preloader

En Güzel Küt Saç Modelleri

24.07.2023
En Güzel Küt Saç Modelleri

Yazı Boyutu:

Şekil verme konusundaki kolaylığı, farklı yüz tiplerine uyum sağlaması ve havalı görünümüyle, küt saç modellerinin zamanı hiç geçmiyor!

Modern duruşu, saçlara kattığı canlılık ve sağlıklı görünümle küt kesim, çoğu kadının saç kesimi konusunda vazgeçilmezi. Kulak hizasından çene altına doğru düz bir çizgiyle kesilen bu saç modeli, boyunun daha uzun ve zarif görünmesine yardımcı oluyor. Küt saç modelinin yuvarlak ve oval yüz şekillerine uygun olduğu düşünülse de aslında her yüz tipine yakışıyor. Gelin en güzel küt saç modellerini inceleyelim…

Yüz Tiplerine Uygun Küt Saç Modelleri

Her saç modelinde olduğu gibi küt saçta da en önemli nokta, yüz tipine uygun olan kesimi bulmak. Küt saç kesimi her yüz şekline uygun olsa da saç boyunuza karar vermeden önce yüz şeklinize hangi boyun en uygun olacağına bakmalısınız.

En Güzel Küt Saç Modelleri
  • Eğer uzun, kemikli ya da kare bir yüz şekliniz varsa, uzun küt saç tercih etmek keskin yüz hatlarınızı biraz daha yumuşatır.
  • Daha yuvarlak hatlara sahipseniz ve oval bir yüz tipiniz varsa kısa küt saç yüzünüzü daha köşeli ve hatlı gösterir.
  • Üçgen bir yüz şekline sahipseniz, kısa küt saç tercih etmek yüz hatlarınızı yumuşatır.
  • Son olarak geniş bir alnınız varsa, saç kesiminize kakül ekleyebilirsiniz.


Kısa Küt Saç Modelleri

Küt kesim diyince akla ilk gelen kısa küt saç modeli… Stilinize modern ve sofistike bir dokunuş katan bu model genelde çene hizasında oluyor. Küt saç kesimi için en ideal yüz şekli üçgen ve oval. Yüz hatlarınızın daha yumuşak görünmesini sağlayacak bu saç modeline dilerseniz perçem de ekleyebilirsiniz, iki türlü de size imza bir görünüş verecektir! İlk etapta bu modeli yapmak biraz cesaret istiyormuş gibi dursa da denedikten sonra vazgeçemeyeceksiniz!

Görsel: Elsa Hosk

En Güzel Küt Saç Modelleri


Uzun Küt Saç Modelleri

En Güzel Küt Saç Modelleri

Omuz hizasındaki uzun küt saç modeli, saçını fazla kısaltmaya cesaret edemeyen ama daha sağlıklı bir saç görünümü isteyenler için oldukça ideal bir alternatif. Her yüz tipine rahalıkla uygulanabilecek olan uzun küt saç kesimini dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.


Orta Küt Saç Modelleri

Genellikle boyun hizasında kesilen orta küt saç modeli, çok kısa saç sevmeyen ve ince telli saçlara sahip olanlar için kurtarıcı bir boy. İnce telli saçlar uzadıkça yıpranmış bir görünüme sahip olabilir. Bu nedenle saçlarınızı biraz kısaltarak ve uçlarını aynı hizaya getirerek daha gür ve ışıltılı saçlara kavuşabilirsiniz.

Görsel: Hailey Bieber

En Güzel Küt Saç Modelleri


Küt Kıvırcık Saç Modelleri

En Güzel Küt Saç Modelleri

Küt kesimin yalnızca düz saça uygun olduğunu düşünmek büyük hata! Buklelerinizin daha canlı ve hareketli olmasını istiyorsanız, küt kesime mutlaka şans vermelisiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek nokta saçınızın boyu. Kıvırcık saç kuruduktan sonra biraz daha kısalacağı için istediğiniz boydan 2-3 parmak daha uzun kestirebilirsiniz.


Küt Katlı Saç Modeli

İnce telli saçlarınız varsa, katlı küt saç modelini tercih edebilirsiniz. Böylece saçlarınız olduğundan daha canlı bir hal alacaktır. Eğer saçlarınız kalın telli ve düzse yine biraz hareket kazandırmak için saçlarınıza kat attırabilirsiniz.

En Güzel Küt Saç Modelleri


Küt Dalgalı Saç Modeli

En Güzel Küt Saç Modelleri

Küt saça en çok yakışan modellerden biri de dalgalı saç! Saçlara kattığı doğal ve rahat görünümüyle dikkat çeken bu tarz, stilinizi güçlendirmek için mükemmel bir seçenek. Saç uçlarında oluşan yumuşak dalgalanmalar, yüz hatlarınızı incelterek çekici bir etki yaratıyor. Yeni bir görünüm denemek isteyenler için ideal bir seçenek olan küt dalgalı saç modeli, gündüzden geceye şıklığını ve zarafeti vurguluyor.

Görsel: jfaulkner_photo


Küt Kaküllü ve Perçemli Saç Modeli

Küt saç ve kakül iddialı olmayı sevenler için vazgeçilmez bir kombinasyon. Özellikle geniş bir alna sahipseniz kakül veya perçem kestirmek yüz hatlarınızın olduğundan daha küçük görünmesini de sağlıyor. Küt kısa saçlarınıza ekleyeceğiniz kakül detayının sizi çok daha dikkat çekici göstereceğinden emin olabilirsiniz. Dalgalı ya da kıvırcık saçlarınızın önlerini perçem şeklinde kestirerek daha fresh bir görünüm elde edebilirsiniz.

En Güzel Küt Saç Modelleri


Ürün Önerileri

Philip B.

Hacim Veren Şampuan

Aveda

Onarım Maskesi

Alfheim

Yatıştırıcı Bakım Şampuanı

Brazilian Glossy

Elektriklenme Karşıtı Saç Yağı

DeDe Candle & Body

Saç Bakım Serumu

We Are Paradoxx

Onarıcı Saç Maskesi

Kapak görseli: jfaulkner_photo

Gizem Çıldız
Gizem Çıldız Tüm Yazıları