preloader

Dünyanın En İyi Macera Seyahati Destinasyonları

01.09.2019
Dünyanın En İyi Macera Seyahati Destinasyonları

Yazı Boyutu:

Her bir noktası ile nefesinizi kesecek en iyi macera seyahati destinasyonlarını keşfedin.

İsviçre

Dünyanın En İyi Macera Seyahati Destinasyonları

Her ne kadar İsviçre deyince aklımıza lüks yaşam gelse de, aslında coğrafi özellikleriyle macera seyahati için ideal bir ülke. Ülkenin her yerinde, pek çok farklı macera sporunun tadını çıkarabilirsiniz. Bisikletle kasabalar arasındaki muhteşem yolları keşfedebilir, dik yamaçlarda kayak yapabilir veya yamaç paraşütü ile Alpler’in sonsuzluğuna şahit olabilirsiniz. Ayrıca Rhone nehrinde rafting yapabilir, Aletsch buzuluna tırmanabilirsiniz… Üstelik bunları yaparken ister çadırda isterseniz de 5 yıldızlı, dünyanın en lüks otellerinde konaklayabilirsiniz.

Avustralya

Dünyanın En İyi Macera Seyahati Destinasyonları

Sörf Cenneti Avustralya, dünyanın en çeşitli doğal hayatına sahip ve bu özelliği macera severler için eşsiz bir deneyim sunuyor. UNESCO Dünya Mirası Listesindeki Uluru’da bulunan Ayers Rock kayasına tırmanabilir, Kakadu Ulusal Parkı’nda zengin vahşi yaşama tanık olup timsah arayabilirsiniz. Uluru’dan Kings Canyon’a seyahat ederken muhteşem günbatımına şahit olabilirsiniz. Jim Jim şelalesinde yüzebilir, Coral Bay’deki muhteşem resifte şnorkelle dalış yapabilir, Monkey Mia’da yunusları besleyebilirsiniz. Ayrıca Aborjin kültürünü yakından tanıyabileceğiniz konaklama seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Ve tabii ki her an karşınıza kangurular çıkabilir…

İzlanda

Dünyanın En İyi Macera Seyahati Destinasyonları

Dramatik kıyı şeridi ve buzullarıyla tanınan İzlanda, modern ve stil sahibi yeni konaklama seçenekleriyle yeniden gündemimizde. Reykjavik’ten Kuzey Işıklarını izleyebileceğiniz gibi, Mavi Lagün’ü de ziyaret edebilirsiniz. Kar motorları veya arazi araçlarıyla adayı keşfedebilir, buzul mağaralarını ziyaret edebilir, köpek kızağı yapabilirsiniz. Okyanusu keşfetmek isterseniz eğer, balinaların dansını izleyebilir, balık avlayabilir veya dalış yapabilirsiniz. Adayı aynı zamanda tekne, uçak veya helikopterle de keşfetmek mümkün.

{771735}

Zambiya

Dünyanın En İyi Macera Seyahati Destinasyonları

Afrika’daki vahşi hayatın merkezi Zambiya, macera seyahati için ideal bir rota. Mupamadzi Nehri’nden South Luangwa Ulusal Parkı’na yürüyüş yapabilirsiniz. Mutlaka görülmesi gereken Victoria Şelalesi’ne ister yürüyerek gidebilir, isterseniz helikopter ile yukarıdan izleyebilir veya rafting ile yakından keşfedebilirsiniz. Zambiya ve Zimbabwe’yi bağlayan 111 metrelik köprüden bungee jumping yapabilirsiniz. Kano ve dağcılık gibi aktivitelerin hafif kaldığı bu ülkede, safarilerini fil üstünde veya at sırtında yapabilir, çitalarla veya aslanlarla yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Şili

Dünyanın En İyi Macera Seyahati Destinasyonları

And Dağları ile Büyük Okyanus arasında kalan Şili dünyanın en kurak çölüne sahip. Atacama Çölü’ndeki 4200 metre yükseklikle bulunan El Tatio gayzerlerinin her sabah büyük bir güçle patlayarak muhteşem bir doğa olayına sahne oluşunu gözlemleyebilir ve sıcak su havuzlarına girebilirsiniz. Vahşi batı kasabası San Pedro’da konaklayıp çöle yapılan günübirlik gezilere katılabilirsiniz. Torres del Paine Ulusal Parkı’nda dağa tırmanış, dağ yürüyüşü, buzda yürüyüş, kano, at binme gibi pek çok farklı aktivite yapabilirsiniz. Bu kadar adrenalinden sonra dinlenirken Şili şarabını denemek, günü sonlandırmak için mükemmel bir seçenek olabilir.

Endonezya

Dünyanın En İyi Macera Seyahati Destinasyonları

Endonezya’ya gittiğinizde plaj keyfini sona saklayın ve ülkenin volkanik peyzajını keşfedin. Java, Bali ve Lombok adalarındaki 5 büyük volkanı görmek için sabah erkenden yola çıkmakta fayda var. Dünyanın en güzel krater gölleri arasında yer alan Kelimutu Volka’nındaki 3 renkteki krater gölleri görülmeye değer. Komodo Ulusal Parkında’ki güçlü akıntıya rağmen dalış yapın ve sualtı dünyasının sizi büyülemesine izin verin. Tatilinizi keyifle sonlandırmak için suyun ve kumun renginin sizi dinlendireceği Sanur Plajı’na gidebilirsiniz.

{88226}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları