preloader

Dilara Koçak OGGUSTO'da Neler Okuyor?

18.02.2024
Dilara Koçak OGGUSTO'da Neler Okuyor?

Yazı Boyutu:

Coorporate Wellness uygulamasının Türkiye’deki öncüsü, iyi yaşam ve beslenme uzmanı Dilara Koçak, OGGUSTO’dan en sevdiği içerikleri sizler için seçti.

“OGGUSTO’yu kurulduğu ilk günden beri takip ediyorum. Dünyanın dört bir yanından eş zamanlı olarak verdikleri haberler hem keyif veriyor hem de tüm yenilikleri takip etmemi sağlıyor. Kategoriler arasında “Sürdürülebilirlik” en sevdiklerimden. OGGUSTO’dan sizin için seçtiğim konuları keyifle okuyacağınızı umuyorum.” – Dilara Koçak

Yiyerek Güzelleşmenin Sırları

Dilara Koçak OGGUSTO'da Neler Okuyor?

Cilt yapısını en çok genetik faktörler etkiliyor ancak çevresel faktörlerin etkisi de küçümsenemez. Özellikle güneşin bize daha cömert davranmaya başladığı bu aylarda ise koruyucu kremleri kullanmak ve öğle saatlerinde kendimizi güneşten korumak çok önemli. Ancak beslenme düzenimizde yapacağımız bazı değişikliklerle de cilt sağlığımızda harikalar yaratmak mümkün. Yiyerek güzelleşmenin sırlarını OGGUSTO okurlarına anlattım.

Devamını okumak için tıklayın.

Dünyanın En İyi Macera Seyahati Destinasyonları

11747-img1320

Yüksek dağların zirvelerinden gizemli ormanların derinliklerine, kristal berraklığında suların altındaki renkli dünyalardan ıssız çöllerin sıra dışı güzelliklerine kadar her bir noktasıyla sizi hayretler içinde bırakacak en iyi macera seyahati destinasyonlarını keşfedin.

Devamını okumak için tıklayın.

Yogaya Başlamanız İçin 7 Neden

Duruş, nefes ve meditasyonun bir birleşimi olan yoga; kendinizle baş başa kalabileceğiniz, beden ve zihinsel sınırlarınızı keşfedip onu genişlettiğiniz bir uygulama… Harvard Üniversitesi’nin, stresli dönemler için herkesi yoga yapmaya çağırdığını hatırlatıyor ve yoganın hayatınızı etkileyecek 7 faydasını sizlerle paylaşıyoruz.

Devamını okumak için tıklayın.

Dilara Koçak OGGUSTO'da Neler Okuyor?

Sürdürülebilir Günlük Yaşam İçin 10 Öneri

kategori-Surdurulebilir-Gunluk-Yasam-icin-10-Oneri

Her gün yaşantımızda çevreyi, iklimi ve diğer canlı türlerini etkileyecek kararlar alıyoruz. Beslenme seçimimizden su kullanımına, sürdürülebilir bir günlük yaşamı destekleyecek ve dünyada daha az karbon ayak izi bırakmamızı sağlayacak tavsiyelerimize kulak verin. Daha sürdürülebilir bir dünyada yaşamak aslında hiç de zor değil!

Devamını okumak için tıklayın.

Dilara Koçak ile Sürdürülebilir Beslenme

2IMG 5469

Sürdürülebilir beslenme nedir? Bireysel olarak gıda israfını azaltmak için neler yapmanız gerekir? Sürdürülebilir Beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenleri OGGUSTO’ya anlattım.

Devamını okumak için tıklayın.

Dekorasyonda Unutulmuş Köşeleri Yeşillendirme Rehberi

Dilara Koçak OGGUSTO'da Neler Okuyor?

Ev dekorasyonu yaparken genelde ikinci plana atılan, daha az önem verilen, çekici hale getirilmesi ertelenen alanlar vardır. Bunların başında; antreler ve holler, koridorlar, kilerler varsa merdivenler geliyor. Evinizin unutulmuş köşelerinde çekici kurgular yaratmanın sırlarını öğrenin.

Devamını okumak için tıklayın.

İstanbul’un Hayvansever Mekanları

WhatsApp Image 2019-10-11 at 15.51.38

Her evin neşesi olan ve hayatımıza renk katan patili dostlarımızı çok seviyoruz. Şehrin kargaşasından ve yoğun iş temposundan arta kalan zamanlarda ilk önceliğimiz onlarla olabildiğince vakit geçirmek… Marcus ile birlikte gidebildiğim hayvansever mekanları keşfedin.

Devamını okumak için tıklayın.

İstanbul’da Şekersiz Tatlı Bulabileceğiniz Mekanlar

Lezzetli bir tatlı yerken pişmanlık hissetmek istemiyorsanız glutensiz ve şekersiz alternatiflere yönelebilirsiniz. İçerisinde glutensiz un kullanılan ya da rafine şeker yerine dut, hurma özü gibi alternatif ve sağlıklı tat veren malzemeyle hazırlanan tatlıları bulabileceğiniz birçok mekan var. İstanbul’da şekersiz ve glutensiz tatlı bulabileceğiniz adresleri inceleyin.

Devamını okumak için tıklayın.

Dilara Koçak OGGUSTO'da Neler Okuyor?

Dünyanın En Renkli Doğa Harikaları

36798009 orig

ünya renklerle dolup taşıyor; ancak bazı yerler var ki biraz pigmentli bakteriler, biraz milyonlarca yıllık katmanlaşma veya kazara keşfedilmiş doğal güçler sayesinde alışılmışın dışında renkler ortaya çıkarıyor. Bir sonraki seyahatinizde rotanızı çevirmeniz için dünyanın mucizevi şekilde doğal ve renkli noktaları mercek altında.

Devamını okumak için tıklayın.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları