preloader

Dünyanın En Çok Satılan SUV’si Nissan X-Trail Yenilendi

Dünyanın En Çok Satılan SUV’si Nissan X-Trail Yenilendi

Yazı Boyutu:

Tüm dünyada en popüler otomobil segmenti olan SUV’ler arasındaki rekabet hiç olmadığı kadar çetin geçiyor. Yerden yüksek yapıları, güvenlik ekipmanları ve heybetli görünümleriyle her zamankinden çok daha fazla tercih edilen SUV’ler arasında satış liderliği ise Nissan’ın X-Trail modelinde…

Dünyanın En Çok Satılan SUV’si Nissan X-Trail Yenilendi

Nissan’ın kompakt SUV sınıfındaki Amiral Gemisi X-Trail, 2017 yılında yenilenen bir görünüme kavuşarak bu unvanını korumak istiyor. Bunun için de gereksinimlerin tamamını karşılayabilen özellikler sunuyor. 5 kişilik ya da 7 kişilik olarak tercih edilebilen X-Trail, segmentinde vergi avantajı sağlayan 1.6 litre 130 HP’lik dizel motor ve otomatik şanzımanı bir arada sunmasıyla adeta rakipsiz. Yeni X-Trail’in ortalama yakıt tüketimi ise versiyona göre 5.1 lt/100 km ile 5.3 lt/100 km arasında değişiyor. Özellikle ailelerin tüm ihtiyaçlarını tek bir otomobilde sunmasıyla dikkat çeken Nissan X-Trail hem babalar hem anneler hem de çocukların favori SUV’si.

Dünyanın En Çok Satılan SUV’si Nissan X-Trail Yenilendi

Kompakt SUV sınıfında yer alan Nissan X-Trail, heybetli tasarımıyla segment beklentilerinin üstünde özellikler gösteriyor. Karakteristik tasarımında geniş çamurluklar, arkaya doğru yükselerek devam eden omuz çizgisi ve tavan çıtalarının yarattığı maceraperest ruh, X-Trail’in albenisini arttırıyor. Yeni modellerde uygulanmaya başlanan ön tasarımda, markanın daha da büyütülerek belirginleştirilen V formlu krom-siyah ızgarası ve bumerang formlu gündüz farları dikkat çekici. Platinum donanım seviyesinde alınabilen BI-LED Far Sistemi sayesinde çekici tasarım çok daha Premium bir izlenim yaratıyor. Bu far sistemi, araç hızı ve direksiyon açısı ile birlikte çalışıyor ve viraj içini aydınlatan Adaptif Far Sistemi’ne destek oluyor.

Dünyanın En Çok Satılan SUV’si Nissan X-Trail Yenilendi

Arka bölümde de yenilikleri barındıran Nissan X-Trail, LED teknolojili stop grubuyla artık çok daha güvenli ve de lüks. Tüm donanım seviyelerinde sunulan alüminyum alaşımlı jantlar kalite algısını yükseltirken Design Pack versiyonunda yeni sunulan 18 inçlik jantlar yenilenen Nissan X-Trail’in dinamik tasarımını tamamlıyor. Yeni X-Trail’de var olan 8 gövde renginden 6’sı kullanılmaya devam ederken; Bakır Kahve, Magnet Kırmızı, Blazer Mavi ve Bronz Kahve olmak üzere 4 yeni renk seçeneği daha sunuluyor. Otomotiv dünyasındaki renk araştırmalarına göre en trend olan renk ise; çevrecilik vurgusu sağlayan mavi ve Nissan X-Trail’daki favorimiz, lansman rengi de olan Blazer Mavi!

Dünyanın En Çok Satılan SUV’si Nissan X-Trail Yenilendi

{77783}

Nissan X-Trail’ın iç mekanındaki kalite algısı gözle görülür anlamda arttırıldı. Sürücünün en fazla temas ettiği parça olan direksiyon simidi, “D-Tipi” adında ve bugüne kadar yapılmış en Premium hisleri sunuyor. Kalınlığı 34 mm’den 37,5 mm’ye çıkartılarak daha dolgun bir kavrama sunan direksiyon simidinin merkezi küçültüldü ve kolları inceltildi. Bu sayede hem sürücü artık göstergeleri daha rahat okuyabiliyor hem de X-Trail’e daha fazla hakimiyet sağlıyor. Direksiyonun iki kolundaki dört yönlü kumanda butonları ise artık daha sezgisel ve sürücü dostu.

Dünyanın En Çok Satılan SUV’si Nissan X-Trail Yenilendi

Nissan X-Trail’in iç mekanında lüks anlamında çok ince detaylarla karşılaşmak sizi şaşırtmasın. Çift dikişli deri koltuklar, hem önde hem de arkada ısıtma özellikleri sunuyor. Çift dikişli detaylar vites topuzunda da kullanılıyor. Benzer biçimde orta konsola bacaklarınızı dayamanız için yumuşak dolgulu özel pedlere yer verildi. Bose® mühendisleri tarafından özel olarak tasarlanan müzik sistemindeki 2 adet woofer’ı da kapsayan toplam 8 hoparlör sayesinde alçak frekanstaki sesleri yoğun bir şekilde duyabiliyorsunuz. Nissan X-Trail bu sayede adeta yürüyen bir konser salonuna dönüşüyor.

Dünyanın En Çok Satılan SUV’si Nissan X-Trail Yenilendi

7 kişiye kadar yolcu taşıyabilen Nissan X-Trail’in bagajında herkes için yer var. 7 kişilik versiyonlarda 445 litre olan hacim, tüm koltuklar açık olduğunda 135 litre sunuyor. 5 kişilik modellerde ise 565 litrelik standart bir bagaj hacmi sunuluyor. Tüm koltuklar yatırıldığındaysa 1.996 litrelik bir bagaj hacmi sunuluyor ki; bu da yaklaşık 2 metreküp’e denk geliyor. X-Trail’in bagaj kapağında temassız açılma fonksiyonu da sunuluyor. Yeni X-Trail’in hareket sensörlü bagaj kapağını kolaylıkla açmak için akıllı anahtarınızın cebinizde olması ve tamponun altına doğru basit bir ayak hareketi yapmanız yeterli. Bu hareket sonrasında bagaj kapağı kendiliğinden elektrikli olarak açılıyor ve aynı şekilde kapatılabiliyor.

Dünyanın En Çok Satılan SUV’si Nissan X-Trail Yenilendi

Nissan X-Trail, “Nissan Intelligent Mobility” adındaki akıllı teknolojileriyle konfor ve güvenlik anlamında öncü kimliğini sürdürüyor. Rüzgar tünelindeki test sonucunda nihai tasarımına kavuşan yeni Nissan X-Trail, kabin içi sessizliğiyle göz dolduruyor. Tümseklerden geçerken sarsıntıyı önlemek için otomatik fren yapan ve motor torkunu düzenleyen “Akıllı Aktif Sürüş Kontrolü”, virajları hissederek her tekerleğe ayrı ayrı fren uygulayan “Akıllı Yol Kontrolü”, X-Tronic teknolojisiyle viraja girerken hızınızı azaltan ve daha yumuşak bir yavaşlama sağlayan “Akıllı Aktif Motor Freni” gibi teknolojiler bunlardan sadece üçü. Akıllı Arka Çapraz Trafik Uyarı Sistemi, Akıllı Çarpışma Önleme Sistemi, Akıllı Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Akıllı Şerit Takip Uyarı Sistemi gibi teknolojilerle de sürüş güvenliğinde benzersiz bir donanım sunuluyor. Bu arada Nissan X-Trail’in 2014’te Euro NCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız almış olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Akıllı Çevre Görüş Sistemi ile park çilesini adeta bir eğlenceye dönüştüren yeni Nissan X-Trail, 4 adet kamerası sayesinde kokpit içinden 360 derece görüş sunuyor. Aracın tüm çevresini görebildiğiniz bu sistem sayesinde hem sabit hem de hareketli nesneleri yerinizden kıpırdamadan takip edebiliyorsunuz. “Moonroof” adındaki panoramik açılabilir cam tavan donanımını da sunan yeni Nissan X-Trail, hem öndekiler hem de arkadakiler-özellikle de çocuklar-için ferah bir iç mekan sunuyor. Perdesi de olan bu cam tavandan özellikle gece sürüşlerinde yıldızların izlenebilmesi büyük bir keyif.

Dünyanın En Çok Satılan SUV’si Nissan X-Trail Yenilendi

Her aşamada çok daha donanımlı, çekici ve Premium hale gelen Nissan X-Trail, lansmana özel 162.500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. En donanımlı versiyon olan Platinum’un fiyatları 190.900 TL’den başlıyor. Nissan’ın avantajlı kampanyaları ve en güncel fiyatlarını incelemek için www.nissan.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Birkan Demir Çalışkan
Birkan Demir Çalışkan Tüm Yazıları