preloader

Ulysse Nardin’in Yepyeni Modeli “Marine Torpilleur”

28.08.2017
Ulysse Nardin’in Yepyeni Modeli “Marine Torpilleur”

Yazı Boyutu:

Ulysse Nardin’in cep kronometreleri, tüm dünyada deniz subayları ve ticaretle uğraşan kaptanlar tarafından en beğenilen ve değer verilen saatlerdi. Denizcilik alanındaki bu canlı tarih, teknik performans ve muhteşem tasarımı ile ikonik Marine Chronometer modelinin doğmasını sağladı. Şimdi ise modern çağ ile birlikte yeni jenerasyon kronometre karşınızda: Ulysse Nardin Marine Torpilleur. Eski zamanlarda, çevikliği ile büyük gemilere göre kolayca hareket üstünlüğü sağlayan küçük ama hızlı gemilerden adını alan bu model, çağımızın kaşifleri için ideal! İkonik Ulysse Nardin Marine Chronometer modelinin daha hafif ve ince versiyonu olan Marine Torpilleur modeli gençler ve kendini genç hissedenler için tasarlanmış.

Ulysse Nardin’in Yepyeni Modeli “Marine Torpilleur”

{77758}

İlham almış olduğu Marine Chronometer’da da olduğu gibi Torpilleur da kurum içi üretilmiş olan otomatik UN-118 makine ile hayat bulmakta ve 60 saat güç rezerviyle birlikte tescilli Silisyum çapa tipi eşapmana sahip. Saatin muhteşem tasarımı ise kendini, Marine koleksiyonunun ikonik özelliklerinin net bir biçimde görüldüğü kadran üzerinde Roma rakamları ve kırmızı “1846” ile simge haline gelmiş logosuyla açıkça gösteriyor. Ayrıca saatin 6 yönündeki küçük saniye kolu tarih penceresinin etrafını sararken, saat 12 yönünde ise 60 saat güç rezervi göstergesi bulunmaktadır.

{8895}

Başlangıçta üç farklı model, iki farklı kadranla paslanmaz çelik ya da 18 kt kırmızı altın alternatifiyle sunulacak olan Marine Torpilleur, modern ruhu içerisinde barındıran üç başarılı tasarımı hayata geçiriyor.

Ulysse Nardin’in Yepyeni Modeli “Marine Torpilleur”

42 mm 18 kt kırmızı altın Marine Torpilleur: Beyaz kadran ve katlanır tokalı deri kayışlı. Vidalı güvenlikli kurma kolu, safir cam ve 50 metreye kadar suya dayanıklı.

42 mm paslanmaz çelik Marine Torpilleur: Beyaz kadran ve katlanır tokalı deri kayış. Vidalı güvenlikli kurma kolu, safir cam ve 50 metreye kadar suya dayanıklı.

42 mm paslanmaz çelik mavi kadranlı ve paslanmaz çelik bilezik Marine Torpilleur: Vidalı güvenlikli kurma kolu, safir cam ve 50 metreye kadar suya dayanıklı.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları