preloader

Bayram Haftası Etkinlik Takvimi: 13 - 20 Ağustos 2019

12.08.2019
Bayram Haftası Etkinlik Takvimi: 13 - 20 Ağustos 2019

Yazı Boyutu:

13 – 20 Ağustos tarihinde Bodrum, Çeşme ve İstanbul hattının heyecan verici etkinlik takvimine göz atın.

Amfi’de Film Gösterimi: Aslan Parçası

Sıcak günlerin zirvede olduğu yaz aylarının en vazgeçilmez etkinliği şüphesiz açık havada film gösterimleri. Yaz başından bu yana çok sayıda filmi açık havadaki perdesine taşıyan Zorlu PSM’de, 2011 yapımı Fransız Filmi Aslan Parçası’nı izleyebilirsiniz.

Konu: Mitri on beş yaşında bir gençtir ve Senegal’de bir köyde yaşamaktadır. O da tüm gençler gibi futbol oynamaktadır. Barcelano ve Chelsea takımlarının hayranıdır. Bir menajer onu keşfettiğinde şansının döndüğünü düşünür. Ancak Avrupa’daki futbol takımları tarafından keşfedilebilmenin bir bedeli vardır. Ailesi onu Avrupa’ya gönderebilmek için borca girer. Mitri Paris’e geldiğinde ise işler kötüye gider. Mitri kendini terk edilmiş, beş parasız bulur. Köyüne döndüğünde yaşayacağı utancı düşünmektedir. Tüm yeteneklerini de kullanarak uzun bir serüvene atılır.

Bayram Haftası Etkinlik Takvimi: 13 - 20 Ağustos 2019

Tarih: 19 Ağustos 2019, Çarşamba

Yer: Zorlu PSM Amfi

Rezervasyon / Bilet: Ücretsiz Etkinlik

Isokyo Unlimited Long Bar’da!

Bayramda İstanbul’da kalanlara şahane bir öneri: İsokyo’nun imza yemeklerinden sınırsız bir seçim, DJ ritimleri eşliğinde her Perşembe 18.00-21.00 arasında Long Bar’da keyifli bir alternatif oluşturuyor.

Bayram Haftası Etkinlik Takvimi: 13 - 20 Ağustos 2019

Tarih: 15 Ağustos 2019, Perşembe

Saat: 18.00 – 21.00

Yer: Raffles İstanbul, Long Bar

Rezervasyon / Bilet: 0212 924 0200

{772330}

Boomon: Boğaziçi / Bosphorus by Boomoon

Güney Kore’nin en önemli fotoğraf sanatçılarından biri olarak değerlendirilen Boomoon (d. 1955) Borusan Contemporary tarafından Boğaziçi üzerine yeni bir dizi çalışma gerçekleştirmesi için İstanbul’a davet edildi. Büyük boyutlu, etkileyici doğa manzaralarıyla tanınan sanatçı çalışmalarında atmosferik özelliklere eğilerek dramatik öğeleri ağır basan görsel bir dil geliştirmiştir. Borusan Contemporary 2017 yılında Finlandiyalı sanatçı Ola Kolehmainen’e vermiş olduğu Mimar Sinan konulu siparişle uluslararası sanatçıların Türkiye konulu işler üretmelerini desteklemeye başlamıştı. Boomoon bu çerçevede davet edilen ikinci sanatçı olarak 2018 yılında İstanbul’da çalışarak bir dizi yeni iş üretti. “Boğaziçi” isimli sergi sanatçının çalışmalarını ilk kez sanatseverlere sunuyor.

Boomoon yüzyıllardan beri sanatçılara ilham kaynağı olan Boğaziçi’ne farklı bir noktadan bakarak projesini geliştirdi. Tekne turları sırasında dalgaların hareket halindeki yüzeyi sanatçının ilgisini çektiği için projenin tamamı su üzerindeki ışık, form, gölge ve yansımalara dayanıyor.

