preloader

Koleksiyonerler İçin 2019'un En Yeni Saatleri

24.12.2018
Koleksiyonerler İçin 2019'un En Yeni Saatleri

Yazı Boyutu:

Bağımsız saat markalarının, koleksiyonerler için yarattığı 2019 saat modellerini inceleyin.

HYT – H20 »TIME IS FLUID«

Koleksiyonerler İçin 2019'un En Yeni Saatleri

Uzun süredir zamanın sıvı olarak ölçülebileceğini saat endüstrisine kanıtlayan HYT’den yeni model olarak H20 »TIME IS FLUID« modeli tanıtıldı. Üç boyutlu tasarım ile saati tüm açılarından gösterek bileklere taşıyor. Sıvı teknolojisi ile yaratıcılığı bir araya getiren modelin, mikro-akışkan modül ve özel olarak geliştirilen mekanizması patentlendirilmiş. Biri şeffaf diğeri yüksek dirençli boya ile renklendirilen birbiri ile karışmayan iki akışkan, nano kaplama kılcal cam tüpler içerisinde hareket ediyor. Sıvı çok katmanlı metal körüklerin verdiği ivme ile zamanı gösteriyor. İki farklı kasa ile sunuluyor; 18 K altın ve paslanmaz çelik. Her ikisi de 20’şer adet limitli edisyon olarak hazırlandı ve elle kurum mekanizması ile sunuluyor.

H.MOSER & CIE – PIONEER TOURBILLON

Koleksiyonerler İçin 2019'un En Yeni Saatleri

H.Moser &Cie Pioneer Tourbillon’un 3 gün rezervi sunan mekanizmasına ev sahipliği yapan kasasının suya dayanıklılığı 120 metreye kadar ulaşıyor. Saatin daha dakik çalışmasına olanak sağlayan tourbillon mekanizması çağdaş ve modern bir tasarım içerisinde yer alıyor. Markanın cesur yüzünün bir yansıması olarak bombeli safir kristal camının ardından kadranı rahatlıkla görülebiliyor. Mavi kadranının üzerinde saat, indekslerle ifade ediliyor. Saat altı konumunda ise tourbillon yer alıyor. 18 K kırmızı altın mekanizma parçası yarı iskelet kısmından parlıyor. 42.8 mm kasasının yanında yer alan ayar tepesinin üzerinde kabartma olarak M harfi yer alıyor. Siyah timsah derisi kayışı ile şıklı sonlandırılmış.

{771595}

LAURENT FERRIER – GALET ANNUAL CALENDAR SCHOOL PIECE OPALINE BLACK & WHITE

Koleksiyonerler İçin 2019'un En Yeni Saatleri

Laurent Ferrier, Galet Annual Calendar School Piece Opaline Black & White, ilk elle kurmalı mekanizmasına ithafen üretilen bir model. Marka siyah ve beyazın kontrastlığından doğan şıklığın yeni edisyonunu tamamıyla kendi atölyelerinde yaratı. İlk kez çöl kumu sarı altınla bir çalışma yaptı. Haftanın günlerini, tarih ve ayı gösteriyor. Saat 12 konumunda logonun hemen üzerinde iki ayrı indikasyonda gün ve aylar gösteriliyor. 80 saat güç rezervine sahip ve 40 mm kasa çapında. Aynı cep saatlerinde uygulanan yuvarlak hatta bu modelde devam ediyor. Kadranı siyah ve beyaz olarak çalışıldı. Üzerinde yer alan numaralar ise mavi ve 31 kırmızı ile belirtilmiş. Koyu renk kadranda ise numara, indekslerde mavi kullanılmış.

RJ – ARRAW THE JOKER ve ARRAW TWO FACE

Koleksiyonerler İçin 2019'un En Yeni Saatleri
Koleksiyonerler İçin 2019'un En Yeni Saatleri

RJ, çok özel hazırladığı modellerini sınırlı sayıda da üretmeye 2019’da da devam ediyor. Daha önce Warner Bros. ile yaptıkları çizgi karakterlerden beyaz perdeye aktarılan çalışmalarına DC Comicsve Marvel’le devam ediyorlar. Batman, Gotham şehrinin iki büyük düşmanı olan Joker ve Two-Face, RJ’nin tasarımının yeni konusu oldu. Modellerin, pop kültür ile yoğrulan tasarımların saatçilikle birleşmesinin çok cesur bir uygulaması olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yeni RJ Arraw Joker 45 mm kasası ile 100 adet limitli sayıda üretildi. Arrow Two-Face’in kadranın yarısı açık kasa, diğer yarısı ise siyah düz olarak yapılmış ve modelin 48 saat güç rezervi var. Kadranında ismiyle uyumlu olarak iki farklı kadran dikkat çekiyor Joker kronografın kasası fırçalanarak saten görünümü kazandırılmış kasaya sahip. Ayrıca modelin üzerine lazer ile joker motifi işlendi.

MB&F Horological Machine N°6 Final Edition

Bağımsız saatçilerin en sıra dışı firması MB&F Horological Machine ailesinden N°6 Final Edition ile karşımıza çıkıyor. Model baktığımızda iki yvarlak tribün ve iki zaman gösterin bölümü görüyoruz. Tribün kısımlarından saat ve dakika bölümlerine doğru saten çizgiler oluşturulan, yumuşak bir görünüm oluşturan yüzeye sahip. Salınım ağırlığı safir kristal bölmenin ardından rahatlıkla görülebiliyor. Okunmasını kolaylaştırmak amacıyla daha dik olarak konumlandırılan saat, dakika küresel bölümleri açık mavi renkte ışıldayan Super –Luminova kaplı sayı ve işaretlerle gösteriliyor Alüminyum ikiz tribünler otomatik kurum sistemini korumak amacıyla hava direnci yaratıyorlar. Üç yıl süren çalışmaların sonucunda oluşturulan Horological Machine N°6’nın motoru 475 adet parçadan oluşuyor. Modelin tam ortasında flying tourbilonu bulunuyor ve 72 saat güç rezervi ile kesintisiz çalışıyor. 85 adet parçadan oluşturulan kasası paslanmaz çelik olarak 49,5×52,3 x 20,4 mm olarak tasarlandı.

{771704}

RESSENCE TYPE 2 e- Crown®

Saat dünyasını farklı çizgilere taşıyan marka Ressence, akıllı bir kurma tacı olan ilk mekanik model ile çalışmalarını ileri taşıyor. Markanın dahi görünümü tekniğiyle uyum sağlayan tasarımın farklılığında gizli. Ressence tarafından geliştirilen teknolojisi, otomatik kurma sistemli ayar tacının yerini alıyor. Elektro mekanik hibrit bir model olan Ressence Type 2 e -Crown®, kullanılmadığında kendiliğinden otomatik olarak duruyor ve uyku moduna geçiyor, bileğe takıldığı anda da uyanıyor ve zamanı kendisi otomatik olarak ayarlıyor. Camının üzerine dokunarak kontrol sistemi kolaylıkla aktif hale getiriliyor. Marka rahatlık ve çağdaşlığı misyon edinen tasarımına e- Crown® uygulamasını geliştirdi. Modüle bağlanmak için Bluetooth kullanarak app seçmek istenilen şehirlerin listesini gösteriyor ve birden fazla saat dilimi ayarı etkinleştirilebiliyor. Koyu gri PVD kaplı kasası ve siyah kadranı ile uyumlu model, gelecekte renkli versiyonlarının olacağının müjdesini verdi. 45 mm çapında ve bombeli camı ile birlikte 12 mm yüksekliğinde, zarif ayrıcalığını çizgisini bozmadan koruyor.

Günay Demirbağ
Günay Demirbağ Tüm Yazıları