preloader

Saçınızın Sağlığını Kaybetmeden Şekillendirin

29.07.2022
Saçınızın Sağlığını Kaybetmeden Şekillendirin

Yazı Boyutu:

aaa

Sağlıklı ve güzel şekil alan saçlar her kadının hayali… Hayalinizi gerçekleştirmek için saç bakımınızı ihmal etmeyin, saçınıza en yakışan modeli yapın, şekillendirme sırasında saçınızı yüksek ısıdan koruyun!

Gündüzden geceye farklı ortamlarda göz kamaştırmak, stili en güzel şekilde tamamlamak için saç önemli bir aksesuar! Işıl ışıl, güzel şekil alan saçlar her kadının hayali ancak bunun için saç bakımınıza özen göstermeniz gerekiyor. Saçınızı düzenli olarak kestirerek, saç derinize bakım yaparak, sebze ağırlıklı beslenip bol su içerek saçınızın kalitesini artırabilirsiniz. Tıpkı cildiniz gibi saçınızı da UV ışınlarından korumalı ve bakım ürünleriyle nemlendirmelisiniz. Bunun yanı sıra saçınızı yüksek ısıdan korumanız şart!

Yüksek Isı Saçınızdaki Nemi Yok Ediyor

Çoğumuz düzleştirici ya da maşa gibi ısıyla şekil veren ürünlerle pratik şekilde saçımızı şekillendiriyoruz ancak burada dikkat edilmesi gereken konu şekillendirme esnasında saç sağlığından ödün vermemek. Yüksek ısı nedeniyle saçın ana bileşeni olan polipeptit zincirlerini bir arada tutan geçici bağlar kırılıyor ve ortaya yıpranmış, kırılmış bir saç görünümü çıkıyor. Ayrıca nemi azaltarak saçınızın kurumasına neden oluyor. Saçı ısıdan koruyan ürünler bir noktaya kadar koruma sağlıyor ancak asıl yapmanız gereken kuaföre gitmeyi azaltmak ve evinizde az ısıyla saçınızı şekillendirmek.

Yüksek Isı Kullanmadan Saçınızı Şekillendirmek Mümkün!

Saçınızın Sağlığını Kaybetmeden Şekillendirin

Satın Al

yüksek ısıyla değil Coanda etkisinin yarattığı hava akımıyla şekillendiriyor. Aşırı ısı olmadan farklı saç tipleri için çeşitli stiller sunan ürün, tek başlıkla harikalar yaratıyor. Çok fonksiyonlu bir başlık olan Coanda düzleştirici kurutma başlığı saçları kurutuyor, düzleştiriyor ve elektriklenmeyi gideriyor. Soğuyabilen ve dönen uçlara sahip yeni nesil şekillendirici başlıkları ise ısı hasarı oluşturmadan bukle ve dalgalara daha hızlı ve kolay ulaşmanızı sağlıyor.

Bir önceki nesil şekillendiricide iki bukle başlığıyla ortaya çıkan sonuçları, artık tek bir başlıkla elde edebiliyorsunuz. Başlıkları değiştirmeye gerek kalmadan saat yönünde ve saat yönünün tersine hareketlerle tüm saçı şekillendirebiliyorsunuz. Cold shot butonu ise uyguladığınız şekillendirme işleminin kalıcılığını arttırıyor.

Farklı Saç Tipleri İçin Farklı Başlıklar

Saçınızın Sağlığını Kaybetmeden Şekillendirin

Farklı saç tipleri ve saç stillerine uymaları için çeşitli başlıklar bulunuyor. Bu noktada en iyi sonucu alabilmeniz için saçınızın uzunluğuna göre önerilen başlığı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Dyson Airwrap™ Complete Multi-styler; göğüs hizasından kısa saçlar için tasarlanmış. Kutu içerisinde kısa ve orta uzunluktaki saçlar için özel olarak tasarlanan 30 mm ve 40 mm başlık yer alıyor. Coanda etkili düzleştirici kurutma başlığı ve 30 mm başlık kullanılarak kısa dalgalar yapabilirsiniz.

Dyson Airwrap™ Complete Long Multi-styler ise göğüs hizasından veya daha uzun saçlar için tasarlanmış. Standart başlıklardan %50 daha uzun olan 30 mm ve 40 mm başlıklar, kutu içerisinde bulunuyor. Uzun saçlarda daha kolay şekillendirme için daha fazla saçı sarıyor. Coanda etkili düzleştirici kurutma başlığı ve 30 mm uzun başlık kullanılarak, yumuşak ve doğal plaj dalgaları yapabilirsiniz.

Saçınızın Sağlığını Kaybetmeden Şekillendirin

Satın Al

Dyson Airwrap™ Complete Multi-styler, Dyson dijital motor V9’u kullanıyor. Havayı kullanarak saçı kendine yaklaştırıp sarıyor. Coanda başlıkla elektriklenmeyi gideriyor. Saçı ısıdan ziyade, ıslaktan kuruya hava akımıyla şekillendiriyor. En iyi sonucu elde etmek için nemli saçlar gerekiyor. Ancak başlıklarda en iyi sonuç hafif nemli saçlarda alınıyor. Başlıklarla şekillendirmeye başlamadan önce, kurutma modundaki Coanda etkili düzleştirici kurutma başlığıyla fazla nemi almalısınız.

{773921}

  • Yeni Coanda Etkili Düzleştirici Kurutma Başlığı

Çok fonksiyonlu bir başlık olan Coanda düzleştirici kurutma başlığı saçları kurutuyor, düzleştiriyor ve elektriklenmeyi gideriyor.

Saçınızın Sağlığını Kaybetmeden Şekillendirin

Selin Yağcıoğlu

  • Yumuşak Düzleştirme Fırçası

Geliştirilmiş Coanda hava akımıyla daha fazla kontrol sağlıyor, ince telli saçları pürüzsüz bir görünüme kavuşturuyor.

  • Sert Düzleştirme Fırçası

Geliştirilmiş Coanda hava akımıyla daha fazla kontrol sağlıyor, sert fırça kıllarıyla kolay elektriklenen saçları pürüzsüz bir görünüme veriyor.

Saçınızın Sağlığını Kaybetmeden Şekillendirin

Satın Al

  • Yuvarlak Hacimlendirici Fırça

Uzun, ince fırça kılları saçı kurutarak şekillendirirken havayı saçın diplerine doğru yönlendiriyor ve saça hacim veriyor.

{774955}

Sonuç: Saç Sağlığınızı Koruyun, Saçınızı İstediğiniz Gibi Şekillendirin, Zamandan Kazanın

Saçınızın Sağlığını Kaybetmeden Şekillendirin

Dyson Airwrap™ Multi-Styler ile kısa dalgalardan yandan ayrılmış modele, retro fönden plaj dalgasına farklı modeller yapabilirsiniz. Bunun için kurutucu başlıkla yeni yıkadığınız saçın ıslaklığını alın. Saç modelinize uygun başlıkla bukleler veya dalgalar yaratın, şekillendirme süresini azaltmak için tek başlıkla saat yönünde ve saat yönünün tersine bukleler oluşturun, düzleştirme fırçasıyla elektriklenmeyi giderin… İstediğiniz gibi şekillendirme yaparken saç sağlığınızdan ödün vermeyin!

Hangi Başlıkla Hangi Saç Modelleri Yapılabilir?

Plaj Dalgası: Su dalgaları için öncelikle Coanda etkili düzleştirici kurutma başlığıyla saçınızı kurutun, 30 mm uzun başlıkla dalgaları yaratmaya başlayın. En son adımda tarak yardımıyla dalgalarınızı iyice açın ki doğal bir görünüm elde edin.

Saçınızın Sağlığını Kaybetmeden Şekillendirin

Mina Ceran

Pürüzsüz C Buklesi: Plaj dalgasına göre diplerden daha düz inen C buklesi, uçlara harika bir hareket katıyor. Yuvarlak hacimlendirici fırça ve Coanda etkili düzleştirici kurutma başlığıyla saçınıza şekil verin ve saç uçlarınızda bukleler yaratın.

Retro Fön: Gündüz ve geceye rahatça uyarlanabilecek retro fön için ıslak saçınızı Coanda etkili düzleştirici kurutma başlığıyla kurutun. Büyük ve havalı bukleler için 40 mm Airwrap™ multi-styler saç şekillendirici başlığını takın, içe ya da dışa dalgalar yapın.

Fransız Bob Stili: Kısa saçlar için modern ve şık bir klasik… Bu saç modeli için küçük yumuşak düzleştirme fırçası ve küçük yuvarlak hacimlendirici fırça kullanın.

Saçınızın Sağlığını Kaybetmeden Şekillendirin

Pürüzsüz Yandan Ayrılmış Saç: Günlük kullanımda adeta hayat kurtarıcı bir model olan düz saçları elde etmek de eskisi gibi zor ve uğraştırıcı değil. Dyson Airwrap™ Multi-Styler’ın yumuşak düzleştirme fırçası ve Coanda etkili düzleştirici kurutma başlığı, yardımınıza koşuyor.

Kısa Dalgalar: Kullanım rahatlığı sunan kısa saçlar, yaz tatilinin vazgeçilmez modellerinden. Coanda etkili düzleştirici kurutma başlığıyla saçınızı kurutup, 30 mm başlık kullanılarak dalgalarınızı oluşturun.

Dalgalı Fön: 40 mm uzun başlık ve sert düzleştirme fırçası kullanarak büyük, havalı buklelere sahip olabilir ve büyüleyici bir görünüm elde edebilirsiniz.

*Bu içerik Dyson sponsorluğunda hazırlanmıştır.

Advertisement