 - 27 Ağustos 2019

Tarih: 24 Ağustos 2019, Cumartesi

Saat: 14.00 – 00.00

Yer: Burgazada Cennet Bahçesi

Rezervasyon / Bilet: Kadıköy Küçük Plak Dükkanı ve [email protected]

İstanbul Moda ve Müzik Festivali

Türkiye’nin ilk dress-code’lu festivali olma özelliğine sahip İstanbul Moda ve Müzik Festivali, bu yıl “The New Black” temasıyla şehrin merkezindeki KüçükÇiftlik Park’ta hem modanın yenilikçi tarafına hem de müziğin farklı tarzlarına dokunacak. Multiworks tarafından geçtiğimiz yıl “vintage” temasıyla düzenlenen İstanbul Moda ve Müzik Festivali, bu yıl 24 Ağustos’ta modanın en moda haline odaklanacak. “The New Black” temasını benimseyen festival, katılımcılarını modanın güncel dünyasıyla karşılayacak.

Festivalde, Mabel Matiz, Gaye Su Akyol, Adamlar, Hey! Douglas(live), Ekin Beril ile İstanbul’un tanınmış Dj’lerinin rüzgarı eserken, The New Black mottosuyla modanın yeni trendlerini, moda tasarımcılarının yeni çalışmalarını ve markaların yeni koleksiyonlarını keşfe çıkacağız.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 20 - 27 Ağustos 2019

Tarih: 24 Ağustos 2019, Cumartesi

Saat: 14.00 – 00.00

Yer: Küçükçiftlik Park

Rezervasyon / Bilet: Biletix

{88418}

Timboletti ile Dans Gecesi

Salon Zur Wilden Renate, Ritter Butzke, Sisyphos gibi Berlin’in ünlü kulüplerinde kabine geçen DJ ve prodüktör Timboletti, ilhamlarını Ortadoğu, Güney Amerika ve Hindistan’dan aldığı parçalarıyla 23 Ağustos’ta W Secret Garden’da. Isınma turları ise MON resident’ı Doruk’tan.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 20 - 27 Ağustos 2019

Tarih: 23 Ağustos 2019, Cuma

Saat: 19.00

Yer: W İstanbul

Rezervasyon / Bilet: bugece.co

Bachçede Yaz Festivali: Konstantin Lifschitz

Daha önceki haftalarda geniş detaylarıyla yer verdiğimiz festival Ağustos ayında hız kesmeden devam ediyor. 23 Ağustos ise bir piyano resitaline tanıklık edecek. Bu resitalde dünyanın en iyi piyanistlerinden Konstantin Lifschitz, baroktan klasiğe uzanan ve çok beğeneceğinizden emin olduğumuz bir repertuvar sunacak.

Program:

Handel Courante in La Major

Bach Sinfonia in La Major

Scarlatti Sonata in Fa minor K. 239

Haydn Un piccolo Divertimento (Variations) in Fa minor

Beethoven Sonata Op. 49 Nr. 1 in Sol minor

Scarlatti Sonata in Do Major K. 461

İstanbul Etkinlik Takvimi: 20 - 27 Ağustos 2019

Tarih: 23 Ağustos 2019, Cuma

Saat: 20.30 – 23.30

Yer: Sakıp Sabancı Müzesi

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Ses Banyosu ve Meditasyon

Her ay Kolektif House’da gerçekleştirilen grup çalışmasının yeni tarihi 27 Ağustos Salı, saat 19.00.

Ses Banyosu ve Meditasyonu, Gong, Himalaya Çanakları, davul, aqua drum, ziller, flüt vs. gibi bir çok farklı enstrümanın titreşim dalgalarını kullanarak ASC’yi (altered stated of consciousness), bilincin farklı boyutlarını deneneyimlemesini amaçlayan bir meditatif yöntemdir. 27 Ağustos’taki etkinliğin amacı stresle yüklenmiş beden ve zihin için meditatif bir alan yaratmaktır. Araştırmalar her meditatif aktivite gibi derin gevşeme halinde bedende stres hormonu olan kortizolun azaldığını tespit etmiştir.

Uygulama, meditasyon rehberi, Ses Şifası Terapisti ve Soundala Therapy’nin kurucusu Rida Kıraşı ve müzisyen ve besteci Can Dedeoğlu tarafından gerçekleştirilecektir. Bu çalışma hiç bir deneyim ve ön bilgi gerektirmez. Deneyime açık olan herkes katılabilir.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 20 - 27 Ağustos 2019

Tarih: 27 Ağustos 2019, Salı

Saat: 19.00 – 20.30

Yer: Kolektif House

Rezervasyon / Bilet: Ses Şifası Terapisi ve Grup Meditasyonuyla ilgili ayrıntılı bilgileri [email protected]’dan alabilirsiniz.

{772288}

Wed Eat Day

Şehre dönüşler de yavaş yavaş yapıldığına göre İstanbul’un tadını çıkarabileceğimiz köşelerde biraz soluklanma zamanı. Hobo İstanbul’un Ortaköy’de yer alan müthiş manzarası size bekliyor. Haftanın ortasında ufak bir mola ver ve sadece ne içeceğinizi düşünün. wedEATday’de her Çarşamba 19.00-21.30 saatleri arasında pizzalar ve atıştırmalıklar Hobo’dan, Boğaz’ın tadını çıkarmak sizden!

İstanbul Etkinlik Takvimi: 20 - 27 Ağustos 2019

Tarih: 21 Ağustos 2019, Çarşamba

Saat: 19.00 – 21.30

Yer: Hobo İstanbul

Rezervasyon / Bilet:

Benimle İtalya’ya Gel: Napoli Yemekleri

Napoli… Pizzanın doğduğu yer, manda sütü mozerellanın ana vatanı, İtalyan mutfağının kalbi!
Vespa ile İtalya Eataly’de etkinliği kapsamında gerçekleşen bu ders ile hem Napoli mutfağının sırlarını keşfedin hem de sevdiklerinizi gerçek Napoli tarifleriyle büyülemenin püf noktalarını öğrenin.

Menü

Orata all’acqua pazza, Napoli usulü levrek, Puttanesca, Siyah zeytin, sarımsak ve domates soslu makrna, Torta Caprese, Capri bölgesinden bademli ve çikolatalı kek

İstanbul Etkinlik Takvimi: 20 - 27 Ağustos 2019

Tarih: 24 Ağustos 2019, Cumartesi

Saat: 19.00 – 22.00

Yer: Eately İstanbul

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Yolu Bodrum’a Düşenler İçin…

Bodrum Müzik Festivali

Doğuş Grubu’nun desteğiyle Bodrum Müzik Festivali bu yıl 15. Kez gerçekleştiriliyor. 2005 yılından bu yana ülkemiz ve dünyadan; seçkin orchestra, topluluk ve solistleri Bosrum yarımadasında bir araya getiren festivalde, bugüne kadar 150’yi aşkın konserde Türkiye ve dünyanın önde gelen orkestraları, toplulukları ve solistleri 220.000’i aşkın müzikseverle buluştu.

Festivalde bu yıl, Bilkent Senfoni Orkestrası & Nil Venditti & Fazıl Say, Bilkent Senfoni Orkestrası & Pedro Ferrandez & Umut Senfonisi Prömiyeri, “Tango Gecesi” Olten Filarmoni & Ksenija Sidorava & Svang, Karsu, Francesco Tristano, “Rivayet Radyosu” Mert Fırat & Korhan Futacı, Jess Gillam, Elvin Ganiyev & Vassilis Varvaresos, Sara Ferrandez & Pablo Ferrandez, “Rus Edebiyatı Müzikleri” Mert Fırat & Ksenija Sidorova, Umut Sağlam & Faruk Kalaycı, Saffet Emre Tonguç ile Bir Bodrum Hikayesi, Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’ndan Genç Yetenekler konserleri yer alacak.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 20 - 27 Ağustos 2019

Tarih: 22 – 25 Ağustos 2019

Yer: D-Marin Turgutreis, D-Marin Turgutreis Amfitiyatro, The Marmara Bodrum, Zai Bodrum, Bodrum Mozole Anıt Müzesi, Şevket Sabancı Parkı

Rezervasyon / Bilet: Biletix

{771736}

Yerinizi Şimdiden Ayırtın…

İstanbul Coffee Festival

İstanbul Coffee Festival, 6.senesinde de nitelikli kahve etrafında markaları ve katılımcıları 19 – 22 Eylül tarihleri arasında KüçükÇiftlilk Park’ta bir araya getiriyor.

Açıklanan isimler arasında Vega, Mirkelam, Feridun Düzağaç, The Away Days, Beaten Fame, Emir Yargın gibi isimler bulunuyor.

Panellerden atölyelere, seminerlerden konserlere birçok farklı deneyim İstanbul Coffee Festival’da seni bekliyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 20 - 27 Ağustos 2019

Tarih: 19 – 22 Eylül 2019

Yer: Küçükçiftlik Park

Rezervasyon / Bilet: dsmbilet

Tuğba Dal
Tuğba Dal Tüm Yazıları