preloader

Çocuklar için Yaratıcı Drama ve Tiyatro Kursları

27.07.2023
Çocuklar için Yaratıcı Drama ve Tiyatro Kursları

Yazı Boyutu:

İstanbul’daki çocuklara yönelik eğitim veren yaratıcı drama ve tiyatro alanındaki kurs ve atölyeleri keşfedin!

Dünya çocuklar için kocaman bir oyun alanı, hayal güçlerinin son derece zengin olması, tüm hayata oyun gözüyle bakmalarını sağlıyor. Biz yetişkinlerden farklı olarak hayatlarındaki tüm öğrenme süreçlerini gözlem, rol yeteneği ve taklit etme becerilerini kullanarak anlamlandırıyorlar. Ne zaman ki büyümeye başlıyorlar ve sorumluluklar hayatlarına giriyor, doğal yetenekleri olan hayal kurma ve oyun oynama becerilerini yitirmeye başlıyorlar. Yaratıcı drama ve tiyatro çocukların sanatla buluşmasına katkı sağlarken aynı zamanda da duygularını rahatça ifade etme, empati kurma ve sosyal gelişim açısından da katkı sağlıyor. Bu yazımızda İstanbul’daki çocuklara yönelik eğitim veren yaratıcı drama ve tiyatro alanındaki kurs ve atölyeleri sizin için derledik.

Dormen Akademi

Çocuklar için Yaratıcı Drama ve Tiyatro Kursları

Dormen Akademi, tiyatrocu Haluk Dormen önderliğinde faaliyetlerini sürdüren bir sanat eğitim merkezi. 6-16 yaş arası farklı gruplarda, birbirinden ilgi çeken içeriklerde uzman eğitmenler ile geleceğin sanatçı adaylarını misafir eden kurum, öğrencilerin katıldıkları her programda yeteneklerini geliştirebilecekleri bir alan sunarken ekip çalışması, uyum, yaratıcılık ve ifade becerileri gibi konularda kendilerini geliştirme fırsatı sunuyor.

Dormen Akademi çocuk kursları hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın!

İletişim: 0542 323 37 66

İstanbul Drama Sanat Akademisi

Çocuklar için Yaratıcı Drama ve Tiyatro Kursları

Ayla Algan önderliğindeki İstanbul Drama Sanat Akademisi Yeşilyurt, Suadiye, Yeşilköy ve Bizimtepe şubelerinde, 4 yaştan itibaren tüm çocuklar için yaratıcı drama kursları düzenliyor. Hafta içi veya hafta sonu seçenekleri ile ikişer saat olmak üzere akademik takvime uygun olarak devam eden program, her çocuğun kendi yaş grubuna uygun sınıflarda eğitim almasıyla gerçekleşiyor.

İstanbul Drama Sanat Akademisi çocuk kursları hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın!

İletişim: Yeşilyurt: 0212 662 02 36, Suadiye: 0216 548 28 07, Yeşilköy: 0212 662 02 40, Bizimtepe: 0544 324 75 99

Erbulak Evi

Çocuklar için Yaratıcı Drama ve Tiyatro Kursları

Erbulak Evi, Kidzania iş birliği ile 7-14 yaş arası çocuklara Kidzania sahnesinde 6 ay boyunca devam edecek bir eğitim planlıyor. Doğaçlama, dans, müzik ve gerçek seyirciye oyun sergilemenin yer aldığı program; Dağhan Külegeç, Sevinç Erbulak ve Özden Özgürdal eğitmenliğinde gerçekleşiyor.

Erbulak Evi çocuk kursları hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın!

İletişim: 0216 709 84 90

Sadri Alışık Kültür Merkezi

Çocuklar için Yaratıcı Drama ve Tiyatro Kursları

Sadri Alışık Kültür Merkezi Yaratıcı Drama eğitiminde 7-10 ve 11-13 yaş aralığındaki çocuklar, doğaçlama ve müzikli çalışmalar teknikleri ile farkındalık bilinçlerini arttırıyor. Haftada 1 gün 3 saat süren eğitim, 4 ay sürüyor ve kur 2 eğitim dönemi sonunda çocukların sahne çalışmasıyla tamamlanıyor.

Sadri Alışık Kültür Merkezi çocuk kursları hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın!

