preloader

İstanbul Etkinlik Takvimi: 16 - 23 Temmuz 2019

16.07.2019
İstanbul Etkinlik Takvimi: 16 - 23 Temmuz 2019

Yazı Boyutu:

16 – 23 Temmuz 2019 haftasının heyecan verici etkinliklerini inceleyin.

Konserden tiyatroya, festivalden müzikale kadar İstanbul’da gerçekleşen tüm güncel kültür-sanat etkinlikleri için tıklayın!

Uykusuzlar Kulübü

“Kaç yaşında olduğun fark etmiyor.

Psikolojin bozuk

Ya da fazla heyecanlısın.

Sonuçta uyuyamamaktasın.

Programıma gelen adamlar ve kadınlarla sana eşlik edeceğim bütün gece!

Tekrar bir arada olmak çok güzel olacak!

Sen, ben, hepimiz, hep birlikte

Dada Kabare’de uzun bir gece geçireceğiz.

Bu uzun gecede seyirci olarak Dada Salon Kabarett’de seni de bekliyorum.”

İstanbul Etkinlik Takvimi: 16 - 23 Temmuz 2019

Tarih: 16 ve 18 Temmuz 2019

Saat: 20.30

Yer: Dada Salon Kabarett

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Kevin Morby

Folk-indie rock’ın ABD yakasından, pek müstesna şarkıcı ve şarkı sözü yazarı Kevin Morby, ilk kez Salon İKSV’ye konuk oluyor. Morby, isminin hakkını verircesine inanç teması üzerinden ilerleyecek hem yeni hem de konsept albümü Oh My God’ı 26 Nisan’da yayımlayacak. 17 Temmuz gecesi, 2019 yazının en nadide konserlerinden biri için solo performansı vesilesiyle buluşacağımız Kevin Morby’ye göre Oh My God, kariyerinin en tastamam ve yere sağlam basan işi. Döneminin kalibresi en yüksek şarkıcı ve şarkı sözü yazarlarından biriyle ilk Türkiye randevusu, indie rock ve folk’un ortak kümesinde başucu şarkıları sizleri bekliyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 16 - 23 Temmuz 2019

Tarih: 17 Temmuz 2019

Saat: 21.30 – 00.00

Yer: Salon İKSV

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Kolektif Bir Üretim: Ekmek Atölyesi

Evinde ekmek yapan bir grup gönüllünün katılımıyla yürütülen Kolektif Fırın’ın iş birliğiyle SALT Beyoğlu’ndaki fırın yeniden faaliyete geçti. 3 Ağustos’a kadar Mutfak mekânında düzenlenecek ikişer günlük atölyelerde, davetli ekmekçiler katılımcılarla mayalama, yoğurma ve pişirme tekniklerine dair bilgi ve deneyimlerini paylaşacak. Kolektif üretime dayalı atölyeler paralelinde, buğday, hamur, maya ve ekmek; iyi, temiz ve adil gıda ile şehirde tarım üzerine konuşmalar gerçekleştirilecek.

Kadim bilgilerin izinde, mümkün mertebe geleneksel yöntemlerle sağlıklı ve iyi içerikli ekmek pişirme gayretinde olan Kolektif Fırın üyeleri, kendi ürettikleri mayayı ve taş değirmende öğütülmüş atalık tahılların unlarını kullanıyor; un ve tuzu küçük çaplı üreticilerden aracısız alıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 16 - 23 Temmuz 2019

Tarih: 17 – 18 Temmuz 2019

Saat: 12.00-17.00

Yer: Salt Online

Rezervasyon / Bilet: Salt Online

Fazıl Say’dan Piyano Resitali

ENKA Kültür Sanat’ın daimi sanatçısı Fazıl Say, müziği tutkuyla yaşayan kalpleri, izleri uzun süre silinmeyecek bir resitale davet ediyor. Bugüne kadar gerek icracı gerekse besteci olarak Amerika, Avrupa ve Asya’nın tanınmış tüm orkestraları ve önde gelen şefleriyle aynı sahneyi paylaşan Fazıl Say, bu sefer yeni eseri “Truva Sonatı” ile klasik müzik severlerin karşısına çıkıyor.

Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say, 10 bölümlük piyano sonatının yanı sıra kendi ve çağdaş bestecilerin eserlerinden oluşan eşsiz bir repertuvar ile 17 Temmuz Çarşamba akşamı ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda sanatseverlerle buluşuyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 16 - 23 Temmuz 2019

Tarih: 17 Temmuz 2019

Saat: 21.15 – 23.00

Yer: Enka Açıkhava Tiyatrosu

Rezervasyon / Bilet: Biletix

{771736}

İtalyan Mutfağında Olmazsa Olmaz: Pizza

Evinizde sevdiklerinize gerçek İtalyan pizzası partisi için bu workshop’u kaçırmayın. Muhteşem bir İtalyan pizzasının sırrı, hamuru ve malzemelerin uyumunda saklı. Gerçek İtalyan pizzasının sırlarını bu atölyede keşfediyoruz. Impasto – hamur , ricetta salsa al pomodoro – domates sosu, cottura – pişirme tekniklerinin anlatılacağı atölye sevdikleriniz ve sizler için farklı bir deneyim olacak.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 16 - 23 Temmuz 2019

Tarih: 17 Temmuz 2019

Saat: 19.00 – 22.00

Yer: Eataly İstanbul

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Jacob Collier / Makaya McCraven

İki genç yetenekle rengârenk bir festival akşamı! Kendi odasından yayımladığı YouTube videolarıyla dünyaya açılan Y Jenerasyonu dehası Jacob Collier, 2016’da kendi çabalarıyla yayımladığı, bestelerinden yapımcılığına kadar her şeyi kendi üstlendiği albümü In My Room ile iki Grammy kazandı. Quincy Jones’un da radarına takılan Jacob, Herbie Hancock ve Hans Zimmer ile yaptığı işbirliklerinin yanı sıra, Pharrell Williams gibi yıldızlarla sahne aldı. Geçtiğimiz yıl dört bölümlük Djesse projesinin ilk albümünü yayımladı.

