2022'nin En İyi Erkek Parfümleri

2022'nin En Yeni Erkek Parfümleri

Büyüleyici kokuları ve yarattıkları çekici etki ile erkek bakımının vazgeçilmezi olan 2022'nin en yeni parfümlerini listeledik.

Enerjik, asi otantik, sofistike veya gizemli… Ruhunuzun bir dışa vurumu olarak ardında iz bırakan 2022’nin en yeni parfümlerini keşfedin ve favorinizi seçin.

Versace, Eros

Versace, daha yoğun ve daha kalıcı bir kokuya sahip Eros parfümünü bakımlı erkekler ile tanıştırıyor. Narenciye notalarının serinletici etkisini mandalina ve limonun coşkulu açılışıyla hissettiren Eros parfüm, oryantal bir profile sahip aromatik kalp notaları kokuyu daha derin ve daha keyifli hale getiriyor. Mistik odunsu notalar parfüme zenginlik getirerek adeta bağımlılık yaratıyor ve gerçek bir duyusal keyfin yoğunluğunu yaşatıyor.

Clive Christian, C Woody Leather 

Odunsu ve deri notaları ile dikkat çeken C Woody Leather ile bu kış daha etkileyici olmaya davet ediyor. Private Koleksiyon, kullanıcıya özel bir hikâye yaratmak için hayatımızın harika anlarından ilham alarak parfümle kişisel ilişkimizin aracısı haline geliyor. C Woody Leather parfümü ile yaratıcılıkta sınırsız fırsatlar sunarken, sadece kullanıcı için sessiz bir vizyon yaratmaktadır. 

Odunsu ve deri koku ailesine ait olan parfüm üst notalarında taze mandalina, limon, beyaz kekik, orta notalarında olağanüstü ve safran, pembe biber, yasemin alt notalarında ise esrarengiz tütün, deri, ud bulunuyor.

Amouage, Interlude 53 Man

Amouage'nin Muscat'taki fabrikasında 6 ay boyunca yaşlandırılan ve %53'lük bir dozajda formüle edilen Interlude serisinin bu üçüncü partisi, orijinal formunun gizli yönlerini ve derinliklerini ortaya çıkarıyor. Interlude'un renkli bir kaos olduğu yerde, Interlude 53 Man'in olgunluğu bütünlük ve daha fazla uyum iletir. Her Interlude 53 Man serisi çok az farklıdır: Parti #3'ün ruhu, koyu ve dumanlı ağaçların fırtınalı akışına dökülen şekerlenmiş bal gibi, reçinelerin ince notalarını ortaya çıkarır. 

Baharatlı odunsu koku ailesine mensup olan parfümün üst notalarında bergamot, kekik, yenibahar berry, kalp notalarında amber, buhur, cistus, opoponax ve alt notalarında ise deri, agarwood, paçuli, sandal ağacı bulunuyor.

Creed, Aventus

Kadınlar tarafından hayranlık uyandıran erkeklerin parfümü Aventus, Napoleon’un yaşamından esinlenilerek yaratılmış, at sırtında zafere giden barış ve romantizmi anlatıyor. Muhteşem ve zengin içeriği ile Aventus iyi yaşayan, hayatın lezzetlerinden haz alan bireylerin mutlaka sahip olması gereken dünyevi bir karışım. 

Meyveli ve fresh koku ailesine mensup olan parfüm üst notalarında en ince siyah frenk üzümü, ı̇talyan bergamotu, fransız elmaları ve kraliyet ananası, orta notalarında zarif gülleri bütünleyici kuru huş ağacı, fas yasemini ve bir tutam paçuli ve alt notalarında ise misk, meşe yosunu, esmer amber, vanilya içeriyor.

Clive Christian, Hedonistic

Clive Christian portföyündeki en modern parfüm koleksiyonu olan Addictive Arts, insan duygularının en yüksek duygusunu keşfetmek için zanaatlarından ilham alan Britanya'nın büyük edebiyatçılarının kaleme aldığı hikayelerden; William Shakespeare'in Bir Yaz Gecesi Rüyası’ndan esinleniyor. Tutkularının hem arzusu hem de konusu olan bu metinler, uyarıcı ve bağımlılık yapan bileşenlerin bir karışımından oluşuyor. 

