preloader

En Trend Kıvırcık Saç Modelleri

31.01.2023
En Trend Kıvırcık Saç Modelleri
OGGUSTO CLUB’A ücretsiz üye olarak yazıyı sesli dinleyebilirsiniz.

Yazı Boyutu:

Hacimli ve göz alıcı buklelere sahip olmayı kim istemez… Kıvırcık saçlarınızı daha da canlı gösterecek saç modellerini sizin için derledik!

Kimi kadının hayali kimi kadınınsa korkulu rüyası olan kıvırcık saçlar, hiç şüphesiz eğlenceli olduğu kadar zorlayıcı da. Sahip olduğu hacimli dalgaları ve belirgin bukleleriyle kıvırcık saçlar her zaman göz alıcı olsa da, kuru ve sağlıksız gözükmeye oldukça meyilli olan kıvırcık saçlar, dolgun, parlak ve sağlıklı gözükmek için özenli bir bakıma ihtiyaç duyuyor. Bakımın yanı sıra doğru saç kesiminin de çok önemli olduğu kıvırcık saçlara en çok yakışacak saç modellerine gelin göz atalım.

Katlı Kesim

En Trend Kıvırcık Saç Modelleri
Soldaki fotoğraf; @sarahjessicaparker

Kıvırcık saçların belki de en büyük ikilemi olan katlı kesim, bukleleri belirginleştirmek ve canlı göstermek için en ideal. Saçınızın boyunu kısaltmadan, omuz hizası ve biraz daha orta uzunlukta katlarla buklelerinize daha hacimli ve belirgin bir görünüm kazandırırken; daha uzun katlarla daha yumuşak ve sakin bir görünüm elde edebilirsiniz.


Shag Kesim

En Trend Kıvırcık Saç Modelleri

Alın hizasında kaküllere çene uzunluğunda perçemlerin eşlik ettiği shag kesim, tepede yoğunlaşan katlı bir kesim şekli. ’Kıvırcık saçta kakül olur mu?’ demeyin çünkü bilinen en büyük önyargının aksine kakül, kıvırcık saça en çok yakışan modellerden birisi! Perçemle birleşen bu saç modeli, daha retro bir hava katarken, buklelerimizi de daha hacimli ve havalı gösteriyor.


Uzun Kıvırcıklar

En Trend Kıvırcık Saç Modelleri

Her ne kadar uzadıkça cansız bir görünüme sahip olmasından ve kontrol etmekte zorlanacağımızdan korksak da, kıvırcık saçın en iddialı görünümlerinden biri olan uzun saç doğru bir bakım rutiniyle kusursuz görünebilir.


{38712}

Bob Kesim

En Trend Kıvırcık Saç Modelleri

Oldukça iddialı olan bu saç modeli, kısa saç sevenlerin olmazsa olmazı. Hem eğlenceli hem de daha özgür bir görünüm yaratacak bu kesim; doğal buklelerini ortaya çıkarırken saçlarıyla çok fazla vakit kaybetmek istemeyenler için ideal. Ayrıca bir tarafı daha uzun bir tarafı daha kısa, asimetrik olarak da kesilen bob modeli, kıvırcıklarımıza daha özgün bir hava katıyor.


Lob Kesim

En Trend Kıvırcık Saç Modelleri

Long bob yani ‘lob’ kesim, klasik bob kesim kadar iddialı ve kısa saç sevmeyen, uzun saçtan da sıkılanlar için en ideal boyda. Her yüz şekline yakışabilecek bu hafif yukarlak kesim, aynı zamanda saçlarına doğal hacimini de kazandırıyor. Daha modern bir gürünüme sahip lob kesimi minik ve asimetrik katlarla canlandırmak da mümkün.


Pixie

En Trend Kıvırcık Saç Modelleri

Listemizin belki de en cesur kesimi olan ‘pixie cut,’ kıvırcığın büyüsünü bozmak istemeyen ama rahatlığından da ödün vermek istemeyenler için iddialı bir model. Kendi başına bir imaja sahip olan pixie kesimini, aynı zamanda yüz şeklinize göre daha uzun kaküllerle de tercih edilebilir, daha asimetrik bir kesimle ise daha hareketli bir hale getirebilirsiniz.


{25800}

Taranmış Kıvırcıklar

En Trend Kıvırcık Saç Modelleri
soldaki fotoğraf; @beyonce

Kıvırcık saçların taranmaması bilinen bir bakım kuralı olsa da, değişen trendlerle birlikte bildiklerimizin yerini bambaşka stiller dolduruyor. Son zamanlarda karşımıza çıkan taranmış bukleler, daha kabarık ve hacimli görünümünün yanında daha doğal bir bitiş sağlıyor.

Gizem Çıldız
Gizem Çıldız Tüm Yazıları