Caz ve elektronik müzik arasındaki sınırları bulanıklaştıran yapımcı, besteci ve davulcu Makaya McCraven ise, kendine has buluşlarıyla bu akşamın ilk konuğu. Kendisine “ses kolajcısı” lakabı yakıştırılan, on parmağında on marifet bu deha, Şikago müzik sahnesinin günümüzdeki en ele avuca sığmaz isimlerinden. Sevenleri için 2015’te yayımladığı In the Moment, caz müziği açısından bir devrim niteliği taşıyor ve şimdiden yeni nesil caz müziğine ilham veren kilometre taşları arasında sayılıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 16 - 23 Temmuz 2019

Tarih: 18 Temmuz 2019

Saat: 21.00 – 23.00

Yer: Uniq Açıkhava

Rezervasyon / Bilet: Biletix

World Akustik Konserlerinde Bu Hafta: Can Ozan

Türkçe folk ezgilerinden Avrupai elektronik tınılara, herhangi bir müzik türüne kök salmayı reddeden Can Ozan 11 Temmuz’da World Akustik kapsamında Yapı Kredi bomontiada’da. Her perşembe bomontiada’da birbirinden keyifli konserler oluyor, bizden söylemesi.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 16 - 23 Temmuz 2019

Tarih: 18 Temmuz 2019

Saat: 21:00 – 00:00

Yer: Salon İKSV

Rezervasyon / Bilet: Etkinlik ücretsizdir.

One Love Festival 15

One Love Festival 2 senelik aranın ardından şehre geri döndü! Evet, ne anılar, ne önemli müzisyenler dinledik uzunca bir zaman One Love’da. Rock’n Coke gibi markalaşan festivallerin birer birer elenmesinin sonrasında elimizde One Love gibi önemli bir festival kalmıştı 2016’da. Ve şimdi kısa bir aranın ardından One Love yeniden şehre dönüyor!

Michael Kiwanuka, The Blaze, The Black Madonna, Years&Years, Ezhel ve daha birçok sevilen isim One Love’da. One Love Festival 15, arkasında günlük güneşlik anılar, önünde umut dolu bi’ yazla 20 Temmuz’da Parkorman ve Volkswagen Arena’da olacak.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 16 - 23 Temmuz 2019

Tarih: 20 – 21 Temmuz 2019

Saat: 20 Tem, 12:00 – 21 Tem, 06:00

Yer: Parkorman

Rezervasyon / Bilet: Biletix

İki Arşiv, Bir Seçki: Ara Güler’in İzinde İstanbul

İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi, “İki Arşiv, Bir Seçki: Ara Güler’in İzinde İstanbul” adlı sergiye ev sahipliği yapıyor. İstanbul Modern ve Ara Güler Müzesi işbirliğiyle hazırlanan, iki kurumun koleksiyon ve arşivinden ortaya çıkan sergi, kentin 20. yüzyılın ortasından bu yana yaşadığı değişimi ve bu değişimin sonucu ortaya çıkan kolektif belleğin oluşumunda Ara Güler’in (1928-2018) fotoğraflarının rolünü görünür kılmaya çalışıyor.

Ara Güler’in farklı dönemlerde basılmış, her biri imzasını taşıyan çalışmalarını bir araya getiren sergi, İstanbul Modern Fotoğraf Koleksiyonu ve Ara Güler Müzesi arşivindeki çeşitli karanlık oda baskısı, obje ve efemeraya da yer veriyor. Sergi, kendini foto muhabiri ve foto muhabirlerini de “tarihi makinesiyle yazanlar” olarak tanımlayan Güler’in çalışmaları aracılığıyla fotoğrafçının öznelliği ile fotoğraf arasındaki ilişkiyi düşündürmeyi hedefliyor.

İlk açıldığı günden bu yana yüzlerce ziyaretçiyi ağırlayan sergiye farklı bir gözle bakmak için İstanbul Modern’e yolunuz düşerse Ara Güler’e dair bu kapsamlı sergiyi kaçırmayın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 16 - 23 Temmuz 2019

Tarih: 29 Mayıs – 17 Kasım 2019

Yer: İstanbul Modern

Rezervasyon / Bilet: İstanbul Modern

{88418}

Amfi’de Film Gösterimleri: Louise Sahilde

Yaz sıcaklarının iyiden iyiye hissedildiği şu günlerde açk hava etkinlikleri, etkinlik severlere biraz daha göz kırpmaya başladı. Zorlu PSM’de yer alan Amfi ise dj performanslarından, önemli spor ecanlı yayınları ve film gösterimleri gibi geniş bir aralıkta açık havaya davet ediyor. 2016 – Fransa, Kanada ortak yapımı Louise Sahilde, 22 Temmuz günü Zorlu PSM Amfi’de. Filmin konusu ise şöyle: Louise adlı yaşlı kadının şehre giden son treni kaçırmasıyla tek başına kaldığı sayfiye yerinde yüzleştiği yalnızlığı, anıları ve yaşlanması anlatılıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: 16 - 23 Temmuz 2019

Tarih: 22 Temmuz 2019

Saat: 20.00 – 21.15

Yer: Zorlu PSM Amfi

Rezervasyon / Bilet: Ücretsiz Etkinlik

Tuğba Dal
Tuğba Dal Tüm Yazıları