İçin için yanan bir afrodizyak demleme, buharda pişirilen Mate Tea ile sigara Tütünü harmanlayarak karşı konulmaz bir bağımlılık yaratan Hedonistic üst notalarında bergamot, limon, mandalina, belgrad, greyfurt, neroli, kiraz, mate, adaçayı, menekşe yaprağı, kalp notalarında yasemin, süsen, tütün, papirüs, bağımlılık yapan füzyon ve alt notalarında ise amber, kaşmir, deri, sedir ağacı, sandal ağacı, tonka fasulyesi, vanilya, misk, labdanum, paçuli, yosun, vetiver içeriyor.

Amouage, Reflection 45 Man

Erkeksi arıtmanın özü olan Reflection Man, bir erkeğin iç gücünün baştan çıkarıcı gücünü yakalar, kendine güvenen ve gelişmişliği ifade eder. Zaman armağanı ve cömert bir % 45 parfüm yağı konsantrasyonu göz önüne alındığında, Reflection 45 Man ise iddialı bir karakter, hassas karmaşıklık ve kristal zarafet ortaya koyuyor. Dört ay boyunca yaşlandırılmış bu odunsu çiçek misk kokusu, tazelik ve çiçeklik ile dokunmuş ayrıntılı bir koku sunarken aynı anda hem erkeksi hem de beklenmedik derecede yumuşak bir etkiye sahip. Lüks bir modern klasik. 

Üst notalarında benzoin, pembe biber, adaçayı, lavanta, kakule, ardıç berry, kalp notalarında neroli, susam, yasemin, angelica, tonka fasulyesi, vanilya ve alt notalarında ise vetiver, paçuli, sandal ağacı, sedir ağacı, mür, buhur, opoponax bulunan bu koku lüks bir modern klasik.

Bonus: Unisex Parfümler

Odunsu, baharatlı, fresh veya çiçeksi bir başka koku ailesine mensup maskülen parfümlerin yanı sıra kokularındaki farklı ve karakteristik dokuyla unisex parfümleri de çekici buluyorsanız, 2022’nin en yeni Unisex parfümleriyle de tanışmayı es geçmemenizi tavsiye ederiz.

Floraiku Paris, I am Dream of Paris

Özel koleksiyona sahip unisex bir parfüm olan I am Dream of Paris, çiçeksi ve meyvemsi bir kokuya sahip. Paris şehrinden ilham alınarak ortaya çıkarılan parfümün üst notasında elma yağı, orta notasında Türk gülü yağı, alt notasında ise erik özü yağı bulunuyor.

Atkinsons, Oud Save The King

1769’da Mısır şehri İskenderiye’de doğan, modern Mısır’ın babası Prens Muhammad Ali’den esinlenerek yaratılan Oud Sace The King, oryantal ekzotizm ve gerçek İngiliz elegansının karışımından oluşan bir kokudan oluşuyor. Zengin deri notaları ve Earl Gray çayı ile harmanlanan bu parfüm ayrıca prensin kendisi tarafından da kullanılan bir kokudur.

Byredo, Mumbai Noise

Mumbai Noise, genç yaşında büyükannesi ile vakit geçirmek için Hindistan'da Chembur, Mumbai ‘yi ziyaret eden Ben Gorham’ın oradan ilham alarak yarattığı zıtlıklarla dolu ve modern bir parfüm. Bu zıtlıklar şehri, kendi canlı çelişkileriyle dolu bir kokuyla yansıtılıyor: zengin, sıcak ahşaplar ve parlaklıkla harmanlanmış kehribar; deri yanında konumlandırılmış tüylü Davana; tatlı tonka fasulyesi ile karıştırılmış acı kahve notları ile tamamlanıyor. 

Üst notalarında davana, orta notalarında tonka fasulyesi, kahve ve alt notalarında ise laden, sandal ağacı, agar ağacı içeriyor.

Mizensir, Golden Oud

Ağustos sonunda bir yaz akşamı, Alberto Morillas Cenevre Gölü kıyılarında gezinirken havayı şehvetli ve ince, ancak ağır ve yoğun bir koku doldurur… Bu parfümcü, parfümün içindeki havayı emen udu hemen tanır. Asya'nın ücra köşelerinden, Bangladeş-Hindistan sınırından elde edilen bu uçucu yağ, Altın Oud'un ruhudur. Olağanüstü bir zenginliğe sahip, var olan en saf esansiyel yağ olan Oud Assafi hayvansal olmayan derimsi , dumanlı ve narin balzamik notalara sahip mükemmel dengeli bir kokudur. Eşsiz niteliklerinin parlamasını sağlamak için, farklı yönlerini ortaya çıkaran bazı bileşenler eklenir. 