Bayram Haftası Etkinlik Takvimi: 13 - 20 Ağustos 2019

Tarih: 17 Ağustos 2019, Cumartesi

Saat: 10.00 – 19.00

Yer: Borusan Contemporary

Rezervasyon / Bilet: Ücretsiz Etkinlik

Yaz Yaz Yaz’19: Pera Öğrenme Atölye Sergisi | Summmer ’19

Pera Müzesi, “Mürekkepten: Çin Güncel Sanatından Yorumlamalar” sergisinden ilhamla hazırlanan yaz atölyelerine katılan çocukların yaratıcı dünyasını üçüncü Yaz Yaz Yaz’19 sergisiyle bir araya getiriyor. Yaz Atölyeleri programında 4-12 yaş aralığındaki çocukların yarattıkları objelerden oluşan sergi hem atölye alanında hem de dijital platformda izleyiciyle buluşuyor.

Pera Öğrenme Atölyesi’nde düzenlenen Yaz Yaz Yaz’19 sergisindeki eserler çeşitli teknik ve malzemeleri içeriyor. Sergide akrilik boya, köpük, organik ve geri dönüşümden malzemelere üretilmiş objelerin yanı sıra, stop-motion animasyon, fotoğraf, illüstrasyon, fantastik öykü gibi farklı formatta üretimler de mevcut.

Bayram Haftası Etkinlik Takvimi: 13 - 20 Ağustos 2019

Tarih: 13 Ağustos 2019, Salı

Saat: 10.00 – 19.00

Yer: Pera Müzesi

Rezervasyon / Bilet: Ücretsiz Etkinlik

Evgeny Grinko İstanbul’da

Müzik dünyasında “Valse” adlı şarkısı ile büyük bir çıkış yakalayarak müziksever tarafından beğenilen, daha önce de Türkiye’de kapalı gişe olarak birçok konser veren Rus müzisyen, piyanist ve davulcu Evgeny Grinko, yaklaşık 17 yıldır müzikal çalışmalarını sürdürüyor. Ünlü piyanist, Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Bayram Haftası Etkinlik Takvimi: 13 - 20 Ağustos 2019

Tarih: 16 Ağustos 2019, Cuma

Saat: 21.00

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Rezervasyon / Bilet: Biletix

{772104}

Cirque de Soleil BAZZAR

Cirque du Soleil BAZZAR, akrobatlar, dansçılar ve müzisyenlerden oluşan eğlenceli bir grubunun hayranlık uyandıran gösterilere imza attığı, hüner ve becerilerin sergilendiği seçkin bir laboratuvardır.

Maestrolarının liderliğinde hareket eden grup, heyecanlı, eşsiz bir dünya oluşturma düşüncesiyle bir araya geliyorlar. Beklenmeyenlerin beklendiği bir yerde, bu renkli grup, hareketli sahneleri sanatsal ve akrobatik bir sistematik içerisinde yeni bir oyun olarak yeniden planlıyor, oluşturuyor ve ortaya çıkarıyor. Gelin, bu neşeli ve ahenkli gösteride siz de yerinizi alın. Yalnızca o zaman, hikâyenin sonunun sadece bir başlangıç olduğunu anlayabilirsiniz!

Bayram Haftası Etkinlik Takvimi: 13 - 20 Ağustos 2019

Tarih: 21 Ağustos 2019 – 1 Eylül 2019

Saat: 21.30

Yer: Hilltown AVM

Rezervasyon / Bilet: http://www.hilltownavm.com/

Notre Dame’nin Kamburu Müzikali

Victor Hugo’nun ölümsüz eseri; “Notre Dame – Quasimodo Musical”, Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde sizlerle. Oyunda çirkin ve kambur Kilise zangocu Quasimodo ile Fransa’nın ruhani ve dini lideri Claude Frollo’nun ve Kral’a bağlı komutan Phoebus’un semtte yaşayan Çingene Kızı Esmeralda’ya olan aşklarını,Zangoç ile Papaz’ın ruhlarında oluşan ikilemleri ve tepkileri romantik yaklaşımla ele alan danslarıyla göz dolduran Türkçe bir müzikal.

Quasimodo; çirkinliğiyle alay eden ondan korkan halkın içine karışmayan,insanların söylediklerini alay veya lanet saymayan, insanlara duyduğu kini her gün büyüyen biridir. Bir gün Esmeralda ile tanışır ve ona aşık olur.

Bayram Haftası Etkinlik Takvimi: 13 - 20 Ağustos 2019

Tarih: 20 Ağustos 2019, Salı

Saat: 20.00

Yer: Trump Kültür ve Gösteri Merkezi

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Bayramda Yolu Çeşme’ye Düşenler İçin…

Matthias Meyer Sommer Klein’da

Watergate Records’un 10. Yılına özel bir gece Sommer Klein’da 14 Ağustos akşamı gerçekleşecek. Matthias Meyer’in Jimi Jules ve Floyd Lavine ile sahnenin tozunu attıracağı gecede yerinizi alın.

Bayram Haftası Etkinlik Takvimi: 13 - 20 Ağustos 2019

Tarih: 14 Ağustos 2019, Cuma

Saat: 22.00 – 23.30

Yer: Beyond Alaçatı

Rezervasyon / Bilet: bugece.co

{772352}

Bayramda Yolu Bodrum’a Düşenler İçin…

Kalben Off Gümüşlük’te

Off Gümüşlük’te On Air sahnesinde 14 Ağustos Çarşamba akşamı Kalben yer alıyor. Müzikal gelişiminin basamaklarını son senelerde adım adım izlediğimiz müzisyen, geçtiğimiz ay çıkardığı son EP’si Kalp Hanım’a da konserinde yer verecek.

Bayram Haftası Etkinlik Takvimi: 13 - 20 Ağustos 2019

Tarih: 14 Ağustos 2019, Çarşamba

Saat: 22.00 – 00.00

Yer: Off Gümüşlük

Rezervasyon / Bilet: 0538 921 5354

Biletinizi Şimdiden Alın!

Kaş Caz Festivali / Uyuyan Dev Uyanıyor

Efsaneye göre, Kaş ile Meis’te biri kadın biri erkek iki dev yaşar. Denizin çekilmesiyle ayrı düşen birbirine aşık iki sevgili, deniz suyuna yeniden temas ettiklerinde uyanıp birbirlerine kavuşacaklar ve tekrar aşk yaşayacaklardır. Dev’in uyanışı Kaş Caz Festivali’nde!

Kaş Marina’nın ev sahipliğinde bu yıl ilk kez seyircisiyle buluşacak Kaş Caz Festivali, 6-7-8 Eylül’de gerçekleşiyor! Asırlardır uyuyan Dev’in uyanıp Meis’teki sevgilisine şarkılarla aşkını anlatacağı Kaş Caz Festivali’nde müziğin yanı sıra gastronomi atölyeleri, sosyal etkinlikler, bedensel farkındalık ve yürüyüş aktiviteleri, yelkencilik ve dalış gibi doğa sporları festival boyunca bölgeye yayılacak.

Yelkenini Akdeniz rüzgarı ile dolduran, rotasını güzel müziğe çevirmiş, enerjisini doğadan alan Kaş Caz Festivali’nde yerli müzisyenlerin yanı sıra uluslararası isimlerin de olduğu festival programı yakında açıklanacak. Bir yandan Kaş Marina’nın etkileyici gün batımını izlerken, diğer yandan iyi müziğin bu ana eşlik etmesine izin verin, Eylül’de Kaş’a gelin.

Bayram Haftası Etkinlik Takvimi: 13 - 20 Ağustos 2019

Tarih: 6 – 7 – 8 Eylül 2019

Yer: Kaş Marina

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Tuğba Dal
Tuğba Dal Tüm Yazıları