preloader

Sonbaharın Trend Saç Modelleri

09.10.2023
Sonbaharın Trend Saç Modelleri

Yazı Boyutu:

Görünümümüzde güncelleme yapmanın tam zamanı; yeni mevsim, yeni saç! Trendlerden ilham almaya hazırız. Peki, bu sezon hangi modeller ve kesimler öne çıkıyor?

Pek çoğumuz mevsim geçişlerinde saç stilimizi güncellemek ve sıcak renkler ve dokularla kendimizi yenilemek isteriz. Moda haftalarının ve defilelerin peş peşe sıralandığı sonbahar ayları, saç dünyasında da değişiklik ve yaratıcılık anlamında önemli bir fırsat. Renkler ve kesimler konusunda cesur adımlar atarak kendinize yepyeni bir tarz oluşturabilirsiniz. Kendinizi en iyi şekilde ifade edebilmek için sıralayacağımız trendleri kişiselleştirin ve kendinize özgü bir tarz oluşturun.

Süpermodel Katları

Sonbaharın Trend Saç Modelleri

90’ların süpermodellerinin havalı ve katlı kesimleri geri döndü ve TikTok’ta viral oldu bile! 90’ların süpermodel saç kesimleri, o dönemin modasını ve tarzını fazlasıyla yansıtıyor. Bu ikonik saç kesimleri, saç artistlerine fazlasıyla ilham veriyor ve moda haftalarında da yeniden popülerlik kazanıyor. Hedefimiz belli: Hacimli görünüm ve yanlara doğru inceltilmiş katlar.

Görsel: laurapolko

Tarçınlı Kurabiye Tonları

Gerçek bir “it girl” olan Hailey Bieber, gerek makyaj gerekse saç anlamında tam bir trend kurucu. Sonbaharla birlikte saç renginde tercih ettiği sıcak yansımalar trendler arasında şimdiden üst sırada. Kızıllık barındıran tarçın tonları biraz hassasiyet bekler; o nedenle hem rengi hem de parlaklığı korumak için mutlaka bir renk korumalı şampuan kullanın. Bununla birlikte sıcak su ve UV ışınlarından da kaçınmakta fayda var.

Görsel: haileybieber

Sonbaharın Trend Saç Modelleri

“Shaggy Lob” Yükselişte

Sonbaharın Trend Saç Modelleri

Saç artistlerinin son dönemde favorisi olan “shaggy lob” saç modelini aslında oldukça aşina olduğumuz “bob”un omuz hizasına kadar inen daha uzun versiyonu gibi düşünebilirsiniz. Bu modelde saçlara katlı kesilerek hacimli ve dokulu bir görünüm kazandırılıyor. Saçın uçlarına doğru hafifçe seyreltilmiş katmanlar ile saçlarınıza hareketlilik ve canlılık kazandırabilirsiniz.

Farklı kısa saç modellerini stilinize uyarlamanın yollarını bu rehberden inceleyebilirsiniz.

Görsel: yukistylist

Nostaljik Fiyonklar

Saç aksesuarlarının son yıllarda adeta altın çağı yaşanıyor. Bu sonbaharda ise daha spesifik bir seçim karşımıza çıkıyor: Fiyonklar. Saçlara hem nostaljik hem de romantik bir görünüm kazandırmak için hacimli fiyonklardan faydalanabilirsiniz. At kuyruğu, topuz ya da yarım toplu; tüm modellere trend bir dokunuş katmak için oversize fiyonk tokalar ideal.

Görsel: justinemarjan

Sonbaharın Trend Saç Modelleri

Birkin Kakülleri

Sonbaharın Trend Saç Modelleri

Eğer bir ilham perisine ihtiyacınız varsa Jane Birkin’den daha iyi düşünülemez! İkonik ismin kendi gibi ikonik kaküllerinin modern yorumunu Emily Ratajkowski’de görüyoruz. Eğer kakül konusunda tereddütler yaşıyor ve pişman olmaktan korkuyorsanız Birkin kaküllerini deneyebilirsiniz. Bu model klasik modelden çok daha uzun bir versiyon ve dilerseniz yanlara doğru kat olacak şekilde de kullanabilirsiniz.

Stilinize uyarlayabileceğiniz farklı perçem modelleri için tıklayın.

Görsel: peterluxhair

Ürün Önerileri

H&M

Toka

Moroccanoil

Hacim Veren Mist

Depot

No. 305 Hacim Veren Saç Spreyi

PHYTO

Renk Koruyucu Şampuan

Olaplex

Bağ Güçlendirici Saç Bakım Yağı

Diptyque

Saç Parfümü

Damla Durak
Damla Durak Tüm Yazıları