preloader

Yıpranmış Saçlar İçin Etkili Bakım Önerileri

Yıpranmış Saçlar İçin Etkili Bakım Önerileri

Yazı Boyutu:

Yazın yıpranan saçlarınızın sağlığına kavuşabilmesi için takip etmeniz gereken adımları öğrenin.

Deniz, kum, güneş ruhunuza ne kadar iyi geliyorsa, saçlarınıza da bir o kadar zarar veriyor. Güneş ışınları, tuzlu ve klorlu sular saçlarınızın yıpranmasına, dökülmesine, kurumasına ve renginin solmasına neden oluyor. Bu nedenle yaz aylarından sonra saçınıza yaptığınız bakımı biraz daha yoğunlaştırmakta fayda var. Saçınızı onarmak takip etmeniz gereken adımları öğrenin.

Saçınıza Parlaklık Verin

Yıpranmış Saçlar İçin Etkili Bakım Önerileri

Deniz suyu ve klor saçlarınızın yapısını bozduğu için yazın daha çok yıpranma problemiyle karşılaşıyorsunuz. Sağlıksız görünümü önlemenin en iyi yollarından biri, düzenli olarak güçlü içerikli onarıcı maskelerden kullanmak. Özellikle içeriğinde doğal yağlar bulunan maskeler son derece etkili. Ayrıca küçük bir hatırlatma yapalım; her deniz ve havuz sonrası saçlarınızı duru suyla yıkayarak zararlı etkileri en aza indirebilirsiniz.

We Are Paradoxx, Repair Game Changer Hair Mask

%96 doğal içerikli, yoğun onarıcı ve mucize etkili Repair Game Changer Hair Mask, donuk, hasar görmüş ve kuru saçları şaşırtıcı derecede sağlıklı görünen saçlara dönüştürüyor. Saçlara adeta yeni bir yaşam veren bu yüksek performanslı vegan saç maskesi, içeriğindeki argan yağı, hindistancevizi yağı ve E vitamini ile saçları yenilerken, avokado ve fındık yağları ile derinlemesine nemlendirme sağlıyor.

Kerastase Chroma Filler Maske

Amino Asit ve Centella Asyatik içeren ve derinlemesine bakım yapan Chroma Filler Maske; daha sağlıklı, daha yumuşak ve daha parlak bir renk için saçı içeriden güçlendiriyor. Saçın çekirdeğine nüfuz eden formülü ile renk yoğunluğunu daha uzun süre korumaya yardımcı olan Chroma Filler Masker, %92 daha güçlü saç teli sağlıyor ve saçı %93 daha fazla besliyor. Canlanan saç rengi %62 daha parlak bir görünüme kavuşuyor.

Saçınıza Nem Depolayın

Yıpranmış Saçlar İçin Etkili Bakım Önerileri

Yaz boyunca hem UVA ve UVB ışınlarına hem de klimaya maruz kalan saçlarınızın nemi azalıyor. Sağlığını kaybeden saçlar kötü bir görünüme ulaşıyor ve şekil vermeniz zorlaşıyor. Saçlarınızın kaybolan nemini geri kazanması için tıpkı cildiniz gibi saçınıza da nem depolamalısınız. Bunun için banyo sırasında ve sonrasında bakım kremlerini rutininize eklemelisiniz.

Maui Hibiscus Serisi

Tüm saç tiplerine uygun olan Maui Hibiscus serisi, nem desteğiyle daha güçlü ve hacimli bir görünüm sunarak yıpranmalara karşı saçları koruyor. İçeriğindeki hibiscus suyu, C vitamini, mineraller ve çeşitli antioksidanlar sayesinde saçın yumuşamasını sağlıyor, antioksidan özelliği olan passion meyvesi saçı dış etkenlerden koruyor. Vitamin ve folik asit bakımından zengin olan karpuz özü ise saçın nemlenmesine ve beslenmesine destek sağlıyor.

Olaplex No. 3

Dünyaca ünlü saç stilistlerinin saç bakımı konusunda oldukça ön plana çıkardığı Olaplex saç bakım ürünlerinden Olaplex No. 3, işlem gören saçın kalitesini artırmaya, ilerleyen zamanlarda oluşabilecek kırılma ve dökülmeyi önlemede yardımcı oluyor.

Saçınızı Güçlendirin

Yıpranmış Saçlar İçin Etkili Bakım Önerileri

Yazın oluşan bir diğer problem ise saç tellerinizin gücünü kaybedip dökülmeye başlaması. Dolayısıyla saçınıza bir güç takviyesi yapmanız önemli. Takviyeyi doğal yağlarla ya da serumla yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra saç dökülmesinin oluşmasındaki en büyük etken saç derisinin kuruması. Şapkalar her ne kadar güneşten korunmanızı sağlasa da saç derinizin nefes almasını önleyerek kurumasına neden olabiliyor. Bu yüzden çok sık şapka takmamaya özen gösterebilirsiniz. Gölgede oturmak çok daha iyi!

Homemade Aromaterapi

Soğuk sıkım argan yağı, soğuk sıkım jojoba yağı, ylang ylang ve biberiye uçucu yağından oluşan ürün, güçlü bir E vitamini desteği veriyor. Avuç içerisine alacağınız bir miktar bakım yağını, boy ve dip olmak üzere tüm saçınıza masaj yaparak uygulayın. Bone takıp 10 – 15 dk kadar bekledikten sonra saçınızı durulayın.

Oleobox

İçerdiği ısırgan otu yağı saç dökülmesinin önüne geçiyor ve saçınızın uzamasını destekliyor. Argan yağı ise, saçı derinlemesine nemlendiriyor. Özellikle, kimyasal işlemden hasar görmüş, güneş ve deniz nedeniyle kurumuş ve kırılmış saçlar için birebir. Tamamıyla doğal içerikler sunan marka, üretim ve tasarım süreçlerinde çevre dostu prensipler benimsiyor.

Rengini Koruyun

Yıpranmış Saçlar İçin Etkili Bakım Önerileri

Boyalı saçların en çok şikayet ettiği durum, yazın saç rengini koruyamamak. Yalnızca deniz ve havuza girmek değil, sık sık saçınızı yıkamak ve güneş ışınlarına maruz kalmak da rengi bozabiliyor. Bu nedenle yazın renk koruyucu bir şampuan kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle UV ışınlarına karşı koruyucu şampuanlar, rengi korumada daha etkili oluyor.

Aveda Color Renewal Mask

Yüksek performanslı ve doğa dostu saç bakım markası Aveda, evde de kolaylıkla uygulanabilen, 4 farklı saç tonunu hedefleyen, saçı anında besleyen ve rengi yenileyen yeni saç bakım maskelerini sunuyor. %98 doğal türevli yeni vegan Color Renewal Saç Rengi Canlandıran ve Parlaklık Katan Saç Bakım Maskeleri, hem boyalı hem de işlem görmemiş saçlarda saç rengini canlandırmak ve parlaklık katmak için geliştirilmiş.

Bumble And Bumble Hairdresser’s Invisible Oil Heat

Bumble And Bumble, Hairdresser’s Invisible Oil Heat & UV Protective Primer, orta ve kalın telli, kuru ve kırılmaya yatkın saçlar için formüle edilmiş. Ürün; saça parlaklık katıyor, şekillendirmeyi kolaylaştırıyor, ısıya ve UV ışınlarına karşı koruyor.

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları