preloader

Erkeklerin En Sık Karşılaştığı 4 Cilt Problemi

06.06.2019
Erkeklerin En Sık Karşılaştığı 4 Cilt Problemi

Yazı Boyutu:

Erkeklerin cilt bakım alışkanlıklarını değiştirecek önerileri ve 4 özel ürünü, Lab Series Türkiye PR Yöneticisi Ceren Yılmaz’dan dinledik.

Kozmetik ürünleri erkeklerin ilgi odağında olmasa da cilt kuruluğu, hassasiyet veya yağlanma gibi problemlerle karşılaştıklarında, erkeklerin birçoğu evde eline ilk geçen ürünü kullanarak sorunlarına anlık çözümler üretmeye yöneliyor. Ancak kadın cildine uygun olarak tasarlanan formülleri kullanmak anlık çözümler sunsa da erkek cildinin yapısının daha farklı olduğunu göz önünde bulundurmak gerek. Erkek cildi, %30-40 daha kalın bir yapıya sahip ve güneş ve tıraş gibi yıpratıcı faktörlerden de sıklıkla etkileniyor. Lab Series Türkiye PR Yöneticisi Ceren Yılmaz, tüm bu ihtiyaçları göz önünde bulundurarak, erkeklerin cilt bakım alışkanlıklarını değiştirecek önerileriyle birlikte 4 özel ürünü OGGUSTO için listeledi.

Erkeklerin En Sık Karşılaştığı 4 Cilt Problemi

Tıraş sonrası cildiniz tahriş oluyor veya kızarıyorsa…

Öncelikle beslenme rutininizi gözden geçirmenizde fayda var. Çok acı ve baharatlı, alerjik reaksiyona sebep olabilecek besinlerden uzak durduğunuzda cildinizdeki hassasiyetin azaldığını gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca dışarı çıktığınız anda, özellikle yoğun şehir hayatının görünmez kirliliğinin cildinize her an zarar verdiğini unutmamalısınız. En önemlisi, kullandığınız tıraş bıçağı son teknoloji de olsa, cildinizdeki ölü deriyi beraberinde götürdüğü için sonrasında mutlaka bir hassasiyet oluşturacaktır. Bunu en aza indirmek için tıraş sonrası özel bir yatıştırıcı losyon kullanmanızda fayda var. Erkek cildine özel tasarlanan Lab Series Razor Burn, güçlü formülündeki aloe vera ve papatya ile ciltteki tahriş ve kızarıklığı azaltırken, hızla emildiği için de yağlı ve yapışkan bir his bırakmıyor. Oluşan kesikleri onarma özelliğine de sahip bu sıvı, ertesi gün olacağınız tıraşı da kolaylaştırıyor.

Erkeklerin En Sık Karşılaştığı 4 Cilt Problemi

Tek üründe, hem etkili nemlendirme hem de anti-aging bakım arıyorsanız…

Zamanı durduramıyoruz fakat olgunlaşma belirtilerini geciktirmek için birtakım önlemler alabiliriz. Cilde ihtiyacı olan nemi düzenli olarak vermek, tahmin ettiğinizden çok daha önemli; özellikle de nemlendiricinizin formülünde yerçekimine karşı, cildin direncini artıran bileşenler varsa… Max LS Power V Lifting Cream gibi içerdiği peptitlerle kolajen üretimini destekleyen, cildi nemlendirirken olgunlaşma karşıtı etki sunan kremlerden faydalanabilirsiniz. Kırışıklıklara ve sarkmalara gösterdiği etkinin yanı sıra içerdiği kafein, yabanmersini ve gojiberry gibi etken maddelerle daha canlı ve aydınlık bir cilt sağlamaya yardımcı oluyor.

Erkeklerin En Sık Karşılaştığı 4 Cilt Problemi

{771220}

Belirgin ve büyük gözeneklerden şikayetçiyseniz…

Tıraş olan bölgeler daha pürüzsüz görünürken, diğer bölgelerde gözeneklerin daha açık olduğu durumlarda, derin arındırma ve doğru temizlik yapmak çok önemli. Erkek cildinde daha sık karşılaştığımız, genişleyen ve belirgin gözenek görünümünü ortadan kaldırmak için en önemli adım cildi düzenli temizlemek ve ciltteki ölü deriyi arındırmak olmalı. Özellikle bu işlemden hemen sonra, gözeneklerin dolmasını ve yağlanmayı engelleyen bir formül uygularsanız, gün içinde cildinizde oluşan parlamanın da önüne geçebilirsiniz. Power Pore Anti Shine & Pore Treatment aradığınız gözenek ve yağlanma karşıtı bakım olabilir.

Erkeklerin En Sık Karşılaştığı 4 Cilt Problemi

Şampuan, duş jeli, tıraş köpüğü ve yüz yıkama jeli tek bir ambalajda buluştu!

Herkesin çok sevdiği tek bir ürün varsa, o da tek başına birden fazla problemi çözebilen üründür. Lab Series All in One Shower Gel yüz yıkama jeli ve duş jeli olarak kullanılırken, aynı zamanda tıraşınızı kolaylaştıracak köpük olarak ve saçınızı arındıracak şampuan olarak da kullanılabiliyor. Bu da onu, en iyi gym ve seyahat arkadaşlarından biri haline getiriyor.

Erkeklerin En Sık Karşılaştığı 4 Cilt Problemi
Esra Er Kursan
Esra Er Kursan
editörün tüm yazıları