Buhur ve Bulgar gülü parfüm bileşenlerine olağanüstü bir incelik verirken, papirüs gizemini ortaya çıkarır ve Amyris ağacı ve setaloks ona şehvet ve yuvarlaklık verir. Bunun sonuncunda ise hem kadın hem de erkek için büyüleyici bir iksir ortaya çıkar; Golden Oud.

Roja Parfums, Ocenia

Ismarlama üzerine yapılan parfümleri ile ünlenen ve özel müşterilerin listesini asla ortaya çıkarmayan; ancak her birine de başkasının sahip olamayacağı özel bir kokusu tasarlayan Roja Dove’un yeni parfümü Ocenia ile tanışın. “Okyanuslarımızın sonsuzluğunda yankılanan bu koku Bergamot, Limone ve Mandalina notalarından gelen canlandırıcı bir tazelik dalgasıyla açılmaktadır. Sardunya ve Yasemin notaları yakındaki bir adadan gelen esintiyle sürüklenirken, yosun, sandal ağacı ve susam, ışığı gökyüzüne yansıyan güneş tarafından öpülmüş gibi sıcak bir his verir. Ayrıca Ocenia Eau De Parfum’ün her bir satışında kırılgan ve değerli olan denizlerimizi korumaya adandığı için hayır kurumlarına bir bağış yapılacaktır.” diyor Ingiliz parfümeri Roja Dove yeni kokusu için. 

Parfüm üst notalarında limon, bergamot, greyfurt, misket limonu, mandalina, litsea cubeba, biberiye, kekik, lavandin orta notalarında sardunya, ylang ylang, menekşe, yasemin zambak, yasemin ve alt notalarında galbanum, yosun notaları, vetiver, sedir ağacı, susam, labdanum, misk içeriyor.

Frederic Malle, Synthetic Jungle

Parlak ve gür, gizemli ve kışkırtıcı Synthetic Jungle, teknik renkli yeşillerde stilize edilmiş bir manzara adeta. 1970'lerin kült parfümlerine bir övgü olan Synthetic Jungle, yeniden tasarlanmış modern bir doğa vizyonu sunuyor. Parfümör Anne Flipo tarafından yaratılan ve şifre koku ailesine mensup olan bu kokunun üst notalarında vadideki zambak, fesleğen orta notasında yasemin ve alt notasında ise paçuli bulunuyor.

Byredo, Young Rose

Geleneği yeni bir neslin bakış açısıyla yeniden şekillendiren Young Rose, gençliğin daimi huzursuzluğuna bir övgü sunuyor: kendi geleceğini yazanların olfaktif bir günlüğü. Şam gülü temeli üzerine ateşli Sichuan biberi katan koku, klasik romantizme çarpık bir bakış açısı sunarak kasıtlı olarak geleneklere meydan okuyor. 

Çiçek, odunsu ve misk koku ailesine mensup olan parfum üst notalarında sichuan biberi, amber tohumları orta notalarında damascena rose, susam ve alt notalarında ise misk, ambroksan içeriyor.

Memo Paris, Flam

Norveç deneyiminden aldığı ilhamla, hayran kaldığı manzaralar etrafında şekillenen bir parfüm Flam by Memo Paris. Ahşap evin görünümü; koruyucu sıcaklığının yanı sıra, evin manzarasından görünen Kuzey ışıklarından manyetik enerjiyi akla getiren bir koku olan Flam parfümü ile tamamlanıyor. Norveç'in Flam köyüne yaptığı ziyaretin hatırlattığı gibi, karşıt duyuları kullanarak bir hazine bulma fikrini gerçekten sevdiğini belirtiyor parfümün yaratıcısı.

Bergamot, acı portakal, aromatik misk adaçayı ve zambak, yasemin gibi doğal bileşenlerin birleşimi, parfümde parlak bir tazelik akışı yaratıyor. Koku ise sedir ağacının tatlı, canlı notaları etrafında dönüyor.

 

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.

Popüler Yazılar

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.