preloader

Hayatınızı Kolaylaştıracak Güzellik Önerileri

19.10.2023
Hayatınızı Kolaylaştıracak Güzellik Önerileri

Yazı Boyutu:

İyi görünmek için listelerce ürüne ve profesyonel tekniklere ihtiyacımız yok! Tüm ihtiyacımız, nokta atışı birkaç ürün ve doğru uygulama.

Hepimiz kusursuz görünmek isteriz ancak ayna karşısında geçirdiğimiz süreyi düşündüğümüzde zamanımız da bir o kadar kıymetli. O nedenle günlük yaşamın hızlı temposunda elimiz ister istemez hazırlık ve makyaj süremizi kısaltacak, etkili ve kesin sonuç alabileceğimiz ürünlere gidiyor. Hem kusursuz görünmek hem de zamandan tasarruf ederek hayatımızı kolaylaştırmamız mümkün mü? Doğru önerilerle evet bu mümkün. Kozmetik dünyası, hayatımızı kolaylaştıran ve güzellik rutinimizi hızlandıracak ürünlere fazlasıyla odaklanmış durumda. Söz konusu iyi görünmek olduğunda hem cilt bakımı hem de makyajı bir arada değerlendirmemiz gerekiyor. Eğer etkili bir cilt bakım rutini oluşturuyor ve makyajda doğru dokunuşları yapıyorsanız daha az zaman ve daha az ürünle istediğiniz görünümü kolaylıkla yakalayabilirsiniz.

Etkili Cilt Bakımı

Hayatınızı Kolaylaştıracak Güzellik Önerileri

Söz konusu cilt bakımı olduğunda karşımıza pek çok ürün ve içerik çıkıyor. Cildin ihtiyaçlarını karşılamak adına etkili bir bakım rutini oluşturmak ve doğru içeriklere yer açmak oldukça önemli. Peki, ideal bir cilt bakımından ne anlamamız gerekiyor? Öncelikle cildi temiz tutmak ve nemlendirmek etkili bir cilt bakımının olmazsa olmazlarından. Bunun için kat kat pek çok ürün uygulamak yerine, aktif ve güçlü bileşenleri tek bir şişede barındıran ürünlere yönelerek zamandan ciddi anlamda tasarruf edebilirsiniz.

Sabah-akşam cildinizi, cilt tipinize uygun bir temizleyiciyle mutlaka arındırın. Ardından cilt bakım rutininin adeta starı olan serumunuzu uygulayın. Serumların önemi hem tek başlarına etki göstermeleri hem de sonrasında uygulayacağınız ürünlerin etkisini güçlendirmeleri…

Ürün Önerisi: Lancôme Rénergie Triple Serum

Karşınızda “skinmalism” trendinin en iyi örneği! Öncelikle ‘Skinmalism nedir?’ ondan bahsedelim: “Skincare” ve “minimalism” kelimelerinin birleşmesiyle oluşan bu kelime, cilt bakım rutinini minimalleştirme anlamı taşıyor. Lancôme’un Rénergie Triple Serum, üç güçlü bileşeni tek bir formülde buluşturarak aslında cilt bakımında sadeleşmeye yardımcı oluyor diyebiliriz.

Lancôme’un son dönemdeki en güçlü inovasyonlarından olan ve dikkatimizden kaçmayan Rénergie Triple Serum, cilt görünümünü yenilemek ve yaşlanma karşıtı bakım sağlamak için üç etkili bileşeni bir araya getiriyor. Bu özel formülde bulunan hyalüronik asit, niasinamid ve ferülik asit sinerjik bir etki yaratarak cilde gençlik ve canlılık kazandırıyor.

Ürünün formülünde yer alan güzellik ajanlarına değinecek olursak:

  • Nem ve Dolgunluk İçin Hiyalüronik Asit: Renergie Triple Serum’un ana bileşeni olan hyalüronik asit, cildinizi nemlendirerek ona dolgunluk kazandırır ve pürüzsüz bir görünüm sunar. Aynı zamanda kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olarak cildin daha genç ve taze görünmesini sağlar.
  • Eşit Ton ve Aydınlık Cilt İçin C Vitamini + Niasinamid: Serumun diğer güçlü bileşenleri olan C Vitamini ve Niasinamid (Vitamin B3) kombinasyonu ise, cilt tonunu eşitlemeye ve koyu lekelerin görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Sonuç ise daha aydınlık görünen canlı bir cilt…
  • Antioksidan Koruma İçin Ferülik Asit: Etkili bir bileşen olan ferülik asit, cildinizi antioksidanlarla korur ve dış etkenlerin neden olduğu hasarı azaltmaya yardımcı olur.

Doğru Makyaj Dokunuşları

Canlı ve doğal, parlak ve sağlıklı, eşit renk tonuna sahip bir cilt tonu… Kusursuz makyajın olmazsa olmazı iyi bir zemin oluşturmak. Bakım rutininizde favori serumunuz makyajınız için muhteşem bir baz olabilir. Ardından cilt tonunuzu eşitleyerek ışıl ışıl ve canlı görünen bir ten makyajı sizi fazlasıyla tahmin edecektir. Bunun için cilt tipinizle ve tercihlerinizle uyumlu bir fondöten, renkli nemlendirici, CC ya da BB krem kullanabilirsiniz.

Hayatınızı Kolaylaştıracak Güzellik Önerileri

Önemli olan sonrasında yapacağınız etkili dokunuşlarla doğal ve eksiksiz bir görünüm yakalayabilmek. Bunun için concealer yani kapatıcılardan daha iyisi düşünülemez! Çok amaçlı olan kapatıcıları hem cilt kusurlarını hafifletmek hem de yüzünüzü boyutlandırmak amacıyla kullanabilirsiniz. Kapatıcılarda bizim favorimiz son dönemde yükselişe geçen, kusurları kapatmakla kalmayıp aynı zamanda bakım yapan ürünler.

Ürün Önerisi: Teint Idole Ultra Wear Care & Glow Serum Concealer

Yukarıda bahsettiğimiz cilt bakımında minimalleşmeyi makyaj rutininize de uygulamak mümkün. İşte Teint Idole Ultra Wear Care & Glow Serum Concealer tam da ihtiyacınıza göre bir ürün çünkü hem makyaj hem de bakımı bir arada sunuyor. Tam olarak koşturmalı hayatın içinde çantaya atmalık!

Teint Idole Ultra Wear Care & Glow Serum Concealer, tüm ciltte kullanılabilirliği, nefes alan yapısı ve ciltte canlı, ışıl ışıl, enerjik bir bitiş sağlaması ile gerçek bir kurtarıcı. 24 saate kadar nemlendirme sağlayan, çok kullanımlı, orta kapatıcılıktaki yüzde 81 serum bazlı bu kapatıcı ciltle kolayca bütünleşebiliyor ve 12 saate kadar kırışma veya topaklanma olmuyor.

*Bu içerik Lancôme iş birliğinde hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları