preloader

Mercedes-AMG GT 4-Kapı Coupé Hakkında Merak Edilenler

17.07.2019
Mercedes-AMG GT 4-Kapı Coupé Hakkında Merak Edilenler

Yazı Boyutu:

Başlı başına bir marka gibi ilerleyen Mercedes-AMG hakkında bilmeniz gerekenleri yazdık.

Mercedes-Benz’in performanslı otomobilleri bir süredir yoluna Mercedes-AMG olarak devam ediyor. Başlı başına bir marka gibi ilerleyen Mercedes-AMG’deki seçenekler ise her geçen gün artıyor. Ve elbette Türkiye pazarında da satışa sunuluyor. Bunların en son örneklerinden biri Mercedes-AMG GT 4-Kapı Coupé oldu. Markanın en safkan spor otomobillerinin özelliklerini 4 kapılı bir aracın pratikliğinde sunarak ailelere de göz kırpan otomobilin Türkiye’de 3 versiyonu satın alınabiliyor.

Mercedes-AMG GT 4-Kapı Coupé Hakkında Merak Edilenler

Söz konusu otomobili hiç de hafife almamak gerekiyor çünkü standart donanımdaki versiyon olan Mercedes-AMG GT 43 4MATIC+ bile 3.0 litrelik turbo beslemeli motorunda 367 HP güç barındırıyor ve 1.349.000 TL seviyesinde bir fiyat etiketi var. Sırasıyla Mercedes-AMG GT 53 4MATIC+ ve Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+ adındaki versiyonlardaki güç kapsamı 435 HP ve 639 HP’ye yükselirken fiyatlara 2.5 milyon TL’nin üzerine çıkabilmek mümkün. 315 km/s maksimum hıza kadar çıkabilen Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+, sadece 3.2 saniyede durduğu yerden 100 km/s’e hıza tırmanabiliyor.

Mercedes-AMG GT 4-Kapı Coupé Hakkında Merak Edilenler

{772167}

Mercedes-Benz Türk, bu kadar özel bir otomobilin Türkiye lansmanında önemli bir işbirliğine de imza attı. Ünlü saat markası IWC Schaffhausen’ın Saat Yapımcılığı Atölyesi’nde çok özel konuklar eşliğinde yeni Mercedes-AMG GT 4-Kapı Coupé incelendi. Bu özel gösterimde konuklar bir günlüğüne de olsa çok sayıdaki saat parçasını söküp, yeniden bir araya getirerek IWC Schaffhausen’in saat ustalığını deneyimledi.

Mercedes-AMG GT 4-Kapı Coupé Hakkında Merak Edilenler

Mercedes-Benz Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan ve IWC Schaffhausen Satış ve Pazarlama Müdürü Pınar Yılmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte saat yapımcılığının sırları paylaşılarak, saat ustalığının tutku, emek, dikkat, sabır, mükemmeliyetçilik ve ince işçilik gerektirdiği vurgulandı. Katılımcılar, saat dünyasının inceliklerini IWC Schaffhausen’ın deneyimli saat ustası Ömer Türkmen’in renkli sunumu eşliğinde öğrendiler. Bu buluşmanın gerçekleşmesindeki en temel unsurlar, hem Mercedes-AMG’nin hem de IWC Schaffhausen’ın ürünlerinde titiz işçilik ve zamansız tasarım anlayışının benimsenmesi olarak tanımlanıyor.

Mercedes-AMG GT 4-Kapı Coupé Hakkında Merak Edilenler

Mercedes-AMG GT 4-Kapı Coupé, ilk bakışta AMG GT ailesinin bir üyesi olduğunu gözler önüne seriyor. Yeni model, genel mimarisi, gövde orantıları ve bünyesinde barındırdığı detaylarıyla “Duygusal Saflık” tasarım felsefesini benimsiyor. Mercedes-AMG GT 4-Kapı Coupé, kaslı motor kaputu, geniş radyatör ızgarası, hacimli çamurlukları gibi özelliklerine rağmen olabildiğince yalın bir tasarım sunuyor. Dinamizm, güç ve performans gibi kavramları çağrıştıran görünümü, AMG GT R modelinde de kullanılan AIRPANEL sistemi destekleyerek hem aerodinamizm hem de verimlilik anlamında kayda değer gelişimlerde bulunuyor. İnce MULTIBEAM LED farlar, AMG’ye özgü ön ızgara, köpek balığı burnu ve Jet-Wing (6 silindirli modelde A-Wing) gibi detaylar ailenin en genç üyesine karakteristik AMG GT görünümü kazandırıyor.

Mercedes-AMG GT 4-Kapı Coupé Hakkında Merak Edilenler

Çerçevesiz yan camlar ve iyice arkada konumlandırılan, eğimli ön cam Coupé’ye ait diğer özellikler olarak öne çıkıyor. Dört kapı olmasına rağmen AMG GT modeline has siluet korunmaya devam ediyor. Güçlü omuz çizgisi kadar şişkin ve dışa doğru çıkıntılı arka çamurluklar güç ve performansa vurgu yaparken, arka tasarım ise AMG GT ailesinden izler taşıyor. LED stop lambaları karakteristik bir görünüm sunarken, kademeli olarak açılan spoyler aerodinamik yapıya vurgu yapıyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları