preloader

Chantilly Arts & Elegance'da Dünyanın En Güzel Otomobilleri Buluştu

Chantilly Arts & Elegance'da Dünyanın En Güzel Otomobilleri Buluştu

Yazı Boyutu:

Dünyanın en güzel otomobillerinin buluştuğu Chantilly Arts & Elegance 2019 gerçekleşti.

Otomobilleri sevmek ayrı, onları bir tutku halinde yüceltmek daha da ayrıdır. Dünyanın sayılı mekanlarında, en güzel otomobiller bir araya ender de olsa gelirler. Bunlardan biri olan ve bu yıl 5’incisi düzenlenen Chantilly Arts & Elegance, tarihe tanıklık etmiş önemli otomobiller haricinde geleceğe ışık tutan en yeni konsept çalışmaların da yakından incelenebilmesine olanak sağladı. Yaklaşık 18 bin ziyaretçiyi ağırlayan bu özel buluşmayı destekleyenler arasındaysa ünlü saat markası Richard Mille vardı.

Katılımcılar arasında kayak şampiyonu Alexis Pinturault veya Jamaikalı atlet Yohan Blake isimler dikkat çekti.

Fransa’nın ünlü pisti Mortefontaine’de gerçekleşen buluşmada dünyanın en istisnai otomobilleri bir araya geldi. McLaren P1 GTR, Ferrari LaFerrari, Enzo ve 288 GTO, Porsche 918 ve McLaren-Mercedes SLR gibi halen görülmesi zor otomobiller arz-ı endam etti.

{772146}

Chantilly Arts & Elegance'da Dünyanın En Güzel Otomobilleri Buluştu

18. yüzyıl mimarisinin başyapıtları arasında yer alan Grandes Écuries de Chantilly’deki geleneksel gala yemeğinden hemen önce, şampiyon binici Jessica von Bredow-Werndl, 500 davetli için bir şov sergiledi. Çok yıldızlı bir gastronomi deneyimine dönüşen gecede ünlü aktrist Margot Robbie özellikle de Fransız yaşam sanatının bu yönüne kayıtsız kalmayanlardandı. Concours d’Elegance ile başlayan etkinliğin son günü, Le Nôtre tasarımı çim alanda tüm zamanların en şahane otomobil başyapıtları ile Grand Canal’da tekne turu, panayır yeri, eski moda oyunlar ve Musée Condé’de “The Nude Mona Lisa”ya adanmış benzersiz bir sergi de dahil olmak üzere birçok deneyimi ziyaretçilere sundu.

Chantilly Arts & Elegance'da Dünyanın En Güzel Otomobilleri Buluştu

Ziyaretçiler ayrıca, prestijli Bonhams açık arttırmasına katılma fırsatı da buldu. Etkinliğin beşinci yılı, birçok önemli yıl dönümüne de sahne oldu; Bentley ve Ballot’ın 100’üncü yılı, Bugatti’nin 100’üncü yılı, ikonik Porsche 917’nin 50’inci yılı, Pagani Zonda’nın 20’inci yılı ve Jackie Steward’ın Matra ile Formula 1 zaferinin 50’inci yıl dönümü kutlandı.

Chantilly Arts & Elegance'da Dünyanın En Güzel Otomobilleri Buluştu

2019 ve 2008’de IndyCar şampiyonu ve Indianapolis 500 şampiyonu Simon Pagenaud ve Scott Dixon da etkinliğe ilk kez katılanlar arasındaydı. Her iki yarışçı da, 16 otomobil markasını, 40 kulübü ve dünyanın en güzel 710 klasik otomobilini bir araya getiren bu yarışmanın keyfini çıkardı. Concours d’Elegance için organize edilen otomobillerden her biri, bir moda tasarımcısıyla eşleştirildi. O buluşmaya ait otomobillere buradan ulaşabilirsiniz.

{772257}

Birkan Demir Çalışkan
Birkan Demir Çalışkan Tüm Yazıları