preloader

Lotus, Royal Motors ile Türkiye’de

Lotus, Royal Motors ile Türkiye’de

Yazı Boyutu:

İngilizlerin efsanevi spor otomobil markası Lotus, Royal Motors’un distribütörlüğünde Türkiye’ye ithal edilmeye başlandı. Lotus Car Türkiye, Ortadoğu ortaklığı ve Lotus Cars’ın bölgedeki distribütörlüğünü de alan Royal Motors, markaya ait ilk showroom’u Caddebostan’da açtı. Lotus Car Türkiye’nin açılışında Royal Motors Yönetim Kurulu Üyesi Hilal Aysal ve Lotus Ortadoğu Bölge Müdürü Mr.Jonathan Stretton konukları ağırladılar ve en yeni modellerini sergilediler.

Lotus, Royal Motors ile Türkiye’de

Lotus markasının kurucusu Colin Chapman’ın otomotiv literatürüne geçmiş ünlü sözü “Basitleştir ve hafiflik ekle” günümüzdeki Lotus modellerinde de sonuna kadar hissediliyor. Otomobil ve motorsporlarındaki sayısız zafer ve başarı bir yana çok sayıda “İlk”i ve “En”i yaşamış bir marka olan Lotus, günümüzde Elise, Exige ve Evora 400 modelleriyle tutkunlarına sesleniyor. Bir de çok niş model 3-Eleven bulunuyor.

{77945}

Lotus modellerinin temel özelliklerinin başında saf sürüş karakteri geliyor. Aerodinamik tasarım, alüminyumdan üretilen rijit şasi ve gereksiz hiçbir detayın araçlarda yer almaması sebebiyle yolda geçirilen her an benzersiz bir deneyim sunuyor. İstenildiği takdirde konfor donanımlarının da eklenebildiği Lotus modellerinde ileri düzeyde rahatlık beklemek yersiz olacaktır. Bu otomobiller tamamen sürüş keyfine odaklı sürücüler için üretiliyor.

Lotus, Royal Motors ile Türkiye’de

Lotus sadece düz yol performansını artırmaktan ziyade araçlarında ağırlığı düşük tutarak süspansiyonun doğru kalibrasyonunu sağlıyor. Bu net kullanım daha iyi gövde ve hız kontrolü sağlıyor. Bu sayede yüksek hızda virajlarda bir spor otomobilin duruşuna ve dengesine büyük katkıda bulunuyor. Norfolk’daki Hethel Fabrikası’nda elde üretilen Lotus modellerinden yılda yaklaşık 2.000 örnekte yollara çıkıyor.

Lotus, Royal Motors ile Türkiye’de

Birkan Demir Çalışkan
Birkan Demir Çalışkan Tüm Yazıları