preloader

İstanbul Etkinlik Takvimi: 2 - 9 Temmuz 2019

01.07.2019
İstanbul Etkinlik Takvimi: 2 - 9 Temmuz 2019

Yazı Boyutu:

Temmuz ayının ilk haftasında İstanbul’da katılabileceğiniz etkinlikleri keşfedin.

Konserden tiyatroya, festivalden müzikale kadar İstanbul’da gerçekleşen tüm güncel kültür-sanat etkinlikleri için tıklayın!

31. Yıl ENKA Açıkhava Buluşmaları Başlıyor

Kültür sanatın daimi destekçisi ENKA, 2 Temmuz’da başlayacak 31. Yıl Açıkhava Buluşmaları ile yaza merhaba diyor. “Don Kişot’um Ben” adlı tiyatro oyunuyla açılış yapacak yaz etkinlikleri boyunca Fazıl Say, Mor ve Ötesi, Teoman, Sertab Erener ve Karsu başta olmak üzere sanatın ruhunu yaşatan isimler Açıkhava’da sahne alacak.

31. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları bu sene, 9 konser ve 4 tiyatro oyununu Açıkhava sahnesinde ağırlayacak. 2 Temmuz’da başlayacak etkinlikler, yazın bitmek bilmeyen enerjisini tüm şehre yayacak.

Sezonun en sevilen 3 oyununa ev sahipliği yapacak etkinlikler kapsamında ilk olarak, Baba Sahne’nin yeni ve iddialı yapımı “Don Kişot’um Ben” 2 Temmuz’da tiyatro severlerle buluşacak. Cervantes’in ölümsüz eseri Don Kişot, Bulgakov’un dönemini yakalayan uyarlaması üzerinde yükselen yepyeni bir metinle seyirciyle buluşacak.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 2 - 9 Temmuz 2019

Tarih: 4 Temmuz

Saat: 19:00 – 02:00

Yer: Kadıköy – Moda

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Amfi’de Ücretsiz Film Gösterimleri: The Apartment

Çarşamba günleri sevilen romantik filmleri açık havada, PSM Amfi’de izlemek için buluşuyoruz! Yazın gözde mekanlarından PSM Amfi, bu sene de film gösterimlerine ev sahipliği yapıyor. Haftanın belirli günleri, farklı film serilerinin dev ekranda gösterileceği Amfi’de Film Gösterimi etkinliği yaz boyunca PSM Amfi’de olacak. Bunlardan biri de Billy Wilder’in yönetmenliğini yaptığı 1960 yapımı Garsoniyer – The Apartment filmi.

Filmin konusu ise şöyle: büyük bir şirkette çalışan ve yükselmek amacıyla, evini garsoniyer olarak kullanması için patronuna vermekte sakınca görmeyen ve bu arada patronun metreslerinden birine aşık olan bir adamın komik hikayesini konu alıyor. Sevgisine karşılık bulduğundan emin olamadığı için bir süre sesini çıkarmasa da, her şey olacağına varıyor. Kadının güzelliği aklını başından alıyor ve işini kaybetmek pahasına da olsa mücadele etmeye karar veriyor. Fakat adamın genç kadının kimi sevdiği ile ilgili şüpheleri son adımı atmaktan onu hep alıkoyuyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 2 - 9 Temmuz 2019

Tarih: 3 Temmuz 2019

Saat: 20:00 – 22:05

Yer: Zorlu PSM, Amfi

Rezervasyon / Bilet: Ücretsiz Etkinlik

{772162}

Caz Müzik ile Bir Buluşma: Gece Gezmesi

Açılışını 2 Temmuz’da Beylikdüzü Yaşam Alanı ve Fenerbahçe Parkı’ndaki “Parklarda Caz” etkinlikleri ile yapan İstanbul Caz Festivali hız kesmeden farklı etkinlikleri ile dikkat çekiyor. Festival kapsamında bu yıl beşincisi yaşanacak Gece Gezmesi, Ah! Kosmos, CanOzan ve konukları (Deniz Tekin, Nova Norda, Birkan Nasuhoğlu, Sedef Sebüktekin), Cava Grande, Eda And “Augmented Life”, Ekin Fil, ELZ AND THE CULT, Gaye Su Akyol, Flux Duo, Gülin, Hedonutopia, Lalalar, Melis Danişmend, Nusaibin, Süha Rami, Şallıel Bros, The Kites, The Ringo Jets, TSU!, Volkan İncüvez “Kün”, Zozo & Emin gibi bağımsız sahnenin güçlü ve alternatif isimlerini ve İsrail’den Liraz’ı ağırlayacak. Etkinlik, All Saints Moda Kilisesi, Bant Mag. Havuz / BİNA, Kadıköy Sahne, Kadıköy Sineması, KargART, Mecra, Moda Kayıkhane ve Birlikte Güzel Moda Sahnesi gibi Kadıköy’ün sevilen adreslerine yayılacak.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 2 - 9 Temmuz 2019

Tarih: 4 Temmuz

Saat: 19:00 – 02:00

Yer: Kadıköy – Moda

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Colombian Festival – Puerto Candelaria

Kolombiya stili caz ve Underground Rebel Cumbia gibi sıradışı ritimlerin yaratıcısı olan Puerto Candelaria, tiyatro, dans ve mizah içeren müzikal bir alan vadediyor. Cesur, çizgi dışı ve inovatif grup Puerto Candelaria 5 Temmuz Cuma 21.30’da Kolombiya Konsolosluğu iş birliğiyle Colombian Festival kapsamında Yapı Kredi bomontiada’da!

İstanbul Etkinlik Takvimi: 2 - 9 Temmuz 2019

Tarih: 5 Temmuz 2019

Saat: 21:30 – 23:30

Yer: Yapı Kredi bomontiada

Rezervasyon / Bilet: Ücretsiz Etkinlik

Kalben ile Yaz Akşamı

Son yılların en dikkat çeken başarılı kadın vokallerinden Kalben ile güzel bir yaz akşamında buluşmaya ne dersiniz? Sahil kasabalarından, kayıp fotoğraflardan, kaybolmamış dostlardan bahseden şarkılarını bir kez daha İstanbullu dinleyicileri için söyleyecek olan müzisyeni bu ay yeni çıkacak teklileri öncesi Kadıköy Sahne’de!

İstanbul Etkinlik Takvimi: 2 - 9 Temmuz 2019

Tarih: 5 Temmuz 2019

Saat: 22.00

Yer: Kadıköy Sahne

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Studio’da Techno: Kölsch

“A Sky Full of Stars” ve “Hell to Liars” şarkılarının sevilen remix’lerinin sahibi Danimarka’lı techno DJ’i Kölsch 6 Temmuz’da %100 Studio’da!
“1977”, “1983” ve “1989” albümleriyle techno tanımını sarsan Kölsch, set’lerini Berlin’den Miami’ye, Paris’ten Los Angeles’a kadar tüm dünyaya taşıdı. “1977”yi Kopenhag’ın anarşik hippi bölgesi Christiania’da geçirdiği çocukluğunu temsilen üreten DJ, albümün hissiyatını “içinde günlerimi geçirdiğim bir hayal dünyası” olarak tanımlıyor. DC-10, Berghain/Panorambar hatta Eyfel Kulesi gibi prestijli alanları mesken belirleyen Kölsch, techno-severleri eşi benzeri olmayan bir yolculuğa çıkarmak için 6 Temmuz’da %100 Studio’da set’in başına geçiyor! Vildan Gündüz’le 23.00’da başlayacak gece, 01.00’da Kölsch ve afterda Mabbas ile devam edecek.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 2 - 9 Temmuz 2019

Tarih: 6 Temmuz 2019

Saat: 23:00 – 04:00

Yer: Zorlu PSM – %100 Studio

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Oldies But Goldies

Oldies But Goldies için 6 Temmuz’da bir araya geliyoruz! ABBA’dan Michael Jackson’a, Depeche Mode’tan Madonna’ya, Snap’ten Donna Summer’a birçok efsane müzisyenin şarkıları arasında mekik dokuyan parti dinleyicileri zamanda yolculuğa çıkıyor. Pop’tan rock’a, disko’dan funk’a, rock’n roll’dan hip-hop’a uzanan müzik yelpazesiyle Murat Beşer ve Murat Abbas’ın seçtiği şarkılarla Babylon’da buluşmak üzere!

İstanbul Etkinlik Takvimi: 2 - 9 Temmuz 2019
Tarih: 6 Temmuz 2019

Saat: 23:00 – 02:00

Yer: Babylon

Rezervasyon / Bilet: Yakında Biletix’te

Snarky Puppy – Shake Stew

Son dört yıldır altın çağını yaşayan bu mutlu ekibi İstanbul Caz Festivali’nde yeniden izlemek için sabırsızız. Bas gitarist ve besteci Michael League’in, yıllar içinde giderek kalabalıklaşırken aynı zamanda bugünkü ruhuna erişmesini de sağlayacak bir uyumla evrilmeyi bilen grubu Snarky Puppy, sofistike besteleri çığır açıcı bir emprovizasyon stiliyle harmanlıyor. Yaklaşık on yıllık yoğun bir turne temposunun ardından peş peşe gelen Grammy ödülleriyle başarısını perçinleyen topluluk, caz, funk ve rock semalarında hiç bitmeyen bir merakla gezinmeye devam ediyor. Açılışını Avusturya’nın en heyecan verici caz topluluklarından Shake Stew yedilisinin afrobeat ve groove’lardan örülü hipnotik müziğiyle yapacağımız bu buluşma için takviminizde yer açmayı ihmal etmeyin!

İstanbul Etkinlik Takvimi: 2 - 9 Temmuz 2019

Tarih: 9 Temmuz 2019

Saat: 20:45 – 23:30

Yer: Uniq Açıkhava Sahnesi

Rezervasyon / Bilet: Biletix

{771736}

BONUS: Yolu Bozburun’a Düşenler İçin…

Yalnızlar Kulübü

Toy İstanbul’da sezon boyunca oldukça güzel tepkiler alan “Yalnızlar Kulübü” 6 Temmuz Cumartesi günü Ship Ahoy’da!

“Şimdi derin bir nefes alın. Ve bırakın. Hadi, hep beraber!” Hayat ritmini bul! Her şeyden çok sıkıldın. Hiçbir şeye yeterince dürüst olamıyorsun. Aynaya bakıyorsun, gördüğün tek şey yapayalnız bir sen. Yaşamanın anlamını kaybettin. Yaşamın hiçbir amacı yok senin için. İşte; “Hayat ritmini bul” seni bekliyor o zaman. Hayat ritmin mi kayboldu? Ya da hayatına ritim mi katman gerek? On hafta. Haftada iki dersten toplam yirmi ders. Sonra her şey çok daha güzel olacak. Neden böyle oluyor? Oyun, bir kişisel gelişim kursunun on haftalık serüvenini mercek altına alıyor. Bu bir deneyim. Hep beraber sıfır noktasından başlıyor ve bu deneyimin bizlere sunduklarıyla şahsi haritalarımızda kayboluyoruz.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 2 - 9 Temmuz 2019

Tarih: 6 Temmuz 2019

Saat: 17.30

Yer: Ship Ahoy Bozburun (Bozburun Yat Kulübü)

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Biletinizi Şimdiden Ayırtın!

Kamasi Washington

2015’te yayımladığı ilk albümü The Epic ile yaptığı esaslı çıkışı prestijli pek çok ödül ve güçlü işbirlikleriye perçinleyen Kamasi Washington, bugüne kadar John Legend, Run the Jewels, Ibeyi gibi yıldız müzisyen ve topluluklarla ortak çalışmalara imza attı. Coachella, Glastonbury, Fuji Rock, Bonnaroo ve Primavera gibi dünyanın belli başlı festivallerinde sahne aldı. Saksofoncu, besteci, yapımcı ve grup lideri kimlikleriyle emin adımlarla ilerleyen Washington, 2017’deki Whitney Bienali’ne de bir multimedia enstalasyonuyla katılarak, müziğiyle atıfta bulunduğu çokkültürlülüğe bir kez daha vurgu yaptı. Parçası olduğu Ummah Chroma yönetmen kolektifiyle yaptığı As Told To G/D Thyself adlı filmi, bu yılki Sundance festivalinde prömiyerini yaptı. Hip-hop ve R&B tınılarının caza memnuniyetle teslim olduğu bir Kamasi Washington sahnesi için 26. İstanbul Caz Festivali’ne davetlisiniz!

İstanbul Etkinlik Takvimi: 2 - 9 Temmuz 2019

Tarih: 10 Temmuz 2019

Saat: 21:30 – 23:00

Yer: Volkswagen Arena

Rezervasyon / Bilet: Biletix

İstanbul Cocktail Festival

İstanbul Cocktail Festival üçüncü kez şehre geri dönmeye hazırlanıyor! Bu sene gerçekleştirdiği ve gerçekleştireceği İzmir ve Çeşme ayaklarıyla Türkiye’nin Cocktail Festival’i olduğunu ispatlayan festival, 31 Ağustos Cumartesi günü KüçükÇiftlik Park’ta.
Geniş bir müzik yelpazesinden oluşturulacak sahne akışı, İstanbul’un popüler kokteyl duraklarının sunumları, miksoloji ve gastronominin önemli temsilcileri eşliğinde gerçekleşecek atölyeler, gün boyu sürecek aktiviteler, özgün butiklerin en yaratıcı ürünleri, her damağa uygun kurulacak yemek alanı ve çok daha fazlası ile gerçekleşecek İstanbul Cocktail Festival’ini kaçırma.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 2 - 9 Temmuz 2019

Tarih: 31 Ağustos 2019

Saat: 14:00 – 23:59

Yer: Küçükçiftlik Park

Rezervasyon / Bilet: Mobilet

Big Burn Istanbul 2019

Yeşilin maviyle buluştuğu Ağva’da, bolca müzik sizi bekliyor desek ilk akla “ne zaman?” sorusu gelir sanıyoruz. 26 – 29 Temmuz arasında Şile’de yer alan Woodyville Treehouses’ta bakın kimler kimler müzikle doğayı içimize işleyecek: ADIEL, Antigone, Be Svendsen, BEHROUZ, Carlita, Claptone, Damian Lazarus, David Mayer, Dubfire, Francesca Lombardo, Guy Gerber, Ilario Alicante, Joachim Pastor (ilve), Len Faki, Marco Resmann, Matthew Dekay, Mind Against, Monoloc (Official), N’to (live), Nastia, Oceanvs Orientalis, Peggy Gou, Recondite (live), Ruede Hagelstein Stephan Bodzin (live) ve Worakls.

Ne dersiniz, şimdiden içiniz bir kıpır kıpır olmadı mı? 1. faz biletleri tükenen festival için yerinizi şimdiden ayırtın!

İstanbul Etkinlik Takvimi: 2 - 9 Temmuz 2019

Tarih: 26 – 29 Temmuz 2019

Yer: Woodyville Treehouses Şile

Rezervasyon / Bilet: bugece.co

Tuğba Dal
Tuğba Dal Tüm Yazıları