İletişim: 0212 249 03 73 – 78 – 79

BKM Mutfak

Çocuklar için Yaratıcı Drama ve Tiyatro Kursları

Yılmaz Erdoğan’ın genel sanat yönetmenliğinde ve Bülent Çatar’ın eğitim koordinatörlüğündeki BKM Mutfak Çocuk Atölyesi, 7-14 yaş gruplarına, 7 ay sürecek Temel Tiyatro Eğitimi ve Yaratıcı Drama Atölyesi ile iki etaptan oluşan bir eğitim serisi düzenliyor. Çocuklar, ilk 3 ay Yaratıcı Drama’nın tüm dinamiklerini deneyimlerken, ikinci 3 ayda ise sahne becerileri üzerine çalışıyor. Atölyenin kazanımları çocuklarda özgüven, kendini doğru ifade etme, takım çalışması, sahne becerisi alanlarına yönelik olarak planlanıyor.

BKM Mutfak çocuk kursları hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın!

İletişim: 444 32 56

İdea Drama Sanat

Çocuklar için Yaratıcı Drama ve Tiyatro Kursları

‘Herkes için oyun! Herkes için sanat!’ felsefesi ile yola çıkan İdea Drama Sanat, yaratıcı drama eğitimlerini, sanatın her dalıyla iç içe birbirini besleyen ve ayrılmaz bir bütünün parçası olan konulardan oluşturan, sanatı ve gelişimi bir bütün olarak ele alıyor ve süreci keşfe çıkılan bir yolculuk olarak tanımlıyor. Tiyatro, resim, dans, müzik, sanat tarihi, heykel ve daha birçok sanat disiplini yardımı ile dramanın yaratıcı gücünü ortaya çıkartarak, her çocuğun dünyasının anahtarını kendi dilinde bulmasını hedefliyor.

İdea Drama Sanat çocuk kursları hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın!

İletişim: 0544 592 18 75

Global Sanat

Çocuklar için Yaratıcı Drama ve Tiyatro Kursları

Global Sanat, yaratıcı drama eğitimiyle; çocuğun yaratıcılığını geliştirmek, oynayarak kendisini ifade etmesini sağlamak, iletişim becerilerini geliştirerek, insanlarla sağlıklı iletişim kurabilen, özgür düşünceli, hoşgörülü, saygılı ve demokratik kişilik özelliklerine sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor. 4-6 yaş ve 7-12 yaş gruplarına yönelik 9 ay devam eden dersler, haftada 1 gün 3 saat olarak yapılıyor.

Global Sanat çocuk kursları hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın!

İletişim: Bakırköy: 0212 466 05 85 – 86, Ataşehir: 0216 572 10 73

Ekol Drama

Çocuklar için Yaratıcı Drama ve Tiyatro Kursları

13-15 / 15-17 yaş arasındaki gençler, Ekol Drama’da bir yıllık eğitim dönemi süresi boyunca oyuncu, yazar, yönetmen tasarımcı ve seyirci arasındaki yaratıcı ilişki ve dengeyi, bilim ve diğer sanat dallarındaki gelişmeleri, yaratıcı drama teknikleriyle, disiplinler arası anlayışla araştırıyor, yorumluyor ve gösterime sunuyor.

Ekol Drama çocuk kursları hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın!

İletişim: 0212 234 09 93

Sanat Akademi

Çocuklar için Yaratıcı Drama ve Tiyatro Kursları

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi bir eğitim merkezi olan Sanat Akademi de çocuğunuz için güzel bir tercih olabilir. Çeşitli alanlarda kurslar içeren bu eğitim merkezinde çeşitli yaş gruplarına göre tiyatro ve yaratıcı drama eğitimleri veriliyor. Yaş grupları 7-9 yaş, 10-13 yaş ve 14-17 yaş olarak düzenlenmiş ve çocukların akranlarıyla birlikte eğitim almasının üzerinde duruluyor.

İletişim: 0850 532 33 44

Sanat Akademi çocuk kursları hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın!

Kadıköy Güzel Sanatlar

Çocuklar için Yaratıcı Drama ve Tiyatro Kursları

Kadıköy Güzel Sanatlar Akademisi’nin Çocuk Tiyatro Atölyesi de bu konuda uzmanlaşmış bir diğer etkinlik. Doğaçlama, mimik, beden dili, diksiyon, sahne bilgisi ve dramaturji temellerinde verilen eğitim toplam 96 saat sürüyor. 96 saatlik bu kurs sürecinin temel amacı çocuklarda dostluk ve güven duygusunu pekiştirip, keşfetme arzularını destekleyerek eğlenceli bir şekilde sanat dünyasına ilk adımlarını attırmak.

İletişim: 0216 418 64 90 – 96

Kadıköy Güzel Sanatlar çocuk kursları hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın!

{47949}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları