preloader

Volkswagen'in Yeniden Tasarlanan Modeli: Yeni Tiguan 2024

16.04.2024
Volkswagen'in Yeniden Tasarlanan Modeli: Yeni Tiguan 2024

Yazı Boyutu:

İleri teknolojileri, aerodinamik tasarımı ve verimliliğiyle dikkat çeken Volkswagen’in Yeni Tiguan modelini keşfedin.

Volkswagen’in dünyada en çok satan modeli olan Tiguan’ın üçüncü neslini incelemek ve deneyimlemek için rotamızı Çeşme’ye çevirdik. 2007’den bu yana 7.6 milyonun üzerinde satış adedi ile 2018’den beri dünya genelinde en çok tercih edilen modeller arasında yerini alan Yeni Tiguan’ın yeniliklerini yakından tanıdığımız etkinlikte, Volkswagen’in son teknoloji harikası Yeni Tiguan 2024 ile unutulmaz bir deneyim yaşadık. Daha premium, daha teknolojik ve daha etkileyici bir tasarımla karşımıza çıkan Volkswagen Yeni Tiguan‘ın göz alıcı özelliklerini gelin birlikte inceleyelim.

Yenilikçi ve Premium

Yeni Tiguan, Volkswagen’in yenilikçi tasarım dilini yansıtan özgün bir görünüme sahip. Keskin hatları, dinamik silueti ve premium detaylarıyla dikkat çekiyor. Aracın estetik açıdan çekici olmasının yanı sıra, aerodinamik tasarımı da göz ardı edilmemiş. Bu sayede, sadece şıklık değil, aynı zamanda performans ve verimlilik de öne çıkıyor.

Zirvedeki İnovasyonlar

Volkswagen'in Yeniden Tasarlanan Modeli: Yeni Tiguan 2024

Yeni Tiguan, Volkswagen’in en son teknolojik yeniliklerini bünyesinde barındırıyor. Özellikle IQ.LIGHT HD Matrix farlar, sürücülere gece sürüşlerinde üst düzey bir görünürlük ve güvenlik sağlıyor. Bu farlar, 38.000’den fazla mikro LED pikselle yolu mükemmel şekilde aydınlatarak sürücü ve yolculara üst düzey konfor ve güvenlik sunuyor. Şerit aydınlatması ve farklı fonksiyonları kontrol edebilme özelliği ile gece sürüşleri daha konforlu hale geliyor.

Opsiyonel DCC Pro, Yeni Tiguan’ın geliştirilmiş özelliklerinden biri olarak sunuluyor. Bu sistem, elektronik aktif süspansiyon kontrolü ile sürekli olarak yol koşullarına tepki vererek her tekerlek için ideal sönümleme sağlıyor. İki valfli amortisörler, daha hassas kontrol ve sessiz çalışma sağlayarak sürüş deneyimini daha keyifli hale getiriyor.

Yeni Tiguan’ın kabininde sunulan yeni vites kontrol kumandası ve 12,9 inçlik bilgi-eğlence sistemi, şık tasarımı ve kullanım kolaylığı ile dikkat çekiyor. Shift by wire teknolojisi ile donatılan vites kontrol kumandası, sezgisel bir kullanım sunarken, MIB4 yazılımı tabanlı bilgi-eğlence sistemi daha iyi grafik tasarımı ve kullanım kolaylığı sağlıyor.

Önde Gelen Standartlarla Koruma

Volkswagen'in Yeniden Tasarlanan Modeli: Yeni Tiguan 2024

Yeni Tiguan, Volkswagen’in güvenlik alanındaki liderliğini sürdürüyor. Özellikle IQ.DRIVE sürüş destek sistemleri, şerit takip asistanı, acil durum frenleme sistemi ve dinamik trafik işareti algılama sistemi gibi özellikler, sürücü ve yolcuların güvenliğini en üst seviyede sağlıyor.

Güç ve Verimliliği Buluşturan Sistemler

Volkswagen'in Yeniden Tasarlanan Modeli: Yeni Tiguan 2024

Yeni Tiguan, aerodinamik tasarımı ve gelişmiş güç aktarma sistemleri ile orta sınıfın en verimli SUV modellerinden biri olarak öne çıkıyor. Özellikle, 48 Volt hafif hibrit sistemi sayesinde eTSI teknolojisiyle daha önce hiç olmadığı kadar verimli bir performans sunuyor. Bu sistem, kinetik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürerek Li-ion bataryayı şarj ediyor ve Gelişmiş Aktif Silindir Yönetimi (ACTplus) ile silindirlerin çalışma gereksinimine göre kapatılmasını sağlıyor. 48 V mimarisi, frenleme sırasında daha fazla enerji geri kazanımı sağlayarak daha düşük yakıt tüketimine katkıda bulunuyor. Bu teknoloji, sürücü ayağını gaz pedalından kaldırdığında benzinli motorun kapanmasını sağlayarak mekanik sürtünmeyi azaltıyor ve sonuç olarak da daha az yakıt tüketimi sağlıyor.

Lüks ve Konforun Harmanlandığı Bir Yaşam Alanı

Yeni Tiguan’ın iç mekânı, konfor ve lüksü bir araya getirerek sürücülere ve yolculara benzersiz bir deneyim sunuyor. Önceki versiyonuna kıyasla 30 mm daha uzun ve tavan rayları hariç 4 mm daha yüksek olan Yeni Tiguan’ın bagaj hacmi ise 37 litre artarak 652 litreye yükseldi ve koltuklar katlandığında 1.650 litreye çıktı. Arka koltuklar ileri-geri hareket ettirilebiliyor ve sırtlık eğim ayarı bulunuyor. Ön ve arka baş mesafesi artarak iç mekanda daha ferah bir his sağlıyor. Ayrıca, ergoActive koltuklar, panoramik cam tavan ve çok fonksiyonlu sürüş deneyimi kumandası gibi özellikler, sürüş konforunu artırıyor.

İhtiyaçlara Göre Kişiselleştirme

Volkswagen'in Yeniden Tasarlanan Modeli: Yeni Tiguan 2024

Yeni Tiguan, Life, Elegance ve R-Line olmak üzere üç farklı donanım seviyesiyle sunuluyor. Her donanım seviyesinde, yeni nesil 12.9 inçlik bilgi ve eğlence sistemi ile 10.25 inçlik dijital gösterge paneli standart olarak bulunuyor. Ayrıca Volkswagen’in IQ.DRIVE sürüş destek sistemleri de tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunuluyor.

  • Life: 17 inç alüminyum alaşım jantlar, ısıtmalı ön koltuklar ve direksiyon, Adaptif Hız Sabitleyici, geri görüş kamerası, akıllı park asistanı gibi özelliklere sahip.
  • Elegance: 18 inç alüminyum alaşım jantlar, LED Plus farlar, panoramik cam tavan gibi özelliklerin yanı sıra masaj özelliğine sahip ErgoActive ön koltuklar, Travel Assist gibi yarı otonom sürüş asistanları da standart olarak sunuluyor.
  • R-Line: İç ve dış tasarımda sportif dokunuşlarla öne çıkan R-Line, “R” logolu deri direksiyon, R-Line özel tasarım spor koltukları, 19 inçlik jantlar gibi özelliklerle dikkat çekiyor.

{52922}

Sinem Genç
Sinem Genç Tüm Yazıları